Ad blocker nedir ve neden kullanılması zararlıdır ?

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Sadece Türk siteleri için abloker gerekli. Reklamın bile b*kunu çıkarıyorlar. Hiç Türk Torrent gördünüz mü hayır. Zaten koysada indirmem ya virüs çıkar ya saçma sapan bişe. Arkadaş çok uyanıkya. Neyse konu uzun bende sinirlenmeyeyim.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Zararsız reklamlar gösterilsin seçeneği işaretli durumda şu anda. Eğer rahatsız olursam onuda kapatır devam ederim. Umrumda değil açıkçası. İki yazı okuyucaz 40 tane reklam görüyoruz.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Bilgisayarımdaki mp4 dosyayı foruma nasıl gömebilirim?

ufuk8484

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, bazı sitelerde adblock açık olduğu zaman uyarı veriyor bu eklentiyi siteme kurmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Ya en sinir bozucuda reklam engelleyiciyi devre dışı bırakın diyen siteler

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Ben reklamı kendi sitemde bile engelliyorum. Başkasında mı kaldıracağım!

Kaliteli bir siteyse zaten reklam stratejisini mantıklı seçer. Oradan buradan her yerden reklam çıkarsa tabii ki de engelleyeceğim.

Kendi sitemde zaten sabit reklam barındırmıyorum. Reklam içerikli makale ile ayrıca kazanıyorum.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
benim engellediğimi anlayan siteleri bende protesto ederim:)
hepten kaybederler:D

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Kaliteli ve özel hayata saygı gösteren siteler var. Bu sitelerde reklam adblockerlar kapatılabilir, hatta kapatılmalıdır ben de katılıyorum.
Bazen bir siteye giriyorum, o kadar hak ediyor ki para kazanmayı, o alan adında tamamen durduruyorum adblockerı.
Youtube, google, facebook, twitter vb. sitelerde kesinlikle kapatmıyorum, kapatılmasını da önermiyorum. Bu siteler insanların ürün olduğu siteler. Özellikle google her insanı potansiyel ürün olarak görüyor. Başlığı açan arkadaşın yazdıkları bir bakıma doğru olmakla beraber, yanıldığını düşündüğüm bir nokta var. Özgür yazılımı destekleyen birçok site, yazılım gelirlerini reklamdan ve bağışlardan almakla beraber, geri kalan çoğu site, yazılım için bu doğru değil. En basitinden whatsapp uygulamasını düşünebiliriz, reklam yok, ücretsiz, uygulama içi satış yok. Nereden kazanıyor bu kadar parayı ?
Şu anda ticari reklamdan daha çok kazandıran bir gelir kapısı var, bilgi. Bilginin değeri maddi olarak çok yüksek. Google, facebook, wp, twitter gibi oluşumlar gelirlerinin hemen hepsini bu bilgiye borçlu. Sözleşmeleri okursanız üçüncü taraflarla alakalı çok ilginç maddeleri var.
Sonuç olarak ben dünya devlerinin hiçbirisinin sitesinde reklam engelleyiciyi kaldırmayı tavsiye etmiyorum.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Başkası kazanacak diye ben neden rahatsız olmayı kabulleneyim ? O başkaları benim kazancım için kaygılanıyorlarmı ?

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Site sahipleri işin b*kunu çıkardığı için ad blocker gibi reklam engelleyiciler ortaya çıkmaya başladı ve neyse ki de çıktı , çoğu sitenin reklam çöplüğüne döndüğünden bahsetmeye gerek yok. Site sahipleri ise artık içeriğin içinde reklamlar alarak para kazanmaya çalışıyorlar , bu konuda da yapacak bişey yok. Destek vermek isteyen kişiler sevdikleri sitelerde engelleyicileri devre dışı bırakabilirler.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Başkası kazanacak diye ben neden rahatsız olmayı kabulleneyim ? O başkaları benim kazancım için kaygılanıyorlarmı ?
Girdiğin siteden manevi bir kazanç sağlıyor olabilirsin. Manevi kazançtan kastım; mutluluk, eğlence, bilgi, düşünce...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
şu reklam engelleyiciyi kapatın uyarısı veren sitelere birkaç örnek verirmisiniz bir bakalım ne olacak

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
Başka site varmı kontrol edebileceğim

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Telefonda adaway, bilgisayarda admuncher kullaniyorum. Ayrica bilgisayarda browser eklentisi olacak adblock tabii ki yuklu. Siteye ortagimin reklam ekledigini ne kadar sure sonra baska bir yerden girince gordum :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Telefonda adaway, bilgisayarda admuncher kullaniyorum. Ayrica bilgisayarda browser eklentisi olacak adblock tabii ki yuklu. Siteye ortagimin reklam ekledigini ne kadar sure sonra baska bir yerden girince gordum :)
Admuncher nasıl bir program? Tüm tarayıcılarda reklam engellemeye mi yarıyor?

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
@Tilkißey Host dosyasından reklamları engelledim. Admuncher kullanmaya gerek var mıdır?
Soyle soyleyeyim, admuncher ile tahmininden cok daha fazla reklam serverlarini engelleyebiliyorsun farkinda bile olmadan. Host dosyasindan ne kadarlik bir filtre yapabilirsin, bir sey diyemem.
XenForo eklenti yazarligiyla ugrasiyorum kendimce. Bazen baska kisilerin sitelerine girip cikmam gerekiyor eklenti uyumsuzlugu ya da ucretli site bakimi durumlarinda. Adblock acik admuncher kapaliyken gorunen bir suru reklam cesidine denk geldim bu sirada.

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar lütfen bu tür eklentiler programlar kullanmayın sitesi olan arkadaşlar bir dünya emek veriyor site için siz de yararlanıyoruz site sahibinin emeğinin karşılığını alması lazım bu da reklamlar ile oluyor. Siz bu tip eklentiler programlar kullanırsanız hiç kimse emeğinin karşılığını alamaz yazık olur onca emeğe

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Arkadaşlar lütfen bu tür eklentiler programlar kullanmayın sitesi olan arkadaşlar bir dünya emek veriyor site için siz de yararlanıyoruz site sahibinin emeğinin karşılığını alması lazım bu da reklamlar ile oluyor. Siz bu tip eklentiler programlar kullanırsanız hiç kimse emeğinin karşılığını alamaz yazık olur onca emeğe
Sitede abuk sabuk reklamlar çıkarsa haliyle reklam engelleyici kullanmak gerekebiliyor.
Eğer ki site sahipleri sitelerinde reklam engelleyici kullanılmasını istemiyorsa bence sitedeki reklamları düzenlemeli. Yani bence site sahibi olan kişiler sitelerinde bir anda sayfanın kararıp sayfa ortasında çıkan reklamlardan ve sayfanın büyük bir bölümünde reklam gözükmesinden kaçınmalı. Eğer ki bu dediklerim yapılmazsa biz kullacılar reklam engelleyicilere yönelebiliriz. Umarım yanlış anlamamışsınızdır. İyi günler.