Sağlık Yürüyüş yaparak zayıflanır mı ? Öğün azaltmak sağlıklı mı ?

Hakantoris

Profesör
Ben şahsen öğün azaltmam :)
Evet. Bende porisyonlarımı küçülttüm. Öğün azaltmak sağlıklı bir yöntem değilmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet. Bende porisyonlarımı küçülttüm. Öğün azaltmak sağlıklı bir yöntem değilmiş.
Her gün 400x10'ar şeklinde koşu ve yürüyüş yapmaya başladım. Bakalım 2 ay sonra ne olacak. 4KG dambıllarlar çalışmaya başladım.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Her gün 400x10'ar şeklinde koşu ve yürüyüş yapmaya başladım. Bakalım 2 ay sonra ne olacak. 4KG dambıllarlar çalışmaya başladım.
Öğün azaltmak if şeklinde olduğu zaman çok sağlıklı.Bu sistemde 8 saat yeme aralığı 16 saat yememe yani dinlenme aralığı var.Bu da hem bağırsak sağlığı hem karaciğer sağlığı hem hormonların dengelenmesi hem de yağ yakımı ve kilo vermek için harika bir yöntem.Sabah 10da kahvaltı yaparsınız akşam 18.00da son öğünü yersiniz ondan sonra su hariç bişey yiyip içmek yok.Eğer zorsa uymazsa 11.00-19.00 aralığı da olur ama şunu unutmayın yemek ne kadar geç saatlere kayarsa o kadar çabuk yağlanır vücut.Uygulamada benim gördüğüm en geç yapan 12.00-20.00 yemek aralığı.

crow88

Dekan
Merhaba
Kendi yaşadığım tecrübeleri aktarayım,belki faydam olur.

Ben bu yaz 128 kg civarına çıktım, boy 1 85

Baktım olacak gibi değil ,ufaktan ekmeği azaltırken.diğer yandan ev taşıma,taşınma sorunu olunca.başladım,yürümeye su,elektrik,doğal gaz abonelik ,başvuru,iptali falan derken bu işlerin
hepsi yürüyerek yapmak zorunda kaldım:oops:
Yemek düzenini değiştirip sabah kahvaltısı sonrası 2.öğün yemek saat 15-16 00 civarında yer oldum,3.öğün ise yemek zorunda kalırsam bisküvi yiyordum.
Ama esas olan ise açlık hissettiğim zaman .duymuş olduğum açlık hissinin aslında yalancı açlık olduğunu gördüm,bu yalancı açlık olduğu zaman su.çay içtikten 15 -30 dk sonra bu açlık hissinin kaybolduğunu farkına vardım.o_O
Yürüme bahsine internet abonelik için küçük sanayi sitesine gitmek zorunda kaldım.3 gün dolmuş durağı ile internet şubesi arasında yürüdüm (tabi eczanede tartıldım, 3 gün sonra yeniden tartıldım)bu 3 günde bol su içtim her yürüme 20 dk kadar olup öğlen 1100 14 00 arasıydı.
Netice itibariyle 3 kilo verdim.:cool:

Bu tecrübeyi daha öncede yaşadığım için şaşırmadım aslında.o tecrübede kısaca
Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra servise kadar her gün 20 dk kadar yürüdüm 1 ayda 10 kilo kadar verdim.

Evet bol bol yürüyün ama kaplumbağa yürüyüşü olmasın.adımların hızlı olsun,herkesin 30 dk yürüdüğü yeri siz 20 25 dk yürüyün.bol bol su için,vücut devir yapsın.
şu an çok hafif göbek var.120 kilodan aşağı düşmüş durumdayım,i dışarıdan bakıldığında 90 kg gözükmekteyim.

Ama unutmayın,şunu kafanıza iyice sokun,duyduğunuz her açlık,açlık değildir,bu sizi kandırmasın (şeker düşüncede olur) ,YALANCI AÇLIK hissine kapılıp yemek yemeyin,sabredin bekleyin.

Merhaba
Kendi yaşadığım tecrübeleri aktarayım,belki faydam olur.

Ben bu yaz 128 kg civarına çıktım, boy 1 85

Baktım olacak gibi değil ,ufaktan ekmeği azaltırken.diğer yandan ev taşıma,taşınma sorunu olunca.başladım,yürümeye su,elektrik,doğal gaz abonelik ,başvuru,iptali falan derken bu işlerin
hepsi yürüyerek yapmak zorunda kaldım:oops:
Yemek düzenini değiştirip sabah kahvaltısı sonrası 2.öğün yemek saat 15-16 00 civarında yer oldum,3.öğün ise yemek zorunda kalırsam bisküvi yiyordum.
Ama esas olan ise açlık hissettiğim zaman .duymuş olduğum açlık hissinin aslında yalancı açlık olduğunu gördüm,bu yalancı açlık olduğu zaman su.çay içtikten 15 -30 dk sonra bu açlık hissinin kaybolduğunu farkına vardım.o_O
Yürüme bahsine internet abonelik için küçük sanayi sitesine gitmek zorunda kaldım.3 gün dolmuş durağı ile internet şubesi arasında yürüdüm (tabi eczanede tartıldım, 3 gün sonra yeniden tartıldım)bu 3 günde bol su içtim her yürüme 20 dk kadar olup öğlen 1100 14 00 arasıydı.
Netice itibariyle 3 kilo verdim.:cool:

Bu tecrübeyi daha öncede yaşadığım için şaşırmadım aslında.o tecrübede kısaca
Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra servise kadar her gün 20 dk kadar yürüdüm 1 ayda 10 kilo kadar verdim.

Evet bol bol yürüyün ama kaplumbağa yürüyüşü olmasın.adımların hızlı olsun,herkesin 30 dk yürüdüğü yeri siz 20 25 dk yürüyün.bol bol su için,vücut devir yapsın.
şu an çok hafif göbek var.120 kilodan aşağı düşmüş durumdayım,i dışarıdan bakıldığında 90 kg gözükmekteyim.

Ama unutmayın,şunu kafanıza iyice sokun,duyduğunuz her açlık,açlık değildir,bu sizi kandırmasın (şeker düşüncede olur) ,YALANCI AÇLIK hissine kapılıp yemek yemeyin,sabredin bekleyin.
Hocam şekeri bırakıp sağlıklı lif oranı yüksek ve bol proteinli yiyecekler yemeye vücudu alıştırdığınız zaman isteseniz de acıkmıyorsunuz kolay kolay.Bir keresinde deneme amaçlı çok yüksek proteinli kahvaltı yaptım akşama kadar acıkmadım resmen 🙂
Bu da benim tecrübem fakat benim kilo sıkıntım olmadığı için hatta almam gerektiği için sabah az yemeye başladım ki acıkayım iştahım olsun 😊

crow88

Dekan
açıklaman için tşk ederim çok sağ ol,şeker gerçekten çok sıkıntılı konu.
Ahıskalı tanıdığım abimiz ise şöyle demişti.
Yaşamak için mi yemek yiyoruz,yoksa yemek için mi yaşıyoruz
ne kadar çok yemek yersek,o kadarda acıkıyor insan.:)t

açıklaman için tşk ederim çok sağ ol,şeker gerçekten çok sıkıntılı konu.
Ahıskalı tanıdığım abimiz ise şöyle demişti.
Yaşamak için mi yemek yiyoruz,yoksa yemek için mi yaşıyoruz
ne kadar çok yemek yersek,o kadarda acıkıyor insan.:)t
Bu söz doğru ise benim iştahım yok demektir hocam çünkü ben sabah fazla yiyince akşam acıkmıyorum çok fazla.Ancak şeker ve beyaz ekmek tükettiğim zamanlar daha akşam olmadan acıkırdım eskiden.Bu konu insülin ile alakalı sanırım 😊