Windows 8 Kullandığınız Uygulamalar

Bu konuyu okuyanlar

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En faydalı uygulamalardan biri olan my explorer. Dosyalarınıza metro arayüzünden erişmek için çok kolay ve pratik bir uygulama. Sağ tıkla birlikte aç , yeniden adlandır gibi bir çok özellikte bulunduruyor.

fxvfs.jpg

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bi kaç uygulama daha ama mutlaka kullanın gayet iyiler..

New File Manager V2

newfile.png

New file manager hem kendi local sisteminizdeki hemde buluttaki dosyalarınıza erişim sağlıyor. Facebook youtube, skydrive dropbox ve picasa gibi bi çok servise erişim sağlıyor.. Kullanışlı bi uygulama..

Notes Maker

notesm.png

Çok güzel bi not alma uygulaması aldığınız notlara isim veriyorsunuz ve o ismi arama kutusuna yazdığınızda not karşınızda..

Note Maker

nmaker.png

Buda çok kullanışlı bi not alma uygulaması..

Yandex Arama

yarama.png

Yandex arama metroda her an yanınızda..

Ayrıca..
@REDFOKS Bu konuyu sabitlersen iyi olur.. Devamlı ve geniş bi konu..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar yaklaşık 10 gündür Windows 8 enterprise x64 ü kullanıyorum, benim sorum webcam ı kurdum webcamın masaüstü kısa yolunda webcam çalışıyor bir sorun yok ancak Windows 8 in metro ara yüzündeki kamera butonuna tıkladığımda kamera bağlatın diyor tüm seçenekler pasif o ara yüzden kamerayı nasıl açabilirim teşekkürler.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
G Maps: Google haritalar servisine metro arayüzünden erişin.
ZBuwJ.jpg

National Geographic Pictures: National Geographic resimlerine ulaşmanın kısa yolu.
wOuQV.jpg

Turkcell Vınn: Ne işe yaradığı resimde anlatılmıştır. :)
S6ROY.png

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
IRC messenger: IRC kullanan sayısı azalsada IRC kullanmak isteyenler için windows 8 uygulaması.
rAeOV.png

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
TuneIn Radyo: Yerli ve yabancı bir çok radyo yayınının bulunduğu radyo programı.
ZFsJD.png

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Şu Radyo uygulaması ondan daha güzel..

Radyo

QcN7V.png

RADYO, dünyanın her bölgesinden çeşitli müzik türlerinin dinlenebildiği küresel bir radyo eğlence uygulamasıdır ve çok sayıda Türkiye merkezli radyo kanalının da dinlenmesini sağlayan en kapsamlı uygulamadır.

Sesli Sözlük

BuUkx.png

Sesli Sözlük ile İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce sözcük çevirileri yapabilirsiniz.
Uygulama arattığınız kelimenin yanında, aramınıza yakın kelimelerin anlamlarını da getirmektedir.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
TuneUp IncrediLock:Bu uygulama ile kilit ekranı arkaplanını değiştirebilirsiniz. Bunun yanında kilit ekranına not yazabilirsiniz.
NSS9I.jpg

Gelecek güncellemeler ile kilit ekranına not yazmaya ek olarak takvim, hava durumu gibi özellikleri gelebilir.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
PrimeTube: Güzel bir youtube uygulaması. Dilerseniz üyeliğiniz ile giriş yapıp kullanabiliyorsunuz.
xuS7r.png

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
bende bu uygulamaların hiç biri yok neden acaba ?

Sonradan bakarmısın bilmem ama, mağazaya girince charms bardan ayarlara tıkla ve daha sonra gelen menüden tercihlere tıkla.
O sayfadki ayarların şöyle olsun.
YtS86.png

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Denizbank Sıramatik: Denizbank şubelerinden şubeye gitmeden sıramatikten sıra numarası alabilirsiniz.
Mobil Sıramatik, Denizbank şubelerinden, şubeye gitmeden şubedeki işlemleriniz için sıra numarası alabileceğiniz uygulamadır. Dilerseniz, uygulamaya kart numaranızı girerek, şubede olduğu gibi öncelikli sıra numarası da alabilirsiniz. Bundan başka, size en yakın şubeleri ve bu şubelerde sıra almanız durumunda, yaklaşık bekleme sürelerini görebilirsiniz.
Qtwo3.png

Not:Windows phone telefonu olanlar için daha kullanışlı olucaktır.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Video Player 8

WUOay.png

Metro tarzı HD video oynatıcısı..

File Brick

zHq1V.png

Hem yerel sürücülerinizdeki hemde buluttaki depolarınızda bulunan dosyalarınızı metrodan yönetmenizi sağlayan güçlü bir dosya yöneticisidir..

Football Results

xCWM5.png

Önemli ulusal ve uluslararası ligler için, son futbol maç sonuçları (sonuç ve puan) . Dünya çapında kapsama alanı.

Digitürk Play

rljaj.png

Spor Toto Süper Lig’in çekişmeli karşılaşmaları, Beko Basketbol Ligi’nin nefes kesen anları, dünyanın en çok izlenen maçlarının yer aldığı İngiltere Premier Lig ve Ziraat Türkiye kupası maçları bu uygulamada. Futbol ve basketbol heyecanı, canlı

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
facebook twitter olmadıktan sonra napıyim öyle win 8 i :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
facebook twitter olmadıktan sonra napıyim öyle win 8 i :)

Kişiler uygulamasını facebooka bağla ve facebook olsun.
c9fzj.jpg

Metrotwit ve benzeri bir çok twitter programı da bulunmakta.
2sajmz4.png

Facebook Touch
15aslc.jpg

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kişiler uygulamasını facebooka bağla ve facebook olsun.
c9fzj.jpg

Metrotwit ve benzeri bir çok twitter programı da bulunmakta.
2sajmz4.png

Facebook Touch
15aslc.jpg

konuda görmeyince yok sandım yarın win8 yüklüyorum hemen :) teşekkürler

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
konuda görmeyince yok sandım yarın win8 yüklüyorum hemen :) teşekkürler

Face ve twitter herkes kullanıyordur diye yazmaya gerke duymadım. :) Varsayılan olarak gelen mesajlaşma uygulamasını facebook ile bağlarsan, tarayıcıdan facebook açmadan "mesajlaşma" uygulaması üzerinden sohbet edebilirsin. :)
Örnek konuşma resmi.
OMWu.png

illegalulan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende tercih ayarlarındaki iki seçeneği hayır yaptım ve konumuda amerika yapmama rağmen bir türlü inmiyor uygulamalar..sürekli indiriliyor diyor fakat başlamıyor..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Language Translation

Rydg0.png

Language Translation bi çok dilde kelime ve cümle çevirisi yapan güzel bir çeviri uygulaması.. Tavsiye ederim..

Anna Player

i9YRe.png

Anna Player çekici bi görüntü sağlamak için tasarlanmış ama diyeceksinizki biz bi playerda görüntü istemeyiz her türlü formatı desteklemesini isteriz derseniz oda var merak etmeyin.. Çalma listesi oluşturup birden fazla şarkı seçimini sağlıyormuş..

Dua Oku

nKSib.png

Uygulamanın içerisinde Namaz Surelerinden , Mübarek Gün ve Gecelere kadar okunacak her türlü dua ve sureyi bulabilirsiniz...

Yahoo Mail

ozvZN.png

Yahoo mail eposta istemcisi metro uygulaması..

Old Windows Versions

tP9bD.png

Çok güzel bi eğlence uygulaması eski Windows sistemlerini gördüğünüzde eski günlere döneceksiniz..

Ultimate Windows 8 Shortcuts

wZS0B.png

Windows 8 in klavye kısayollarını derli toplu liste halinde açıklamalarıyla bulabilirsiniz.. Güzel bi uygulama..

Best Apps List

9pGmz.png

Best Apps List windows mağazanın alternatif mağaza uygulaması mağazanın alternatifi yani ama pek kullanışlı değil 6 dil filtreleme seçeneği var Türkçe yok tabii yani alternatif olarak kullanabilirsiniz..

SnapGadgets for Windows

Dpgx6.png

Masaüstü araçları desktop diyor ama masaüstümü metromu bilmiyorum bunu kurmadım çünkü.. Saat takvim hesap makinası notepad search vesaire..

TuneUp IncrediLock

XRddJ.png

İhtiyacı olan için mükemmel bir uygulama.. W8 in kilit ekranına resimler yazılı notlar bırakabiliyorsunuz.. Güzel bi uygulama tavsiye ederim arkadaşlar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows 8 mağaza açılmıyor kişisel bilgisayarınız internete bağlı değil diyor ama internete girebiliyorum tek sorunum mağaza açılmıyorr acil yardım edebilrseniz sevinirim...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
windows 8 mağaza açılmıyor kişisel bilgisayarınız internete bağlı değil diyor ama internete girebiliyorum tek sorunum mağaza açılmıyorr acil yardım edebilrseniz sevinirim...
Bunun en büyük sebebi güvenlik yazılımıdır.. Hangi antivirüs programını kullanıyorsun??..

Bir diğer sebebide windows güncellemeleridir bazen windows güvenlik açıklarını kapatacağım derken metrodaki internet saf dışı kalıyor.. Ama en büyük ihtimal birinci sebep..

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
bu yandex.disk güzel uygulama ama oturum kapatamıyorum.Nasıl yapabilirim bunu ? sildim kurdum genede olmadı.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
ARkadaşlar sonunda buldum.Sorun çözüldü

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Windows8 Apps Data Backup ile yüklediğiniz uygulamaları yedekleyin-geri yükleyin.
Windows8AppsDataBackup%20-%20Screen.png

Backup butonu ile yedekleyin.
Restore butonu ile yedeklediğiniz klasörden geri yükleyin.

sino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim uygulamalarım öneriyorum..

Windows un kendi yüklediği uygulamalar haricinde..

sMEDİO trueLink+

image_thumb48.png

Resim video müzik dosyalarını oynatan media player güzel bi multimedya yöneticisi..

Hocam LOG'çuyuz gördüğüm kadarıyla. Tam da şöyle Ruin'i dinliyordum gördüm burada :D Benim de feci hayranlığım vardır , iPhone'm da iPod'um da yada eski Nokia'larım da bilgisayarım'ın WMP'ın da yani hayatımın bir yerinde Lamb of God olucak :) Albümlerinde ki her bir şarkılarını dinlerken sanki daha ilk defa dinliyormuşum hissi veren nadir gruplardan benim için :)
Neyse öyle bir belirteyim dedim. Bende Laptop'u açınca kullandığım programları belirtirim. Ama aklım da olanlar Skype,Microsoft Solitare Collection,Bateri,CanlıTV,TeamViewer,Google Search ve bir çok daha var da aklıma pek gelmiyor. En çok üzüldüğüm baya bir hevesle kurmuştum daha rahat hesabıma bakarım diye ama galiba daha sorunları olan bir İşBank uygulaması vardı. Umarım ilerde güncellemeleri tam olur da oturur ve kullanırım :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Windows 8 kullanıyorum bilgisayarımı sıfırlamak istiyorum yani fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum. Medya ekle uyarısı veriyor kurtarma diskini ve Windows 8 dvd sini takmama rağmen bazı dosyalar eksik . Windows yüklemeniz ve kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak uyarısı veriyor . eksik ya da zarar görmüş Windows dosyası olduğunu düşünerek komut istemin’den sfc/scannow yazarak taratmama rağmen yine aynı uyarıyı veriyor lütfen yardım ediniz.

Son mesajlar