Türk Telekom, Kötülükten Anlamıyor!

Bu konuyu okuyanlar

erdemildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu bir soygun.Dahası sınırsız diye belirtilenin gerçekte 15GB la sınırlandırılması olmuş :(

uchihatr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baştan aşağı komedi. 8 mbit hızla 2 günde dolar 15gb tüm ay 512 ye talim. yazıdan anladığım kadarıyla isteğe bağlı ancak bu uzun süre böyle gitmez. bir süre sonra bu 15gb sınırı bizimde başımızı yakacaktır. adil kullanım mış. desene sen şuna ben 8 mbit hız veriyorum (sadece göstermelik) ama bunu sağlayabilecek gücüm yok sınır koyuyorum ki hattı zorlamayın. bu tarifeler= avrupada internet hızı şu kadar fiyatlar bu kadar siz bizi kazıklıyorsunuz eleştirisine televizyonda pişkin pişkin cevap verebilmek bakın işte bizdede 8 mbit sınırsız internet şu kadar diyebilmek içindir. hatta daha ileri gidecekler ve sınırsız abonelerin çoğunun 8 mbit e geçmediklerini görerek demekki insanların hıza ihtiyacı yokmuş halk memnunmuş diyebilecekler.

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
download hızı 512 kbps bu da 4m hız demektir deyen arkadaşlar yanılıyorlar. cümleyi bütün olarak görün. cümleyi tam okuyun.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
warhead ah senin dedigin gibi olsa olay ama nerde :)
kbps ve kb yi birbiriyle karıştırmışsın
my.php

TMCYEMM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durumlara gelmemiz de kimler ön ayak oldu ? Ülkemizi idare eden RTE ve Takunyacı kadrosu Kimlere sattılar İSRAİLE adamlar bastı parayı aldı hiç kimse kusura bakmasın ama bizim Milletimiz birlik beraberlik için de olmadıkça daha çok uzun zaman böyle zahmetini çekeriz adamlar istedikleri gibi uygularlar herşeyi bizler de bura da yazdıklarımızla kendimizi avutur dururuz :sorry2:
Önümüz de ki ilk 6 aylık süreçte belli eder kendini insanlar yeni tarifelere geçiş ypcakmı yapmayacak mı ekonomik şartlarımız ne olacak malum hala kıriz geçmiş değil sadece kırizin kafasına çuvalı geçirdiler bir kenara koydular bekleme de yani:whistling:

Neyse zaman herşeyin ilacıdır derler bu da gelir bu da geçer Ttnet ne yaparsa diğer firmalar da kampanyaların da ayak uydurmak zorun da hepsinin alt yapısı el mahkum onlara bağlı hiç bağımsız olan yok tek firma var oda kendi sistemini tam manasıyla hazırlaması bir 5 mi desem 10 mu desem çok zor bu ülke şartları ile :sorry2:

metude

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://www.ttnet.com.tr/evde_3 dedi ki:
Tüm "8 Mbps'e kadar ADSL paketleri" için aylık 15 GB adil kullanım uygulanacaktır. Aylık download miktarı 15 GB'ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı en fazla 512 Kbps olarak uygulanacaktır.
ne yani şimdi 1mpbs'de de mi 15GB kota var.

zebur38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar dikkate ettiyseniz bazı zamanlar internet hızı oldukça düşüyor. bugünde o günlerden biriydi sabahtan beri indirme hızım 10-20 arası saydı durdu. sanki birileri bizi yeni tarifeye geçmemiz için zorluyormuş gibi geldi. burdan şunu yazmak istiyorum inşallah telekom yetkilileride bu yazdıklarımı okur. zorla güzellik olmaz internet hızımıza dokunmayın yoksa bu millet size öyle bir dokunur ki eşekten düşmüşe dönersiniz. ayrıca namussuz namuslu filmi gibi 15 gb sınırsız diye bir saçmalıkta olmaz yapıyorsanız adam gibi yapın işinizi. kötü amaçlı kullanımı engellemek kisvesi altında millete kazıp atıp kandırmaya çalışmayın. telekom bugünlere geldiyse milletin parasıyla geldi. milletin parasıyla millet kazık atmaya çalışmayın.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
15Gb çok saçma olmuş. :wacko: Kesinlikle aşılır bu kota. 2048 bağlantı ile aylık ortalama evde 60Gb trafiğim var. Yeni tarifeye geçmektense böyle devam ederim daha iyi. :euro:

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
1 mbps 4gb kotalı kullanıyorm 26lira ödüyorum
8 mbps 4gb kotalıya geçmem doğru olur mu ne düsünüyorsunuz? Arada 3lira fark var 29 ödücem :S

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
8 mbps 4gb kotalıya geçmem doğru olur mu ne düsünüyorsunuz? Arada 3lira fark var 29 ödücem :S
Bence geçme. O hızla çok rahat aşarsın kotanı.

semihgoktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar birşey sorucağım şimdi ben 1 mb sınırlı abonesiyim. Bizim faturalar kaç lira olacak?1mb sınırsız kaç lira olacak.

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
şimdi bende 8 mbps hız olacakta 15 Gb 'ye razı olacam :)

uluhans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba aradaşlar bende konuya deyinmeden edemicem, İnternetcafe ya da çok sayıda bilgisayarın bulunduğu iş yerleri'nin tek yapmasi gereken şey başka bir adsl hizmeti veren firmaya geçmesidir. Eğer reklan yapmak yasaksa bilmiyorum ben biri adsl 8m.bit sınırsız ve taahhütsüz kullanıyorum hemde modem bedava, modemde şu anda teknosada 300TL'ye satılıyor, kaliteli bir modem hizmette güzel alternatifleri deneyin derim. İlginize tşkler.

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
8mbit internete 4gb kota koyulur mu allahınızı severseniz...

Bir de Bu Paketler "ESNEK" imiş; yani 8mbit hızı garanti etmiyorlar artık bölgendeki santrale uzaklığına göre veya hatların kalitesine göre hız değişebilir...

Bu saçmalıklar yerine 1mbit sınırsızın fiyatını indirseler daha çok makbule geçerdi... ama piyasada tekel konumunda adamlar neden indirim yapsınlar ki...

maliforever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kötüye kullanmakmış! yapmasalardı o zaman sınırsız tarife... bir de suçluyorlar kötü niyetli diye. özet: bastırıyorum parayı, çatır çatır indiriyorum! yemişim 8Mb yi... inşallah şu 3g bu adsl'ye rakip olabilecek tarifeler çıkarır da bunlar da konuşmadan önce karşılarında salak sürüsünün olmadığının farkına varırlar...

nyoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Küfür etmemek için zor duruorm :D
et et, sessiz Türkiye'nin sesi ol. TT dan yine saçma salak, neyidüğü belirsiz, ..ıçtı cafer bez getir tarzı, abesle iştigal öküzümsü bi uygulama. Bu salaklığı lanse etmek için 3 kişinin orda bulunması da ayrı bir muamma :pinch:

rule_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar tam emin degilim ama şu 512kb olayını iyice anlamak lazım altta resimde gösterdiğim altını çizdiğim satırda "download hızı en fazla 512kbps" diyor yani download hızı diyor ki buda 4mbps lik baglantı hızını verir.dikkat ederseniz downloadın altını çizmek istiyorum baglantı hızı demiyor ,download hızı diyor.bunu ttnet çalışanlarına sormak lazım şu tarifeler tam anlamıyla kullanılmaya başlansın o zamana kadar bekleyelim.resimde hiç bir oynama yoktur (kırmızı çizgi hariç :D ) yorumlarınızı beklıyorum

aqnete.jpg

katılıyorum kardes.bende aynı kanıdayım.yada fazla iyimserim;)

candzh

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar tam emin degilim ama şu 512kb olayını iyice anlamak lazım altta resimde gösterdiğim altını çizdiğim satırda "download hızı en fazla 512kbps" diyor yani download hızı diyor ki buda 4mbps lik baglantı hızını verir.dikkat ederseniz downloadın altını çizmek istiyorum baglantı hızı demiyor ,download hızı diyor.bunu ttnet çalışanlarına sormak lazım şu tarifeler tam anlamıyla kullanılmaya başlansın o zamana kadar bekleyelim.resimde hiç bir oynama yoktur (kırmızı çizgi hariç :D ) yorumlarınızı beklıyorum
aqnete.jpg

Kardeş yanlış anlaşılma var bu resim herşeyi açıklar umarım.....
dslhz.jpg

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
20 milyon adsl kullanıcısının indirme toplamını 20 milyona bölersen tabi ki küçük rakamlar çıkabilir..
"İstatistik yalan söylemez ama istatistikçiler yalancıdır" diye böylelerine diyorlar sanırım :(

1mbit bağlantı hızımla fazla üstüne gitmediğim halde :) şu an itibariyle 32gb'dayım..geçen aylar da 113 ve 105 gb indirmişim...
8mbit için düşünürsek bu 15gb 1 günde dolar ve tarihin tozlu sayfalarındaki 512 sınırsıza dönülmüş olur kalan 29 günde :D

ayrıca yurtdışındaki benzer örnekleriyle ilgili haberlerin çıkmasından hemen sonra bu tarifelerin açıklanması da manidar..!!!

29tl servis sağlayıcıların telecom/ttnet'e ödeyeceği para..bize gelene kadar 35tl'yi geçer::::

OPM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben farklı düşünüyorum aslında o kadarda kötü bi tarife değil.

Tamam 15 GB Kota 8 mb internet için çok az bi rakam ama bi düşünelim download işlemini fazla yapmayan bi kişi için bu tarife çok uygun devamlı örnek verip dururuz şurda internet 100 mb işte şurda 50 mb biz hala 1mb o sömürüyo bu sömürüyo sıkarım dişimi inadına her gün kotamı konrol ederim 10 albüm indiriyosam 2 albüm indiririm evimde 8 mb bağlantıyı 49 ytl ye görürüm tıkladığımda bi web sayfası anında karşımda olur

Birde herkez ttnete isyan ediyo her tarife kararı bi karmaşa bu kurumun kimseden hz.ömer adaleti bekmemek lazım cemaat ne derse desin hoca bildiğini okur forumlarındaki isyanlar atılan mailler hep boşuna eminim bi çoğu okunmuyodur hatta hiçbiri

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben farklı düşünüyorum aslında o kadarda kötü bi tarife değil.
...tıkladığımda bi web sayfası anında karşımda olur

8mbit olduğunda web sayfalarının anında ekrana geleceğini nereden çıkardın...:wassat:

carso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok yakında 16 hazirandan sonra turkcell 3G getiriyor şimdiki fiyatlarda olcak ADSL ben ona geçicem hem sabit(benim telefonumu kullanacaksın TT TELEKOM) hem yavaş hemde pahalı bundan kurtulcaz buseferde TTnet beni arıycak kaybetmemek için

Alesstyle

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnet bizi analiz etti arkadaşlar...Onlarda biliyorlar fiyatı 3 katlasa baglantı hızınıda 128 e indirse bizler yinede bu haltı alıp kullanıcaz ve tepki göstermicez ;) azcık basiretli bir toplum olsaydık eğer ttnet coktan fiyatları minimum hızları maximuma cıkarırdı...Hayırlı günler...

jascuha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bir arkadaş demiş küfür etmememk için zor duruyorum diye aynen katılıyorum....once verdikleri internetin kopmamasını upload hızının akşamları download hızını geçmemesini sağlasınlar yedikleri boğazlarında kalsın...

Son mesajlar