Zoom Türkçe Yama | Linux'ta Zoom'u Türkçe Yapma (GNU/Linux)

Bu konuyu okuyanlar

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996

YAMA NASIL KURULUR?​

@GNU or NOT ve @Ram_kafasi tarafından sizlere daha anlaşılabilir ve düzgün bir deneyim sunmak için yapılmış olan Zoom Türkçe yama projemiz bugün kararlı sürümünü oluşturdu,kullanmak isteyen kişiler Ramkafasi/zoomtryama sitesinden yamayı indirip kolayca bilgisayarlarına kurabilirler. Tamı tamına 78.000 kelime Türkçe'ye çevrildi.

Öncelikle Zoom'u tamamen kapatıyoruz. Ardından aşağıdaki kodları sırası ile terminalimize yazıyoruz.

Bash:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/ ; ./yamakurulum.sh

Artık Türkçe Yama sisteminize kuruldu. Bundan sonra dili Deutsch olarak değiştirip Türkçe Yamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Görüntülere bakmak için Göster'e tıklamanız yeterli.

Video olarak isterseniz :

zoom1.png

zoom2.png

zoom3.png

zoom4.png

Buradan @Ram_kafasi 'na bu scripti yazdığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

Github linkimiz:

GNU/Linux Discord sunucumuz:

Edit.
Sonunda son kullanıcı için işleri daha da basitleştirip daha kolay bir deneyim sunmak amacı ile Türkçe yamaya grafik arayüzlü kurma seçeneğini entegre ettik,bundan sonra daha da basitleşmiş bir kurulum ile Zoom'u daha anlaşılabilir bir şekilde kullanabileceksiniz.
Debian tabanlı dağıtımlar için terminale:
Kod:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; apt install python3-tk ; cd zoomtryama ; cd Grafikkurulum ; chmod +x Grafikkurulum.sh ; ./Grafikkurulum.sh
Fedora vb. dağıtımlar için:
Kod:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; dnf install python3-tkinter ; cd zoomtryama ; cd Grafikkurulum ; chmod +x Grafikkurulum.sh ; ./Grafikkurulum.sh
Komutunu terminale girdiğinizde sizi grafik arayüzlü bir kurulum ekranı karşılayacaktır,kafanızda canlanması için size bir ekran fotoğrafı göstereyim.
Ekli dosyayı görüntüle 136649

Son düzenleyen moderatör:

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288

YAMA NASIL KURULUR?​

@GNU or NOT ve @Ram_kafasi tarafından sizlere daha anlaşılabilir ve düzgün bir deneyim sunmak için yapılmış olan Zoom Türkçe yama projemiz bugün kararlı sürümünü oluşturdu,kullanmak isteyen kişiler Ramkafasi/zoomtryama sitesinden yamayı indirip kolayca bilgisayarlarına kurabilirler. Tamı tamına 78.000 kelime Türkçe'ye çevrildi.

Öncelikle Zoom'u tamamen kapatıyoruz. Ardından aşağıdaki kodları sırası ile terminalimize yazıyoruz.

Bash:
sudo su
git clone https://github.com/Ramkafasi/zoomtryama.git ; cd Zoom\ Türkçe\ Yama\ Hızlı\ kurulum/ ; ./yamakurulum.sh

Artık Türkçe Yama sisteminize kuruldu. Bundan sonra dili Deutsch olarak değiştirip Türkçe Yamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Görüntülere bakmak için Göster'e tıklamanız yeterli.

Github linkimiz:

Windows için yok mu?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

YAMA NASIL KURULUR?​

Bash:
sudo su

Github linkimiz:

Elinize sağlık. Bir daha çeviri yapacak olursanız bana da haber verirseniz yardımcı olabilirim.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Windows için yok mu?
Zoom'un dil dosyaları Windows'ta vb. OS'larda bulunmadığı yani gizlendiği için sadece GNU/Linux dağıtımlarına özel bir yama oldu bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

YAMA NASIL KURULUR?​

Bash:
sudo su

Github linkimiz:

İnsanların daha kolay bir şekilde yamayı kurabilmesi adına bir script yazdım,bu sayede yamayı kuracak kişileri terminalde bir sürü kod girip yamayı etkinleştirmesine engel olduk ve bu script sayesinde daha hızlı bir şekilde yamayı kullanılabilir hale soktuk.

Son düzenleme:

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Onu yazmak benim huyumdur,o huy değişmez diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 136275 = Recorded - Kaydedilmiş
Bu arada amacım sizi üzmek değil. Daha iyisi olsun istiyorum. Tebrik ederim başarılı ama bir kaç pürüz var.
Bu iki detayı da aslında ben de bildirmiştim,yamanın yeni versiyonunu @GNU or NOT gönderdiğinde düzeltmeler yapılacaktır.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bu arada Script kodlarımız şudur,kodları merak eden ve GitHub'a bakmak istemeyenler için burada da paylaşıyorum.
Kod:
echo "Bu işlemlerin düzgün çalışması için öncelikli olarak bu hızlandırılmış kurulum programına yönetici izni vermeniz ve Zoom programını kapatmanız gerekmektedir,yönetici izini vermediğiniz taktirde yama düzgün bir biçimde kurulmayabilir,kurulum sırasında meydana gelebilecek bir hatadan doğabilecek sonuçlardan biz sorumlu değiliz,yama kurulduktan sonra Zoom programını açıp dili Deutsch olarak seçerseniz Türkçe yamayı kullanmaya başlayabilirsiniz diye düşünüyorum.
Zoom Türkçe yama projesini yapan:GNU or NOT
Zoom Türkçe yama kurulum sihirbazını yapan kişi:Ram_kafasi
"
echo "Eski dil dosyaları temizleniyor."
rm -rf /opt/zoom/translations/*
rmdir /opt/zoom/translations
echo "Eski dil dosyaları temizlendi."
echo "Yeni dil dosyaları ekleniyor."
cp -r translations /opt/zoom
echo "Yeni dil dosyaları eklendi."
echo "Türkçe yama kurulumu tamamlanmıştır,Zoom'dan dilinizi Deutsch olarak değiştirip Türkçe yamayı kullanmaya başlayabilirsiniz diye düşünüyorum."
Bu Script tamamen son kullanıcı için işleri daha da basitleştirmek amacı ile hazırlanmıştır.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Bu arada Script kodlarımız şudur,kodları merak eden ve GitHub'a bakmak istemeyenler için burada da paylaşıyorum.
Kod:
echo "Bu işlemlerin düzgün çalışması için öncelikli olarak bu hızlandırılmış kurulum programına yönetici izni vermeniz ve Zoom programını kapatmanız gerekmektedir,yönetici izini vermediğiniz taktirde yama düzgün bir biçimde kurulmayabilir,kurulum sırasında meydana gelebilecek bir hatadan doğabilecek sonuçlardan biz sorumlu değiliz,yama kurulduktan sonra Zoom programını açıp dili Deutsch olarak seçerseniz Türkçe yamayı kullanmaya başlayabilirsiniz diye düşünüyorum.
Zoom Türkçe yama projesini yapan:GNU or NOT
Zoom Türkçe yama kurulum sihirbazını yapan kişi:Ram_kafasi
"
echo "Eski dil dosyaları temizleniyor."
echo "Eski dil dosyaları temizlendi."
echo "Yeni dil dosyaları ekleniyor."
cp -r translations /opt/zoom
echo "Yeni dil dosyaları eklendi."
echo "Türkçe yama kurulumu tamamlanmıştır,Zoom'dan dilinizi Deutsch olarak değiştirip Türkçe yamayı kullanmaya başlayabilirsiniz diye düşünüyorum."
Hocam
Yerine direkt
rm -r /opt/zoom/translations
Yazmak daha kısa değil mi?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Hocam
Yerine direkt
rm -r /opt/zoom/translations
Yazmak daha kısa değil mi?
Öyle de denedim ama direkt sildirmeme anlamadığım bir şekilde izin vermediği için bende böyle yaptım.İçerdeki dil dosyalarının bulunması sorun çıkarttı bende ilk başta dil dosyalarını kaldırıp daha sonra klasörü kökten silip yerine yenisini ekledim.