Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

herodotm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi akşamlar arkadaşlar daha önce 32 bit windows 7 kullanıyordum.4 GB ram var. Fakat ramları eksik gördüğü için bugün 64 bit olanını kurdum .Ancak kullanılabilir ram yine 3.25 GB görünüyor .Acaba bunun nedeni nedir ?

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
selamlar...

Explorer'in masaüstü simgesini kısayol işareti olmadan eklemeyi nasıl yaparız?

alastor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc'yi ilk açtığımda internet explorer'a tıkladığımda sürekli son oturumunuz düzgün kapatılmadı mesajı ile karşılaşıyorum,halbuki pc yeni açılıyor ve explorerı ilk defa açıyorum ,bir türlü sebebini bulamadım,aynı sorunu yaşayan var mı ? çözümü konusunda ne yapabilirim?

dduygusal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Su adresteki surucuyu bir dene istersen,
Win7 Driver'i sececeksin.:yes:

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \
selam burdakı dosyayı indirdim ama kurmak için ne yapmalıyım setup göremedim windows 7 için
ve burdakı sorunun aynısı bende var

Selamlar, ben 4 gündür windows 7 kullanıyorum 7600 , bugün bi sorun yaşamaya başladım pc ye bir veya iki kez restart atınca saatin yanında ağ simgesinde ünlem uyarısı çıkıyor ve nete bağlanamıyorum,bu sorunu yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp devre dışı bırak deyip tekrar etkinleştirince hallediyorum .. başka bi arkadaşımda aynı sorunu yaşadı ve vistaya geri döndü.. bunun bi çözümü varmıdır ???

993972Basliksiz-1.jpg

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
evet arkadaşlar windows 7 nin driver sorunları olduğu maalesef gerçek bazı aygıtları otomatik tanıyamıyor.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
selamlar...

Explorer'in masaüstü simgesini kısayol işareti olmadan eklemeyi nasıl yaparız?
MS haksız rekabet yasalarından dolayı ie8 masaüstü simgesinin kurulması olayını kaldırdı ancak kısayol atanabiliyor.

Pc'yi ilk açtığımda internet explorer'a tıkladığımda sürekli son oturumunuz düzgün kapatılmadı mesajı ile karşılaşıyorum,halbuki pc yeni açılıyor ve explorerı ilk defa açıyorum ,bir türlü sebebini bulamadım,aynı sorunu yaşayan var mı ? çözümü konusunda ne yapabilirim?
Aynı sorunu yaşıyorum ama çok azaldı sorun, güncelleme linklerini pm e attım deneyin isterseniz. kolay gelsin.

dduygusal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
MS haksız rekabet yasalarından dolayı ie8 masaüstü simgesinin kurulması olayını kaldırdı ancak kısayol atanabiliyor.

Aynı sorunu yaşıyorum ama çok azaldı sorun, güncelleme linklerini pm e attım deneyin isterseniz. kolay gelsin.

pm mesaj yok gelmemiş

qwartz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Problemim: c de 32 bit vista home premium yüklü ,yükseltme yapamadığım için bende d ye 64 bit win 7 ultimate kurdum denemek için. Memnun kaldım ve artık tamamiyle win 7 ye geçmek istiyorum.

Bunun için;

1 - d sürücüsünü tamamiyle silmek yani win 7 yi kaldırmak
2 - sonra c sürücüsünü tamamiyle silmek yani vistayı kaldırmak
3 - son olarak c sürücüsüne win 7 yi temiz bi şekilde tekrar kurmak istiyorum

d sürücüsünü biçimlendir desem yada biostan format atsam win 7 tamamiyle silinir mi? Artık falan kalmaması için ne yapmalıyım?

c sürücüsünü nasıl temizleyebilirim elimde vista cd si yok ama acer e-rocevery cd si var. Recovery cd sinde 2 seçenek çıkıyo. Biri fabrika ayarlarına döndür diyo diğeri yanlızca sürücüyü başa dönderiyo (kayıtlar falan saklanıyo herhal)
fabrika ayarları dediği işletim sistemini mi siliyo yani işlem bittikten sonra sistemsiz bir pc mi oluyo?

ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar bi hatırlatma yapiyim benim bi sorunum vardı.media center'ı açmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum :
Açıklama:
Stopped working

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: CLR20r3
Sorun İmzası 01: ehshell.exe
Sorun İmzası 02: 6.1.7600.16385
Sorun İmzası 03: 4a5bccdc
Sorun İmzası 04: mcstore
Sorun İmzası 05: 6.1.0.0
Sorun İmzası 06: 4a5bda1e
Sorun İmzası 07: 1a1
Sorun İmzası 08: f5
Sorun İmzası 09: System.InvalidOperationException
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Problemim: c de 32 bit vista home premium yüklü ,yükseltme yapamadığım için bende d ye 64 bit win 7 ultimate kurdum denemek için. Memnun kaldım ve artık tamamiyle win 7 ye geçmek istiyorum.

Bunun için;

1 - d sürücüsünü tamamiyle silmek yani win 7 yi kaldırmak
2 - sonra c sürücüsünü tamamiyle silmek yani vistayı kaldırmak
3 - son olarak c sürücüsüne win 7 yi temiz bi şekilde tekrar kurmak istiyorum

d sürücüsünü biçimlendir desem yada biostan format atsam win 7 tamamiyle silinir mi? Artık falan kalmaması için ne yapmalıyım?

c sürücüsünü nasıl temizleyebilirim elimde vista cd si yok ama acer e-rocevery cd si var. Recovery cd sinde 2 seçenek çıkıyo. Biri fabrika ayarlarına döndür diyo diğeri yanlızca sürücüyü başa dönderiyo (kayıtlar falan saklanıyo herhal)
fabrika ayarları dediği işletim sistemini mi siliyo yani işlem bittikten sonra sistemsiz bir pc mi oluyo?

ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...
Windows 7 kurulum dvd'si ile iki (pardon 3:))isteğinizi de gerçekleştirebilirsiniz.dvd'yi pc ye takarak boottan başlatın kurulum başladıktan sonra gelişmiş kurulumu seçerek devam edin,karşınıza hddniz ve bölümleri çıkacaktır burada gelişmiş seçenekleri seçerek win7'nin bulunduğu d: sürücüsünü silin aynı yerden c: sürücünüzü formatlayarak yeni kurulumu tamamlayın.Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstü bilgisayarım'a sağ tıkayarak yönet komutunu seçin sildiğiniz d: sürücü burada boş alan olarak gözükecektir d:sürücüsünü buradan tanımlayın ve c+d olarak bölümlenmiş ve c de win 7 kurulmuş bir pcniz hazırdır artık.
recoverye gelince fabrika ayarlarına dönder derseniz hddniz ilk elinize geldiği güne(büyük ihtimal tek bölüm C olarak) dönecek ve lisansınız vista ise vista kurulu olarak karşınıza çıkacaktır. Diğeri ise d:ye dokunmayacak sadece c:yi ilk günkü haline döndürecektir yine karşınıza vista kurulu olarak gelecektir.Kolay gelsin.(bu arada önemli dosyaların yedeğini dvd veya çıkarılabilir bir diske almanız gerekir dikkat edin hepsi silinecektir.)

kin_ittifak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaslar Bugun Win 7 e gectim ama bitürlü ekran kartımı win7görmüyor win7 son güncel driverini indirdigim halde olmadı hic bir türlü Ekran Kartım Ati 3650HD 512mb PCI-E ne yaptysam yapamam vistada hic bir sorun yoktu win 7 de görmüyor birde Bilgisayar 5dk süre icinde Acılıyor Sistemim AMD Athlon x2 4200+ 3gb Ram Asus M2A-VM Anakartım var yardımcı olursanız sevinirim. Ati Driverlardan 32bit 9.5 9.9 9.10 9.11 win7 sürümlerini indirdm denedim olmuyor Ati Setuptan yüklenior ama pc görmüyor nedir sorun yardım ederseniz sevinirim 5dk da Acılması Normalmi Wİn 7 nin resim koydum 1-2 tane yardımlarını bekliyorum...

http://img145.imageshack.us/img145/772/30988564.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/9357/71432461.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/6164/95670076.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/7889/46354232.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/5938/acls.jpg

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Merhaba Arkadaslar Bugun Win 7 e gectim ama bitürlü ekran kartımı win7görmüyor win7 son güncel driverini indirdigim halde olmadı hic bir türlü Ekran Kartım Ati 3650HD 512mb PCI-E ne yaptysam yapamam vistada hic bir sorun yoktu win 7 de görmüyor birde Bilgisayar 5dk süre icinde Acılıyor Sistemim AMD Athlon x2 4200+ 3gb Ram Asus M2A-VM Anakartım var yardımcı olursanız sevinirim. Ati Driverlardan 32bit 9.5 9.9 9.10 9.11 win7 sürümlerini indirdm denedim olmuyor Ati Setuptan yüklenior ama pc görmüyor nedir sorun yardım ederseniz sevinirim 5dk da Acılması Normalmi Wİn 7 nin resim koydum 1-2 tane yardımlarını bekliyorum...

http://img145.imageshack.us/img145/772/30988564.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/9357/71432461.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/6164/95670076.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/7889/46354232.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/5938/acls.jpg
Tahmini olarak sen yüklerken otomatik güncellemeleri açtın o da girer girmez ekran kartı Driver ı yükledi ve böyle bir durum ortaya çıktı.Ve sen de onu güncelleyemiyorsun.Ne yazıkki ilk önce format atıp sonra güncelleştirmeleri açmadan ekran kartı driverını kurduktan sonra güncellemeleri açabilirsin.Kolay gelsin

Bu arada mesaj sayımda 1 GB oldu :D 1.024 :D

belowed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar rise arkadaşında sanırım başına gelmiş.windows7 ultimate n serisini kurdum media center yok bu seride bildiğiniz gibi.microsoft sitesinden buldum windows7 ultimate n için media center.neyse 170 mb yükledim %100 e kadar yapılandırılıyor.ama sonra yükleme bitmeden yapılandırılma geri alınıyor diyor.bir türlü çözemedim 1 haftadır uğraşıyorum.yardım edecek biri varmı çok memnun olurum..

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
selam arkadaşlar rise arkadaşında sanırım başına gelmiş.windows7 ultimate n serisini kurdum media center yok bu seride bildiğiniz gibi.microsoft sitesinden buldum windows7 ultimate n için media center.neyse 170 mb yükledim %100 e kadar yapılandırılıyor.ama sonra yükleme bitmeden yapılandırılma geri alınıyor diyor.bir türlü çözemedim 1 haftadır uğraşıyorum.yardım edecek biri varmı çok memnun olurum..
Bir defa uğraşıp bıraktım yakasını..
Malum zorla güzellik olmaz
Şimdilerde Siyah inci ve XP MCE Pro ile yola devam ediyorum.
XP nin yanına tekrardan bir N kurarım belki

belowed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir defa uğraşıp bıraktım yakasını..
Malum zorla güzellik olmaz
Şimdilerde Siyah inci ve XP MCE Pro ile yola devam ediyorum.
XP nin yanına tekrardan bir N kurarım belki

hadi ya sendemi çözemedin:) ben seni çözdün sandım ondan üye oldum siteye.acaba crack yaptım ama yemiyormu acaba ondanmıdır.ah bir çözemedim :D

cemocemo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadşlar bende sıemens fujitsu amilo pi 2530 lap top var.Buna windows 7 64 bit kurdum driverlerde sorun olmadı sadece kamera sorunum var...driveri fujitsu sitesinden indirdim kurdum yine tepki aynı..sorun ise;
"Bu web kamerasıyla bağlantı kurulamıyor web kameranızı kullanıyor olabilecek program varsa kapatın ve yeniden denemek için ses ve görüntü ayarlamayı seçin". Bilen varsa yardım ederse sevinirim...

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
mrb arkadşlar bende sıemens fujitsu amilo pi 2530 lap top var.Buna windows 7 64 bit kurdum driverlerde sorun olmadı sadece kamera sorunum var...driveri fujitsu sitesinden indirdim kurdum yine tepki aynı..sorun ise;
"Bu web kamerasıyla bağlantı kurulamıyor web kameranızı kullanıyor olabilecek program varsa kapatın ve yeniden denemek için ses ve görüntü ayarlamayı seçin". Bilen varsa yardım ederse sevinirim...

http://rapidshare.com/files/87259002/Amilo_Pi2530_drivers.rar (25050 KB)
(Dosya içeriğine bakmadım)

İndirip deneyebilirsiniz.
Webcam sürücüsünü tamamen kaldırıp,
webcam sürücü klasörünü göstererek
sürücü güncelleme yolunu takip etmek de bir alternatif...

hadi ya sendemi çözemedin:) ben seni çözdün sandım ondan üye oldum siteye.acaba crack yaptım ama yemiyormu acaba ondanmıdır.ah bir çözemedim :D

Maalesef cozuldu.
Kurulumda herseyi Ingiltere ve Ingilizce olarak ayarladim ve cok kisa surede media guncellemesini yapip bitirdi. :D

4kbi38.jpg

Aquamenti

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar.Benim sistemimde windows 7 home premium yüklüydü,fakat bir problemi çok gözüme batıyordu,o yüzden xp'ye geçtim tekrar.Benim sistemimde 2 gb ram var,fakat ekran kartı paylaşımlı olduğundan 1.75 GB kullanılabilir durumda.Ben birşeyler indirmek için bilgisayarı açık bırakıyorum,ve sabah baktığımda muazzam derecede ram kullanımı olduğunu görüyorum.Yani açık kaldığı sürece ram kullanımı artıyor ve hiç azalmıyor.Bu normal bir durum mu,yoksa sadece bende mi var?Açıkçası windows 7'yi çok sevdim ve eğer böyle bir sorun olmasaydı xp'ye geçmezdim.Ve eğer çözümü varsa tekrar windows 7'ye döneceğim.
Ayrıca bilgisayarımı da bir kaç defa antivirüs ve antispyware ile taratmıştım,herhangi bir sorun bulunamamıştı yani virüs kaynaklı olamaz.Xp'de bu tarz bir sorun olmuyor.
Yardımlar için şimdiden çok teşekkürler.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Merhaba arkadaşlar.Benim sistemimde windows 7 home premium yüklüydü,fakat bir problemi çok gözüme batıyordu,o yüzden xp'ye geçtim tekrar.Benim sistemimde 2 gb ram var,fakat ekran kartı paylaşımlı olduğundan 1.75 GB kullanılabilir durumda.Ben birşeyler indirmek için bilgisayarı açık bırakıyorum,ve sabah baktığımda muazzam derecede ram kullanımı olduğunu görüyorum.Yani açık kaldığı sürece ram kullanımı artıyor ve hiç azalmıyor.Bu normal bir durum mu,yoksa sadece bende mi var?Açıkçası windows 7'yi çok sevdim ve eğer böyle bir sorun olmasaydı xp'ye geçmezdim.Ve eğer çözümü varsa tekrar windows 7'ye döneceğim.
Ayrıca bilgisayarımı da bir kaç defa antivirüs ve antispyware ile taratmıştım,herhangi bir sorun bulunamamıştı yani virüs kaynaklı olamaz.Xp'de bu tarz bir sorun olmuyor.

ram normal olarak XP den fazla olacak çünkü XP de hiçbişi yok :D sisteminde en az 2 gb ram ve çift çekirdek işlemcin varsa XP de kalman hata..

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Ram kullanımını niçin problem olarak görüyorsunuz,sistemi kasmadıktan sonra bırakın kullansın ayrıca vistadan itibaren microsoftta gelişen anlayış "kullanılmayan ram boşa giden ramdır" ve windows 7 de çalışmalar sezgisel ram anlayışına yöneldi yani sistem yaptığınız bir işlem sonrası hangi programı kullanacağınızı sezerek onu hafızaya(ram'a) alıp daha hızlı çalışmasını sağlamaya yönelik, kısaca fazla ram kullanımı zararlı birşey değil.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar..
Yeni format attım pc ye siyah inci kurdum bu sefer ancak bir sorun var halledemedim.
Güvenlik merkezi kapalı uyarısı çıkıyor bilgisayar her açılışında.
Eset smart 4 yüklü bilgisayarda. Güvenlik merkezini aç diyorum sorun çözülüyor ancak açılışta yine aynısı oluyor..
Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Merhaba arkadaşlar..
Yeni format attım pc ye siyah inci kurdum bu sefer ancak bir sorun var halledemedim.
Güvenlik merkezi kapalı uyarısı çıkıyor bilgisayar her açılışında.
Eset smart 4 yüklü bilgisayarda. Güvenlik merkezini aç diyorum sorun çözülüyor ancak açılışta yine aynısı oluyor..
Nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

Başlat>Çalıştır>services.msc
(Güvenlik Merkezi) > Özellikler>Otomatik (Gecikmeli başlangıç)
ve onay
Kolay gelsin..

2mxq3m.jpg

Aquamenti

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ram normal olarak XP den fazla olacak çünkü XP de hiçbişi yok :D sisteminde en az 2 gb ram ve çift çekirdek işlemcin varsa XP de kalman hata..

Ram kullanımını niçin problem olarak görüyorsunuz,sistemi kasmadıktan sonra bırakın kullansın ayrıca vistadan itibaren microsoftta gelişen anlayış "kullanılmayan ram boşa giden ramdır" ve windows 7 de çalışmalar sezgisel ram anlayışına yöneldi yani sistem yaptığınız bir işlem sonrası hangi programı kullanacağınızı sezerek onu hafızaya(ram'a) alıp daha hızlı çalışmasını sağlamaya yönelik, kısaca fazla ram kullanımı zararlı birşey değil.

Şöyle anlatayım,bilgisayarın açılıştaki ram kullanımı 400-500 MB arası.Bu durum özellikle bilgisayarı gece birşeyler indirmek için açık bıraktığımda oluyor.Döndüğümde ram kullanımı 1.4 GB civarı oluyor,ya da bilgisayar kendini resetliyor(Sabah döndüğümde indirmelerin yarım kalmış olmasından anlıyorum bunu)Resetlemenin de aşırı ram kullanımından kaynaklandığını düşünüyorum.Kullandığım indirme programı sistemi kasacak cinsten de değil hani IDM kullanıyorum.Bana biraz garip geldi bu durum ram'in artıp hiç azalmaması.XP'nin hafif,çok az ram kullanan haline alıştığım için.Eğer normal bir durumsa geçerim tekrar windows 7'ye ya da en azından bir de ram taktırıp geçerim:)
Bir de bendeki Windows 7,7600 sürüm Türkçe dil paketi entegreli.Orjinal Türkçe olanını bulup yüklesem daha mı iyidir,yoksa dil paketi entegreli de olsa değişen bir şey olmaz mı?