Soru Vücudumu geliştirmek istiyorum ama zayıfım.

Bu konuyu okuyanlar

fusdicigim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,

Yazın spor salonuna gidip kaslanmak istiyorum. 15 yaşındayım, boyum 169-70 civarında ve kilom 47. Kilomun boyuma göre az olduğunu düşünüyorum, ne kadar yersem yiyeyim kilo alamıyorum. Vücut geliştirirken sorun yaşar mıyım? Yaşayabilirsem nasıl kilo alabilirim?

Cevap verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,606
Dostum kilon boyuna çok az öncelikle yeterince beslenmeye çalışmalısın. Büyüme çağında olduğun, metabolizma ve vücut tipi etkenleride var sayarsak kilo alma hızında değişiklikler meydana gelebilir. Yediklerini kalori sayan uygulamalar var oraya girerek takip edebilirsin aynı zamanda sana almak istediğin kiloya bağlı olarak gün içinde alman gereken kalori miktari vs. de gösteriyor. Ülkemizin şuanki şartlarında yemek fiyatları çok uçuk ama yinede olabildiğince çabalamalısın. Kuruyemiş, ekmek, fıstık ezmesi, makarna ve pilav gibi yiyecekler yüksek kalori sağlar ama kilo alayım derken sağlıksız beslenme sakın bu hayatını direkt etkiler. Her gün bütçen el verdiğince protein almaya çalış internetten ufak araştırmayla yemen gereken şeyleri de görebilirsin vücut geliştirici arkadaşlar daha doğru bilgi verir fakat biraz kilo almadan bence vücut geliştirmeye başlama çünkü sporunu yaparken gerektiği gibi beslenemezsen daha kötüye gidebilir

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Selamlar,

Yazın spor salonuna gidip kaslanmak istiyorum. 15 yaşındayım, boyum 169-70 civarında ve kilom 47. Kilomun boyuma göre az olduğunu düşünüyorum, ne kadar yersem yiyeyim kilo alamıyorum. Vücut geliştirirken sorun yaşar mıyım? Yaşayabilirsem nasıl kilo alabilirim?

Cevap verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Hocam o boyda o kilo ?

Hocam yiyebildiğin kadar ye. Özellikle Burger King McDonalds falan bir oturuşta 2-3 menü ye. Şöyle bir 70 kilo ol sonra vücut gelişimine başlarsın.

yuu otosaka

Asistan
Reaksiyon puanı
453
Hocam o boyda o kilo ?

Hocam yiyebildiğin kadar ye. Özellikle Burger King McDonalds falan bir oturuşta 2-3 menü ye. Şöyle bir 70 kilo ol sonra vücut gelişimine başlarsın.
Dostum "sağlıklı kilo" almanın tek yolu dengeli beslenip eğer alabiliyorsa bir diyetisyenden destek almasıdır dediğini uygularsa sağlığı bozulabilir

Konu sahibine not : Bence yeterli kiloya ulaşmadığın sürece spora sakın başlama ve kilo alacağım diye sağlıksız beslenme