Uydu.Net TTNet'e alternatif olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Sevgili ANNE Foumda mesajlarınızı büyük bir zevkle takip ediyuorum.Gerçektende bilgili ve yararlı bir üyesiniz.Bu güzel ve faydalı çalışma için teşekkür ediyorum.

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Sevgili ANNE Foumda mesajlarınızı büyük bir zevkle takip ediyuorum.Gerçektende bilgili ve yararlı bir üyesiniz.Bu güzel ve faydalı çalışma için teşekkür ediyorum.

Efendim, sizlerde öylesiniz. Mesajınız ve güzel ifadelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Faydalı olduysak ne mutlu bize...

Saygılar. :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Superonline ile ttnet karşılaştırılsa anlayabilirim ama bu ikisi çok farklı. Biri devlet tekelinden çıkmış über tekel, diğeri yarım yamalak kablonet alt yapısıyla bırakın tüm illeri aynı ilin aynı semtinin tüm sokaklrını dahi kapsamıyor. Turksat sanki interneti uydudan veriyormuşcasına ismini uydu.net koydu tüketici yanıltılıyor. Ha benim sokağımda olsa kullanır mıydım? Seve seve :)

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Superonline ile ttnet karşılaştırılsa anlayabilirim ama bu ikisi çok farklı. Biri devlet tekelinden çıkmış über tekel, diğeri yarım yamalak kablonet alt yapısıyla bırakın tüm illeri aynı ilin aynı semtinin tüm sokaklrını dahi kapsamıyor. Turksat sanki interneti uydudan veriyormuşcasına ismini uydu.net koydu tüketici yanıltılıyor. Ha benim sokağımda olsa kullanır mıydım? Seve seve :)

Superonline adsl hizmetini Türk Telekom alt yapısını kullanarak sunuyor. Bunun dışında Superonline'nin fiber hizmetide vardır. Ama sadece çok kısıtlı bir alanda hizmet veriyorlar. O da İstanbul çevresidir. Bundan herkesin faydalanması mümkün değil. Bu sebeple ;

- Adsl alt yapısı ve fiyatı TTNet ile aynı olduğundan karşılaştırma yapmadım.
- Fiber hizmeti sadece İstanbul çevresine yönelik olduğundan inceleme yazımızın dışında tuttuk.

Web'de TTNet'e en iyi alternatif olarak Uydu.Net gösteriliyor. Alt yapısı fiberdir. Alt yapısı Türkiye geneline yayılmıştır. Bireysel kullanıcıların faydalanacağı tarifeleri vardır. Bilhassa bu tarifeler TTNet'ten daha iyi fiyat ve perfonmansa sahiptir.

Bu yüzden TTNet ile Uydu.Net'i karşılaştırmayı düşündüm. Bu yönde inceleme yazısı hazırladım. Asıl amacım ise nette uydu.net üzerine kapsamlı bir yazı bulunmuyor. Parça parça bilgiler var. Ben bu bilgilerin düzenli ve daha yararlı hale getirilip kullanıcıların istifadesine sunmayı amaçladım. İnşallah fayda sağlamışımdır.

Saygılar.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Açtığınız konu yararlı bir konu olmuş ve eminim ki bir çok kişinin daha net bir fikire varmasını sağlayacaktır.Bunun dışında ben TTnet konusunda başkalarından daha şanslıyım galiba :D Benim evim santrale yakın ve altyapı da yeni olduğu için Speedtest.net'te yaptığım testlerde 60 mbit hız gösteriyor.Çoğu zaman 8 Mbit hızla bağlanıyorum.Ancak saat 17 gibi hızda düşme oluyor.

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Güzel bir yazı olmuş...
Tabii ben biraz farklı düşünüyorum :)
Uydu.Net buralara gelse hiç düşünmeden geçeceğim ama daha gelmedi :huh:

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Açtığınız konu yararlı bir konu olmuş ve eminim ki bir çok kişinin daha net bir fikire varmasını sağlayacaktır.Bunun dışında ben TTnet konusunda başkalarından daha şanslıyım galiba :D Benim evim santrale yakın ve altyapı da yeni olduğu için Speedtest.net'te yaptığım testlerde 60 mbit hız gösteriyor.Çoğu zaman 8 Mbit hızla bağlanıyorum.Ancak saat 17 gibi hızda düşme oluyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

60 Mbps
dudak uçuklatan bir hız. İlginç. Tarifeniz ne dir? Gerçekten merak ettim. Çünkü; en yüksek hız 32 Mbps görünüyor.

Saygılar.

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
şuan için olmaz uydunet ankaranın her yerinde bile hizmet veremiyor öle Türkiyenin 1/3 ünde gibi bi harita gördümde zaten kent merkezlerinde var şuan için alternatif olmaz

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Güzel bir yazı olmuş...
Tabii ben biraz farklı düşünüyorum :)
Uydu.Net buralara gelse hiç düşünmeden geçeceğim ama daha gelmedi :huh:

Tabi ki, Uydu.Net'in alt yapısı bölgenizde bulunuyorsa terecih edilebilecek bir ISS'dir. Ama Uydu.Net çok kısıtlı bir alanda hizmet veriyor. Hizmet bölgelerini genişleteceklerine dair bir bir duyuru göremedim.

Alt yapıyı diğer bölgelere yayarlarsa, TTNet hesaplı fiyat ve perfonmas konusunda tüketiciyi memnun eder. Rekabet şart.

Saygılar.

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

60 Mbps
dudak uçuklatan bir hız. İlginç. Tarifeniz ne dir? Gerçekten merak ettim. Çünkü; en yüksek hız 32 Mbps görünüyor.

Saygılar.

60 mbit derken yanlış bir terim kullandım galiba :D speedtest.netteki testlerde ben Erzincan'dayım İstanbula göre yaptığım zaman öyle bir rakam gösteriyor.Onun dışında çoğu zaman özellikle torrent indirirken 700lerde indiriyorum.Yanlış anlaşılma olmasın.Şimdi göstermek isterdim ama Erzincan'da değilim. :)

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Türksat'tan iki yeni kampanya

Türksat A.Ş Kablo Tv altyapısı üzerinden verdiği gerçek geniş bant internet erişimi Uydunet ile dijital TV platformu Teledünya hizmetlerinde iki yeni kampanya başlattı.

Türksat'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Uydunet ve Teledünya hizmetlerinde başlatılan Dijital Şenlik kampanyasında yeni abonelerden kurulum ve aktivasyon ücreti alınmayacak. Yeni abonelere HD set top box'lar peşin, 12 ve 24 ay taksitli seçeneklerle sunulacak. Kampanyaya katılan abonelerden 24 ay boyunca aboneliklerini sürdürmeleri istenecek. Ayrıca bu kampanyadan yararlananlara kablosuz modem hediye edilecek.

Kampanya paketinde asgari kablo TV, Teledünya (temel paket, HD veya full sinema paketi), Uydunet (1MBPS ve üzeri tüm kotalı ve limitsiz hızlardan birisine abonelik) hizmetleri alınacak.

Türksat Uydunet kablosuz Modem Kampanyasına ise 24 ay süre ile abone olacak müşterilerden Kablo TV ve Uydunet kurulum ve aktivasyon ücreti alınmayacak. Abonelere ayrıca kablosuz modem hediye edilecek.

Bu kampanyada da asgari Kablo TV ve Uydunet (1 Mbps ve üzeri tüm kotalı ve limitsiz hızlardan birisine abonelik) hizmetleri alınacak.

Her iki kampanyadan da mevcut Kablo TV aboneleri faydalanabilecek. Stoklarla sınırlı olan kampanyalar bugünden itibaren 31 Mart tarihine kadar geçerli olacak.

Kaynak

Eleskovic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
UyduNET'in altyapısını tek geçerim.En basitinden Counter Strike oynarken UyduNET kullanıcısı bir arkadaşım serverlarda en fazla 10ms ping alıyordu :).Bu gerçekten çok güzel.Fiyata gelince, ufak farklar için statik ip kullanmam.Statik IP sadece download siteleri için değil, pc'ye alabileceğiniz saldırılar için de tehlikeli olabilir.Ha tabi bu tercih meselsi :)

efsane_87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş güzel bir karşılaştırma yapmış faydalı olduĞunu düşünüyorum karşılaştırmanın sonuç kısmına bakarsanız bence TTNEti öven bir karşılaştırma olmamış. Yalnız şurda bir yanlış anlaşılma olmasın senden 600 lirayı kotayı geçtiğin an almıyor gb başına 10 mbps'de hızda 9 tl alıyor, evet bu tarife çokda ekonomik olmayabilir fakat 15 gb lik tarife bireysel kullanıcılar için bence idealdir en azından benim için (15 gb ı zorlarım ama geçmem.) şöyle bir inceleme yaparsak 1mpbs hızımız ve 1 gb da kotamız olsun her gb aşımı için 2,77 alırım diyor uydunet (bu ttnetde 9,52), 4 gb kullanımımız olsun fazladan kullandığım 3gb için 8,31 kuruş ödemeyeceğim + birde tarife tutarım olan 14,79 yani toplamda 4gb internet için 23,10 kuruş ödeyeceğim ttnet' baktığımız zaman1 mb 4gb kota ile 26,81 ödeyeceğim çokda kayda değer bir fark yok bence

sonuç olarak: DOWNLOAD YAPMIYCAM MSN FACE GİBİ SADECE İNTERNET SÖRFÜ YAPICAM UYDUNETİN 1MB/1GB TARİFESİ EN UYGUNDUR.

AMA YOK YÜKSEK HIZ OLSUN VE FİLM DİZİ PROGRAM VS DOWNLOAD YAPARIM DİYORSAN OZAMAN BEDELİ ÖDEYİP LİMİTSİZİ ALICAKSIN ONDADA EN UYGUN TARİFE TÜRK TELEKOMDA, ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ YÜKSEK HIZDA (4MB-6MB-8MB-10MB-20MB)LİMİTSİZ UYDUNET ALINMAZ(yalnız burda 10mb/ 15gb lık uydunet kampanyasını da gözardı etmemenizi tavsiye ederim)

SAYGILAR

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
arkadaş güzel bir karşılaştırma yapmış faydalı olduĞunu düşünüyorum karşılaştırmanın sonuç kısmına bakarsanız bence TTNEti öven bir karşılaştırma olmamış. Yalnız şurda bir yanlış anlaşılma olmasın senden 600 lirayı kotayı geçtiğin an almıyor gb başına 10 mbps'de hızda 9 tl alıyor, evet bu tarife çokda ekonomik olmayabilir fakat 15 gb lik tarife bireysel kullanıcılar için bence idealdir en azından benim için (15 gb ı zorlarım ama geçmem.) şöyle bir inceleme yaparsak 1mpbs hızımız ve 1 gb da kotamız olsun her gb aşımı için 2,77 alırım diyor uydunet (bu ttnetde 9,52), 4 gb kullanımımız olsun fazladan kullandığım 3gb için 8,31 kuruş ödemeyeceğim + birde tarife tutarım olan 14,79 yani toplamda 4gb internet için 23,10 kuruş ödeyeceğim ttnet' baktığımız zaman1 mb 4gb kota ile 26,81 ödeyeceğim çokda kayda değer bir fark yok bence

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Sizin vesilenizle şunu tekrar teyit etmem gerekir. Zaten yazımda belirtdiydim.

Bahsettiğiniz gibi Uydu.Net, kota aşımında direkt 600 TL ücret kesmiyor. GB başına kota aşım ücreti kesmektedir. Bu seçilen tarifeye göre 2,77 veya 3,69 veya 9,00 TL 'dir. Nihayet, 600 TL'ye kadar kota aşımı yapılabilmektedir.

Evinde birden fazla bilgisayar olan ve bunları kullananlar çocuk, gençler ise bazı riskler ortaya çıkabiliyor. Büyükler iş, güç ile uğraşırken kota sorgulayı ihmal edebiliyorlar. Ay sonunda ise çok kötü bir süprizle karşılaşılabiliyor. İşin bu riskide vardır. Bu sebeple bunu vurgulamayı uygun gördüm.

Son olarak;

Yazıma her geçen gün yeni birşeyler ekliyorum. Sizinde vurguladığınız gibi, yazımın taraflı olmadığını belirtir, fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Saygılar.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Sizin vesilenizle şunu tekrar teyit etmem gerekir. Zaten yazımda belirtdiydim.

Bahsettiğiniz gibi Uydu.Net, kota aşımında direkt 600 TL ücret kesmiyor. GB başına kota aşım ücreti kesmektedir. Bu seçilen tarifeye göre 2,77 veya 3,69 veya 9,00 TL 'dir. Niyahet, 600 TL'ye kadar kota aşımı yapılabilmektedir.

Evinde birden fazla bilgisayar bulunan ve bunları kullananlar çocuk ve gençler ise bazı riskler ortaya çıkabiliyor. Büyükler iş, güç ile uğraşırken kotayı sorgulayı ihmal edebiliyorlar. Ay sonunda ise çok kötü bir süprizle karşılaşılıyor. İşin bu riskide vardır. Bu sebeple bunu vurgulamayı uygun gördüm.

Son olarak;

Yazıma her geçen gün yeni birşeyler ekliyorum. Sizinde vurguladığınız gibi, yazımın taraflı olmadığını belirtir, fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Saygılar.

O zaman bende bir bilgi ekliyeyim uydunet kablosuz modem vermiyor yazıyor yazınızda yanlış görmediysem.. Benim bildiğim 24 ay taahhüt ile şu anda kablosuz modem bedava veriliyor..

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
O zaman bende bir bilgi ekliyeyim uydunet kablosuz modem vermiyor yazıyor yazınızda yanlış görmediysem.. Benim bildiğim 24 ay taahhüt ile şu anda kablosuz modem bedava veriliyor..

Uydu.Net, yazımı hazırladığım günde kablosuz modem vermiyordu. O şartlara göre o ifadeye yer verildi. Uydu.net 2010 yılında başlattığı kampanyada kablosuz modem vereceğini duyurdu.

Bu duyuruya hem bu konu başlığında yer verdim, hemde yeni konu başlığı açarak hatırlatmada bulundum.

Ancak bu hatırlatmayı inceleme yazısına eklemeyi unutmuşum. Sizin vasıtanızla yazıma ekledim. Teşekkürler. Ancak şunu da hatırlatayım. Bu kısa süreli bir kampanyadır. Sonrasında kablosuz modem verileceği kesin değildir. Uydu.Net'in açıklaması bu yönde...

Hatırlatmanız için teşekkürler.

kaanax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Uydunet gerçekten TTNet ten çok daha iyi.

Yazı mükemmel olmuş. Bir sorum olacak yazı sahibine:
IP değiştirme adı altında Uydunet statik ip kullanmayı zorunlu kılıyor gibi bir cümle kullanmışsın. Alttada bu sorunu gidermek için çözümler var. Uydunet zorunlu kılıyorsa, bu çözümler illegal değil mi?

TTNet te dediğin gibi restart edildiğinde IP değişiyor.

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Merhabalar,

Uydunet gerçekten TTNet ten çok daha iyi.

Yazı mükemmel olmuş. Bir sorum olacak yazı sahibine:
IP değiştirme adı altında Uydunet statik ip kullanmayı zorunlu kılıyor gibi bir cümle kullanmışsın. Alttada bu sorunu gidermek için çözümler var. Uydunet zorunlu kılıyorsa, bu çözümler illegal değil mi?

TTNet te dediğin gibi restart edildiğinde IP değişiyor.

Bahsettiğiniz konuya açıklık getirmek gerekiyor. Uydu.Net'in TTNet gibi statik IP hizmeti ayrıca bulunuyor. Normal kullanıcılara istemedikleri halde statik IP verilmiyor.

Yazımızdan kasıt şudur: Türk Telekom alt yapısını kullanan ISS'lerde IP değiştirmek kolaydır. Modem ayarlarından kısa sürede değiştirilebiliyor. Ya da restart çekersiniz.

Ancak Uydu.net'te Ip'nizi değiştirmek bu kadar kolay olmuyor. sorun çıkarabiliyor. Bunun çözümünü anlattık.

Bu PC başında yapılan birşeydir. İllegalliği yoktur.

Saygılar.

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
şuan için olmaz uydunet ankaranın her yerinde bile hizmet veremiyor öle Türkiyenin 1/3 ünde gibi bi harita gördümde zaten kent merkezlerinde var şuan için alternatif olmaz

Türkiye geneline yayıldığı zaman TTNet'in en büyük rakibi olacaktır. O zaman bakın nasıl kampanya ve yenilikler yapılıyor.

Maalesef Türkiye geneline yayılmaları çok uzun bir süreye bağlı.

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Uydunet ve Teledünya'ya aynı anda abone olanlara modem hediye, kurulum ise bedava.

dijital.jpg

KAMPANYA KOŞULLARI

Kampanya 01.02.2010 – 31.03.2010 tarihleri arasında geçerlidir.
Fiyatlarımıza KDV ve ÖİV dahildir.

Kampanya kapsamında Kablo TV kurulum, Uydunet ve Teledünya aktivasyon ücretleri alınmaz.

175,00 TL değerindeki kablosuz modem ücretsiz olarak verilmektedir.
Kampanya kapsamında Teledünya (Temel Paket + HD ya da Full Sinema Paketi) + Uydunet
(1 Mbps ve üstü hızlarda, kotalı veya limitsiz) mevcut tarifede yer alan fiyat üzerinden sunulur.

Kampanya kapsamında HD set top box peşin 105,00 TL, 12 taksitle ayda 9,18 TL veya 24 taksitle ayda 4,80 TL’ye abonelere indirimli olarak satılır.

Kampanya süresi dolmadan aboneliğini iptal ettirmek isteyen müşterilerden indirimli ve bedelsiz verilen cihaz ücretleri (HD STB için 105,00 TL +(varsa ödememiş olduğu taksitleri)+ Kablosuz Modem için 175,00 TL) ve alınmayan kurulum ve aktivasyon ücretleri (tarife üzerinden) tahsil edilir.

Kampanyaya katılan aboneler taahhüt süresi boyunca Uydunet’te ücreti daha düşük bir tarifeye geçiş yapamaz.

Farklı kampanyalarımızdan faydalanan abonelerimiz, bu kampanyadan faydalanamazlar.
Kampanya kapsamında 24 ay abonelik taahhüdü zorunludur.

Kampanya kapsamında kota aşım ücreti tarifeye göre yapılır ve aynı hızın limitsiz tarifesinin %30 fazlasını aşamaz.

TÜRKSAT, kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
Uydunet ve Teledünya hizmeti, Kablo TV hizmeti ile birlikte sunulabilmektedir.
Kampanya; TÜRKSAT altyapı imkânları ve ürün stokları ile sınırlıdır.

Kaynak

ufukcoskun

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
TTnet sözleşmemde bitti bu ay hangisine geçsem ki "uydunet" kopmalar olmuyorsa uygun gibi görünüyor :)

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
TTnet sözleşmemde bitti bu ay hangisine geçsem ki "uydunet" kopmalar olmuyorsa uygun gibi görünüyor :)

Evet, kopma konusunda bir yığın insanın şikayeti var. Ona mükabil şikayeti olmayanlarda var. Dua edenlerde...

Özellikle 1 Mbps sınırsız tarife çok ekonomik, bu tercih ediliyor. Uydunet tercih edersen kablo tv'de çektirecen...

TTNet gibi değil... Eve Tv için kablo çekilecek. O kablodan paylaşım alacaksın. Resimlerini birinci sayfaya ekledim.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Her tarafta yok ama... O yüzden tt.net ten gerisi yalan gibi.. Yalan demiyorum gibi diyorum....

suvari53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
süperonline böyle bir uygulama var acaba uydunet altyapısınımı kullanıyor yoksa kendi alt yapısınımı baya uygun süperonline

ANNE

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
75
süperonline böyle bir uygulama var acaba uydunet altyapısınımı kullanıyor yoksa kendi alt yapısınımı baya uygun süperonline

Superonline'in fiber alt yapısının Uydunet ile alakası yoktur. İkisinin alt yapıları farklıdır. Kendilerine özgüdür.

Eğer İstanbul'da oturuyorsanız ve bölgenizde Superonline fiber hizmeti varsa şanslısınız demektir. Bir an önce faydalanmanızı tavsiye ederim.

ADSL hizmetinde ise Superonline Telekom'un alt yapısını kullanıyor. TTNet arasında herhangi bir fark yoktur.

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Teşekkürler Yararlı bir yazı olmuş :)

eterno

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Uydunet'e yeni abone oldum, gayet memnunum. (Ankara/Çankaya bölge)

Son mesajlar