[Root] Hafıza Kartına Uygulama/Oyun Data Taşıma Rehberi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mukemmel emegınıze saglık yalnız usta ben bu root la ve sd programınla kartı boldum dedınızı yaptım memnunum sormak ıstedım su telefona yenı guncelleme geldınde telım rootlu oldundan alamıcam orjınale donucem sonra sonra bu kart bolme ıslemını telı yenıden rootlayıp yenıbastan mı yapıcaz :( her seferrınde her guncelleme aldımızda

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
mukemmel emegınıze saglık yalnız usta ben bu root la ve sd programınla kartı boldum dedınızı yaptım memnunum sormak ıstedım su telefona yenı guncelleme geldınde telım rootlu oldundan alamıcam orjınale donucem sonra sonra bu kart bolme ıslemını telı yenıden rootlayıp yenıbastan mı yapıcaz :( her seferrınde her guncelleme aldımızda

Kartı her seferinde bölmene gerek yok, ama uygulamaları yükledikten sonra tekrar taşıman gerekebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam söledikleriniz hepsini yaptım çok saolun çok güzel bir anlatım olmuş tek seferde halletim ama şöle bi sorunla karşılaşıyorum bi yerde hata mı yaptım yoksa bazı özelliklerimi değiştircem anlamadım uygulama yüklediğim zaman hem dahili hafızada hemde harici hafızada görünüyo link2sd programından uygulamaları otomatik olarak hafıza kartına yükle seçeneğini seçiyorum herşeyi denedim ama bi face yüklüyorum 40 mb yer kaplıyo direk teleefonun depolama alanı azalıyor diyo nerde yanlış yapıyorum veya benm telefon mu bunu kaldırmıyo bi yardımcı olabilrmisinz

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
şu kontrolü yaptın mı?

6- Kontrol.
Eğer programın altında Linkli -> SD Kart ibaresi varsa işlem tamamdır.

-> işareti linklenmiş anlamına gelmektedir yani Apk -> 30,25 MB diyorsa bu Apk dosyası taşınmış demektir. Gördüğünüz gibi Apk, Dex ve Lib dosyalarında bu ibareden var.
xrds.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben oyunlari taşımak için gösterilen herseyi yaptim hersey oldu yalnız telefonu yeniden baslattigimda. tekrar ayni işlevi yapmak zorunda kaliyorum. Disk kismini her seferinde yapmak zorunda kaliyorum sabit olmuyomu bu yani kayit edemiyoruzmu oyle.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben oyunlari taşımak için gösterilen herseyi yaptim hersey oldu yalnız telefonu yeniden baslattigimda. tekrar ayni işlevi yapmak zorunda kaliyorum. Disk kismini her seferinde yapmak zorunda kaliyorum sabit olmuyomu bu yani kayit edemiyoruzmu oyle.

Directory bind den mi bahsediyorsun?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bahsi geçen bölme işlemini yaptım. sıra Link2SD kurmaya geldi kurma bitmeye yakın . USB bellğe veye SD karta yüklenemedi uyarısı veiroyr..

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben xperia m telefonumu bootloader kilidini açmadan root yaptım.Mini tool programı ile 16 gblık class10 sd kartı 15 e 3 gb böldüm.fat32 ve ext4 alan olarak.Telefonu açınca Link2sd uygulamasına ext alanı doğrulattım.Cihaz yeniden başlayacak dedi.Kapattım tekrar açtım ama telefon açılışta kaldı.Kartı çıkardığımda açılıyor.Şimdi android 4.3 hiçbir ext alanı görmüyor mu ,illa custom rommu yüklemeliyim.Telefonu alalı 3 ay olmadı ve garantisini bozmak istemiyorum.Bunun başka yolu yok mu acaba?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben xperia m telefonumu bootloader kilidini açmadan root yaptım.Mini tool programı ile 16 gblık class10 sd kartı 15 e 3 gb böldüm.fat32 ve ext4 alan olarak.Telefonu açınca Link2sd uygulamasına ext alanı doğrulattım.Cihaz yeniden başlayacak dedi.Kapattım tekrar açtım ama telefon açılışta kaldı.Kartı çıkardığımda açılıyor.Şimdi android 4.3 hiçbir ext alanı görmüyor mu ,illa custom rommu yüklemeliyim.Telefonu alalı 3 ay olmadı ve garantisini bozmak istemiyorum.Bunun başka yolu yok mu acaba?

İki alanı da fat32 yaparak deneyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar. s.a.

bahsi geçen bölme işlemini yaptım. sıra Link2SD kurmaya geldi kurma bitmeye yakın . USB bellğe veye SD karta yüklenemedi uyarısı veriyor..
kartı eski haline nasıl getirebilirim

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
karttaki bölümleri silip tek bi bölünmemiş alan olduğunda create diyerek fat32 alan oluşturabilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
karttaki bölümleri silip tek bi bölünmemiş alan olduğunda create diyerek fat32 alan oluşturabilirsin

kartı pc görmüyor direkt olrak ne o program nede başka bi şekilde içeriğini açmıyor. biçimlendirme yapılmıyor. başka bir pcde hiç çalışmıyor.
sadece telefonda takılıyken böldüğüm kısmın bir tanesini görüyor. ne yapma lazım

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki alanı da fat32 yaparak deneyin
Dediğinizi yaptım ama link2sd tanısa da cihazı yeniden başlatınca cihaz sürekli açılışta reset atıyor ,açılmıyor...Ayrıca gl to sd uygulamasını da kullandım.Her işlemi yapıp sanal olarak data oluşturuyorum dahili hafızada ama cihazı yeniden başlatınca açılıyor fakat gl to sd uygulamasına girince kendi kendine cihaz resetliyor,gl to sd ye girmesem de oyunu açmaya çalışınca da data yokmuş gibi internetten veri indirmeye başlıyor!
Acaba dataları sd kartta olduğu halde oyunun dahili hafızadaki obb sindeymiş gibi gösteren 4.3 uyumlu başka bir yol yokmudur?Benim dahili hafızada 1 gb yer var ve doğal olarak 2 gb lık bir nfs oyununu atmamın imkanı yok!?

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki alanı da fat32 yapmama rağmen durum aynı yani cihaz açılışta kalıyor.4.3 jb de nasıl bir koruma varsa ben sd karta attırmam yada likletmem diyor.link2sd, gl to sd, lucky ile bağlama Vs hiçbiri olmuyor.cihaz resetliyor sürekli.Birde busybox yükledim ama bunun neye faydası var acaba...?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
olmuyorsa hafıza kartını tekrar tek bölüm yapıp eskiye dönün yapabileceğim birşey yok

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an xperia m 4.3 jb 15.4.A.1.9 sürümü kurdum.Her iki bölümü de fat32 de yaptım denedim ama "Link2sd package invaled" hatası veriyor linkle dediğimde.

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sorunu buldum üstad cracked versiyonları tümü bu hatayı veriyor.Marketten indirdim hata yok.İndirdiğimi de lucky patcher ile yama bölümünden yenile yaparak fulledim daha doğusu fulleniyormuş patcher yamayı kendi buldu.
Birde önceden yazdığım ext alanla ve reset atmayla ilgili sorunumu xplosed modüllerinden XInternalSd ile giderdim.Bu modül dahili hafıza yolunu değiştiriyor. /storage/emulated/0 olarak değişmeyen foldermount yolunu bu modülle /storage/sdcard0 olarak değiştirdim.Şimdi folder ve bu ext alan tanıyor cihaz reset atmıyor.Bilmeyenlere denemelerini öneririm.Tabi cihaz rootlu busybox kurulu falan olması lazım.Bilgisayardan da remountrebootfix programındaki bat dosyasını çalıştırıp adb shell tanıttım birde ...sabahın köründe ilgilendiğin için teşekkürler üstad. ii sabahlar kolay gelsin.

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayın kadıköyRAP,konuyla alakalı değil ama araştırmalarıma rağmen bulamadım! Acaba bilgisayardaki gibi contrast ,doygunluk,saturation gibi ayarlar telefonlar için yok mu?Rootlu cihazlarda madem admin bizsek neden bu ayarları değiştiremiyoruz.Hiçbir media playerda da böyle bir ayarlama yok.Sadece parlaklık ayarı mevcut.Bu konuda bir bilginiz var mı?Benim şaşırdığım şey kimsenin bunu merak etmemesi!

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sayın kadıköyRAP,konuyla alakalı değil ama araştırmalarıma rağmen bulamadım! Acaba bilgisayardaki gibi contrast ,doygunluk,saturation gibi ayarlar telefonlar için yok mu?Rootlu cihazlarda madem admin bizsek neden bu ayarları değiştiremiyoruz.Hiçbir media playerda da böyle bir ayarlama yok.Sadece parlaklık ayarı mevcut.Bu konuda bir bilginiz var mı?Benim şaşırdığım şey kimsenin bunu merak etmemesi!

bilgim yok ama sony telefonlarda beyaz ayarı olması lazım

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bütün paylaşılan kırılmış uygulamalar illegal değil mi Vikings üstad.Farzedelim uygulamanın anahtarını satın aldım ,ve lisanslı şekilde yedeklemek ve diğer telefonda kullanmak istiyorum.Nasıl yapıcam?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Peki bütün paylaşılan kırılmış uygulamalar illegal değil mi Vikings üstad.Farzedelim uygulamanın anahtarını satın aldım ,ve lisanslı şekilde yedeklemek ve diğer telefonda kullanmak istiyorum.Nasıl yapıcam?

Ben o tarz şeyleri hiç denemedim ama google hesabın ile google play storeden uygulama satın alınca, o google hesabını her hangi android telefona girersen satın aldığın uygulamayı indirebiliyorsun, ama aynı anda birden fazla cihazlarda oluyormu bilmiyorum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146

ben iki cihazımda aynı anda aynı hesabı kullanabiliyordum, play storeda cihaz seçin kısmında ikisi de çıkıyor zaten
6rs4le2.jpg

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim söylemek istediğim bu değildi.Mesela ben uygulama içi go locker dentist temasını aldım.tema uygulamasını apk olarak yedekledim.Bu apk yı arkadaşımın veya benim diğer telefonuna attım ve kurdum.Ama yine uygulamayı apply yapmak için satın ala yönlendirdi.Yani neden lisanslı olarak yedekliyemiyoruz,böyle birşey bulamadım ama bulsam da burda yazamayacağım anlaşılan.Çünkü nasıl sorusunun çözümü illegale gidiyor :)

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o google hesabını her hangi android telefona girersen satın aldığın uygulamayı indirebiliyorsun.
Sizin yazmış olduğunuz şeyi doğru kabul edersek bütün arkadaşların telefonundan kendi hesabıma girerek aldığım tüm uygulamaları yüklerdim bütün telefonlara.Aslında hesabı değiştirmekte başka sorun.Bunun daha kolay bir yolu olmalı aslında.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

aynı hesabı kullanmıyorsanız olmaz tabi
İşte onun için söyledim patched uygulamaları yapanlar buunu yapmayınasıl beceriyor.Ama ben kendi lisansımı patcchllemek istiyorum diyeyim konu illegale gitmesin!

clee5031

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o biraz daha crackerların işi, bilemem
:thumbup:Haklısın ben de o mertebeye erişediğimden zor geliyor :biggrin:Gerçi lisans dosyasını ayrı yedekledim ama bunlar nası kullanıılır ,nereye atılır çözemedim.Neyse teşekkürler ilginiz için.Fazlası illegale gidiyor banlanmıyayım.Bu siteye ihtiyacımız var.

Son mesajlar