Ad blocker nedir ve neden kullanılması zararlıdır ?

Bu konuyu okuyanlar

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar lütfen bu tür eklentiler programlar kullanmayın sitesi olan arkadaşlar bir dünya emek veriyor site için siz de yararlanıyoruz site sahibinin emeğinin karşılığını alması lazım bu da reklamlar ile oluyor. Siz bu tip eklentiler programlar kullanırsanız hiç kimse emeğinin karşılığını alamaz yazık olur onca emeğe
Aslinda soyle bir olay var. Gosterim basina odeme yapan reklamlarin odeme yapmasina etki etmez mantik olarak reklam engelleyiciler. Cunku cihaziniz tarafindan gosterilmek üzere talep gonderilmis oluyor.
Tiklama basina odeme yapanlara elbet mani olur ama benim gozumde *tuzak reklam* olan reklamlardan konulmadigi surece reklama zaten kolay kolay tiklanmiyor. Tiklayan kisiler de engelleyici kullanmaz.
Tuzak reklamdan kastim da, body veya baska bir yere onclick eklenerek istemsizce reklama maruz birakilmak.

Tartismaya acik ancak bir o kadar da kapali bir konu bence reklam engelleyici kullanimi. Sonucta tumden end-user kararinda olan bir sey

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Aslinda soyle bir olay var. Gosterim basina odeme yapan reklamlarin odeme yapmasina etki etmez mantik olarak reklam engelleyiciler. Cunku cihaziniz tarafindan gosterilmek üzere talep gonderilmis oluyor.
Tiklama basina odeme yapanlara elbet mani olur ama benim gozumde *tuzak reklam* olan reklamlardan konulmadigi surece reklama zaten kolay kolay tiklanmiyor. Tiklayan kisiler de engelleyici kullanmaz.
Tuzak reklamdan kastim da, body veya baska bir yere onclick eklenerek istemsizce reklama maruz birakilmak.

Tartismaya acik ancak bir o kadar da kapali bir konu bence reklam engelleyici kullanimi. Sonucta tumden end-user kararinda olan bir sey

Aynen tuzak reklamları bende sevmem adaletli olunması lazım

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Bence de. Ben reklamları engellemek için Adguard ve uBlock Origin eklentilerini kullanıyorum genelde.
Peki siz hangi rekla engelleme eklentisini kullanıyorsunuz?
Adblock ama uBlock Origin daha iyi bence. Gene de insaflı davranıyorum Adblock kullanarak. Bir de Ghostery var. Ama o biraz farklı bir işlev görüyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Opera'nın dahili reklam engelleyicisi'nden selamlar. :)

WatchAndlearn02

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Hiç sevdiğiniz web sitesi yada favori uygulamalarınız ve oyunlarınız nereden para kazanıyor merak ettiniz mi ? Adamlar aylarca bir oyun tasarlıyor ve bunları play store'a, app store'a bedavaya koyuyor. Bu değirmenin suyu nerden geliyor biliyor musunuz ? Reklamlardan ! Kısaca, siz her adblock kullandığınızda sevdiğiniz bir siteyi sabote ediyorsunuz, onu yok ediyorsunuz. Tamam, reklamlar gerçekten rahatsız edici olabiliyor bazen. Size tavsiyen ublock origin adlı adblocker'ı kullanmanız. Kendisi hem en verimli çalışan, CPU'yu rahatlatan, hem de en kolay kullanılan adblocker olarak seçildi. Sadece sevdiğiniz bir sitedeyken ublock ikonuna tıklayın ve kapat butonuna basın. Bu adblocker'ı sadece o sitede devre dışı bırakacak ve sevdiğiniz o siteye destek olabileceksiniz. Son zamanlarda ad blocker kullanmak çok popüler oldu ama unutmayın bu sitelerin hiçbiri ucuza online kalmıyor. İyi bir hosting firmasından alacakları hizmet 100TL'nin üzerinde olabiliyor ve bazen bunu site sahipleri kendi ceplerinden vermek zorunda kalıyor sırf site offline kalmasın diye. Sevdiğimiz sitelere ne kadar destek oluyoruz ? Ama bu tür bir desteği vermek oldukça kolay sanıyorum ? Bu kadar kolay bir desteği vermezsek bir gün kaybolacaklar.

Uzun lafın kısası, eğer sevdiğiniz sitelerin yok olmasını istemiyorsanız adblocker'ı o sitelerde devre dışı bırakın.
tamamda sagda solda 18+ resimler videolar oluyo anladınız yanı kullanmak lazım