Rehber Küçük Ve İşlevsel Kulaklık İncelemesi

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Gelin bugün bu konuda sizlerle birlikte QCY T1C kablosuz kulaklığı tanıyalım. Eğer ilk defa kablosuz kulaklık kullanacaksınız ve bütçenizde kısıtlı ise 100 TL'ye alabileceğiniz kulaklıklar arasında listenize sokabileceğiniz bir ürün.
HBV00000JGN07-1.png

Bu konuda olabildiğince her özelliğinden bahsetmeyi, alacaklara ya da bir fikir sahibi olmak isteyenlere rehber olacağım. Baştan söyleyeyim ben profesyonel birisi değilim, bir kullanıcı olarak olabildiğince objektif bir yorum yapacağım. Bazı özelliklerden çok bahsedip bazılarından üstünkörü geçebilirim, şimdiden affola. :)

Ürünün genel özellikleri:
Aktif Gürültü Önleme (ANC)Yok
Bluetooth Versiyon5.0
Çift Telefon DesteğiYok
Kulaklık TipiStereo, TWS
Kullanım TipiKulakiçi
Müzik DinleyebilmeVar
Suya & Tere DayanıklıEvet
HBV00000JGN07-4.png

Kutu İçeriği: Kutunun içerisinden kulaklığın kasası ve kendisi dışında 3 tane -her biri farklı boyutta olmak üzere- lastikleri var. Şarj kablosu, garanti belgesi, kullanım belgesi de çıkıyor içinden.

Dayanıklılık: Kulaklığı alalı 3-5 ay oldu. Bazen kutusu ile bazen tek tek düştükleri de oldu. Fakat bir sorun yaşamadım. O yüzden içiniz rahat olabilir. Ürün dayanaklı. Bu arada " bunun kapağı nerede " diyebilirsiniz kapak mevzusuna aşağıda yer vereceğim.

Rahatlık: Kulaklığın ergonomisi gayet iyi. İlk başlarda zor taksanızda bir iki kullanımdan sonra kulağınız alışacaktır. Fakat ben bazen sağ tarafa takmakta zorluk çekiyorum ama orası benim sorunum.
Her gün bu kulaklıkla 3-5 saat şarkı dinleyen video izleyen birisi olarak diyorum kulağı ağrıtmıyor. Fakat yemek yerken kulağınızda baskı yapabiliyor bazenleri.

Mikrofon Kalitesi: Üründe tek sevmediğim şey mikrofon kalitesi. Yani bir tık daha iyi olsa iyi olurmuş fakat ne kadar ekmek o kadar köfte. :)

Ses Kalitesi: Fiyatını da baz alırsak ses kalitesi ne kötü ne çok iyi. Günlük ihtiyaçlarınızı ( film izlemek, müzik dinlemek, derslere girmek. ) rahatlıkla karşılar.

Şarj Süresi: İşte burası mükemmel. Ürünün şarjı çok iyi gidiyor. Full şarjla ortalama 3 gün idare ediyor ki bence bu süre çok iyi.
( her gün istisnasız 5 saat çalıştığını da unutmayalım. )

Şarjın bitme süresi her ne kadar iyi olsa da dolma süresi de çok iyi. Bir ara sıfır olan şarj 30 dakikada %60-70 oldu. Bana göre çok iyi ve iş görür bir seviye.

Çekim mesafesi: Genelde mutfağa gittiğimde falan kulağımdan çıkarmıyorum. Mutfakta genelde bir problem yaşamıyorum. Yani bilgisayarda oynayan video, müzik arada kopmaları saymazsak güzel bir şekilde geliyor kulağınıza.

Boyut: Ürünün boyutunu size sadece 2 fotoğraf ile özetleyeceğim ve sizde anlayacaksınız ne kadar büyük olduğunu.
484758bc-3b4f-47c5-b830-d5fffd12a9f3.jpg
1d858b0d-1002-4917-93d6-e32e503e5363.jpg

Dışarıda kullanılır mı?: Kesinlikle kullanılır. Her ne kadar ben hiç kullanmasamda kulağınızda sırıtmayacağına adım gibi eminim. Kulağınıza güzel oturtursanız spor bile yaparsanız ki yapan bile var.

Kapak: Belkide birçok kişinin bu ürünü almaktan vazgeçmesinin sebebi kapağının olmaması olabilir. Fakat problem edilecek bir şey değil çünkü ürünün içindeki mıknatıslar çok kuvvetli. ShiftDeleteNet'in inceleme videosunda o kadar sallamalarına rağmen kulaklıklar düşmüyor.

Kullanıcı Yorumları:
1624435602365.png

1) " Kapaksız olduğuna bakmayın mıknatıslar çok sağlam, kutuyu sallasaniz da sarssaniz da düşmüyor. Kulağa oturması da iyi sporda koşuda kulaklardan düşmüyor. Kutusu , Kapakli olan modellerden bir tık daha büyük. Ses kalitesi yeterli . Telefonla konuşurken karşıya gayet düzgün anlaşılır şekilde gidiyor ses. Bı kez eşlemeniz yeterli. Kutudan çıkarınca hemen bağlanıyor telefona. Fiyat performans ürünü diyebiliriz. Benim için yeterli bir ürün memnunum. "

2) " Ürün gayet güzel f/p ürünü benim ihtiyaçlarıma cevap veriyor telefon görüşmelerim den bende karşı taraf da memnunuz onun için almıştım zaten, toplu taşımada günde 3 saat kadar youtube videoları seyrediyorum kimsenin rahatsız olduğunu hissetmedim tek tek ve çift olarak gayet kolay telefonla eşleşiyor kulağa yukarı doğru takılırsa rahatsız etmiyor ama düşürebilirsiniz aşağı geri doğru takarsanız bir kaç saat sonra rahatsız olabilirsiniz ama düşmüyor; Ben düşüremedim, tavsiye ederim bir buçuk günde geldi satıcıya ve hepsi burada ya teşekkürler. "

3) " Kargo çok hızlıydı. Ürün elime 1 günde ulaştı. Şarjı 4-5 saat rahat gidiyor. İki kulaklığı ayrı ayrı kullanbiliyoruz.(bunu ben yapamadım bilmiyorum) Müzik dinlemek için aldım kesilme falan olmuyor. Malzeme kaliteli. Kulakta rahat duruyor düşme veya ağrı olmuyor. Tek sorun kulakta boş dururken hafif bi ses geliyor. Ama rahatsız edecek kadar değil. Yine de FP bi ürün. "

Gecikme: Gecikme çok uç fiyatlara çıkmadığınız sürece her kablosuz kulaklıkta olduğu gibi bunda da var. Filmlerde, müziklerde, videolarda, canlı yayınlarda gecikmeyi hissetmiyorsunuz fakat oyunlarda 2-3 belkide 5 saniye gecikme olabiliyor.

Eksileri: Bu ürünün genel olarak bir sorunu olmasa da benim yaşadığım bir şey. Sırf kirlendi diye pedlerini sadece peçete ile temizledim. Sonra sağ kulaklıktan ses az gelmeye başladı. Tamirciye sorduğumda da 40 TL'ye yaparım dedi fakat eskisi kadar iyi olmayabilirde daha da bozulabilir o yüzden sadece sağ taraf için 40 TL vermek istemedim. Eğer sizinde başınıza böyle bir şey gelirse Windows üzerinden sesi dengeleyebilirsiniz. İsterseniz açtığım konudan yararlanabilirsiniz.

Bu da benlik bir sorun fakat bilgisayarda bazen 1 bazen 30 saniye boş dursun kendiliğinden bağlantı kesiliyor. Bu sorun şuan biraz daha azaldı fakat Wİndows ile ya da bluetooth'um ile ilgili olabilir çünkü Linux bir dağıtıma geçince problemim azalıyor.

Puanım: Eğer çok büyük bir beklenti ile satın almazsanız fiyatına göre güzel bir ürün. Eğer o bozulma olayı olmasaydı puanım 9 olurdu fakat şimdi 8 veriyorum.

Son Söz:
Şu konuyu 1 saattir yazıyorum. İlk başlarda sıkılsamda sonlara doğru zevk almaya başladım. Mesaj yazmasanız bile beğeni atsanız benim için yeter çünkü 1 saat boyunca konu hazırlıyorum sonra bir bakıyorum hiçbir mesaj gelmemiş.

İstediğiniz soruları sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Size iyi forumlar bana da iyi dinlenmeler...