xiaomi mi mix veya mi6 veya xperia xz

Sizce hangisini almalıyım?

• xiaomi mi6

• Xiaomi mi Mix (128gb/4gb ram) 2300 tl

• Xiaomi mi5s

• Xiaomi mi5s plus

• xperia xz

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

MertDuver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar bikaç ay sonra üniversiteye başlayacağım ve kendime uzun süre kullanmak için bir telefon almak istiyorum buralardaki bir telefoncuda
xiaomi mi mix(128gb/4gb ram) 2300 tl
xiaomi mi6 (64gb) 2000 tl
xiaomi mi5s (128gb) 1700 tl
xiaomi mi5splus 1750 tl

modellerini buldun açıkçası mi mix bulduğum için baya bi şaşırdım ve kararsız kalıyorum sizce şuan mi mix alınır mı bu fiyata çok fazla yaygın olmadığı için sorun çözümleri veya bi sıkıtıntı olursa parça temini konusunda sıkıntı yaşar mıyım yazılım desteği nasıl mi5 veya mi6 gibi veriliyor mu tam bilmiyorum

aklımda bir de xperia xz modeli var yakın fiyat aralığında şuan fakat performans anlamında biraz düşük kalıyor birçok özelliğini çok beğeniyorum sonylerin ama 3gb ram bana yetmez diye düşünüyorum

eğer ki mi6 alırsam 64gb yeterli olur mu yoksa internetten alıp bi 300tl gibi ek fiyat ödeyip direk 128 gb olanını mı alsam?

Bu fiyat aralığındaki diğer önerilerinize açığım...
@KeremEnginar
20170731_175938.jpg
20170731_180103.jpg

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Telefonları çok yoğun kullanacak mısınız? Eğer çok yoğun kullanacaksanız Xiaomi sizi uzun süre götürmez. 2000 liraya LG G6 alın veya 2300 liraya S7 alın. Onlar sizi uzun süre götürür.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Garantisi ne bunların ? Hangi firma bakıyor garantisine ?
Delta mı evo mu ?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
merhaba arkadaşlar bikaç ay sonra üniversiteye başlayacağım ve kendime uzun süre kullanmak için bir telefon almak istiyorum buralardaki bir telefoncuda
xiaomi mi mix(128gb/4gb ram) 2300 tl
xiaomi mi6 (64gb) 2000 tl
xiaomi mi5s (128gb) 1700 tl
xiaomi mi5splus 1750 tl

modellerini buldun açıkçası mi mix bulduğum için baya bi şaşırdım ve kararsız kalıyorum sizce şuan mi mix alınır mı bu fiyata çok fazla yaygın olmadığı için sorun çözümleri veya bi sıkıtıntı olursa parça temini konusunda sıkıntı yaşar mıyım yazılım desteği nasıl mi5 veya mi6 gibi veriliyor mu tam bilmiyorum

aklımda bir de xperia xz modeli var yakın fiyat aralığında şuan fakat performans anlamında biraz düşük kalıyor birçok özelliğini çok beğeniyorum sonylerin ama 3gb ram bana yetmez diye düşünüyorum

eğer ki mi6 alırsam 64gb yeterli olur mu yoksa internetten alıp bi 300tl gibi ek fiyat ödeyip direk 128 gb olanını mı alsam?

Bu fiyat aralığındaki diğer önerilerinize açığım...
@KeremEnginar
Ekli dosyayı görüntüle 26167 Ekli dosyayı görüntüle 26168
Kardeş garantiye, @vforfreedom bakıyormuş. Alma sen boşver

MertDuver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonları çok yoğun kullanacak mısınız? Eğer çok yoğun kullanacaksanız Xiaomi sizi uzun süre götürmez. 2000 liraya LG G6 alın veya 2300 liraya S7 alın. Onlar sizi uzun süre götürür.
xiaomi uzun süre götürmez derken ne sebeple yani anlamadım bence gayet mantıklı duruyor özellikle de performans olarak lg g6 almak istemiyorum çünkü tasarımını pek beğenmedim hoşuma gitmedi samsung ise uzun zamandır alt seviye telefonlarını kullanıyorum ve sıkıldım bir tane daha samsung almak istemiyorum güncelleme bile vermiyor doğru düzgün :/
--- Gönderi Güncellendi ---
Delta mı evo mu ?

hiçbirisi diyelim merdiven altı satış gibi birşey hani satıcıya sorduğumda ''hayır garantisi filan yok'' dedi.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
xiaomi uzun süre götürmez derken ne sebeple yani anlamadım bence gayet mantıklı duruyor özellikle de performans olarak lg g6 almak istemiyorum çünkü tasarımını pek beğenmedim hoşuma gitmedi samsung ise uzun zamandır alt seviye telefonlarını kullanıyorum ve sıkıldım bir tane daha samsung almak istemiyorum güncelleme bile vermiyor doğru düzgün :/

hiçbirisi diyelim merdiven altı satış gibi birşey hani satıcıya sorduğumda ''hayır garantisi filan yok'' dedi.
Garanti vermiyorsa hepsiburadadan al kardeşim. Hiç değilde ithalatçı garantisi var. Sıkıntı çıkarsa veririsin Thh'ye alırsın hakkını

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135

Mantıklı duruyor olması önemli değil önemli olan kalitesi. Xiaomi LG ve Samsung kadar kaliteli değil. LG tasarımını sevmediysen samsung da istemiyorsan 2300 ün üzerine 200 tl ekleyip türkiye garantili performans canavarı Asus Zenfone 3 Deluxe al. Asus kaliteli telefon üretiyor seni bir kaç yıl rahat götürür.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
1 yıl uluslar arası garantili satan var. mi5s 1400 tl idi geçen misal 128 liği

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Beyler adam telefonun uzun ömürlü olmasını istiyor hiç xiaomi önermeyin bence.

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
LG G6nın da tasarımını sevmeyen birine ilk defa rastlıyorum :eek:

MertDuver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Delta mı evo mu ?

Garanti vermiyorsa hepsiburadadan al kardeşim. Hiç değilde ithalatçı garantisi var. Sıkıntı çıkarsa veririsin Thh'ye alırsın hakkını
ben de öyle düşünüyorum önerdiğiniz bi satıcı var mı?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882

ben de öyle düşünüyorum önerdiğiniz bi satıcı var mı?
Bilal dostumuzun dediği gibi satıcı:Hepsiburada olsun

MertDuver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler adam telefonun uzun ömürlü olmasını istiyor hiç xiaomi önermeyin bence.

bunu söyleyen ilk kişi değilsin ama sebebini anlamadım benim bilmediğim bir kötü yanı filan mı var? uzun süre kullanılmaz mı? böyle düşünmenin sebebini söyleyebilir misin?

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
bunu söyleyen ilk kişi değilsin ama sebebini anlamadım benim bilmediğim bir kötü yanı filan mı var? uzun süre kullanılmaz mı? böyle düşünmenin sebebini söyleyebilir misin?
Çünkü telefonun iç bağlantı noktalarında kullanılan malzemeler diğerlerine göre kalitesiz. Çok yoğun kullanımda yıpranıyorlar ve kısa zamanda sorun çıkarmaya başlıyorlar. Bakırlı kablonun kalitesiyle altın kullanan kablonun kalitesini düşün. Ayrıca ses çıkışı, parmak izi okuyucusu da kalitesiz. Eğer doğru dürüst kullanırsan çok sorun çıkarmaz ama yoğun ve uzun kullanım için alma.
Alacağın en mantıklı telefon Zenfone 3 Deluxe

MertDuver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çünkü telefonun iç bağlantı noktalarında kullanılan malzemeler diğerlerine göre kalitesiz. Çok yoğun kullanımda yıpranıyorlar ve kısa zamanda sorun çıkarmaya başlıyorlar. Bakırlı kablonun kalitesiyle altın kullanan kablonun kalitesini düşün. Ayrıca ses çıkışı, parmak izi okuyucusu da kalitesiz. Eğer doğru dürüst kullanırsan çok sorun çıkarmaz ama yoğun ve uzun kullanım için alma.
Alacağın en mantıklı telefon Zenfone 3 Deluxe

teşekkür ederim düşüncelerini paylaştığın için :D

MertDuver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben olsam direkt Mi 6 alırdım.

@KeremEnginar kerem abi merhaba seni çok severek izliyorum her hafta canlı yayında sorular sormaya çalışıyorum ama nedense bir türlü denk gelmiyor :D hala almadım telefon ve bugünlerde alacağım yeni bi telefon takıldı kafama huawei mate 9 pro (6gb/128gb) olanı almayı düşünüyorum ekran ve kamera sebebiyle sence mi6 yerine mate 9 pro alsam sence nasıl olur alınır mı 2700tl civarına?
arkadaşlar bu arada hepsiburada üzerinden mi alayım yoksa gittigidiyorda cepport vb satıcılardan mı almalıyım?
hepsiburada ithalatçı garantili yazıyor sadece cepport ise delta servis garantili diyor öneriniz nedir?

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Ucuz etin yahnisi yenmez.
Ben olsam direkt Mi 6 alırdım.
G6 ,s7 ve xz var o fiyata g6 yi pek onermem ama uzun kullanim icin sonucta kronik sorun cikmadigi surece lg ve sonyler iyi dayaniyor g2 kullananlar var hala mi 6 alacaksan donanimi iyi oda seni 2 2bucuk sene idare eder

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
ucuz derken? daha ne kadar para vermemizi istersin bi telefon için 2.5k para bence az değil
O meselede bizim verdigimiz para degil o telefonun yurt disi fiyati 1300 tl ye geliyor ondan soyledim hemde icinde s8 xz prem. gibi cihazlarin donanimina sahip yoksa tr icin gercekten pahali bir rakam 2500 bende j7 2016 kullaniyorum 1200 tl adamlar 4gb ram 64 gb depolama sd 835 gibi ozelliklere sahip telefonlar kullaniyor biz 2 gb ram 16 gb depolama gibi ozellikli telefonlara sahip olabiliyoruz .

MertDuver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O meselede bizim verdigimiz para degil o telefonun yurt disi fiyati 1300 tl ye geliyor ondan soyledim hemde icinde s8 xz prem. gibi cihazlarin donanimina sahip yoksa tr icin gercekten pahali bir rakam 2500 bende j7 2016 kullaniyorum 1200 tl adamlar 4gb ram 64 gb depolama sd 835 gibi ozelliklere sahip telefonlar kullaniyor biz 2 gb ram 16 gb depolama gibi ozellikli telefonlara sahip olabiliyoruz .

yalnız yurt dışı fiyatı 1300 değil :D 1800 tl filan diye biliyorum

KeremEnginar

Asistan
Reaksiyon puanı
189
@KeremEnginar kerem abi merhaba seni çok severek izliyorum her hafta canlı yayında sorular sormaya çalışıyorum ama nedense bir türlü denk gelmiyor :D hala almadım telefon ve bugünlerde alacağım yeni bi telefon takıldı kafama huawei mate 9 pro (6gb/128gb) olanı almayı düşünüyorum ekran ve kamera sebebiyle sence mi6 yerine mate 9 pro alsam sence nasıl olur alınır mı 2700tl civarına?
arkadaşlar bu arada hepsiburada üzerinden mi alayım yoksa gittigidiyorda cepport vb satıcılardan mı almalıyım?
hepsiburada ithalatçı garantili yazıyor sadece cepport ise delta servis garantili diyor öneriniz nedir?

İkisi de üzmez ama ben olsam Mi 6 alırdım. Snapdragon 835 başka bir şey :)

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Mi6 al keyfine bak kardeşim