Xperia Z hayal kırıklıgı

Bu konuyu okuyanlar

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] Sen insanları aşağılamadan konuşmayı bilmez misin? Keşke birkaç cümlem seni bitirecek olsa da kullansam, yorumların çok can sıkıcı çünkü...

Ben iyi yapıldı diye daha iyisi yapılamaz demedim piyasada nexus hariç ilk o çıktığı için ölü doğdu benim için. Ve bu yüzden daha iyisini yapmak için uğraşmadılar mı?
Demek ki yetersiz görüldü, şimdiki telefonlar ondan güçlü değil mi?
Ne diye xperia zden sonra hemen başka model üzerinde çalıştığı duyuruldu? Çok iyi diye değil mi?

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
plastik diyerek zaten sallamasyon bir konu açtığı ortada. piyasadaki en plastik olmayan telefon xperia z.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet SONY yazısını o fabrikasyon filme geçirmiş. Söktüğümde SONY yazısı o film ile beraber çıktı. Yani cama yazılmamış yazı çünkü tertermiz bi şekilde çıktı yazı, sanırım bilerek o şekilde yapmışlar söküldüğü zaman İphone hesabı yazı olmasın ön yüzünde diye :) Daha iyi oldu çünkü böyle Arkasında Xperia yazıyor önde yazı yok :)
Engin ÖZDEMİR

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet SONY yazısını o fabrikasyon filme geçirmiş. Söktüğümde SONY yazısı o film ile beraber çıktı. Yani cama yazılmamış yazı çünkü tertermiz bi şekilde çıktı yazı, sanırım bilerek o şekilde yapmışlar söküldüğü zaman İphone hesabı yazı olmasın ön yüzünde diye :) Daha iyi oldu çünkü böyle Arkasında Xperia yazıyor önde yazı yok :)
Engin ÖZDEMİR

Zevke göre değişir bence sökülmese daha iyi olurdu :D Peki kutu içerisinden çıkan filmlerde sony yazısı mevcutmu? Bir diğer merak ettiğim konu ise acaba o film olmadan kullanırsak da ekran gene çizilmez özelliğini koruyormu yoksa işin sırrı filmdemi? Cevabın için çok teşekkür ederim.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bence gayet iyi bir telefon neden beğenmedin anlamadım doğrusu

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş galiba şu dubai malı dedikleri telefonlardan almış.

OnurErgin

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ofiste kullanan arkadaşımda sony yazısı yazıyor jelatini kaldırınca yazı falan silinmedi

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Bence umreden çakma xperia almışsin :D

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
türkiye garantilisi 1685e geliyo ... gidipte ordan burdan gelene para verilmezki en azından garantimiz olur

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
siz durun yakında çıkan yazılar orjinal çıkmayan yazılar sahte kavgası başlar yada tam tersi

ah şu htc iphone samsung fanları seviyorum sizi kraldan çok kralcılar çok tatlılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zevke göre değişir bence sökülmese daha iyi olurdu :D Peki kutu içerisinden çıkan filmlerde sony yazısı mevcutmu? Bir diğer merak ettiğim konu ise acaba o film olmadan kullanırsak da ekran gene çizilmez özelliğini koruyormu yoksa işin sırrı filmdemi? Cevabın için çok teşekkür ederim.

Kutu içerisinden film çıkmamıştı ben al aldığım zaman telefonu. Dediğim gibi o filmi sökmek için 15 dakika toplu iğne ile ekranın köşesinden doğru uğraştım ve defaat kez iğnenin ucu tellefonun camına geldi ve daha öncede belirtmiştim ( çok pimpirikli biri olarak ) o kadar korktum tamam ya dedim artık camını kesin çizdik keşke bu filmi hiç sökmeye kalkışmasaydım diye aklımdan da geçirdim :) Filmi kaldırdım ve başladım telefonun camını incelemeye. Işığa tuttum yan çevirdim, güneş ışığına tuttum falan telefonu yatay güneş ışığını cama denk getirerek inceledim epey bi yok hiçbir çizik ister inanın ister inanmayın bana. Yani hakkaten dedim helal olsun camıda dedikleri gibi sağlammış dedim. Zaten o günden sonra ne kılıf ne bi film kullanma gereği duymadım.( Arkasındaki filmi sökmedim o duruyor ) Hemen hemen şuan itibari ile 16 gün falan oldu alalı cihazı heralde ve hala acente şükür. Kılıf kullanmayıda pek düşünmüyorum :) Söylediklerim cidden gerçektir arkadaşlar bu konuda kesinlikle şüpheniz olmasın. Cep telefon numaramı adresimi bile veririm yeterki şu telefonu almak isteyipde aklında soru işareti olan arkadaşların başkaları tarafından söylenen şeyler ve yalan yanlış videolarla kafası çelinmesin.
Engin ÖZDEMİR

tanjuaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu zamna kadar apple iphone kullandım ilk defa sony xperia z alacaktım soğudum valla böyle güzel bi telefonu amma vasat bağsetmişiniz ya bu telefonun hiç mi iyi bir yeri yokya çıtkırıldım samsung ve sizi kullanan iphone lar daha mı iyi anlamadım​

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aksi eleştiri yapanların hepsi xperia z mi kullanıyor?
Ya da bu telefon bu kadar iyiyse sony neden yeni telefon peşinde onu anlamadım.

pazarlama stralejisidir. ne kadar çeşitlilik o kadar çok insana hitap. para için. yani koskoca sony salak telefonu piyasaya sürüyor sonra anlıyor kötü diye sonra yeniden yapak diyor ve bir biz akıllıyız dimi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu zamna kadar apple iphone kullandım ilk defa sony xperia z alacaktım soğudum valla böyle güzel bi telefonu amma vasat bağsetmişiniz ya bu telefonun hiç mi iyi bir yeri yokya çıtkırıldım samsung ve sizi kullanan iphone lar daha mı iyi anlamadım​

iphone daha iyi bana göre. ama sony de bu kadar sorun yok. ev arkadaşım kullanıyor. bende kurculayıorum haliyle. gayet iyi.
bu arkadaş ya sallamış yada çakmasını almış.

AppleKiller

Asistan
Reaksiyon puanı
0
xperia z nin beğendiğim tek noktası tasarım gerisi çöp bence bu sene çıkan modeller arasında en alınabilir htc one

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
dün umreden döndüler gelirken 2 tane tanesi 1250 den z getirdiler
1- ekran materyali cam değil yine yumuşak üstünde plastik bi kaplama var aynisi arctada vardı ve şuanda harita gibi
2- ekran kapalı iken gümeş ışığında veya spot ışıkta ışığın yansımasına göre matrix şeklinde ince üçlü çizgi şeklinde kareler var şimdiye kadar sony den başka bi telefonda görmedim bu hatayı arctada nokta şeklinde görülüyodu
3- hoparlörü çok kötü ses veriyo cebinizde zilsesini kesinlikle duyamazsınız
4- kamerası başarısız benin 8mp arc ile ayni resimde yakın ve uzak noktaları ayni netlikte fokuslarken
z ile yakına %10 daha netken uzak noktalar tam anlamıyla çamur (ayarlarını yapamamışsındır demeyin sakın herbir ayarını denedik)
5- arka materyalde cam değil plastik (bir acrilik çeşidi nekadar sağlam madde olduğunu biliyorum çünkü iş hayatımda kullanıyorum ama bir camın verdiği duruşu vermiyor)
6- suyun altında çalışıyor
7- ekran çözünürlüğü mükemmel 1080p videoyu hem arc hem ip5 hem z de aynı anda izledik baya beğendim
8- acayip hızlı
sonuç beklediğim gibi değil arc kullanmaya devam edicem
benim biçtiğim fiyat türkiye satışı ilk 1299 TL den fazla etmez 3-4 ay sonrasında ise 1100 TL
Sen beklentini yüksek tutmuşsun.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
pazarlama stralejisidir. ne kadar çeşitlilik o kadar çok insana hitap. para için. yani koskoca sony salak telefonu piyasaya sürüyor sonra anlıyor kötü diye sonra yeniden yapak diyor ve bir biz akıllıyız dimi.

Bu pazarlama stratejisin yanlış olduğunu nokia sayesinde bütün insanlar öğrendi ama.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca o çok insana hitap konusu bitti sayılır, sen en iyisini yap adam gibi cihaza destek ver bak bakalım çocuğun elinde bile olmuyor mu o telefon

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam şarjı ne kadar gidiyor bu xperia Z nin bana o lazım açıkçası , birde oyun haricinde gerçekten rahatsız edici boyutta ısınma varmı işlemcide ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şarj Durumunu Test Etme Fırsatım Oldu Evet. Her Şarzı %100 doldurduğumda %90 kadar ne kadar sürede düşüyor diye denedim ve pilin toplam olarak ne kadar gideceğini hesap ettim açıkcası.
Hiç elden bırakmadan 6 veya 7 saat civarı internette dolaşılabiliyor. Ekran Sürekli Açık Halde Yani.
3,5 ila 4,5 saat civarı oyun oynanabiliyor hiç elden bırakmadan.
Video 10 Saat civarı buluyor pil süresi.
Müzik zaten kapa ekranı artık o pek bi şarz harcamıyor yani bilirsiniz.
Engin ÖZDEMİR

S

SDN Okuru

SDN Okuru
günlük kullanımda 1 günü aşağı yukarı çıkarıyorsunuz o halde .. Isınma durumu peki ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1 günü rahat rahat çıkartıyorum canım o kadar kurcalamama rağmen. Isınma problemi hiç yaşamadım şahsen.
Engin ÖZDEMİR

erkan614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok değerli sayın okurlar ben kendi görüşlerimi anlattım açıkçası daha fazlasını bekliyodum ama olmadı
hatta kuzen 2 ay önce note2 alıcaktı dedim z geliyo onu bekle (hala bekliyo)
öyle bi telefon olucakki arc ı çöpe atmaya değcek bi ürün bekliyodum
vel hasıl bendeki arc yerine z almaya gerek yokmuş
bendeki arc tabiki desteklemiyor 1080p sadece yapabileceği kadarını oynattı alet
kamera konusunda da resimleri dahi koysam kimisi sen ayar yapamamışsın diyecek belki doğrudur
ne diyim takım tutuyolar sanki "Sony you will never walk alone"

requiemm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arabistandan gelen Xperia Z den ne hayır beklersin ki :D . Xperia Z bu kızlar alfabenin son harfi teknolojinin son noktası . ve 1300 liraya satan olursa direk aliyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle sony xperia z idalı bir reklam ile piyasaya çıktı
şunu belirtmek isterimki işlemcide ısınma var ..
şarj çok çabuk bitiyor full hd ekran olmasından kaynaklanan bir sorun tabiki
kısacası hayal kırıklığına uğradım tavsiye etmem :(

Idiox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bnm eşimin ailesi arabistanda riyatta şuan telefonun fiyatı orada 1700 riyal aşağı yukarı buraya gelişi telefonun max 1000 lira buraya kaydolmasıyla snn hesaptada bir yanlışlık var telefonu tarifindede çünkü zyi oradan sipariş ettim 2 ay sonra gelicek orada bakmışlar daha bugün anlattıklarını sordum hiçbirini onaylamadılar fiyatta dediğim gibi o kadar değil..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yaklaşık 2 Haftadır Kullanıyorum. Telefon elimden hiç düşmüyor Twitter, Facebook İnternet, Hotmail sekronize açık Gece şarja takıp sabah alıyorum. yani günü kurtarıyor. şarj kötü değil bu gibi telefonlarda şarjının 2 gün gitmesini beklemek yanlış. Hız olarak en iyisi Sony şimdiye kadar bir çok ürün çıkardı ama kendine güvenmediği ürünlerin reklamını hiç yapmadı. Görünüş olarak çok şık. Albenisi yüksek bi tlf. Diğer hattım İphone 5 e takılı ama 2haftadır her işlemimi Z ile yapıyorum. Bir çok program yükledim ama telefon hiç kasmadı. Programlar ios a göre görselliği kötü. Sonuç olarak kullanabilinir bir tlf. alan ve alacak arkadaşlara hayırlı olsun.

Son mesajlar