Türk Telekom dan gelip bu kutuyu kurdular nedir ya bu binada kötü duruyor....

Bu konuyu okuyanlar

seneren

Asistan
Türk telekom artık şehirlerde VDSL yatırımını bıraktı. Yeni hat çekilecek veya potansiyel kazanç olan yerlere direkt fiber götürüyor. Bina ile alakalı değil. Ya alt yapı revize edildi yada bölgede ciddi bir potansiyel kazanç var.
Benim çevremde bildiğim 30 tane türk Telekom veya türk Telekom altyapısına bağlı hizmetleri kullanıyor süperonline yok denecek kadar az

Airbus

Asistan
Benim çevremde bildiğim 30 tane türk Telekom veya türk Telekom altyapısına bağlı hizmetleri kullanıyor süperonline yok denecek kadar az
Sadece 30 daire için o masrafa girmemişlerdir. Büyük ihtimal altyapıda revizasyon yapılmıştır. Sadece bildiğiniz 30 potansiyel 70-100 bina /daire değil) varsa o zaman başka.

Tırttelin altyapısını kullanan gıbır net var, çok da hesaplı ve iyi imiş, her halukarda tırttelden iyidir:

1606340258606.png

karahan29

Asistan
Bizim buraya da gecen turuncu kablo getirip kanaldan gecirdiler ama kutu takmadilar binaya fiber miydi acaba?
(Caddenin karsi tarafindan bizim sokagin ortasina kadar cektiler kabloyu. Ben sokagin basinda oturuyorum.)

Bizim buraya da gecen turuncu kablo getirip kanaldan gecirdiler ama kutu takmadilar binaya fiber miydi acaba?
(Caddenin karsi tarafindan bizim sokagin ortasina kadar cektiler kabloyu. Ben sokagin basinda oturuyorum.)
Çalışma yapanlara sorun, soruşturun... Eğer binanız yeni ise mutlaka kurdurtun.

seneren

Asistan
Hocam o maalesef fiber değil ya fttc diye geçiyor gerçek fiber binaya ve eve kadar gelen fibermis ben az önce türk Telekomu aradım daha altyapı çalışmaları bitmemiş bizim internet aktif olunca dairenin içine kadar fiber kablo çekilecekmis başvuru yapılınca fttc yani sizde ki sokağa kadar fiber de şöyle oluyor sokağa bir saha dolabı koyuluyor o dolaba turuncu fiber kablo giriyor o dolaptan binalara bakır kablo yani adls gibi dağılıyor internet en fazla 35 veya 50 mbps hız alınıyor fttc de buna da türk Telekom VDSL2+ adını veriyormuş az önce konuştum bunları

Buradan sorgula :

8-10 günden fazla gecti üstünden

Bina yasi +20 adamlarla konusamadm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablo boyleydi
Fiber olma olasılığı çok güçlü bence çünkü bak buna :

1606342021050.png

karahan29

Asistan
Hocam o maalesef fiber değil ya fttc diye geçiyor gerçek fiber binaya ve eve kadar gelen fibermis ben az önce türk Telekomu aradım daha altyapı çalışmaları bitmemiş bizim internet aktif olunca dairenin içine kadar fiber kablo çekilecekmis başvuru yapılınca fttc yani sizde ki sokağa kadar fiber de şöyle oluyor sokağa bir saha dolabı koyuluyor o dolaba turuncu fiber kablo giriyor o dolaptan binalara bakır kablo yani adls gibi dağılıyor internet en fazla 35 veya 50 mbps hız alınıyor fttc de buna da türk Telekom VDSL2+ adını veriyormuş az önce konuştum bunları
Ayni tarihlerde dolabi da degistir TT daha buyuk beyaz bi dolap yerlestirdiler ama kabloyu gecirdikleei kanalla dolap arasinda biraz mesafe var. Bizim buraya fiber gelmez ya onlar anca nef sitelerine fln cekiyo aninda orta/alt sinifla ugrasmazlar.

Ayni tarihlerde dolabi da degistir TT daha buyuk beyaz bi dolap yerlestirdiler ama kabloyu gecirdikleei kanalla dolap arasinda biraz mesafe var. Bizim buraya fiber gelmez ya onlar anca nef sitelerine fln cekiyo aninda orta/alt sinifla ugrasmazlar.
Hakkınızı söke söke almalısınız, bir kaç komşu birleşseniz mecbur kurarlar...

karahan29

Asistan
Superonline sitesinden baktim bana yakin sayilabilecek 3 noktada fiber altyapisi var bana uzakliklari 1km,2km ve 2.6km imis.

SDN Son Haberler

Son mesajlar