Türk Telekom dan gelip bu kutuyu kurdular nedir ya bu binada kötü duruyor....

Bu konuyu okuyanlar

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Fotoğraf atma imkanın var mı?
8-10 günden fazla gecti üstünden
Çalışma yapanlara sorun, soruşturun... Eğer binanız yeni ise mutlaka kurdurtun.
Bina yasi +20 adamlarla konusamadm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fotoğraf atma imkanın var mı?
cache-v2

Kablo boyleydi

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Bizim buraya da gecen turuncu kablo getirip kanaldan gecirdiler ama kutu takmadilar binaya fiber miydi acaba?
(Caddenin karsi tarafindan bizim sokagin ortasina kadar cektiler kabloyu. Ben sokagin basinda oturuyorum.)
Hocam o maalesef fiber değil ya fttc diye geçiyor gerçek fiber binaya ve eve kadar gelen fibermis ben az önce türk Telekomu aradım daha altyapı çalışmaları bitmemiş bizim internet aktif olunca dairenin içine kadar fiber kablo çekilecekmis başvuru yapılınca fttc yani sizde ki sokağa kadar fiber de şöyle oluyor sokağa bir saha dolabı koyuluyor o dolaba turuncu fiber kablo giriyor o dolaptan binalara bakır kablo yani adls gibi dağılıyor internet en fazla 35 veya 50 mbps hız alınıyor fttc de buna da türk Telekom VDSL2+ adını veriyormuş az önce konuştum bunları

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Buradan sorgula :

8-10 günden fazla gecti üstünden

Bina yasi +20 adamlarla konusamadm
Mesaj otomatik birleştirildi:

cache-v2

Kablo boyleydi
Fiber olma olasılığı çok güçlü bence çünkü bak buna :

1606342021050.png

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Hocam o maalesef fiber değil ya fttc diye geçiyor gerçek fiber binaya ve eve kadar gelen fibermis ben az önce türk Telekomu aradım daha altyapı çalışmaları bitmemiş bizim internet aktif olunca dairenin içine kadar fiber kablo çekilecekmis başvuru yapılınca fttc yani sizde ki sokağa kadar fiber de şöyle oluyor sokağa bir saha dolabı koyuluyor o dolaba turuncu fiber kablo giriyor o dolaptan binalara bakır kablo yani adls gibi dağılıyor internet en fazla 35 veya 50 mbps hız alınıyor fttc de buna da türk Telekom VDSL2+ adını veriyormuş az önce konuştum bunları
Ayni tarihlerde dolabi da degistir TT daha buyuk beyaz bi dolap yerlestirdiler ama kabloyu gecirdikleei kanalla dolap arasinda biraz mesafe var. Bizim buraya fiber gelmez ya onlar anca nef sitelerine fln cekiyo aninda orta/alt sinifla ugrasmazlar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Çok kötü görünüyor ya.
Kabloları makasla kes, kutuyu sök at kenara.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ayni tarihlerde dolabi da degistir TT daha buyuk beyaz bi dolap yerlestirdiler ama kabloyu gecirdikleei kanalla dolap arasinda biraz mesafe var. Bizim buraya fiber gelmez ya onlar anca nef sitelerine fln cekiyo aninda orta/alt sinifla ugrasmazlar.
Hakkınızı söke söke almalısınız, bir kaç komşu birleşseniz mecbur kurarlar...

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Superonline sitesinden baktim bana yakin sayilabilecek 3 noktada fiber altyapisi var bana uzakliklari 1km,2km ve 2.6km imis.