World Of Warcraft'ı Bitirdi

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Her şeyin bir ömrü olduğu gibi World Of Warcraft'ın bile bir sonu varmış. Normalde içerdiği binlerce silah, giysi ve görev nedeniyle bitmeyen bir macera olan WOW çılgın bir oyun tarafından nasıl hatim edildi?

Blizzard'ın elinden çıkma World Of Warcraft oyunu bizimle birlikte olduğu yaklaşık 5 yıl içinde, dünya tarihine geçecek işlere neden oldu. Milyonlarca kişinin oynadığı bu yapım, hala en çok satanlar listesinde bulunuyor. Online olan WOW kendinize yarattığınız karakterle, Azeroth dünyasında sanal bir yaşam sürmenizi sağlıyor.
Yapımda, filmlerdeki ve kitaplardaki gibi fantastik maceralara girip, ejderhalrr, ölüler ve tanrısal varlıklarla savaşıyorsunuz. Kendi içinde müthiş bir sosyal yaşamı olan WOW sayesinde, şimdiye kadar 100'e yakın oyuncu bir birleriyle evlendi. Bu oyun hakkında çıkan oyunlar sayesinde, binlerce insan hiç bilmedikleri bir yaşam tarzını öğrenmiş oldular.
wow_wp_tauren_800x6001259762528.jpg

Çılgın oyuncunun WOW'da kullandığı karakter bu ırktan
Ancak yapımla ilgili hiçbir haber bu kadar şaşırtıcı olmadı. Tayvanlı bir oyuncu, World Of Warcraft'ta bulunan tüm görevleri bitirdiği gibi, toplanabilecek her türlü, eşyayı, silahı ve hatta hediyeleri bile koleksiyonuna kattı. Oyunda yapılabilecek olan her şeyi gerçekleştiren oyuncu, kısacası kendi çapında WOW'u bitirmiş de oldu. Little Grey adlı, Tauren karakter 100 binek ve 75 tane evcil hayvana sahip.
Tüm görevleri bitirdiği gibi, büyük düşmanların hepsini de öldürmüş ve gidilebilecek her türlü mekanı gezmiş. Büyük ihtimalle hiç sosyal hayatı olmayan oyuncu, bunu başarmak için binlerce görev yapıp neredeyse yıllarca etrafta dolaştı. Şu anda oyuncular için yaşayan bir efsane olan Little Grey, her şeyi tekrar bitirmek için bir sonraki genişleme paketinin gelmesini bekliyor.
:: Bu oyuncunun yaptığı işe destek veriyor musunuz? Yoksa acilen gözetim altına mı alınmalı?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Abicim helalmı diyeyim yoksa yazıkmı diyeyim bilemedim. Adamın yaptığı büyük bir başarı ama abartmış ya manyakmısın arkadaş :D

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Kesin Editlemişlerdir bunu Başka Türlü Yapamaz Yada reklam olsun diye böle bisey yapmıstır :) Bende Ultima Online oynarken Herşeyin fulu Vardı Bende artık Oyuna Girmez Olmustum HErkese biseyler dağıtıyordum :)

chaylak1

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Geçen zamana,kaybedilen gençliğe,sosyal ilişkilerin zarar görmesine,sağlığın kaybedilmesine değer mi?Bence değmez.Bende bu oyunu oynuyorum akşamları en fazla 2-3 saat oynarım ve gidilebilecek bütün yerlere gittim alınacak kıyafet,silah vs hepsi mevcut,o asosyal arkadaştan tek eksiğim gidip 3-5 lvl mobları saatlerce(hatta günlerce) kesip,oyunda gereksiz questleri yapıp 'achivement' puanımı tavan yapmadım(Not:Achivement puanının oyunda hiçbir faydası yok sadece artistlik özelliği ve asosyalliğin sembolü gibi bişeydir :p)
Ne demiş büyüklerimiz.Herşeyin fazlası zarar :)

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
editlenmesine gerek yok kafaya takar yapar ancak wow da herseyi bitirmek elde etmek diye bir kavram olamaz kendimden biliyorum 3.3 patchi gelmek üzere eli kulagında. Blizzard yapar eder uğraştıracak bir sey buldurur.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
hangi serverda bu bi diyi verin bana zaten ally im. Anında keserim bu Asyalıyı :D

Panculli

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Acilen gözetim altına alınmalı diye düşünüyorum

cetus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
wowarmory'den baktım ama öle bi adam yok bitane 80lv var onunda puanı çok düşük bence yalan haber

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bu tip oyunların üzerimizde bıraktığı etki gerçekten düşündürücü...
Durum her geçen gün daha vahim bir hal alıyor...Kendinizi kaptırmak şöyle dursun adeta oyunun esiri oluyorsunuz...İpin ucunu fazlasıyla kaçıran bu arkadaşın hali kanımca acınası...Kontrol mekanizmasının çökmüş olduğu açık...

KOLORTA_RANGER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ruh sağlığı bozuk sanırsam bu oyuncunun (bu adama oyuncu derken ne olduğumu düşünmeye başladım :)) )

emperorkhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"bir şeyi yapıyorsan en iyi şekilde yap" açısından bakıldığında bravo , diğer tüm açılardan bakıldığında "neden be birader?"

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
efsanedir bu adam oyunda şimdi. ne iş yapıyor merak ettim

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Azimla z.çmış betonu delmiş abartılcak bi durum yok :D

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hiçbir başarı cezasız kalmaz :D hemen fişini çekmek lazım:D

ahlatt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu çocuğu katletmek lazım kötü örnek oluyor.....