Türbanlı Öğrenciyi Sınavda Görünce Soyundu

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Biri örtünmek ister biri soyunmak ister; garip meseleler bunlar. Ama önemli olan şey diğerlerinin düşüncesine saygı duymaktır. Herkes bunu becerebilseydi, şu an bu tip konular konuşuluyor olmazdı. İşte böyle de bir şey var. Garip :)

kesinlikle:)

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Biri örtünmek ister biri soyunmak ister; garip meseleler bunlar. Ama önemli olan şey diğerlerinin düşüncesine saygı duymaktır. Herkes bunu becerebilseydi, şu an bu tip konular konuşuluyor olmazdı. İşte böyle de bir şey var. Garip :)

Bunu bi de siyasetçiler anlayıp yasayla sabit hale getirseler çok güzel olacak ama -nedense- bu konuyu çözmeyerek siyasete alet ediyorlar :(

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
asıl köhnemiş zihniyet bu işte tek taraflı özgürlük isteyen ama demokrasiden özgürlükten bahseden

Bence de kesinlikle bir sene boyunca (belki daha fazla) çalışmış, deneme sınavlarına girmiş, soru çözmüş ve bunu planlamış. Evet kesinlikle böyle olmuş...

çok merak ettim peki neden yapmıştır böyle birşeyi ??? ve doğrumudur sizce ??

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Garip bir olay ne güzel önceden sadece başörtüsü vardı türbanı gündeme getirerek moda'ya uydurarak çok güzel karışıklığa sebep oluyorlar iyi plan.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
İyi ki iptal olmuş, böyle ruh hastalarının yerine başkası girsin.

Bu NÜ_BEZ herifin zaten sıvavla alakası yoktur.

Ayrıca ya çıplak dolaşmaya ya da başörtülülerle yaşamaya alışsın

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
çok merak ettim peki neden yapmıştır böyle birşeyi ??? ve doğrumudur sizce ??

Nedenini ben de merak ediyorum açıkçası. Doğru mudur? Ben olayı yaşamadım, görmediğim için varsayımlarda bulunayım. Eğer ki orada tartışmaya başlayıp diğer insanları rahatsız ettiyse ve sınavın başlamasını sabote ettiyse, doğru bir davranış olarak görmüyorum. Ama bunu dile getirip sonrasında üzerini çıkarmış ve bu davranışı için sınavdan atıldıysa yaptığında bir yanlış görmüyorum.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
bence bu mal çalışmamıştı nasıl olsa kötü not alıp kalacatı, bunu da bahane etti sınavı da iptal edildi soranlara sınavım iptal edildi der kurtulur artık, :p şaka bi yana böyle mallar oldukça biz daha çok güleriz, saol ergen.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Elamanı haklı bulanlara yazıklar olsun,gözünüz hakikatleri görmüyor.Adeta amaçsızca yaşıyorsunuz.

Nur Süresi 31.Ayet Mümin Kadınlara Söyle;

Bakışlarını yere indirsinler,ırzlarını korusunlar.Zinetlerini müstesna görünen kısımlarını açmasınlar.

Allah (c.c) Rahimdir.Bir hiç uğruna özgürlük diye ebedi hayatınızı ziyan etmeyin.Özgürlük çıplak giyinerek olabilir.Ancak siz Müslümanmısınız ? Kuran-ı Kerim'e uymak zorunda değilmiyiz ?.Bunun günahını hiçe sayarak çıplak girmeyi özgürlük olarak değil,sapıklık olarak düşünmeliiniz.Hele ki şu devirde,haşa takım tutar gibi Dine mensup olmak o kadar kolay.

Analarının,bacılarının örtüleri açılmasın diye savaş verenler,şehit olanlar Çanakkalede,Uhud da,Hendek te ve daha yüzlercesinde tarih boyu korunan maneviyatımızı nasıl hiçe sayarak bunu özgürlük adledersiniz...

Allah (c.c) hepinizi ıslah etsin..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
3 cm'lik kurşun bugün bir insanın canını alabiliyorda 1 metrekare diye rejimi mi yıkamayacak.

Bu Cümle Türkiye Cumhuriyeti Devletine Hakarettir!!!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir Samanlık Değildir ki bir kibritle yok olsun?

Sen bu ülkenin harcı ne kadar sağlam karıldı bilmiyorsun belli ki!

Anayasa Mahkemesi Demişsin!!!

Sana iki laf anlatacağım ama Anlamayacağından da ADIM GİBİ EMİNİM...

Bu ülke Mahkeme İle değil YASALARLA YÖNETİLİR!!!

Şu gün TÜRBAN'ı YASAKLAYAN 1 TANE YASA YOK!!!

ANAYASA MAHKEMESİ Yargı Organıdır... Kendini TBMM nin yerine koyup YASAMA Faaliyeti Yapamaz!!!

Temeli Yasalara Dayanmayan Hiçbir Hükmü Veremez!!!

Türban'ı Yasaklayan Yasa Yok!!!

Eğer AYM Böyle bir Yasak Koyarsa bu Yasalarda Temeli Olmadığı için HÜKÜMSÜZDÜR!!!

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Özgürlük olacaksa bunu tek taraflı düşünmemek lazım. Biri türbanla girmek isterse, o da üzerinde bir şey olmadan girmek isteyebilir o zaman. Bunda ben bir sorun göremiyorum.

dinden ya da kurallardan bağımsız olarak terbiye diye adap diye bir şey vardır. o örtündü diye bu da soyunsun demek öncelikle elmayla armut toplaması gibi olur. netice de türban takmak ayıp değil ama soyunmak ayıptır. tabi sizin bahsettiğiniz zihniyet sayesinde birilerinin terbiye sınırlarını zorlaması özgürlük diğerlerinin dinini takip etmeye çalışması yasak...

her zaman dediğim gibi bu millete din ya da matematik dersinden önce mantık dersi vermek gerekiyor. bu sayede neyi neden yaptığını ya da neye karşılık neyi yapması gerektiğini hesaplayarak hareket etmeyi böylece hayvandan çok insan davranışlarına daha yakın olmayı öğrenebiliriz. insan önce insan olursa dinde kolay matematikte kolay...

deliyurek32400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum beni ilgilendirmez boyutu. 3 cm'lik kurşun bugün bir insanın canını alabiliyorda 1 metrekare diye rejimi mi yıkamayacak. Ortada Anayasa Mahkemesi kararı var! yok diyorsanız çıkın yok diyin bu kadar basit. Mahkemenin onaylamış olduğu bir şeye karşı hala konuşuyorsan zaten adalete saygın yok.
QUOTE]
Adalete Saygimiz sonsuz. Verilen her karara saygimizda sonsuz.
Ama.....
Dekolte giyenmek serbestse, Digeride serbest olmalidir.
Adalet nedir? Her iki tarafida magdur etmemektir. Eger bir taraf magdur oluyorsa bu adalet degildir.
Verilen Her karari Kagit üzerinde uygulamak yasal Zorunluluktur. Ama Gönlümüzde uygulatamazlar.

Birde Kemalistleden bahsetmissiniz. Simdiki Kemalistler MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'den daha Kemalist. "Kraldan çok Kralcilar".
Atatürk'ün Fotograflarina bakarsaniz Nedemek istedigimi anlarsiniz.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Özgürlük olacaksa bunu tek taraflı düşünmemek lazım. Biri türbanla girmek isterse, o da üzerinde bir şey olmadan girmek isteyebilir o zaman. Bunda ben bir sorun göremiyorum.
bu kadar basit aslında. ben zamanındaki görüşlerimde hala diretiyorum. özgürlük hep size yaklaşılan değil ortada buluşulan bir şey olmalı. sonuçta, sınava baş örtüsü ile girilemez yazmıyor ( ki bence de güvenlik kontrolleri düzgün yapılabildiği sürece sıkıntı yok ) ama aynı yönergede çıplak giremez de yazmıyor ( yanlışsam düzeltin ki ben de bunu düzelteyim ). rabbena hep bana olmasın adaletin tanımı.

Kafana takmak istediğin bir örtü ile çıplak sınava girmeye çalışma arasında fark vardır bence.
neye göre fark vardır ? birisi insanın inancını gösterir. ama inanmayan sınava giremez diye bir kural yok ki ? fark sadece kişisel, toplumsal alışkanlıklar farkıdır. kanunen bir fark olduğunu sanmıyorum. ki orada yapılan sınav da örf, adet sınavı değil insanların bilgilerinin ölçüldüğü bir sınav ( ne kadar ölçüldüğü ayrıca tartışılır ).

bence bu mal çalışmamıştı nasıl olsa kötü not alıp kalacatı, bunu da bahane etti sınavı da iptal edildi soranlara sınavım iptal edildi der kurtulur artık, :p şaka bi yana böyle mallar oldukça biz daha çok güleriz, saol ergen.
cümlelerimize biraz daha dikkat edelim. farkındaysanız size karşı cevap hakkı bulunmayan bir kişiye farklı sıfatlarla yaklaşıyorsunuz.

Elamanı haklı bulanlara yazıklar olsun,gözünüz hakikatleri görmüyor.Adeta amaçsızca yaşıyorsunuz.

Nur Süresi 31.Ayet Mümin Kadınlara Söyle;

Bakışlarını yere indirsinler,ırzlarını korusunlar.Zinetlerini müstesna görünen kısımlarını açmasınlar.

Allah (c.c) Rahimdir.Bir hiç uğruna özgürlük diye ebedi hayatınızı ziyan etmeyin.Özgürlük çıplak giyinerek olabilir.Ancak siz Müslümanmısınız ? Kuran-ı Kerim'e uymak zorunda değilmiyiz ?.Bunun günahını hiçe sayarak çıplak girmeyi özgürlük olarak değil,sapıklık olarak düşünmeliiniz.Hele ki şu devirde,haşa takım tutar gibi Dine mensup olmak o kadar kolay.

Analarının,bacılarının örtüleri açılmasın diye savaş verenler,şehit olanlar Çanakkalede,Uhud da,Hendek te ve daha yüzlercesinde tarih boyu korunan maneviyatımızı nasıl hiçe sayarak bunu özgürlük adledersiniz...

Allah (c.c) hepinizi ıslah etsin..

konu bu değil ki !. konu haklılık haksızlıksa elemanın haksız olduğu neresidir ? lütfen konulara inançlarımız açısından baktığımız kadar inancımızın bize söylediği ( emrettiği ) adalet anlayışı ile de bakalım.

sherlock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç ses çıkarmadan bu hareketi yapmış olsa haklısın!

Ancak olay çıkarırsan orada o sınıfta geleceği şekillenecek onca insanı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok!

Sınav yapılan sınıf protesto yeri değildir!!!

Git okulun bahçesinde striptiz yap!!!

Sınıfta o kadar adamın konsantrasyonunu niye bozuyorsun?

aynen katılıyorum

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Nedenini ben de merak ediyorum açıkçası. Doğru mudur? Ben olayı yaşamadım, görmediğim için varsayımlarda bulunayım. Eğer ki orada tartışmaya başlayıp diğer insanları rahatsız ettiyse ve sınavın başlamasını sabote ettiyse, doğru bir davranış olarak görmüyorum. Ama bunu dile getirip sonrasında üzerini çıkarmış ve bu davranışı için sınavdan atıldıysa yaptığında bir yanlış görmüyorum.
Yaptığında bir yanlış görmüyor musun? Niye kör mü oldun işine gelmeyince? Mini etekle girilebiliyor ama başını örtmek isteyen giremiyor. Siz kimin ülkesinde kimin dinini yaşamasını engelliyorsunuz diye soran birine ne cevap verebilirsin?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Yaptığında bir yanlış görmüyor musun? Niye kör mü oldun işine gelmeyince? Mini etekle girilebiliyor ama başını örtmek isteyen giremiyor. Siz kimin ülkesinde kimin dinini yaşamasını engelliyorsunuz diye soran birine ne cevap verebilirsin?

"Görürüm görmem sana ne ya, keyfimin kahyası mısın?" demek geliyor içimden ama demeyecem, saygı duyuyorum. Benden alıntı yapanlar, yapacaklar, bana cevap yazanlar ilk önce bu konuda yazdığım bütün mesajları okusun öyle cevap yazsınlar.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Bunların hepsi siyasi simge olarak görüldüğü için oluyor.

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Sınava inancı gereği başörtüsü takarak girme özgürlüğüne karşı, sınava elbisesiz girme özgürlüğü savunalar aslında "elbisesiz" sınava girmeyi bir özgürlük saydıkları için bu alternatifi savunuyor değiller. Asıl amaç başörtüsü özgürlüğünün tökezlemesini sağlamak. Ucube örnekler, garip benzetmeler hep bu amaca hizmet eder.

ion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
komik. bu ergen ilerki zamanlarda kendisine baya bi güler.
ayrıca özgürlük terimini çıplaklıkla özleştirmek gereksiz. özgürlük terimini bu kadar aşşalamamak gerekir.
zaten bu kişilerin yapmak istediği bir başkalarının özgürlüğünü kısıtlamak. sen gidip birisinin baş örtüsünü protesto ediyorsun ve buna tepki gösteriyorsun. saçmalamayın yahu.

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
İlk çağ insanlarının yarı çıplak - çıplak ya da başka bir deyişle "açık" olduğu varsayılır. Buradan yola çıkarak konudaki bu arkadaş bir ilkellik yapmıştır. Bundan sonra tüm ailesiyle soyunmasını bekliyoruz.

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tek merakım şey kopya yüzünden küpelere kadar kontrol edilirken neden acaba türban ellenmiyor bu beni delirtiyor annem tüm sülalem kapalı dini gereklilikdir hiç birşey demem ama neden neden neden.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Akıl sağlığı yerinde olan biri (hangi inancı, hangi düşünce yapısını, hangi siyasi görüşü taşırsa taşısın) onca insanın olduğu sınav salonunda, yarı çıplak durmaya kalkışmaz.
Bunun protestoyla filan alakası olamaz, bu apaçık densizliktir, saygısızlıktır, ahlaksızlıktır.
Şimdi bu alemin akıllısı çocuk, yarı çıplak soyununca, o salondaki başörtülü olmayan bayanlar rahatsız olmadılar mı?
Bu densizi savunanlar nasıl oluyor da olayı iki kişiye maledebiliyorlar ki?

Bunun sadece başörtülü adaya yönelik bir protesto olduğunu kim söyleyebilir. Böyle bir densizlik hangi inançtan, hangi görüşten olursa olsun bütün salondakileri rahatsız edecek birşey iken nasıl normal görülebilir ki? Olayı başörtülüye karşı gösterilen normal bir tepki olarak görmek akıl işi değil! O saygısızlık o salonda bulunan herkese yapılmıştır.

Çıplak sınava girilmesini normal görenler, salondaki başörtülü bayan hariç herkesin durumdan mutlu olduğunu düşünebilecek kadar düşünebiliyorlar demekki!

Salondakiler; başörtülü bayandan çok, çıplak elemandan şikayetçi olmuş olmalılar ki, salondan attırmışlar netekim.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
byharby ne alakası var, üstündekini çıkardı diye çırılçıplak mı kaldı sanki :) İyi o zaman, herkes bundan sonra denize kıyafetleriyle girsin. Denize girerken de yarı çıplak oluyorsun, ilkellik mi ki bu? Pek sanmam. Bu benzetme saçma olmuş bence çünkü bu benzetmeden yola çıkarak kızın babasının da örtünmesi gerekir :D

sakallıoğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bir zihniyetin kafası kuma gömülmeye görsün.
İşte o zaman; soyunur da, kudurur da...

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bi şekilde bu tepki konulmalıydı, sınavdan çıkarılması çok yersiz olmuş, yönetmelikteki hangi maddeye dayanarak sınavını iptal ettiklerini merak ettim, üzerindeki kıyafetini çıkartmış herhangi bi gürültüden, bağırış çağırıştan bahsedilmiyor haberde. Türbanla girilebiliyorsa isteyen de bikinisiyle girsin, şortuyla üstüne bir şey giymeden girsin ne var ki, tercih meselesi değil mi?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Şu Soyunma İle Örtünmeyi Karşılaştıranları Anlayamıyorum...

Örtünme Sadece bir Özgürlük Meselesi Değil... Aynı Zamanda bir İnanç Meselesi...

İnsan Özgür olduğu her şeyi yapmak zorunda değildir!!!

Ancak İnandığı Şeyi Yapmakla Mükellef... ( Yapar Yapmaz O Ayrı Mevzu)

Başını Örten Kız Bunu Sadece Özgürlüğü İçin değil İnandıklarını Yaşamak İçin yapıyor...

Ve İnsanların İnançlarına Saygı Göstermek Herkesin Görevi...

İster Allah'a İnanır... İster İneğe Tapar...

Yukarıda Arkadaş Denize Girerken Kıyafetle Mi Giriyoruz Demiş...

Denize Kıyafetle Girmek Bir Özgürlüktür... Girebilirsin... Ama Bu Absürt Olur...

Sınava Soyunarak Girebilirsin... Bu da bir Özgürlük ancak bu durum da Absürt bir durum...

Sınava İnancı Gereği Başını Örterek Giren biri ile Absürt Bir Durumu Kıyaslamak Fikir Üretmek Değildir...

Bu düpedüz işi sulandırmak, yokuşa sürmek, demagoji yapmaktır...

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Çıplaklık rahatsızlık verdiği an özgürlüğüme müdahaledir. Peki bir başkasının bir şekilde vücudunu örtmesi beni nasıl rahatsız edebilir? Mümkün değil. Ancak bir başkasının soyunması rahatsızlık vericidir çoğu zaman. Örtünmeye karşı çıkanlara sesleniyorum, Müslüman din adamının örtünme çağrısına katılmıyorsanız, size Rus papaz verelim. O da örtünün diyor. Tabi siz üçüncü bir yolu da seçebilirsiniz. İnanmayabilirsiniz.Size kalmış...

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Yaptığı resmen...

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Nutkum Tutuluyor. :'( İSLAMA ve MÜSLÜMANLARA BU KADAR DÜŞMAN OLAN "MÜSLÜMAN BİR TOPLUM" YOKTUR DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE. Yazıklar olsun.

Finch

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Haklı olsa da tepkisi abartılı olmuş. Zararı da kendisine dokunmuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...