Türk Telekom, Kötülükten Anlamıyor!

Bu konuyu okuyanlar

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Türk Net aynı.

adszbrv.jpg

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
O zaman şuan için en iyi tarife 4 mbit sınırsız oluyor.(türk telekom için)Bende yemişim 8 megabiti ne güzel kandırıyorlar insanları ya zor tuttum küfür etmemek için kendimi.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Arkadaşlar ben demiştim ki Superonline ın hayvani hızları var fiber inetrnet diye bişe çıkarmışlar !!

Fiyatları da cazip

5Mbps Limitsiz 49TL
20Mbps Limitsiz 69TL
Güzel söylüyorsun da işte her yerde yok bu.

Zaten yaygınlaşsa TTNET'te bir tane adam kalmaz.

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Güzel söylüyorsun da işte her yerde yok bu.

Zaten yaygınlaşsa TTNET'te bir tane adam kalmaz.

eet işte hani bu servisin geçtii yerlerde olanlar yararlansa ?

çok ta yer yok yaw :s ama fiyat süper

• Ankara'da
    Oran, Batıkent, Çankaya, Eryaman, Söğütözü-Çukurambar, Yenimahalle, Çayyolu, Bilkent
  • İstanbul'da
    Ataköy, Ataşehir, Bahçeşehir, Başakşehir, Beylikdüzü, Boğazköy, Çekmeköy, Çengelköy, Esenler, Halkalı, İçerenköy, Kemerburgaz, Sarıgazi, Soğanlık, Soyak-Göztepe, Taşdelen, Topkapı, Ümraniye
  • İzmir'de
    75.Yıl, Buca, Kuzey Mavişehir, Mavişehir
  • Bursa'da
    Yeşilşehir

Bu arada superonline aracılığıyla adsl hizmeti alanlar bu 8mbit olayından yararlanamıyo aslıdna Superonline en eşşeği de işte bu kez ii bişeler olmuş sanki.

gencfenerliler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
benim 1 mb ile aylık downloadım 80 gb i geçiyor bunu alacak kadar salakmıyım :)
milleti nasıl soyarız derdine düşmüşler ülen sizin alternatifiniz bi çıksa altyapısı ile beraber şu işe girebilecek derecede bir şirket olsa ttnetden hem kendim hemde tanıdığım herkesi geçirecem oraya ama smile da süperonline de biri de hepsi aynı altyapıda ha ttnete ha onlara abone olmuşsun değişen bişi olmuyor para gene ttnete gidiyor

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Superonline'nı ayırmak lazım bunların arasından. Kendi fiberoptik kablolarını döşüyor adamlar.

Çok az kaldı. Yaygınlaştığı an "ülkece" oraya geçiş yapacağız. :)

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Hakkı abi haber için teşekkürler bizim buradaki internet cafe de düşünüyordu 15 gb kota işi nasıl olacak diye :D

4mbps tarifesine aynen devam

uyan53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizi resmen keriz yerine koyuyor bunlar arkadaşlar. anlaşılan telekomdan çıkacaz.

birde buna bakın arkadaşlar Superonline : Fiber İnternet
nasıl güzelmi sizce benim aklıma yattı ama sizdende mesaj bekliyom.
bence çok güzel
superonline firmasının fiberoptik tarifeleri 20 Mbps hız 69 TL hemde Limitsiz
100 Mbps sınırsız 169 TL aklıma yattı benim.

fabricio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk Telekom kablolama altyapısına sahip olduğu ve piyasada tekel olduğu için, kullanıcılarla dalga geçiyor. Çok yazık. Umarım diğer alternatif firmalar bir an önce Türk Telekom'un bu saçma kampanyalarla, çocuk kandırmaya çalışan yıldızlrıyla yarattığı güven sorununu iyi değerlendirirler ve örneğin benim gibi aboneleri kendilerine çekecek kampanyaları, fiyatları ve hizmet altyapısını tamamlayıp bize sunarlar.
Türk Telekom zaten ne Türk, ne de Telekom; kampanyalarla bizi sömürmeye çalışan bir yapıya dönüşmüş. Yazıklar olsun.

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TiTeNnet altyapısı olmadan 8m dayatıyor. bizim burda 2m bile çalışmıyor. kullanmadığımız hızın parasını istiyorlar. kota uygulamak hangi 'zeka' dan çıkmış merak ediyorum. (kesin maymun neslinden dir. bunların ataları ile bi farkları yok.) nasıl bir tepki verilebilir bilmiyorum ama hertürlü tepkiye hazırım.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kötü niyet nedir yaa küfür edecemde forumu bozmayayım diyorum

şimdi ben kurumumun bilgi işlem sorumlusuyum 4 gb sınırsız kullanıyorum
bu modem üzerinden gelen internete 30 bilgisayar dağıttım 15 gb geçtiğim zaman 512 olursa ben kimin canını okuyacağım.

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
broken sen hapı yuttun. benim yeğen kniht oynuyor. oda hapı yuttu. net cafeler hapı yuttu. resmi daireler hapı yuttu. ben torrent kullanıyorum bana kim ağlasın?

rider1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ne yazıkki adamlar tek başına benim fiyatım bu hizmetim bu diyor sizde bir bakıma mecbur kalıyorsunuz sırf bu yüzden kablo nete başvurdum adamlar apartmanımda şebeke olmasına rağmen bağlayamadılar.Bir toplum olarak hep boğun eğen ne verilirse kabul eder duruma geldik.diğer arkadaşların da dediği gibi tarife gizli 512 k 49 tl bu kadar olur artık umarım diğer servis sağlayacılar da bize enayi muamelesi yapmaz.

UK Broadband Deals & Internet Providers - Compare Internet Connection Prices

birde sadece yukarıdaki sitedeki tabloyu inceleyin.Yorum size kalmış

Rac10

Asistan
Reaksiyon puanı
3
video sitelerine girseler ki şimdilerde facebookta video paylaşıma başladı 15 gb bile aşılabilir. kötüye kullanmak diyorlar. hadi ben p2p paylaşım ağlarını kullanmadım. telekomun müzik sitesinden müzik indirsem,vitaminini kullansam,facebookta biraz video izlesem, sdn biraz video izlesem, yasal mp3 lerden filmlerden indirsem bir iki tane. bu 15gb yine dolacak. kötüye kullanmakta yok burda.

ttnet istese tüm kötüye kullananları yakalar. almanyada polis yarım saat içinde kapını çalıyor. illegal paylaşım ve download tan dolayı

Hocam birde ttnet'in aklına bunu sokma ondan sonra hapislerde sürünmeyelim. Aylık 50 gb altında download yok bende.:whistling:

Murteza_34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şerefsizler yaaa ipnelikden başka bişi değil milleti koyun gördüler tabi (çok yakında bu işin boku çıkar) insanı internetten soüğutuyorlarya

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Kötü niyet nedir yaa? İnterneti nasıl kullanacağımı onlara mı soracağım, hani özgürlük nerede? TMSF ye düş Telekom emi... :)

airy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

adil kullanım uygulaması ne? önce aldığınız paranın karşılığını verin, sınırsız almak için sinema, kitap parasını internet bağlantısı faturasına veren öğrenciyi soymayın. rezil etmeyin bizi avrupadaki, amerikadaki eşimize dostumuza. adaletse, inin makam otolarından, otobüse metroya binin, sizin lükslerinizin maliyetini bize ödetmeyin.

ek:
adil kullanım neymiş okuyalım öğrenelim. fikir üretme organınızdan yeni element uydurmayın

düzeltme: adreste türkçe karakter kullanan zihniyeti esefle kınıyorum.

AzMiCaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7871561.JPG

Nisan'nin 18'inden sonra geldi buraya ilk heves ile yüklendik Ama telekom un bukadar sacma bir tarife cıkarması arge ' sinin akıl dengesinden supe etmeme neden oldu Ben boyle bi sacmalık gormedim "yaptın bi hayır tut bacagını ayır" olmus bu iş cok kotu...Ha Ew kulanıcıları icin cok buyuk bi nimet ama cafeciler cok sinirlenicek bu işe :mad:

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
madem kullanıcıların aşırı download yapması "adaletsizlik" doğuruyor, neden tarifeler arasında 8 Mb full limitsiz 99 TL seçeneği var? yani ayda 99 TL bayılana her türlü "adaletsizlik" serbest, öyle mi??? gene sonunda parayı veren düdüğü çalar noktasına geliyoruz!

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
arkadaslar tam emin degilim ama şu 512kb olayını iyice anlamak lazım altta resimde gösterdiğim altını çizdiğim satırda "download hızı en fazla 512kbps" diyor yani download hızı diyor ki buda 4mbps lik baglantı hızını verir.dikkat ederseniz downloadın altını çizmek istiyorum baglantı hızı demiyor ,download hızı diyor.bunu ttnet çalışanlarına sormak lazım şu tarifeler tam anlamıyla kullanılmaya başlansın o zamana kadar bekleyelim.resimde hiç bir oynama yoktur (kırmızı çizgi hariç :D ) yorumlarınızı beklıyorum
aqnete.jpg

wholousee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok basit bi içler dışlar çarpımı..
İlkokulda öğrettikleri gibi..

1 mbit bağlantı ile ayda minimum 80 Gb. veri download eden bir kullanıcı
8 mbit bağlantı ile bir ayda minimum ne kadar veri download eder?

şimdi 8 ile 80 i çarpıp 1 e bölüyoruz çıkan sonuç 640 gb..

bu minimum rakam.. Hadi diyelim o ay indirecek birsey bulamadiniz, film, dizi izleyesiniz yok falan fişmekan o ay interneti sadece 1 gün download için kullandınız diyelim. Yaklaşık 21,5 gb..

Elimizdeki kotayı tekrar hatırlıyoruz 15 gb
:D

30 günde kullanacağımız sadece yarım gün full download :D

bir örnek daha vereyim... A kullanıcısında Anadol marka otomobil. B kullanıcısında Ferrari F430, C kullanıcısında Porsche Caymans S var.. Ve trafik gayet sıkışık.. Bu üç arabanın x noktasından y noktasına gidiş süreleri degisir mi? :)

Değişmediği gibi 1 mbit sınırsızı olan (yürüyen yaya) onlardan daha çabuk hedefe varır :)

blackshine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yani ben şunu anlıyorum..
15gb a kadar ~800-900KB/S ile download yapacan diyor.. sonra kotanı geçince de 50-60KB/S ye düşürecem seni ki akıllan diyor :)

GSM operatorlerinin yaptığı 3G reklamlarının, Ttnet üzerinde oluşturduğu bünye bozukluğunun göstergesidir bunlar :) derdiniz hızsa alın diyor.. ama hortumun ucu bende diye de ekliyor :)

ama sitelerinde yazan "15gb adil kullanım" ibaresi pek bir komik olmuş :D
eskiden parayı veren düdüğü çalardı şimdi n'oldu ?

1mbps deki 2 haftalık -sadece gece- winamp radyo kullanımım 3gb olmuş :D
TTNET sen neden bahsediyorsun ya :)

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Normalde parayı veren düdüğü çalar ama ttnetde parayı verende düdüğü çalamıyor benden söylemesi 4mbit internetim var santrale uzakmışım istanbulun göbeğinde oturuyorum sen gidip Allahın dağına santral kurduysan ben ne yapayım..Böyle dolandırıcı bir kurumun adelet adına 15gb koymasına bi tarafımla gülerim..

ahlatt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu ttnetinde telekomunda... Artık Düzgün söz söyleyecek bir şey kalmadı....

ridan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar tam emin degilim ama şu 512kb olayını iyice anlamak lazım altta resimde gösterdiğim altını çizdiğim satırda "download hızı en fazla 512kbps" diyor yani download hızı diyor ki buda 4mbps lik baglantı hızını verir.dikkat ederseniz downloadın altını çizmek istiyorum baglantı hızı demiyor ,download hızı diyor.bunu ttnet çalışanlarına sormak lazım şu tarifeler tam anlamıyla kullanılmaya başlansın o zamana kadar bekleyelim.resimde hiç bir oynama yoktur (kırmızı çizgi hariç :D ) yorumlarınızı beklıyorum

aqnete.jpg

internette gezinmemiz bile download değil mi? download hızı 512 ye düştüğü zaman, mesela kamera ile görüntü aktarımı, msn den görüşmemiz de yavaşlayacak mı? gibi...çok bildiğimden değil..bilgi için soruyorum..

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
baglantı hızı 1mbps olan bir kullancının download hızı yaklasık 107 kb dır.eger download hızı 512kb deniyosa ki buda baglantı hızını 4mbps yapar.eger download hızın 512kb ye düşerse ki buna düşmek degil 4 katı artmak denir 4 katı daha hızlı baglanacagın anlamına gelir buda.konuyu söyle toparlayalım.baglantı hızıları MBps degerinden verilir ama download hızları kbps degerindedir.eger ttnet 8mbps 15GB sonrada 4mbps yapacaksa ben dünden razı olurum.ben su anda 1mbps/105kb gibi bir baglantı/download hızına sahibim.inşallah konuyu dogru yorumlamısımdır

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben de meraklanıp baktım kotama

kota2.png

Böyle forumlar vs. mecralarda öfke püskürmeyle bireysel çabalarla bi yere varılmıyor maalesef. Bence sdn vb. sektörle irtibatlı büyük sitelerin birleşip büyük bir organizasyon yapması lazım. Kabloya, fibere geçicem demekle geçmekle olmuyor bu işler. Bilenler bilir, bu ttnet dialup zamanında özelleşmeden önce de böyleydi. Sunduğu fiyatlar yüzünden kaç şirket battı. Çoğunluk başka firmalara geçerse ttnet 8 mbiti 10 lira yapar işi çözer. Dediğim gibi büyüklerin bu işe el atması lazım. Sdn yönetimi çıksa diğer sitelerle anlaşsa bi imza kampanyası başlatsa hükümetin dikkatini çekse vs. bi ihtimal düzelir. Yoksa el mahkum. ... ... ... ...