Uydu.Net TTNet'e alternatif olabilir mi?

teknomod

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bulunduğum yerde normal internet bile en fazla 1 mb geliyor.oda arada kesintili.
uydu net alt yapısı hiç yok fiber desen imkansız 3g bile çekmiyor burda. lanet olsun

alpabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kim ne der kim ttnet reklamı yapar beni ırgalamaz. Ancak babamların başına gelen playı size anlatayım.
TTNet abonesi olan ve tarifesi 1mbit sınırsız olan babam hızın düşük olduğunu ne yapmamız gerektiğimi sordu. Gerçektende hız çok düşüktü. İlk önce paralel telefonu iptal ettik. Daha sonra telsiz telefonu iptal ettik. Hatta miç telefon makinası bağlamadık. 3. adımımız apartman girişindeki telefon kutusundan bilgisayara kadar olan telefon hattını yekpare kaliteli bir kablo ile değiştirdik. Hızda bir miktar artış oldu ama hala bir videoyu durmadan izleyemiyorduk. 4. adım makinayı ve yazılımları gözden gerçirmek oldu. Belki yazılımdan dolayı bir yavaşlık vardı. 5. ve son adım ise apartmandaki telefon kutusundan sokak kutusuna kadar olan hattı yenilettik. (biraz zor oldu ama)
Sonuç gaziantep genelinde bir çok ttnet kullanıcısı arkadaşımın hızı düşük. Bizde uydunete geçtik. Hızı 512kbit olan sınırsız tarife ile ttnetin 1mbit sınırsız tarifesi kıyaslanamaz bile (genel olarak değil gaziantep için söyleyebilirim).
Gelelim müşteri hizmetlerine. 2 kere aramak zorunda kaldım. TTNET gibi dakikalarca bekletmiyorlar. Sorduğum sorulardan sonra ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi tahmin edip o konuda da beni uyardılar. IP değişimini telefonda bana müşteri hizmetleri yaptırdı.
Sayın "ANNE"nin şikayetvar. comdan örnek vermesi gülünç!!! Çünkü Şikayetvar.com da müşteri hizmetleri ile ilgili şikayetlerde ttnet açık ara lider. İşte insanların sana taraflısın demesinin nedeni bu. Forum üyelerine at gözlüğü gibi şeyler söyleyeceğine ilkönce önyargını kır ve o şekilde inceleme yazısı hazırla.
Saygılarımla!!!

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Kim ne der kim ttnet reklamı yapar beni ırgalamaz. Ancak babamların başına gelen playı size anlatayım.
TTNet abonesi olan ve tarifesi 1mbit sınırsız olan babam hızın düşük olduğunu ne yapmamız gerektiğimi sordu. Gerçektende hız çok düşüktü. İlk önce paralel telefonu iptal ettik. Daha sonra telsiz telefonu iptal ettik. Hatta miç telefon makinası bağlamadık. 3. adımımız apartman girişindeki telefon kutusundan bilgisayara kadar olan telefon hattını yekpare kaliteli bir kablo ile değiştirdik. Hızda bir miktar artış oldu ama hala bir videoyu durmadan izleyemiyorduk. 4. adım makinayı ve yazılımları gözden gerçirmek oldu. Belki yazılımdan dolayı bir yavaşlık vardı. 5. ve son adım ise apartmandaki telefon kutusundan sokak kutusuna kadar olan hattı yenilettik. (biraz zor oldu ama)
Sonuç gaziantep genelinde bir çok ttnet kullanıcısı arkadaşımın hızı düşük. Bizde uydunete geçtik. Hızı 512kbit olan sınırsız tarife ile ttnetin 1mbit sınırsız tarifesi kıyaslanamaz bile (genel olarak değil gaziantep için söyleyebilirim).
Gelelim müşteri hizmetlerine. 2 kere aramak zorunda kaldım. TTNET gibi dakikalarca bekletmiyorlar. Sorduğum sorulardan sonra ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi tahmin edip o konuda da beni uyardılar. IP değişimini telefonda bana müşteri hizmetleri yaptırdı.
Sayın "ANNE"nin şikayetvar. comdan örnek vermesi gülünç!!! Çünkü Şikayetvar.com da müşteri hizmetleri ile ilgili şikayetlerde ttnet açık ara lider. İşte insanların sana taraflısın demesinin nedeni bu. Forum üyelerine at gözlüğü gibi şeyler söyleyeceğine ilkönce önyargını kır ve o şekilde inceleme yazısı hazırla.
Saygılarımla!!!

Hay ağzına saglık.Sikayetvar.com da ttnet e bir bakınız sayın ANNE.Neden sadece uydunet in sikayetlerine baktınız ? Taraflı bir yazı.Gözümüzde gözlük yok bu arada hiç merak etmeyin.

İyi geceler...

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Saygılarımla!!!

Önceki sayfalarda şöyle bir yorumum var. Edebe uygun, alaya almadan yapılan tüm eleştirilere açığım. Üstelik başım üstünde yeri vardır. Ancak amacını aşan yorumlara sinirlenebiliyorum. Hemen suçlayıcı, TTnet'ten reklam parası mı, aldın gibi ifadelerde bulunuluyorsa, doğru iletişim kurulamaz. Eğer düzeltilmesi gereken bir kısım varsa, o da ortada kaynar gider.

At gözlüklü vs. ifadelerimle sizleri kesinlikle kastetmedim. İşte bazı arkadaşların yüzünden bir direnç oldu. Her neyse;

Yazımı tekrar gözden geçirdim. Yazımda bazı kısımlardan dolayı yanlış anlaşılabileceğimi düşündüm. İfadelerimi yeterince açıklayamadığımı ve sanki bir tarafa meyil verdiğim anlaşılabiliyor. Bu sebeple; gerekli kısımları tamamen sildim. Tekrar yeniden düzenleyip, yayınladım.

Herhangi bir düzeltilmesi gereken bir yer varsa birlikte tartışıp değiştirebiliriz. Çünkü; ben internette uydu.net hakkında detaylı bir yazı dizisi bulamadım. Parça parça bilgiler var. Bunları biraraya getirip, herkesin yararlanabileceği bir şeyin ortaya çıkmasını istedim.

En son yazınızda TTNet'in şikayetvar.com'daki yazılarını referans vermememin sebebini sormuşsunuz. TTNet abonelerinin %80'den fazlası zaten bu ISS'den memnun değil. Fırsatını bulan iyi bir kampanya gördüğünde ISS şirketini değiştirmektedir. Bu sebeple bilinen şeyleri tekrarlamamın gereği olmadığını düşündüm.

Ayrıca; TTNet hakkında gerekli eleştirileri de hemen altına yazdım.

Saygılar.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Bende kablonet kullanıcısıyım yıllardır TTnet kullandım çekmediğim sıkıntı kalmadı kablonet aldım hiç bir sorunum yok gayet memnunum.... Kablo net gelmeyen şehirlerdeki arkadaşlara gelir gelmez geçin.. :D

setcom_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
0
modemi resetleyere farklı ip almak değil, restart ederek farklı ip almak (türkçe tabiriyle kapatıp açarak) olacak. düzeltirseniz iyi olur. sonuçta bu forumları bilgisi sınırlı olan kullanıcılarda takip ediyorlar ve ip değiştirecem diye internet ayarlarını bozup bir de o ayarlarla boğuşmak zorunda kalmasınlar.

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
modemi resetleyere farklı ip almak değil, restart ederek farklı ip almak (türkçe tabiriyle kapatıp açarak) olacak. düzeltirseniz iyi olur. sonuçta bu forumları bilgisi sınırlı olan kullanıcılarda takip ediyorlar ve ip değiştirecem diye internet ayarlarını bozup bir de o ayarlarla boğuşmak zorunda kalmasınlar.

IP DEĞİŞTİRME SORUNU başlıklı yazımın başında dediklerinizi aynen yazmışım. Sadece yazının sonuna doğru " restart " yerine " resetlemek " sehven yazılı. Onu hemen fark edip, düzelttim. Teşekkürler.

Ancak, gerçek olan şu ki, ttnet'te rahat bir şekilde değiştirebildiğimiz ip'yi uydu.net'te değiştirirken bazı sorunlar ile karşılaşıldığıdır. Bunlarda var olduğu için yazdım.

Kolay gelsin.

Not:( Yazımı baştan sona doğru tamamen yeniledim. Arkadaşların fikirlerini almak isterim.

Yazımın amacı, nette uydu.net hakkında parça parça bilgiler var. Tam kapsamlı bir bilgilendirme dokümanı hazırlayarak arkadaşların istifadesine sumak istiyorum. Bu amaçla incelemeyi yazdım.

Tüm arkadaşların görüş ve önerilerini beklerim. )

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
16 mb snırsız vdsl2 kullanyorum cok memnunum aylık odemesı 110 tl uydunette 16 mb 925 tl yuuuh dıyorum

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
16 mb snırsız vdsl2 kullanyorum cok memnunum aylık odemesı 110 tl uydunette 16 mb 925 tl yuuuh dıyorum

Yazımda belirttiğim gibi Uydu.Net'in 8 Mbps limitsiz hızın üstündeki tarifeler tamamen kurumsal şirketlere yöneliktir. Bunları bireysel kullanıcıların tercih edebilmesi mümkün değil.

geniuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
emek çekerek güzel bir inceleme hazırlamışsınız tebrikler inşallah yayınlanır.

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
2010 yılında 100000 mb ınternet hızına cıkacagını soyluyordu uydunet gorevlılerı ınsallah yaparlar

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
TTNet abonesiydim. 24 ay adsl modemli abone olmuştum. 24 ay sonra iptal ettirdim. Bir Allahın kulu sormadıki niye iptal ettiriyorsun. Mevcut abonelere hiçbir kampanya yok. Sadece yeni abone tavlamaya çalışıyorlar. Ayrıca 8Mbit sınırsız internet bağlantısını anlayamıyorum. 8Mbps'e çıkabilen varmı bilmiyorum ama 512 Kbps'e inen çoktur. 512Kbps'le bağlanmayı sınırsız bağlantı zannediyorlar. Araba düşünün 300km/h hız ile 15Km gitsin sonra hızı 25 km/h'te düşsün. İlla 512Kbps istiyorsanız 17tl'ye Kablo internette sınırsızı var.

Kablo internetin tek sıkıntısı ilk alırken kablo modem alınması gerekiyor. Beraber Kablo tv veya Teledünya alabiliyorsunuz. Teledünya için Set-top box cihazı ayrıca alınmalı.

Bazı arkadaşlar Kablo internette 10Mbit sınırsız bağlantının ücretini fazla bulmuşlar. Ücret fazla ama kablo internetin 10Mbps hızı GERÇEKTİR. TTnet gibi 8Mbps Maksimum değildir. Yani abonesi sabaha doğru inşallah 8MBps hızı görürüm diye dua etmez.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Valla ttnet kullanmada ne kullanırsan kullan herifler resmen söğüşleme mafyası kurmuşlar kaçın canınızı kurtarın.

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Kablo internetin tek sıkıntısı ilk alırken kablo modem alınması gerekiyor. Beraber Kablo tv veya Teledünya alabiliyorsunuz. Teledünya için Set-top box cihazı ayrıca alınmalı.

Bazı arkadaşlar Kablo internette 10Mbit sınırsız bağlantının ücretini fazla bulmuşlar. Ücret fazla ama kablo internetin 10Mbps hızı GERÇEKTİR. TTnet gibi 8Mbps Maksimum değildir. Yani abonesi sabaha doğru inşallah 8MBps hızı görürüm diye dua etmez.

Teledünya için Set-top box cihazı kampanya müddetince ücretsiz veriliyor.

Hız konusunda ise bahsettiklerinize tamamen katılıyorum. İnceleme yazımda belirtdiydim.

Saygılar.

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ttnetın 16 mb VDSL 2 ınternetınden cok memnunum rapid hesabımla 2100 hızında download yapabılıyorum sınırsız 110 tl oduyorum

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
geçen sene bu zamanlarda kablonet 512 sınırsız kullanıcısıydım. paraya kıyıp 160 tl ye kablosuz modemini de almıştım. 3-4 ay sorunsuz kullandım fakat daha sonra internet kopup bağlanmamaya başladı (link ışıkları). kablonet i aradım ve ekip gönderdiler. daire içersindeki sinyalin düştüğünü söylediler. birşeyler yapıp gittiler bir süre sizi idare eder diyerek. gitmelerinden 1 saat sonra eski haline döndü.

yeniden aradım başka zaman yeniden geldiler. yapabilicekleri birşey olmadığını, daire içinde sinyal kaybı olduğunu söylediler(kabloların eskiliğini bahane ettiler ki bu kabloları da yine kendileri döşemişlerdi). eve 2 sinyal girişi vardı. birisi salondan (sadece salondaki teledünya için). diğeri yan odamdan (benim ve karşı odama kablotv + benim odama internet). salondan (evin en uzak yerinden) odama kablo çekmemi, kendilerin modemle bağlantısını yapacaklarını söylediler.

evimin konum gereği bu yakınlarda bunu yaptıracağım adam da yok ayrıca evin bi ucundan diğer ucuna geçecek olan kablo da cabası. kendilerin yapmalarını istedim parası da neyse verelim dedim (ki daha önce para karşılığında makbuzla (turksattan) bu eklentileri yapıyolardı. yapmadılar. annem de salondan odama kadar kablo geçmesine kesinlikle karşı çıktığı için adsl e dönüş yapmak zorunda kaldım. şimdi ttnet 1mbit sınırsız var, ayda 45 lira ödüyorum. 160 lık modem de elimde patladı duruyo kutusunda. kısaca bu turksat hevesi fazla pahalıya patladı bana. (adsl için yeniden aldıkları bağlantı ücreti de cabası)

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
kablonet 512 sınırsız kullanıyorum. ttnetten geçiş yaptım. 17 lira veriyorum ve halimden memnunum.

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
geçen sene bu zamanlarda kablonet 512 sınırsız kullanıcısıydım. paraya kıyıp 160 tl ye kablosuz modemini de almıştım. 3-4 ay sorunsuz kullandım fakat daha sonra internet kopup bağlanmamaya başladı (link ışıkları). kablonet i aradım ve ekip gönderdiler. daire içersindeki sinyalin düştüğünü söylediler. birşeyler yapıp gittiler bir süre sizi idare eder diyerek. gitmelerinden 1 saat sonra eski haline döndü.

yeniden aradım başka zaman yeniden geldiler. yapabilicekleri birşey olmadığını, daire içinde sinyal kaybı olduğunu söylediler(kabloların eskiliğini bahane ettiler ki bu kabloları da yine kendileri döşemişlerdi). eve 2 sinyal girişi vardı. birisi salondan (sadece salondaki teledünya için). diğeri yan odamdan (benim ve karşı odama kablotv + benim odama internet). salondan (evin en uzak yerinden) odama kablo çekmemi, kendilerin modemle bağlantısını yapacaklarını söylediler.

evimin konum gereği bu yakınlarda bunu yaptıracağım adam da yok ayrıca evin bi ucundan diğer ucuna geçecek olan kablo da cabası. kendilerin yapmalarını istedim parası da neyse verelim dedim (ki daha önce para karşılığında makbuzla (turksattan) bu eklentileri yapıyolardı. yapmadılar. annem de salondan odama kadar kablo geçmesine kesinlikle karşı çıktığı için adsl e dönüş yapmak zorunda kaldım. şimdi ttnet 1mbit sınırsız var, ayda 45 lira ödüyorum. 160 lık modem de elimde patladı duruyo kutusunda. kısaca bu turksat hevesi fazla pahalıya patladı bana. (adsl için yeniden aldıkları bağlantı ücreti de cabası)

Yazımda uydu.net'in müşteri memnuniyeti konusunda bir zafının olduğunu ve bu yönde çok şikayet buluduğunu belirtdiydim. Uydu.Net bu durumunu düzeltmesi gerekir.

Ayrıca; tekrar yazmak gerekirse; uydu.net abonelerine kampanya dahilinde kablosuz modem vermiyor. Mecburen siz almak zorundasınız ya da uydu.net'in ücretsiz verdiği kablolu modemi almak gerekiyor. Bu da hoş birşey değil.

Saygılar.

maydanoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Wimax gelecek. Dertler bitecek. Az sonra...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
TTNet abonesiydim. 24 ay adsl modemli abone olmuştum. 24 ay sonra iptal ettirdim. Bir Allahın kulu sormadıki niye iptal ettiriyorsun. Mevcut abonelere hiçbir kampanya yok. Sadece yeni abone tavlamaya çalışıyorlar. Ayrıca 8Mbit sınırsız internet bağlantısını anlayamıyorum. 8Mbps'e çıkabilen varmı bilmiyorum ama 512 Kbps'e inen çoktur. 512Kbps'le bağlanmayı sınırsız bağlantı zannediyorlar. Araba düşünün 300km/h hız ile 15Km gitsin sonra hızı 25 km/h'te düşsün. İlla 512Kbps istiyorsanız 17tl'ye Kablo internette sınırsızı var.

Her kelimeye imzamı atarım. Gerçekten dua ediyoruz.Özellikle 17-23 arası bağlantımızı doğru düzgün kullanamıyoruz.

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
ttnet 2mbıt sınırsız sonuna kadar kullanıyorum halımden memnunum tabı daha ıyı baglantı daha makul fıyatlara verılene kadar beklıyecegım sonrasında ttnet ın yuzune bıle bakmam yazıya gelınce cok karmasık bır yazı kulfıyetıde cabası tabı baglatmak ısteyenler ıcın saygılarımla

Flúido

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben UyduNet kullanıyorum, gayet de memnunum.

Ayrıca yazında UyduNet'in bazı tarifelerinden söz etmemişsin...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
UyduNET 10 mbit interneti 29 TL ye vermektedir.. bunu atlamışsın sanırım.. Ve biraz TTNET över bi yazı olmuş, işin garip tarafı TTNET'in övülecek bir yanının olmamasıdır :D Ben uydunet kullanıyorum çok çok memnunum (1 mbit sınırsız 36 TL)..

TT.NET te ise 1 megabit sınırsız 45.50 tl vay be kazık... ayrıcada hızımız 1 megabit deniyor ama lafta öyle icraatta yok...

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Ben UyduNet kullanıyorum, gayet de memnunum.

Ayrıca yazında UyduNet'in bazı tarifelerinden söz etmemişsin...

Uydu.Net'in TTNet ile kıyaslanabilecek tüm tarifelerini yazmaya çalıştım.

Gerçekten hangi tarifeleri kastettiniz? Merak ettim. :)

Saygılar.

ismailceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
her ne kadar ttnet ten nefret etsemde ttnet daha iyisini yapana kadar en iyisi bu gibi duruyor

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
her ne kadar ttnet ten nefret etsemde ttnet daha iyisini yapana kadar en iyisi bu gibi duruyor

Arkadaşlar, yazdığım inceleme yazısını baştan sona yeniledim. Tarifler için özel tablolar oluşturdum. Yani; nette Uydu.Net hakkındaki tüm bilgileri bir yerde toplamayı amaçlıyorum. Çünkü; nette parça parça bilgiler var. Toplu bir bilgi yok. TTNet ile karşılaşmalı olursa daha iyi olacağını düşünerek inceleme yazısına dönüştürdüm.

Kısacası; bu yenilemelerden sonra, eklememi istediğiniz veya önerdiğiniz ne olabilir? Öğrenmek isterim.

Saygılar.

bost35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablo Net gerçekten ttnete kıyasla süper hız konuda bahsedilenle doğru iş yerinde kullanılıyordu hiç sorun yoktu ben izmir pınarbaşında oturuyorum burada kablonet gelmedi ve gelmiyecekte sanırım fiber internette zaten uğramaz site olmadığı için ttnet alt yapısı okadar iyi durumdaki burda 2 mbiten yukarı kaldırmıyor benim tek umudum tooway elbette bunuda almak uzun yıllar alacak Türkiyede satış noktaları olması zor gibi..Kabaca bu taş devrinden kalma ttnet hizmetini kullanmaya eşşek gibi mecburum buda beni delirtiyor..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Şimdiye kadar kaç tane internet sağlayıcısı çıktı hepside fos.Ya yaygın değiller , yada yaygın olmasalar bile TTNet'ten hiç bir farkları yok.Bu türktelekom başka ellere geçmedikçe internette ve telefonda indirim haram...