Windows XP SP3 Kurmayan Kalmasın!

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Emektar işletim sistemi Windows XP için yayınlanan üçüncü hizmet paketini (service pack) henüz makinenize kurmadınız mı? Merak etmeyin, çözümü geliyor.

Windows XP'nizi hâlâ kullanıyorsunuz ve üçüncü hizmet paketini (Service Pack 3) kurmadınız mı? Microsoft sizleri düşünüyor ve bugün bu güncellemeyi otomatik güncelleştirme aracılığıyla bilgisayarınıza kadar getiriyor. Tahminimizce Windows Update üzerinden gelecek olan güncelleme normal pakete göre biraz daha küçük olacak. Çünkü arada bazı güncellemeleri yüklemiş olan kullanıcılara özel bir indirme planı sunulacak.

:: Güncellemeleri daha önceden yüklediniz mi?

Bilgi için: Windows XP
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
İlk çıktığı günü yüklemiştim. Üşenenler için bire bir :)

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
xp cdsiyle tümleştirerek biçimlendirip kurdum. :*

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
SP3'ü kaldırıp tekrar SP2'ye döndüm nedeni ise bağlantının sürekli kopması SP3 kullananların bağlantı ile ilgili sorunları bulunmuyor mu?

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iş yerindeki bilgisayarıma tam format zamanı gelmişti. sp3 kurunca gerek kalmadı. xp satışı vs bitti bittecek sonunda xp de adam oldu. tebrik etmek lazım. alnından öpüyorum bill gates' in

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
itsfresh dedi ki:
SP3'ü kaldırıp tekrar SP2'ye döndüm nedeni ise bağlantının sürekli kopması SP3 kullananların bağlantı ile ilgili sorunları bulunmuyor mu?
ne alakası var ya. vdsl2 ayana kopuyo bağlantı sürekli. yada sende şu meşhur ağ virüsü var modemi kilitliyor durmadan.onu yemişsin.

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sdn sağ olsun. Çıktığı dakika indirp kurdum... :)
Hatta kendime bir tanede SP3 lü windows yaptım...
Teşekkürler Sdn...

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya benim hiç indirip yükleyip cd ye atasım yok ki ne sağlayacak indirip yükleyip cdye atınca

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
erdemgazetesi dedi ki:
ya benim hiç indirip yükleyip cd ye atasım yok ki ne sağlayacak indirip yükleyip cdye atınca

Kimse sana "Aman ne olur yükle !" diye ısrar etmiyor zaten.!!! Sp3'ü eğlencesine çıkartmadı Microsoft. Büyük bir güncelleştirme paketi. Açıkları kapatıyor . İsteyen kurar isteyen Sp2 ile devam eder benim gibi.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Microsft tabii isteyecek insanların kullanmasını bundan daha mantıklı birşey olabilir mi ? Xp yi daha güvenli daha iyileştirecek en güncel sürümü kullanmasını isteyecek tabiiki.

Sen yıllarca çalış çalış Sp3 'ü çıkart , tabii insanların kullanmasını ister

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
arkadaslar sorunum var sp3 yükledim ama intenet explorer masaüstüne gelmiyor sağ tıklayıp özelikler>masaüstü>masaüstünü özelleştir de internet explorer yok sadece ana dizinden sürükleyip bırakarak masaüstüne alabiliyorum yani üstünde kısayol işareti olunca sinirlerim bozulyo nasıl düzeltebilirim ya da bi yolu varmı

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Aslında sana Firefox kullan demek isterim. Ama İe'de ısrarcıysan , internet explorer'i kaldırıp microsoft'un sitesinden son sürümünü indirip kurarsan sorunun çözüleceğini sanıyorum.

Ama Firefox şiddetle tavsiye olunur

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
muratcanberber dedi ki:
Aslında sana Firefox kullan demek isterim. Ama İe'de ısrarcıysan , internet explorer'i kaldırıp microsoft'un sitesinden son sürümünü indirip kurarsan sorunun çözüleceğini sanıyorum.

Ama Firefox şiddetle tavsiye olunur

ya firefox sinir ediyor sayfa açıyorum sekme açılıyoraslında normalde açabilirim ama elim alışmamış

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Sekme olayı süper aslında ya bir alışsan vazgeçemezsin. Onlarca pencere açılacağına sekme aç daha iyi. Biraz kullan bence . Rekorlar kitabına girdi o kadar :)

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
sekmeler aslında görüntü olarak güzel ama alışmak lazım işte bugün forumda paylaşılan reklam engelleme eklentiside çokk hoş onu denemek için firefoxu kurucam ;D

opera nasıl bir tarayıcı bilgin varmı

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Opera'da açık kaynaklı bir tarayıcı. Firefox'un bazı dez avantajları var mesela fazla ram kullanmak gibi opera'da bu yok . Opera daha hızlı açılıyor . Ama Firefox çok daha tercih edilen bir tarayıcı.

Çünkü Firefox eklentileri, temaları, sürekli güncelenen altyapısı ile daha hızlı daha güvenli daha özelleştirilebilir bir tarayıcı. Opera'da biraz kullanım zorluğu çekebilirsin. Firefox ile başka ama elinin altında opera'da olsun . Benim öyle mesela.

UltraSurf adlı program ile youtube dahil tüm engelli sitelere girebiliyoruz ama firefox desteklemiyor programı bende opera'da kullanıyorum. Opera youtube için firefox herşey için :)

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sanırım 65 mb çivarı bende hata vermişti ama uptade sitesinden indirdiğimde hata vermedi

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
titanyum dedi ki:
sanırım 65 mb çivarı bende hata vermişti ama uptade sitesinden indirdiğimde hata vermedi

65 mb'tan çok daha fazla olduğunu biliyorum. Çünkü bu paket Sp1 olan bilgisayarı bile Sp3'e yükseltiyor.

ANAT4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
otomatik güncelleme ile kurulmuştu. pc ye yenı format attım. ama şimdi onu yüklemeyi bulamıyorum. acaba kendimi güncelleyecek?