Xiaomi Mİ 5s 3GB ile 4 GB arasında fark var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Beyler xiaomi mi5s 3 gb mi 4 gb mi sizce.. 3 le 4 arasında bariz performans farkı olur mu.. 2 sene kalmaz değiştiririm teli ama 3 gb alsam kasmadan donmadan beni idare eder mi yoksa direk 4 gb mi önerirsiniz

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Depolama seçeneğinden dolayı daha cazip geliyor.. Performans noktasında düşündürüyor sadece.. Antutudan aldıkları puanlar da ortada birisi 154.000 diğeri 149.000lerde seyrediyor günlük yoğun kullanımda 3 gb lik model kasma donma yapmıyorsa tercihim o yönde olacak

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sorunsuz kullanırsın ikisi de yeterli sonuçta tayphone değil o orijinal ürün...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Depolama seçeneğinden dolayı daha cazip geliyor.. Performans noktasında düşündürüyor sadece.. Antutudan aldıkları puanlar da ortada birisi 154.000 diğeri 149.000lerde seyrediyor günlük yoğun kullanımda 3 gb lik model kasma donma yapmıyorsa tercihim o yönde olacak
Performans işlemciye göre belirlenir daha çok.
3GB yeterli bir ram sıkıntı çıkarmaz.

turan7610

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer imkan varsa kesinlikle 4 gb al derim ben

Reaksiyon puanı
222
3/64 al sıkıntı yaşamıyorum ben hafıza kartı olmadığı için daha önemli 3 yeterli

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
4gb lik modelde de hafıza sorunu yaşarım diye düşünüyorum ram olarak iyi hafıza olarak kötü
--- Gönderi Güncellendi ---
3/64 al sıkıntı yaşamıyorum ben hafıza kartı olmadığı için daha önemli 3 yeterli
Ne kadar zamandır kullanıyorsun

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Sıkıntı olmaz sadece o 1 gb farkı çok fazla arkatarafta uygulama açacaksan görürsün ram zaten geçiçi bellek yüksek ram harcayan programlarda falan ama o derece program üretildiğini sanmıyorum yine de bilgi amaçlı söyledim. Hiç bir sıkıntı olmaz tek fark YouTube açar kapatırım sonra Facebook'a girerim sonda tarayıcıyı açarsın tekrar YouTube döndüğünde program yeniden açılır 3 gb ram olanda 4 de kaldığın yerden devam eder (tabi işlemcinin çalışma mantığı belli bir süre sonra hemen kapatıyorsa o programı telefonu kasmamak için onun da bir faydasını göremezsin)

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
8 aydır siyah 3/64 kullanıyorum hiç sıkıntı yok
Çok iyi.. Şarj konusunda sıkıntı yaşıyor musun 1 günü rahatlıkla çıkarıyor mu
Sıkıntı olmaz sadece o 1 gb farkı çok fazla arkatarafta uygulama açacaksan görürsün ram zaten geçiçi bellek yüksek ram harcayan programlarda falan ama o derece program üretildiğini sanmıyorum yine de bilgi amaçlı söyledim. Hiç bir sıkıntı olmaz tek fark YouTube açar kapatırım sonra Facebook'a girerim sonda tarayıcıyı açarsın tekrar YouTube döndüğünde program yeniden açılır 3 gb ram olanda 4 de kaldığın yerden devam eder (tabi işlemcinin çalışma mantığı belli bir süre sonra hemen kapatıyorsa o programı telefonu kasmamak için onun da bir faydasını göremezsin)
Arkada çok fala uygulama açmanın da mantığı yok zaten.. Sadece dediğin noktada problem yaşicaksam o sorun hiçbir şey..

Ahmet Güvenir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkada çok fala uygulama açmanın da mantığı yok zaten
Global rom dan betaya geçtim bir günü çıkarıyorum kullanım alışkanlığına göre değişir quick charge 3.0 la çok hızlı doluyor
Ben rom falan atmayı düşünmüyorum ama global romla ne kadar kullandın ve şarj süresi ne kadardı?
Global rom dan betaya geçtim bir günü çıkarıyorum kullanım alışkanlığına göre değişir quick charge 3.0 la çok hızlı doluyor
Bu telefona güncelleme gelmediği için mi beta rom yükledin

lucarth

Doçent
Reaksiyon puanı
131
beta rom daha iyi su an, global stabil 9. da rezalet gidiyor batarya