Yardım edene bollll bollll dua

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim pc kendi kendine süreklii reset atıyor .Bazan açıldıktan bi süre sonra bazan ilk açıldığında bazan yoğun çalışırken bazan hiçbirşey yapmazken... Yani hemen hemen herşekilde atıyor. Mavi ekranda bazı yazılar geliyo yüze kadar sayıyor ve pc tekrar başlıyor.Resmini çektim o anda aşağıdaki adresede yükledim.
Yardım ederseniz gerçekten çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkür ederim.

http://www.upload.gen.tr/resim.php/s8/q41idtq8/02012010_011_.jpg.html

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Parçaların arasında uyumsuzluk olabilir.Böyle bi problemde en çok ram lerden dolayı kaynaklanır.Yeni bi parça da eklemedim eskiden böyle bi sorun yoktu diyosanda bi format at düzelir sanırım başka yapacak bişey yok gibi malesef...Reset atması pc nin çok ısınmasından da kaynaklanabilir ama böyle bi mavi ekran gelmez ama...

snlskrk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
kardeş bendede aynı sorun var ama benimkinde türkçe yazıyor pc ye kuulı yazılımlar yada poğramlardan biri yapıyormuş ben çözüm bulamadım bir bilgisi olan arkadaş varsa cevap atabilir

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
İşlemci fanı durmuş veya oturmamış olabilir.Onu bir kontrol et.Böyşe şeyler genelde ısınmadan olur.Isınmadan değil ise yeni taktığın bir donanım yüzünden yapıyor olabilir.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
RAm sorunudur bu. Ramlerin yerlerini değiştir bi.

snlskrk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
power bendede aynı sorun var ben format atarken sürücü isimleri değişti c ve d isimleri yer değiştirdi soun bundan olabirmi
ram leri yerini değiştir derken nasıl yapabileceğim anlatabilirmisin

yildiz.a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Benim kanaatim anakart ve BIOS arasındaki bir sorunun buna neden olduğu.

Yüksek ihtimalle donanım arızası.

Kolay gelsin.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Kasayı aç. Ram slotlarını göreceksin ana kart üstünde. Ateri kasetlerinin takılması gibi takılıyor zaten. TEk fark takman için iki uçta çentikler var onları açınca ramı dışarı çıkarıyor zaten.

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
herhangi yeni bi donanım eklemedim pcye aldığımdan beri aynı neredeyse.bi kaç yılda oldu. eskiden de bi kaç kez yapmıştı ama format atıyodum düzeliyordu.bi kaç yerde daha ısınmadan olabileceğini söylediler ama ilk baştada dediğim gibi ısınmadan olsa açar açmaz atmaz die düşünüyorum.

---------- saat 23:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:09 eklenmişti ----------

Merhaba,

Benim kanaatim anakart ve BIOS arasındaki bir sorunun buna neden olduğu.

Yüksek ihtimalle donanım arızası.

Kolay gelsin.

Söylediğin şekilde bi arıza olup olmadığını nasıl anlayabilirim ve eğer öyleyse nasıl bi çözüm bulabilirim?

snlskrk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ben kasayı açamam da garanti dışı kalır sonra cihaz anlamadığım şu format atınca niye sürücü isimleri değişiyor. vistada format aterken hiç değişmedi xp ye geçtim ilk yüklemde c aynı kaldı d sürücüsünün ismi h oldu e cd sürücüsü ise ı oldu diğer formatta ise c ve d sürücülerinin isimleri değişti bu normal bişey mi anormal ise çözümünü anlatabilirmisiniz
biraz uzun oldu ama çözümünü merak ediyorum
bu arada bilgisayarım yönet disk yönetimi falan denedim sürücü adlarını değiştirmiyor

yildiz.a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi yeni bi donanım eklemedim pcye aldığımdan beri aynı neredeyse.bi kaç yılda oldu. eskiden de bi kaç kez yapmıştı ama format atıyodum düzeliyordu.bi kaç yerde daha ısınmadan olabileceğini söylediler ama ilk baştada dediğim gibi ısınmadan olsa açar açmaz atmaz die düşünüyorum.

---------- saat 23:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:09 eklenmişti ----------

Söylediğin şekilde bi arıza olup olmadığını nasıl anlayabilirim ve eğer öyleyse nasıl bi çözüm bulabilirim?

O kadar ileri düzey bilgim yok maalesef.
Garantisi varsa teknik servise göndermen gerekir.

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
farklı hızlarda ram kullanıyosan, böyle bir sorun ortaya çıkmış olabilir. ramlarını kontrol et

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ram uyumsuzluğuna benziyor.

bios güncellemesi yap

düzelmezse biostan bellek zamanlamamalarını değiştir.

biostan anlamıyorsan ram leri başka ram lerle değiştirmeyi dene

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kasanın içini açıp bakman lazım büyük ihtimalde ısınmadan kaynaklanıyor.işlemci ısındığı anda aniden keser işlemleri. belkide fanında sorun var bilmiyorsun göremiyorsun benimde fanım durmuş bende garantisi var diye açmamıştım fansız çalışmış kaç ay ama amd die tabi resetlemio yanana kadar devam ana karta yapışmıştı işlemci :).toz vs de olabilir fanlardan. tek tek donanımlarını söküp çalıştır belki biri hasar görmüş olabilir.tabiki garantisi varsa en başta ona götürmen tercihen.

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
problemin ısınmadan kaynaklanacağını sanmıyorum, hele ki işlemcinin ısınmasından asla kaynaklanamaz çünkü işlemciden kaynaklanıyor olsaydı ve işlemci kendini kapatmış olsaydı mavi ekran çıkamazdı ve o en altta yazan bellek dökümü işlemi gerçekleştirilemezdi. problemin sebebine gelince aklıma 2 şey geliyor. birincisi arkadaşların da bahsettiği gibi ram lerde bir problem olabilir, çift ram kullanıyorsan önce bi yerlerini değiştir veya tek takıp kullanmayı dene böylelikle sorunun ram den kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirsin. ikincisi ise bilgisayarına virüs bulaşabileceği ihtimali. ekrandaki hatada sadece okunabilir olan belleğe yazılmaya çalışıldığında bir hata olduğunu gösteriyor ve bilgisayarda sadece okunabilir bellek olarak bios olduğunu biliyorum. eğer problem virüsten kaynaklanıyorsa ve sen bu hatayı almadan virüs görevini yerine getirirse vay haline, bios gidebilir :) bence bir an önce ram leri kontrol et ve onlarda problem yoksa format atmayı dene.

sürücü harflerinde problem olan arkadaşlara önerim şudur, bilgisayara format atarken harici hiçbir cihaz bağlamayın (harici hdd, flash bellek, kamera, tarayıcı vs.) onun haricinde normalde özellikler > disk yönetimi kısmından işletim sisteminin kurulu olduğu kısım hariç diğerlerinin değiştirilebiliyor olması lazım. ama mesela harddiskiniz iki parça bir de cd rom var, c ve e hdd nin d cd romun ise, önce cd romu f yapmalı ardından e yi d sonra cd romu e yapmalısınız, bilmem anlatabildim mi :) gece gece cümlelerde problem olduysa özür dilerim :)

** küçük bir araştırma yaptım, server 2008 için aynı hatayı düzeltebilen bir program yayınlamış microsoft. kullandığın sistemde çalışır mı bilmiyorum (sorumluluk almıyorum) ama istersen bir deneyebilirsin, makale burda:
http://support.microsoft.com/kb/959056

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlgilenen herkese teşekkür ederim.
ben tek rem kullanıyorum, bi süre diğer girişlerde denedim ancak aynı sorun devam ediyor.ayrıca dediğim gibi ısınmadan olacağını sanmıyorum çünki sabah kalkar kalkmaz açıyorum anında atıyo bazen de saatlerce günlerce atmadığı oluyo.o yüzden mantıklı bişey de düşünemiyorum.Rem den falan olsa en sanki her açılışta atar sürekli kullandığımda atar vs ama dediğim gibi bazan oluyoki günlerce hiç atmadığıda oluyo. :S
Biraz enteresan bi sıkıntı sanırım benimki :)

---------- saat 05:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 05:05 eklenmişti ----------

Chanpion78
o siteyi bana mı verdin bilmiyorum ama ordan hiçbirşey anlamadığımı bilmeni isterim :) win7 kullanıyorum şuan.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ekran kartı marka modeli ile kurulu sürücülerini yazarsan bakabiliriz.

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yeni bir ram al bence. :sleep:

ʞnɹoʞɟnsnʎ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgilenen herkese teşekkür ederim.
ben tek rem kullanıyorum, bi süre diğer girişlerde denedim ancak aynı sorun devam ediyor.ayrıca dediğim gibi ısınmadan olacağını sanmıyorum çünki sabah kalkar kalkmaz açıyorum anında atıyo bazen de saatlerce günlerce atmadığı oluyo.o yüzden mantıklı bişey de düşünemiyorum.Rem den falan olsa en sanki her açılışta atar sürekli kullandığımda atar vs ama dediğim gibi bazan oluyoki günlerce hiç atmadığıda oluyo. :S
Biraz enteresan bi sıkıntı sanırım benimki :)

---------- saat 05:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 05:05 eklenmişti ----------

Chanpion78
o siteyi bana mı verdin bilmiyorum ama ordan hiçbirşey anlamadığımı bilmeni isterim :) win7 kullanıyorum şuan.
*** 0/0 90 yukledıgın bır program uyumsuzlugundan olabılır bılgısayarını acarken guvenlı kıpte ac guvenlı kıptede bu sorun oluyorsa donanımdandır

***bır uyarı yapıyım remlerı bılgısayar acıkken fısteyken asla oynama ana kartı yakarsın
***win7 de bu soruna yol acabılıyor xp yukle donanımın win 7 kaldırmıyor olabılır
***işlemcının sogutucu yapıstırıcısı cıkmıs olabılır ,fanlar kirli olabılır

cemgil05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de de aynı problem vardı ...garanti dahilinde olduğu için kurcalayamamıştım ramleri..garantiye gitti geldi .gelen raporda hdd değişti yazıyordu. Ramden olmadığını düşünüyorsan eğer ,bulabilirsen başka bir hdd ile dene ... kolay gelsin

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
RAM uyumsuzluğuyla sorununun alakası Ram uyumsuzluğunda bellek gölge kopyası....... şeklinde uyarı verir.Senin sorununun kesin çözümü eğer 2 tane ram'in varsa onları teker teker dene.

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sanırım genel olarak çıkan sonuç rem den kaynaklandığına dair. Ben tek rem kullanıyorum (1gb kingston) yerini değiştirdim devam etti problem birde başka rem le deneyeceğim eğer keserse yeniden başlatmayı çare yok rem alacağım.
Bu resimdeki ekranda yazılı olanları çevirebilecek bi arkadaş yok mu acaba? yani sorun orda yazıyor gibi sanki ama malesef dil olmadığı için anlayamıyorum ki

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
sanırım genel olarak çıkan sonuç rem den kaynaklandığına dair. Ben tek rem kullanıyorum (1gb kingston) yerini değiştirdim devam etti problem birde başka rem le deneyeceğim eğer keserse yeniden başlatmayı çare yok rem alacağım.
Bu resimdeki ekranda yazılı olanları çevirebilecek bi arkadaş yok mu acaba? yani sorun orda yazıyor gibi sanki ama malesef dil olmadığı için anlayamıyorum ki
Tek RAM kullanıyorsan çare yok.Birde sakın BiOS güncellemesi yapma bazı arkadaşlara uyupta sorun senin RAM'de.

Gidip paşa paşa RAM'ini al
Bu arada RAM'ler pahalandı bayaaa:D:D:D:D

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki yanına bi rem alsam da ikisini bir kullansam yine sıkıntı yaratırmı acaba?
diye bi soru soracağım ve kendi kendime cevaplayacağım dene ve gör :)
ilgilenen herkese tekrar teşekkür ederim arkadaşlar konu kapanabilir benimmi kapatmam lazım bilmiyom ama :)

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
[/COLOR]Chanpion78

verdiğim linkte senin aldığın hatanın aynısının 2008 de de ortaya çıktığı yazılmış ve bu sorunun düzeltilmesi için microsoft bir yama yayınlamış, sayfanın ortasında fix it diye bir logo var, ona tıkla bir yama indiriyor onu kur ve dene, win 7 ise pek problem olacağını sanmıyorum, 2008 ile benzer yapıdadır :)

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
verdiğim linkte senin aldığın hatanın aynısının 2008 de de ortaya çıktığı yazılmış ve bu sorunun düzeltilmesi için microsoft bir yama yayınlamış, sayfanın ortasında fix it diye bir logo var, ona tıkla bir yama indiriyor onu kur ve dene, win 7 ise pek problem olacağını sanmıyorum, 2008 ile benzer yapıdadır :)

Tüh yaa nasılda heveslenmiştim belki olur die.win7 yi kabul etmiyor malesef :(
Champion78 elin değmişken birde win7 için olanı varmı ona baksan sana zzahmet :)

murat_3498

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım sorunun büyük ihtimalle bios tan kaynaklanıyor. önemli dosyalarını taşınabilir bir ortama aktar ondan sonrada kasanın içinde bios pili vardır. sök bir dakka bekle tekrar tak sorunun çözülür. ama dedigim gibi senin için önemli olan dosyaların mutlaka yedegini al yoksa son görüşün olabilir..:thumbup::thumbup::thumbup:

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Tüh yaa nasılda heveslenmiştim belki olur die.win7 yi kabul etmiyor malesef :(
Champion78 elin değmişken birde win7 için olanı varmı ona baksan sana zzahmet :)

programı değil de orda manuel olarak nasıl yapman gerektiği yazıyor, şu an çıkmam gerekiyor, birkaç saat sonra yazarım

erkofb

Asistan
Reaksiyon puanı
1
garanti süren devam ediyorsa hic bekleme götür yoksa isin icinden cikamazsin bilgisi olanda olmayanda bir seyler yazar durur.

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yok garantide değil malesef.bi kaç bilgisayarcıya götürdüm pc yi ama
adamların yaptığı şey format atıp pc yi geri vermek verdiğim paraya yazık formatı bende atıyom yani. tüm parçalar denendi falan diyolar yani haklarına girmiyim şimdi de hikaye anlatıyorlar.bende kendim uğraşıyorum mecbur

---------- saat 20:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:01 eklenmişti ----------

garanti süren devam ediyorsa hic bekleme götür yoksa isin icinden cikamazsin bilgisi olanda olmayanda bir seyler yazar durur.

In the Base box, click Decimal, type 0 in the Value data box, and then click OK. digerlerini yaptımda şurda ne demek istiyo orayı anlamadım değeri sıfır yap falan gibi bişeyse zaten sıfır durumundaydı.neyse inşallah budur şuan deniyorum bu şekilde