Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma ( Rootsuz )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş olmadı dediklerini yaptım ama yine aktif hale gelmedi telefonum samsung galaxy young

poli05

Öğrenci
7 Şubat 2014
12
0
0
arkadaşlar merhaba,
sorunum şöyle
telefonum galaxy s3 4.3 root var
eski sd kartım 1gb idi recovery den yüklenecek dosyalara yetmiyor diye yeni bir 64gb sd kart aldım(samsung micro SDXC UHS-I card PRO ) clas10
telefon açıkken sd karta ulaşabiliyorum ama recovery modda görmüyor, bunun çözümü varmı

SAMSUNG CANLI DESTEK ARADIM, BİRAZ ÇETLEŞTİK
BU SAMSUNG CANLI DESTEĞİ ARAYIP DA ÇÖZÜM BULAN OLMUŞMUDUR ACABA MERAK EDİYORUM

Canlı destek görüşmesine bağlanıyorsunuz. Birkaç dakika içinde bağlantı gerçekleşmezse lütfen tekrar deneyiniz.
Temsilcimiz en kısa zamanda sizinle olacaktır. Ortalama bekleme süresi 1 - 10dk.
Müşteri temsilcimiz en kısa zamanda size yardımcı olacaktır. Lütfen bekleyiniz... Şu anki sıranız: 1 Beklediğiniz için teşekkür ederiz. Eğer sorunuz satın aldığınız bir ürün hakkında ise, lütfen seri numarası ve satın alım tarihi gibi bilgileri hazırlayınız.
Samsung Canlı Destek görüşmesine hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?

Rnnn : Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
fö : sd card
fö : 64 gb yeni bir sd card aldım
fö : telefon açıkken ulaşabiliyorum
fö : ama recovery modda ulaşamıyorum
Rnnn : Memnuniyetle yardımcı olmaya çalışalım.
fö : ok
Rnnn : Recovery modda bizler tarafından yönlendirme sağlanmamaktadır.
fö : yani
fö : eski hafıza kartım 1 gb idi ve onu rahatça görüyor
fö : yeni aldığım cartın bir özelliğimi eksik, yada arızalımı
fö : 1 hafta olmadı geri iade edicem yoksa
fö : ordamısın hala
Rnnn : Telefonunuzun modelini öğrenebilir miyiz?
fö : gt-ı9300
Rnnn : kullanıcıların recovery moda girmesi telefonun garanti harici değerlendirilmesine neden olacaktır.
fö : :) zaten sizin ota dan gönderdiğiniz 4.3 güncellemesinden sonra telefon çektü
fö : servis 470 tl ana kart parası istedi, ama ben kendim çalıştırdım telefon
fö : tabi buarada bazı şeyler öğrendik,
fö : neyse sorun telefonda değil- karta
Rnnn : Yardımcı olmamızı istemiş olduğunuz farklı konu var mıdır?
fö : 200 küsür para verdik kart aldık, yedek yapmıyor, kurulum yapmıyor
fö : iade mi edelim- ne yapalım
Rnnn : Kişisel tercihinize göre işlem sağlayabilirsiniz.
fö : arkadaşım, olay şu
fö : ya diyeceksin ki, bizim kartımız şöyle böyle çalışır vs
fö : yada normalde çalışır bişey eksik olmuştur
fö : hafıza kartıda garantiden çıkmadı ya
fö : alla alla
Rnnn : Hafıza kartını almış olduğunuz firmadan konu hakkında bilgi talep edebilirsiniz.
fö : forum daki samsungun kendi mağazasından aldım
Rnnn : Belirtmiş olduğunuz mağazadan konuda hakkında bilgi talep edebilirsiniz.
fö : burdan hafıza kartı için destek verilmiyormu
Rnnn : Telefon ve tablet ürünleri için hizmet sağlamaktayız.
fö : eee, orasıda mağaza, teknik desteğ onlarmı verecek
fö : onlar sadece mal satmaya çalışıyor
Rnnn : Bu konuda mağazadan destek talep edebilirsiniz.
fö : ordan, ne desteği almalıyım; hafıza kartının nasıl çalıştığını mı, yoksa kimin destek vereceğini mi öğrenicem
Rnnn : Hafıza kartının neleri desteklediği konusunda bilgi talep edebilirsiniz.
fö : anladım, ben gitmeden tüketici kanununa bakayım biraz
fö : size kolay gelsin

poli05

Öğrenci
7 Şubat 2014
12
0
0
telefon s3 jb 4.3 yüklü
recovery mod : ClockworkMod Recovery v6.0.3.6
senin dediğin twrp dokunmatik olan değilmi, onu 2 defa yükledim ama bir türlü çalıştıramadım,
bak hala yüklü aslında rom maager proğramından girince /recovery setup girince altta

recovery already instal başlığının altında
ClockworkMod Recovery
Team Win Recovery project(TWRP)
yüklü gözüküyor

onu tıklayıp /telefon modeli seçiyorum
ROM maneger has been set up use your exiting recovery installation.
tamam diyorum
sonra çıkıp Reboot into Recovery tıklıyorum
Are you sure you want to reboot into Team Win Recovery project(TWRP) yazısına
tamam diyorum
kapatıp açıyor ama gene : ClockworkMod Recovery v6.0.3.6

poli05

Öğrenci
7 Şubat 2014
12
0
0
saol
odinle yükledim, çalıştı.
ayrıca hemen baktım ex sd card da gözüküyor
acaba root suz olsa gene gözükmüyecekmiydi biliyormusun.

bide ayıp olmazsa bişey sorcam. :)
gülmeden yapamıyom napayım, belki size saçma gelebilir...
yaw hocam; şimdi biz bu telefonu root ladık (hani ben mecbur kaldım telefon açılmıyordu)
neyse telefona root yükledikkkkkk...
şimdi ne olacak,
ben oyun oynamıyom, dışardayken web den traviana bakıyom arada, bide telefonla konuşuyom, arada internete girip haber bakıyom, bide face book var.

root un bana ne faydaları olucak, hangi proğramları filan yükleyim(öyle ekran-zil filan meraklarım yok)
önerin olursa sevinirim...

bu yüklemeden sonra wipe yapılacakmı, hangilerini yapmak lazım

3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
kalsın öyle reklam engellemek için adaway kullan başka da işe yarar birşey yok :)
ha uygulamalarının yedeklerini almak, gereksiz sistem uygulaması kaldırmak için de titanium backup kurabilirsin
wipe yapmaya gerek yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş dediklerinin aynısını yapıyorum. Ama telefonda sd karta taşı butonu yok . Telefonum s3 mini yardım edin ! :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
işlemi hatasız tamamladım. uygulamaları sd karta kurabiliyorum. uygulamaları yönet menüsünden herhangibir uygulamaya girdiğimde telefona taşı butonu gözüküyor. sd kartımda uygulamalar yer kaplıyor. buraya kadar hiçbir sorun yok. fakat yüklediğim uygulamalar telefon dahili hafızasını işgal etmeye devam ediyor. 10 mb kalınca da aynı depolama alanı yetersiz uyarısını veriyor. lütfen yardımcı olur musunuz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yaa nolur bana yardım edin telefonum samsung galaxy mini bi türlü yapamadım samsung galaxy miniye oluyormuş fakat beceremedim nasıl ilteişim kurun acil acil acil nolur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhba hocam bende androıd sürümlü ıphone 5s var programlar telefon hafızasında sd karta taşıyamıyorum yardımcı olurmusunuz sızın yukarda dedıgınız gıbı denedım olmadı bi bakarsanız sevınırım

biorap

Öğrenci
7 Nisan 2014
4
0
1
Benim bir sorum olacak. Uygulamaları sd card a attık diyelim. Daha somra telefona format atıp farklı bir rom yüklediğimizde, uygulamalarımız sdcard da olduğu için kurulan yeni romda otomatik olarak menü ye eklenecek mi? Ya da bunu yapmanın farklı bir yolu var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaa benimki samsung ace s5830i yaptı ama sd karta taşı hala pasif neden acabe yardım edersiniz çok sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mr_rain kardeşim galaxy ace herşeyi sorunsuz yaptım olmadı :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş ben telefonda yaptım dediklerini ama sen şey demişşsin uygulamalar felan gireceksin aktif olcak diye bende galaxy trend var bende yok nasıl yapcam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
her şeyi yaptım ama yine de sd karta taşı seçenği aktif hale gelmedi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaxy ace kullanıyorum verdiğiniz adımları uygulayarak ilerledim yine sd karta taşı seçeneği aktif olmadı neden ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar tablet kullanıyorum surumu 4.1.2 dediğinizi yaptım ama hiçbirşey yok buton aktif olmadı hatta o buton bile yok lütfen hemen cevap yazın