S7 edge mi, Redmi note 8 mi almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

Zeki Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni bir telefon almak istiyorum.Aklımda s7 edge ve redmi note 8 var.S7 edge hem görünüş hemde çoğu özellik olarak note 8'den daha iyi ama tek sıkıntı çıkalı 4 sene oldu.Sizce S7 edge mi yoksa redmi note 8 mi almalıyım

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Hocam fiyat aralığı aynı değil s7 edge tabi ki.

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İkisi arasından RN8 tavsiye ederim, bu saatten sonra S7 alınmaz:) S6'nın güvenlik güncellemeleri geçen yıl durdurulmuşsa 4-5 ay sonra S7'nin bir daha güncelleme almayacağını söyleyebiliriz.

Alternatif seçeneklere açıksanız Realme 5 Pro öneririm. 2000 lira altı en iyi cihaz diyebilirim.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar yeni bir telefon almak istiyorum.Aklımda s7 edge ve redmi note 8 var.S7 edge hem görünüş hemde çoğu özellik olarak note 8'den daha iyi ama tek sıkıntı çıkalı 4 sene oldu.Sizce S7 edge mi yoksa redmi note 8 mi almalıyım
Redmi note 8 öneririm. S7 edge android 8.0 da kalacak ve hiç güncelleme almayacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RN8 tavsiye ederim, bu saatten sonra S7 alınmaz:) S6'nın güvenlik güncellemeleri geçen yıl durdurulmuşsa 4-5 ay sonra S7'nin bir daha güncelleme almayacağını söyleyebiliriz.

Alternatif seçeneklere açıksanız Realme 5 Pro öneririm. 2000 lira altı en iyi cihaz diyebilirim.
Aynen. S7 edge ile aynı yıl çıkmış olan iPhone 7 de alınmaz

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Her türde s7 edge gayet önde bi cihaz. Sırf güncelleme almıyor diye s7 edge almamak bana göre biraz saflık olur. Kullanan arkadaşlarım var gayet memnunlar.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Son düzenleme:

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Her türde s7 edge gayet önde bi cihaz. Sırf güncelleme almıyor diye s7 edge almamak bana göre biraz saflık olur. Kullanan arkadaşlarım var gayet memnunlar.
Ben 3 yıldır kullanıyorum. Bir kere format atmadım. Gayet memnunum. Ama ekrana dikkat edilmeli. Kavisli yapısından dolayı biraz narin bir cihaz. Kırılmaz cam takılmıyor, jelatinde takılmıyor. Takılan jelatin birkaç hafta içinde kenarlardan atıyor. İki tane taktırdım. Tabiki şu an Samsung'un amiral gemisi cihazları ile kıyaslanamaz ama hâlâ problem olmadan rahat rahat kullanıyorum.

Ben 3 yıldır kullanıyorum. Bir kere format atmadım. Gayet memnunum. Ama ekrana dikkat edilmeli. Kavisli yapısından dolayı biraz narin bir cihaz. Kırılmaz cam takılmıyor, jelatinde takılmıyor. Takılan jelatin birkaç hafta içinde kenarlardan atıyor. İki tane taktırdım. Tabiki şu an Samsung'un amiral gemisi cihazları ile kıyaslanamaz ama hâlâ problem olmadan rahat rahat kullanıyorum.
Birde ek olarak AMOLED yanığından bahsedeyim. Ben AMOLED yanığı diye bir şey olduğunu bildiğim için sık sık kontrol ediyordum. 2.5 yıla yakın bir süre bir problem çıkmadı. Ama birkaç aydır var yani. Tabi onun için dikkat edilmesi gereken şeyler var. Ekran parlaklığını otomatikte kullanmak. Şarjdayken ağır işler yapmamak oyun vb oynamamak. Ben yüksek parlıkta kullanıyordum biraz çok dikkat etmedim açıkçası. Yani biraz dikkatli kullanmak lazım.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,380
Elimde S7 edge var 3 buçuk yıldır kullanıyorum.Çok fazla uygulama kullanıyorsanız hafıza yetersiz gelmeye başlıyor.Ama sadece sosyal medya uygulamaları derseniz hafızası yeter artı olarak 64 gb sd kart alarak hafızayı arttırabilirsiniz.Tabi bütçeniz varsa S8 veya S9 alın derim.

TRancer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
S7 edge ı ilk çıktığında aldım hala kullanıyorum ve güncel bir cihaz kamerası desen güzel, pubg bile yüksek ayarlarda kasmadan oynuyorum ekranı şahane zaten bi sorun pil oda benim batarya eski olduğu için olabilir Bütçenin üstüne çıkarsan daha üst modellerine bakabilirsin S8 ve S9

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
S7 edge ı ilk çıktığında aldım hala kullanıyorum ve güncel bir cihaz kamerası desen güzel, pubg bile yüksek ayarlarda kasmadan oynuyorum ekranı şahane zaten bi sorun pil oda benim batarya eski olduğu için olabilir Bütçenin üstüne çıkarsan daha üst modellerine bakabilirsin S8 ve S9
AMOLED yanığı oluştu mu?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,380
Elimde S7 edge var 3 buçuk yıldır kullanıyorum.Çok fazla uygulama kullanıyorsanız hafıza yetersiz gelmeye başlıyor.Ama sadece sosyal medya uygulamaları derseniz hafızası yeter artı olarak 64 gb sd kart alarak hafızayı arttırabilirsiniz.Tabi bütçeniz varsa S8 veya S9 alın derim.

AMOLED yanığı oluştu mu?

Amoled yanığı her samsung cihazında olmuyor.Ama uygulamaların kullanımı ve ekran parlaklığının buna etkisi var.Mesela amoled yanığı denen ghost probleminde eğer bir uygulamayı çok kullanıyorsanız ve başka uygulama kullanırken ya da ana ekranda iken çok kullanılan uygulamanın hayalet görüntüsü varsa samsung servisleri garanti kapsamında tamir etmiyor.Bildirim simgeleri gibi uygulama dışı ghost problemi garanti kapsamında sayılıyor.Bir kere benim başıma geldi garanti kapsamında değiştirildi.Her cihazda olacak diye bir kaide yok.Ama amoled teknolojisinin dezavantajı bu problem işte.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
S7'ye artık o parayı verilmez şuan kullananlar için bir problem olmaz ama siz bir de bu cihazı alıp minumum 1 sene daha kullanacaksınız çünkü daha uzun süre götürmez artık. Peki bütçeyi biraz daha arttırma imkanı var mı ?

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266

Amoled yanığı her samsung cihazında olmuyor.Ama uygulamaların kullanımı ve ekran parlaklığının buna etkisi var.Mesela amoled yanığı denen ghost probleminde eğer bir uygulamayı çok kullanıyorsanız ve başka uygulama kullanırken ya da ana ekranda iken çok kullanılan uygulamanın hayalet görüntüsü varsa samsung servisleri garanti kapsamında tamir etmiyor.Bildirim simgeleri gibi uygulama dışı ghost problemi garanti kapsamında sayılıyor.Bir kere benim başıma geldi garanti kapsamında değiştirildi.Her cihazda olacak diye bir kaide yok.Ama amoled teknolojisinin dezavantajı bu problem işte.
Aynen her cihazda olmuyor. Benden önce Samsung cihaz alıp hâlâ olmayan arkadaşlarım var. Ben sizde oldu mu diye merak ettim sadece.

TRancer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
AMOLED yanığı oluştu mu?
Çok şükür olmadı genelde uzun süre yüksek parlaklıkta kullandığında oluşuyor diye biliyorum, arkadaşların dediği gibi telefon 4 yıllık nerdeyse çok uzun gitsin diyorsan daha güncel telefonlara bakabilirsin , S7 edge i illa alıcam dersen seni üzmez

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Karsilastirdigin telefonlar aynı segmentte bile değil tabii ki s7 edge ama güncelleme almayacak işte orası sıkıntı

Karsilastirdigin telefonlar aynı segmentte bile değil tabii ki s7 edge ama güncelleme almayacak işte orası sıkıntı zorla biraz s8 al