Türbanlı Öğrenciyi Sınavda Görünce Soyundu

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Nutkum Tutuluyor. :'( İSLAMA ve MÜSLÜMANLARA BU KADAR DÜŞMAN OLAN "MÜSLÜMAN BİR TOPLUM" YOKTUR DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE. Yazıklar olsun.

Bunun üstüne diyecek başkada birşey yok.Hepimiz Müslümanız ve aranızda ki muhabbetlere bakın.Örtünmek Dinimizdedir,çıplaklık haramdır.Nokta''.''

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Soyunmakla örtünmeyi ayni kefeye koyanları anlamıyorum.Hee hayvanlar çıplak biz niye örtünüyoruz diyorsanız onu biz bilemeyiz.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Müslüman bir ülkede başörtülüleri çekemiyorlar :)

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
protestonun her türlüsüne desteğk oluyorum. zira var olan düzende birey rahatsız olduğu her durumu protesto etmeli... sınıf da gayet dikkat çekecek bir yer desteğim sonsuz.

bu başörtülüler de derslere giriyorlar şimdilik sorun yok da umarım baş örtüsüz giremeyeceğimiz bir hal almayız.

üstelik allahtan tıp fakültesinde hala mini etekli kızları seven hocalar çok

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
eyy Seyit onbaşı.

Sen o 280 kiloluk mermiyi BU GENÇLER için mi kaldırdın?

Yazık vallahi yazık!

Diyecek söz yok.

Kestirme Yol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu gösteriyi yapıp, ceza alan kişi inci sözlük yazarıymış. bu şekilde okudum

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
şükürler olsun allaha ilk hareketinde belasını vermiş dahada verecek biz müslümanlara bizim ülkemizde yaşam hakkı bile tanımak istameyen köperler şunu iyi bilsinlerki bu ülke müslümanlarındı müslümanların olacak çatlasalarda patlasalarsa

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Haklı olsa da tepkisi abartılı olmuş. Zararı da kendisine dokunmuş.

Neresi haklı söyler misin? Kız başı örtüp sınava girdi diye hatalı oluyosa benim akrabadan sınava girenler hepten haksız desene!

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Hic bir hakli tarafi yok. Gecenlerde etek boyu olayi ile ortaligi aya kaldirdilar, yillarca kendileri turbanla ugrasiyorlar. Turban hunharca el uzatirken iyi de is etek boyuna gelince neden kotulesiyor. Kisa giyinmeye gelince ozgurluk dersiniz, kimse karisamaz dersiniz ama is bas ortusune gelince ortaligi ayaga katarsiniz. Bal gibi cifte standart yapiyorsunuz. Bu gune kadar dil uzattiginiz bas ortusunden zarar gordunuz mu? Goren varsa ciksin soylesin.

Canakkale'de cepheye mermi tasiyanlar tirnagi ojeli, saci fonlu degildi(bahsedilen zihniyette olanlari kasdediyorum, genelleme yapmiyorum), Eli nasirli, basi ortulu analarimizdi. Bugun bir cok yerde hor gordugunuz, kucuk gordugunuz anadolu kadiniydi. Biraz insafli olun. Bu kadar da olmaz.

Iran'i, Arabistan'i begenmiyorsunuz. Zorluyorlar, bas ortusunu zorla taktiriyorlar diyorsunuz. Siz ne yapiyorsunuz? Zorlamiyor musunuz? Guya sozde hosuna gitmeyen metodu uyguluyorsunuz. Hic inandirici degilsiniz.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338

Başörtüsünü Yasaklayan Kanun Hangisiymiş!

Öyle bir kanun olsa Zaten Bu sorun çok rahat çözülürdü...

O Kanunu değiştirirdin olay biterdi...

Ancak öyle bir Kanun Yok!!!

Keyfi Uygulamalar Var!!!

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
O kanunlarda laiklik yok mu? Laikliğin olduğu yerde dinini serbestçe yaşayabilme özgürlüğü de vardır. Ayrıca kanunlar halk için vardır, halk kanunlar için değil. %99 müslüman bir ülkede nasıl böyle bir kanun olur?

mühendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hiçbir kanun yasa v.b seyler ınsanların özgürlüklerını kısıtlayamaz.ailemde başörtülü kımse yok fakat bu ayrımcılıga bır son vermenın zamanı geldi.sorun laiklik ilkesının açıklanmamasından kaynaklanıyor.bir kere laiklik bır yonetım seklıdır devlete ozeldir.kişi laik olmaz devlet laik olur.bunun çözülmesı için laiklik sudur dıye açıkca yazılması gerekıyor.hiçbir yasa,hiçbir ilke hiçbir kural kım koyarsa koysun kımın olursa olursa olsun ınsan hak ve ozgurlugunu kısıtlamamalı.

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biri dinin emrini yerine getirmek; diğeri ahlaksızlık başka bir şey değil. Nerede yaşıyoruz Rusya'da falan mı? Ne zamandan beridir yüzde doksan-dokuzu müslüman bir ülkede başörtüsü takanlara karşı soyunarak eylem yapılıyor! Soyunarak eylem yapmak bizim ne örf ne adet ne gelenek ne de dini öğretilerimize uymaz.

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Özgürlük herkesi kapsamalıdır.Ama bu diğer insanların haklarına engel olacak şekilde değil.Bir de başörtülü birisine tepki olarak değilde "böyle girmek istiyorum" diye yapsaydı bende aferin diyecektim.Demokrasi ve özgürlük herkesi kapsamalıdır.Hatta ileri gidip diyorum ki gay,lezbiyen vs. gibi insanlara bile yasal özgürlük verilmelidir.Zaten bir insanın içinde başörtüsü takmak,gay olmak gibi şeyler varsa,baskı yapmak işe yaramaz.Zaten kendi isteğini yapacaktır.Yıllarca bu ülke başörtülülere yapılan zulümlerden çekti.Artık daha fazla özgürlük olsun herkese ve her kesime.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Laiklik = DİNSİZLİK yada DİN DÜŞMANLIĞI değildir. Laiklik din ile devlet işlerinin bir birinden ayrılmasıdır. Devlet Dinsiz Olabilir (Doğru bulduğum için söylemiyorum) Ama toplumu dinsiz yapmayı bana hiç bir kavramla açıklayamaz kimse. Sırf bu sebepten Laikliktende bunu çıkaranlardandan, kullananlardanda nefret ediyorum onları bu tür her problem yaşandığında lanetliyorum.

Osmanlı İmparatorluğu 600 Yıl üç kıtaya Akşemseddinlerin, Piri Reislerin , evliya ve Ulemaların yönlendirmeleri ile 3 kıtaya hükmetmiştir. Ben Bir TÜRK olarak 80 yıllık bir tarihe sığdırılmak istemiyorum. Bir ingiliz yada yunan gavuru 200-300 yıllık atalarıyla övünürken, Biz Amerikaya dünya tarihinde ilk ve tek vergi ödeten Atalarımızdan niyeyse utanarak bahsediyoruz, yada hiç bahsetmiyoruz. Haçlılar bizi onlarca sefer düzenleyerek yenemedi ama. Görülen O'ki savaş sadece Cephede silahla kazanılmıyormuş...

tahaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu soyunan ve tepkisini ortaya koyduğunu düşünen
Eğer orada ben olsaydım elimden o çocuğu kimse alamazdı.
Bunlar ne laftan anlarlar ne sözden.Bunlar artık karakolda çözülecek iş olmaktan çıkmıştır.Ya Allah deyip bu adiliği yapana gireceksin.
Bu işi iyice laçkalaştırdılar.Başörtülü kardeşimize tutanak tutulmasını ise kınıyorum.Bu nasıl bir iştir.anlamak mümkün değil.
Kibarlığımızda bir noktaya kadardır.Böyle bir olayla karşılaştığımızda yapılacak tek şey kalmıştır.Elinle düzelteceksin.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Kahraman Maraş ilimizin kurtuluş mücadelesini hepimiz az çok biliriz...

Şehir işgal olunduktan birkaç gün sonra devriyedeki bir grup Fransız askeri bir Müslüman bayanın peçesini açmaya kalkışmış ve Sütçü İmam bu askerlere ilk kurşunu sıkarak halk direnişini başlatmıştı.

Bu gün geldiğimiz duruma bakalım; bir bayan başörtüsü taktığı için protestolara maruz kalıyo, hakkında tutanak tutuluyo.

Sizce 90 yıl içerisinde yaşanan bu değişim normal midir?
----------------------------
Önceki yorumlarda bir arkadaşımız üniversitede derslere baş örtüyle girilebildiğini, başörtüsüz girilemeyecek duruma gelinmemesi gerektiğini söylemiş. Benim tanıdığım türbanlı hiç kimse bu yönde bir ayrımcılık düşüncesinde değil.

Biz burada özgürlükleri savunurken böyle bir duruma gelinmesi saçma olur zaten ;)

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
arkadaşlar biraz daha sakin olalım. konuya yaklaşalım, siyasete değil. ve tabiki de şiddeti körükleyen mesajlar olmamalı.

Bu soyunan ve tepkisini ortaya koyduğunu düşünen yaratık.
Eğer orada ben olsaydım elimden o çocuğu kimse alamazdı.
Bunlar ne laftan anlarlar ne sözden.Bunlar artık karakolda çözülecek iş olmaktan çıkmıştır.Ya Allah deyip bu adiliği yapana gireceksin.
Bu işi iyice laçkalaştırdılar.Başörtülü kardeşimize tutanak tutulmasını ise kınıyorum.Bu nasıl bir iştir.anlamak mümkün değil.
Kibarlığımızda bir noktaya kadardır.Böyle bir olayla karşılaştığımızda yapılacak tek şey kalmıştır.Elinle düzelteceksin.

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
toka yasaksa sınavda başörtüsü de yasak olmalı. teknik açıdan yani ikisi de aynı gibi duruyor

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
bos isler tayfasi bunlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...