Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

realmummy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet kullanıcım yönetici haklarına sahip ancak modifiyeli bir Windows.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Evet kullanıcım yönetici haklarına sahip ancak modifiyeli bir Windows.
O halde hiç uğraşmayalım, 90 günlük Enterprise indirip yüklemeni öneririm

Microsofttan indir- Enterprise 90 günlük değerlendirme kopyası [OTHER]
(Windows Live ID, hotmail, MSN vs. ile giriş yaparak, 32 bit veya 64 bit indirebilirsiniz.)

Turkey language pack (32-bit (x86)) [EXE]
Windows kurulumundan sonra çift tıklayıp İşletim sistemini Türkçe yapabilirsiniz.

Turkey language pack (64-bit (x64)) [EXE]
Windows kurulumundan sonra çift tıklayıp İşletim sistemini Türkçe yapabilirsiniz.

Kaynak : Download Windows 7 1.0 Free Trial - Performance, reliability, security, and compatibility are core tenets of this release - Softpedia

realmummy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ancak deneme sürümü kullanmayı düşünmüyorum. Başka bir çözüm yolunuz varsa çok memnun olurum.

Saygılarımla...

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Birkaç gündür yaşadığım bir sorun. Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile bir resmi açıyorum. Yakınlaştırdığım anda bilgisayar donup kalıyor. Ne görev yöneticisi ne de başka bir şey fayda etmiyor. Mecburen kasanın düğmesinden bilgisayarı yeniden açıyorum.
Startup repair seçeneğini denedim o da fayda etmedi.
Bunun dışında diğer fotoğraf görüntüleyicilerinde sorun yok. (Windows live photo gallery)

Bu sorundan önce de masaüstü gelmeden siyah ekranda kalma ve diğer başlangıçta ise masaüstü göüzkür gözkkmez donma sorunu vardı. fixshell diye bir uygulama ile sorun çözüldü. (Şimdilik sorun yok gibi)

Ekleme:Sorunlar büyük gibi. Şimdi bir video açınca da bilgisayar dondu kaldı.

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birkaç gündür yaşadığım bir sorun. Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile bir resmi açıyorum. Yakınlaştırdığım anda bilgisayar donup kalıyor. Ne görev yöneticisi ne de başka bir şey fayda etmiyor. Mecburen kasanın düğmesinden bilgisayarı yeniden açıyorum.
Startup repair seçeneğini denedim o da fayda etmedi.
Bunun dışında diğer fotoğraf görüntüleyicilerinde sorun yok. (Windows live photo gallery)

Bu sorundan önce de masaüstü gelmeden siyah ekranda kalma ve diğer başlangıçta ise masaüstü göüzkür gözkkmez donma sorunu vardı. fixshell diye bir uygulama ile sorun çözüldü. (Şimdilik sorun yok gibi)

Ekleme:Sorunlar büyük gibi. Şimdi bir video açınca da bilgisayar dondu kaldı.

Büyük ihtimalle ekran kartınızın sürücüsü silinmiş ya da bir şekilde bozulmuş olabilir. Ekran kartınızın modeline göre en güncel driver sürümünü indirseniz sorun çözülecektir.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Büyük ihtimalle ekran kartınızın sürücüsü silinmiş ya da bir şekilde bozulmuş olabilir. Ekran kartınızın modeline göre en güncel driver sürümünü indirseniz sorun çözülecektir.

Evet dediğiniz gibi sorun ekran kartından kaynaklanıyormuş. Sürücüsünü silince sorun kalkıyor. Siz dedikten sonra da yine bir donma sonrası şöyle bir mesaj çıkmıştı zaten. (Fx 5500)
ekjrankart.png

En sonki sürücüsünü yeniden kurdum sonuç yine aynı: Donma. :helpsmilie:

Şu an ekran kartsız devam ediyorum. :D

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Merhaba Xp kullanırken hiçbir sorun çıkarmayan Ulead video studio 9 programını win 7 ye yükleyince sorun çıkıyor.pencere görünümü falan değişiyor aero gidiyor onlara razıyım ama videolarda ses yok.kaçkere kaldırıp yüklediysem yine aynı hiçbir video da SES YOK.corel video studio 12 de var ama ben UVS 9 u kullanmak istiyorum,sorun nedir acaba

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ulead 9 uyumlu değildir son surumun ucekıp kurun.

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Xp kullanırken hiçbir sorun çıkarmayan Ulead video studio 9 programını win 7 ye yükleyince sorun çıkıyor.pencere görünümü falan değişiyor aero gidiyor onlara razıyım ama videolarda ses yok.kaçkere kaldırıp yüklediysem yine aynı hiçbir video da SES YOK.corel video studio 12 de var ama ben UVS 9 u kullanmak istiyorum,sorun nedir acaba

Peki program açılırken nasıl bir hata kodu aldığını yazabilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

ulead 9 uyumlu değildir son surumun ucekıp kurun.
Tam uyum olamayacağı kesin, basit bir şey değil koskoca multimedya yazılımı..
Öyle olsa Corel firması çok sayıda yeni sürüm ile uğraşmazdı.
Şu andaki son sürüm Windows ile adeta bütünleşiyor.

Masaüstü aracına varıncaya kadar düşünmüşler:

XabraL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çalıştıra msconfig yazıp tamam deyin ardından resimdeki pencereye gelin önyükleme listesinden sormasını istemediginiz işletim sistemini silin veya internette EasyBCD programı araştırın işinizi görecektir.

sistemf.png

Baslat / Arama kutusuna "Gelismis Sistem Ayarlari" yazin Gelismis sekmesinde altta Baslangic ve Kurtarma'nin yanindaki Ayarlara girin Sistem Baslatma bolumunde "İsletim sistemleri listesini gosterme suresi" nin yanindaki tiki kaldirin.Tamam'a tiklayarak ayarlarinizi kaydedin.Bilgisayari yeniden baslattiginizda size sormadan varsayilan isletim sisteminiz acilacaktir.Listeyi tekrar gormek isterseniz ayni yerden kolayca geri alabilirsiniz,boot ayarlarini tekrar yapmazsiniz.

peki tamam. fakat ilk sırada ubuntu var. win7 5. sırada.

msconfig de varsayılan win7 diyor ama ubuntuyu filan görmüyor.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Win7 Dvd'sini seçimli hale getirmeye yarayan küçük bir program verilmişti. İso dosyasında değişiklik yapıp kurulum aşamasında Home, ulti vb seçim yapılmasını sağlıyordu. Aradım ama bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işletim sistemim Win7.sorunum Firefoxta ,sürekli donmalar oluyor ne yaptıysa çözemedim daha yeni format attım fakat arada sürekli donuyor yeniden yükledim dataları geçmişi temizledim fakat sürekli donuyor önceden olmuyordu.diğer tarayıcılar gayet sorunsuz fakat firefox ta sürekli donuyor kitleniyor.sadece firefox kitleniyor pc diğer işlemleri yapıyor onda sorun yok.yardımcı olurmusunu.tşekkürler.

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Ara sıra mavi ekran veriyor. Xpde hiç yapmıyordu. Ekran kartı yok Hdd 500 gb
Ama işlemci sıcaklığını power sapplynin yetip yetmediğini bilmiyorum bunu everest ile mi öğrenebilirim
standart değerlerin ne olması gerekir?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
O sistemde 300 watt ve üzeri yeterlidir.

Reaksiyon puanı
2,146

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bir dizüstüne 64 bit Windows 7 kudum. Önemli güncelleştirmeleri yaptıktan sonra boştayken bile işlemciye çok fazla yükleniyor. Ne yapabiliriz bu durumda?

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bir dizüstüne 64 bit Windows 7 kudum. Önemli güncelleştirmeleri yaptıktan sonra boştayken bile işlemciye çok fazla yükleniyor. Ne yapabiliriz bu durumda?

Ben hiç güncelleştirme yapmam... Çünkü nedense ağırlaşıyor gereksiz hatalar veriyor. Benim sistem Windows 7 x64, güncelleştirmediğim sürece hiç bir sorun yaşamadım. Bir gün deneyeyim dedim nasıl olacak diye, illallah ettirdi. :) Soruna yanıt olmadı gerçi bu yorumum :)

Hemen fikrimi söylüyorum: indirdiği ve güncelleştirdiği dosyaları düzenliyor, işliyor olabilir. bir saat kendi haline bırak sonra yeniden başlat ve biraz bekle. Hala yapacak mı bi bakalım :)

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bir süre izlemede kalacağım. Düzelmezse dönerim buraya :)

Reaksiyon puanı
2,146
1440x900 monitörümde DVI çıkışına geçtiğimden beri bazı oyunlarda sağ ve sol tarafta siyah şerit oluyor yani geniş ekrana yayılmıyor görüntü.
Aynı oyunlar XP de sorun çıkarmıyor, iki işletim sisteminde de driver güncel ve aynı sürüm numarasına sahip.
Bilgisi olan var mı?

bflues

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Windows 7 ile ilgili iki sıkıntım var arkadaşlar.
Birincisi, Yeni aldığım laptopumdaki win7 hoşuma gitmedi ve XP yükledim. Sonra XP ile bilgisayarımın tam verimli çalışmadığını farkedince win7 yükledim. Ama Recovery sürücüm XP ile çalışmadığından harici DVD ile win7 yükledim. Sonra ürün anahtarımı girdim ama lisansımın geçersiz olduğu uyarısı alıyorum. Bunu nasıl çözerim. Recovery sürücüsü duruyor ama kullanamıyorum.

İkincisi, IE9 beta yükledim ama beğendiğimi söyleyemiycem. Tekrar geri IE8 yükleyebilmem mümkün müdür?

KachacK

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımda internete girince aradan bir zaman geçtikten sonra mavi ekran çıkıyor
ie ve firefoxtada denedim ama aynı bir süre sonr mavi ekrana geçip restart ediyor. garip !

bu kardeşimizdeki aynı sorun burda bi bilgisayarda da var. sizce nedir problem? epey aradım ama bulamadım :(

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ram bozuk.

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

Benim Windows 7 ile ilgili iki sıkıntım var arkadaşlar.
Birincisi, Yeni aldığım laptopumdaki win7 hoşuma gitmedi ve XP yükledim. Sonra XP ile bilgisayarımın tam verimli çalışmadığını farkedince win7 yükledim. Ama Recovery sürücüm XP ile çalışmadığından harici DVD ile win7 yükledim. Sonra ürün anahtarımı girdim ama lisansımın geçersiz olduğu uyarısı alıyorum. Bunu nasıl çözerim. Recovery sürücüsü duruyor ama kullanamıyorum.

İkincisi, IE9 beta yükledim ama beğendiğimi söyleyemiycem. Tekrar geri IE8 yükleyebilmem mümkün müdür?

seın sorunuda dvd muhtemelen ultimate vardı senın pc snın seriali home muhtemelen home seriali ile ultimate kuramazsın oncede windows 7 home basic yada premium neyse onu kurmalısın.

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

bu kardeşimizdeki aynı sorun burda bi bilgisayarda da var. sizce nedir problem? epey aradım ama bulamadım :(
ram bozuk, pc de 1 den fazla ram varsa sırayla birini cıkartıp denem yap

Reaksiyon puanı
2,146

Başlata yüklü güncelleştirmeler yaz çıkan yere gir. IE 9 ile ilgili olanları bul kaldır. Kaldırınca 8 e döner sanırım, dönmezse indirip kurarsın.

20101203004254.jpg

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
1440x900 monitörümde DVI çıkışına geçtiğimden beri bazı oyunlarda sağ ve sol tarafta siyah şerit oluyor yani geniş ekrana yayılmıyor görüntü.
Aynı oyunlar XP de sorun çıkarmıyor, iki işletim sisteminde de driver güncel ve aynı sürüm numarasına sahip.
Bilgisi olan var mı?

Bir arkadaşım onu ekran kartının denetim masasına girip oradan oyunlarda görüntüyü ekrana yay şeklinde bi seçeneği seçerek yapmıştı. (tabi oradaki seçenekler benim söylediğim şekilde değil) Ekran kartının denetim masısından yapılıyo yani :)

Reaksiyon puanı
2,146
Anlamadığım neden VGA da değilde DVI da böyle oldu.

Ayarlara bakıyorum, ayar sayfasını buldum sanırım ama diğer seçenekleri seçip uygula dediğimde aktif olmuyor tekrar eski haline dönüyor.

20101203012714.jpg

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ben kendimde o ayar sayfasını bulamadım :D gerçekten yardım etmek isterdim ama bende ekran kenarlarının neye göre ayarlandığını çözemedim. Ben oyunu yüklüyorum 16" ekrana (1366x768) tam oturuyo, aynı ekrana sahip arkadaşım yükleyince kenarlarda boşluk kalıyo... Ama resmini koyduğun sayfadan ayarladığını hatırlıyorum. Hatta örnek olarak warcraft 3 oyunun da ekranın sağ ve sol tarafında üç parmak siyah boşluk kalıyordu. Bu ayarla düzeltti.