Türk Torrentler Neden Başarısız

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Şöyle bakıyorum da yoğun internet kullanımı olduğu halde hem de nüfusumuz da fazla ama türk torrent sitelerinin durumu içler acısı. az önce ismi lazım değil birine girdim de dosyalrın çoğunu gönderen yok indiren de yok..

Zamunda ne yaptı da zamunda oldu?Hem orada Türkçe animasyon bulamıyorum çocuklar için..

Poff...

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Türklerde upload yapan yok. Mesela ben:)
İndiriyorum ama yüklemiyorum. Atarlarsa atsınlar nasıl olsa zamunda var veya 2 gün sonra üyelik açan başka bir Türk sitesi bulurum:)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Demek senin yüzünden ... Seni esefle kınıyorum.. ben yükleme yapmaya da razıyım o disipline de sahibim ama gel gör ki:))

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Kınama beni :) 1 mbit bağlantım var zaten. İndirme-yükleme oranını tutturak için 24 saat yükleme yapmam gerekir ki videoları ucucuna zor izliyorum zaten. Bir de yüklemeye pay ayırırsam videolar hiç izlenmez, internet çekilmez bir hal alır.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Türk Forumlarında Astığım Astık Kestiğim Kestik Uygulaması Var !
Ratio Konusunda Taviz Vermiyolar !

Bir Bulgar Sitesinin O Kadar Çok Hiti Var Ama En az 30 Milyon İnternet Kullanıcısı Olan Bir Ülkede İse Bu Konuda Kilometre Taşı Yapmış Bir Site Yok!

Haklısın ZorhaK Ülkemizde Böyle Bir Torrent Sitesi Yok ! :(

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
hit-run yapma hocam seedde kal :D
8mbit'e kadar destekli bağlantım var, 35 gb upload yaptığımı bilirim.önemli olan ufakta olsa katkıda bulunmak.
Ben zaten Türkçe paylaşımları için kullanıyorum.BKM , Komedi dükkanı vs. için iyi alternatif oluyorlar :)

---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 01:00 ----------

Türk Forumlarında Astığım Astık Kestiğim Kestik Uygulaması Var !
Ratio Konusunda Taviz Vermiyolar !

Bir Bulgar Sitesinin O Kadar Çok Hiti Var Ama En az 30 Milyon İnternet Kullanıcısı Olan Bir Ülkede İse Bu Konuda Kilometre Taşı Yapmış Bir Site Yok!

Haklısın ZorhaK Ülkemizde Böyle Bir Torrent Sitesi Yok ! :(
reklam gibi olmasın ancak,
bence leechturk bir şeyler yapabilir :)

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Tamamen Türkiyedeki ADSLin pahalı olmasından, kotalı olmasından upload ücretsiz ama kim nereye kadar nasıl yükleyecek? örnek arkadaşta olduğu gibi 1mb netle 100k ile download yapacak 25kb ilede upload, ikisini aynı anda yürütemiyeceği için bencil olmak zorunda kalıyor =) bu yüzdende hüsranla sonuçlanıyor bazı sitelerde paylaşımı kapatanları banlıyorlar felan diye duymuştum güzel bir uygulama yapmışlar Zamunda gibi olmak biraz zor gibi görünüyor

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Tek sorun x2 upload ve altın uygulamaların çok olmasından kaynaklanıyor.

1 aylık vps aldım 25 lira, upload yaptım 1tb, seed etmiyorum bunu bana sağlayanlarda kendileri.

Ek olarak Türkiye deki internet hızının düşük olması olabilir.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
hit-run yapma hocam seedde kal :D
8mbit'e kadar destekli bağlantım var, 35 gb upload yaptığımı bilirim.önemli olan ufakta olsa katkıda bulunmak.
Ben zaten Türkçe paylaşımları için kullanıyorum.BKM , Komedi dükkanı vs. için iyi alternatif oluyorlar :)

---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 01:00 ----------

reklam gibi olmasın ancak,
bence leechturk bir şeyler yapabilir :)

Reklam Olursa Olsun zoki Bitane Zamunda Ayarında Türk Sitesi Olsun Artık

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
yahu zaten leecturk sitesindeyken kafam bozuldu da bu konuyu açtım:))

canlı torrent yok.İlla anasayfadakileri indireceksin.

bir kaç animasyon indirmek istedim çocuklar için ama yok tık yok..

Param olsa güçlü bir torren sitesi için kullanırdım yatırım yapardım uzmanlarıyla görüşürdüm vs:))

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
yahu zaten leecturk sitesindeyken kafam bozuldu da bu konuyu açtım:))

canlı torrent yok.İlla anasayfadakileri indireceksin.

bir kaç animasyon indirmek istedim çocuklar için ama yok tık yok..

Param olsa güçlü bir torren sitesi için kullanırdım yatırım yapardım uzmanlarıyla görüşürdüm vs:))
ZorhaK hocam o zaman iş
Darknes$ in dediğine geliyor maalesef :)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ben Türk Sitesi Olarak Arena-Tr.Com Kullanıyorum Gayet Memnunum Eski Dosyalar Ölüyor Ama Güncel Dosyalar için Ortalama Kalitede Hız Alıyorum!

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kota ve hız meselesi...

Evet İnternet Kullanıcı sayımız çok ama bunların çok büyük bir bölümü Kotalı...

Diğer geriye kalan çok büyük bölümüne Torrent desen Araba Markası sanar...

Sonuçta Türk Torrent ahalisi de 30 Milyon İnternet kullanıcısı arasında Milyonu dahi bulmuyor...

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ne torrenti ya, 6 aylık hotfile üyelik 50 tl, ne kömür derdi var ne kül derdi :D

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
aslında o hotfile üyeliği zamanla değil de kota ile bitse hemen alırım.mesela 6 ay sonra bitmyecek,60 gb indirirsem bitecek gibi..

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Tek sebep internet hızı. Başka sebep aramaya gerek yok.

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
aslında o hotfile üyeliği zamanla değil de kota ile bitse hemen alırım.mesela 6 ay sonra bitmyecek,60 gb indirirsem bitecek gibi..

6 ay sınırsız daha mantıklı kendini kota stresine sokarsın 60gb olursa ztn dosya boyutları artık epey büyüdü. şunu indirsem kaç çok gider az gider fln fiilan ttnet kotalıda nasıl neti rahat kullanamıyosan buda aynı şeye gelir. bence tabi :)

siriusian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende hız ve kota olaylarına katılıyorum ama NikeSteel bir konuda haklı torrent sitelerimizin çoğu çok katı arena-tr'ye leechtürk'e ve turktorrent'te üyeliklerim var ama hepsini çok az kullanıyorum çünkü hepsinden en az 2 kere ban yedim nedeni ise daha 2-3 tane torrent indirdikten sonra ratio dengelemesi yapamadan banlanıyosun zaten indiren sayısı çok az upload imkanı bi hayli azalıyo..

Ama yabancılarda durum aynı değil torrentleech'te 4 senedir üyeliğim var daha bi kere bile sorun yaşamadım.. ZorhaK eğer altyazılıda anime olur diyosan ve dizi şeklinde arıyosan tvtorrents'e bir bakmanı tavsiye ederim eski veya yeni bütün dizi serilerinde çok kaliteli indirme hızı var..

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
valla ben bittürkten memnunum istediğim dosyayı iyi bir hızda indirebiliyorum ordan ama zamunda yı yinede tek geçerim :D

eskibirkullanici

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ben de genelde türk filmleri için leechtürk kullanıyorum. Ratio sorunu yaşamamak için arada bir dosya upload ediyorum sıfırdan ama upload hızım 50kb olduğu için 20 kişi benim yollamamı bekliyor :D

Tabi sonra da indirenler yeterince upload etmediği için 1 hafta sonra bi bakıyorum upload eden tek kişi benim sonra yine bi anda 10-15 kişi indiriyo derken böyle böyle gidiyor.

En azından her dosyada 1 uploader kalsa yavaş ta olsa indiririz.

Ayrıca çoğu kişi de ratio kurallarının sınırında hareket ediyor. dosya en az 0.5 upload edilcekse 0.5 de dosyayı siliyorlar dosya upload edilmiyor.

Tabi bu sorun kotalı kullanıcılar ve düşük internet hızlarından kaynaklandığı için yapabileceğimiz pek birşey yok.

Zaten diğer herşey için torrentz.com yetiyor :D

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Yorumları okudum da her halde torrent literatürüne en ciddi katkıyı yapan benim:Benim turktorrent'e veri akışım şöyle: Ratio: 4.48, Bonus: 470.20 , Yükleme: 341.97 GB İndirme: 76.25 GB leechturk'e ise yeni üye oldum: Gönderme 11.23 GB

Ama genelde Torrentz kullanıyorum.Banlanma derdi yok;istediğim kadar indir ve sil
:)

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bütün suç ttnet'tin arkadaşlar 1mb net'e 20kbps upload veriyor ve upload yaparken internette gezemiyorsun. 4gb bir veri indirdin mi 8 9 saatte en az 24 saat bilgisayarı açık bırakman lazım verimli upload için Bence upload ve download hızı aynı olmalı 1mb net alıyorsan 1mb upload hızı vermeli sana yada en azından yarısı kadar vermeli bide o kadar para alıyorlar :cursing:

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Türkiye'deki internet hız/fiyat ve bulgaristandaki hız/fiyat dengesine bakınca bence Türkiye'de torrent sitesi çok bile. bence hic olmamasi lazimdi.

ben 45 lira verdigim!! youtubedan videoyu zor seyrettigim, 1mbit internetimle 24 saatte bi oyun indirebiliyorum bide upload/seed mi yapıcam manyakmısınız siz!!!

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
valla ratiodan dolayı atıyorlar yinede giriyorum fark etmiyor..

blackhbosss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
indirdiğimi 2 gün bekletikten sonra siliyorum artık ne kadar upload yaptıysa zamunda altyapısı çok sağlam bence torrentleech felan hikaye en iyi site gene zamunda