Türbanlı Öğrenciyi Sınavda Görünce Soyundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İnternette İzmir'deki eylem konuşuluyor: Sınava türbanla giriliyor diye soyundu.

Sosyal paylaşım siteleri ve kimi sözlüklerde YGS adayının türbanlı olarak sınava giren bir adaya tepki göstererek soyunmasını konuşuluyor. Şikayet sonrası soyunan öğrenci Yiğit K. Hakkında tutanak tutulup sınavı iptal ediliyor.

TÜRBANLI ADAYA TEPKİ İÇİN SINAV SALONUNDA SOYUNDU

Dün 1.7 milyon YGS adayı ter döktü. Sınav öncesinde sıkı aramalar yapıldı. En dikkat çekici olay ise iddiaya göre İzmir Mavişehir Emlak Bankası İlköğretim Okulu’nda yaşandı. Sınav salonuna giren Yiğit K. Salonda türbanlı bir adayın olduğunu görünce yetkililere tepki göstererek türbanlı kişinin neden sınava alındığını sordu. ‘Tutanak tutulacak’ cevabını alan Yiğit K. türbanlı adayın sınava devam etmesi üzerine soyundu ve belden yukarı çıplak kaldı. Daha sonra sınav salonuna gelen bir yetkili Yiğit K’ya sınavının iptal edildiğini belirtip daha sonra karakola götürüldü.

GÖREVLİLER HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDU

Türbanlı YGS adayının sınavına devam ettiğini ileri süren Yiğit K. türbanlı adayı salondan çıkarmayan sınav görevlilerinden şikayetçi oldu. Konuyla ilgili başta Bostanlı Polis Merkezi Amirliği olmak üzere İzmir Emniyet Müdürlüğü böyle bir tutanağın varlığına ilişkin bir yalanlamada bulunmazken, tutanağın cep telefonuyla çekilmiş bir örneği internet ortamında paylaşıldı.

KAYNAK

tutanak1.JPG

tutanak2.JPG

Reaksiyon puanı
2,146
Bu nasıl bir düşmanlıktır, sınavın iptal olması pahasına düşmanlığını nefretini kusuyor

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Değdi mi? Bir yılın gitti. Şimdi sırtını kim sıvazlayacak bakalım....

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Özgürlük olacaksa bunu tek taraflı düşünmemek lazım. Biri türbanla girmek isterse, o da üzerinde bir şey olmadan girmek isteyebilir o zaman. Bunda ben bir sorun göremiyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Özgürlük olacaksa bunu tek taraflı düşünmemek lazım. Biri türbanla girmek isterse, o da üzerinde bir şey olmadan girmek isteyebilir o zaman. Bunda ben bir sorun göremiyorum.

Hiç ses çıkarmadan bu hareketi yapmış olsa haklısın!

Ancak olay çıkarırsan orada o sınıfta geleceği şekillenecek onca insanı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok!

Sınav yapılan sınıf protesto yeri değildir!!!

Git okulun bahçesinde striptiz yap!!!

Sınıfta o kadar adamın konsantrasyonunu niye bozuyorsun?

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13

Kafana takmak istediğin bir örtü ile çıplak sınava girmeye çalışma arasında fark vardır bence.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
akıl ruh sağlığı yerindemiymiş çok merakettim

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Allah islah etsin, :cursing:

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Protesto ettin de noldu olan yine sana oldu. Her şeyin yeri ve zamanı var. Zaten sınava hiç girmesin artık zeka seviyesini belli etmiş nerede nasıl davranması gerektiğini bilmeyen biri üniversiteye gitse ne olacak üniversiteyi de karıştırır olay çıkarıp. Türbanı istemiyorsun haklı olabilirsin ama sınav salonu bu işin yeri değil insan biraz akıllı olmalı bence kendi rahatı ve huzuru için bazı şeyleri sindirmeyi bilmeli her ne kadar onaylamasa bile ...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Allah baş örtülüye muhtaç etsin seni..

irfan-06

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu çocuk bana bir bayanın başörtülü olarak sınava girmesinin ona ne gibi zararı olduğunu bana açıklasın. Çok merak ettim.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
İlk olarak benim yorumum aferin iyi yapmışsın gibi bir şey içermiyordu. Yani kimse yorumumdaki bir ifadeden bunu tasvip ettiğimi gösteremez, zira öyle bir şey demedim bile ben.

İkinci olarak da bu kadar basit bir şeyi bile doğru düzgün tartışamıyorsunuz ve seviye hemen yerlere çekiyorsunuz ya siyasi konuların neden yasak olduğu daha iyi anlaşılıyor. Hemen hakaret etmeler falan, coşmuş birileri gene.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
takdir ettim. liboş taklidi yapma gereği duymuyorum. ben özgür değilim başkasıda özgür değil. tek taraflı özgürlük hazımsızlığına karşıyım.

Anayasa Mahkemesi kararıyla! Türkiye Cumhuriyeti'nin rejimine başkaldırış olarak görülen bir dini/siyasi sembole gösterilen tepkide gayet yerinde olmuştur.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Provakatörlük yapmak için sınava girdiği aşikar.

Bence de kesinlikle bir sene boyunca (belki daha fazla) çalışmış, deneme sınavlarına girmiş, soru çözmüş ve bunu planlamış. Evet kesinlikle böyle olmuş...

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Bence de kesinlikle bir sene boyunca (belki daha fazla) çalışmış, deneme sınavlarına girmiş, soru çözmüş ve bunu planlamış. Evet kesinlikle böyle olmuş...

1 sene boyunca çalışan didinen ter döken biri böyle bir eylem yapmaz. Sonucunda emeğinin boşa gideceğini görmelidir. Ayrıca isteyen istediği gibi sınava girer. Bunun ne dinle alakası vardır nede başka birşeyle. O çocuk soyunuk halde girseydi sınava birşey olmazdı nasıl türbana karışılmayacağı gibi onada karışılmazdı ama türban karşısında bunu yapıyorsa haksız dır yapılan her türlü işlem yerindedir. Türbanla girenler mini etekle sınava girenlere birşey diyor mu ?

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
benim başım örtülü, zihnim açık. Senin heryerin açık, zihnin kapalı. Herkes kendi inandığı dini (varsa) yaşıyor. Nedense sakallı ve takkeli hoca, başı örtülü veya çarşaflı kadın gördüğümüzde kinimizi kusuyoruz. Ama inanın ki onlar mini etekli, dekolteli veya garip sakallı, saçlı biri gördüğünde o kadar tepki göstermiyor.

Yaşlı anneler, nineler başını kapattığında niye sorun olmuyor ki. Acaba kaç kişinin annesi veya ninesi böyle?

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
O zaman kesinlikle 1 sene boyunca bunun planını yaptı. Hatta özellikle bulunduğu sınıftakileri tek tek kontrol edip ayarladı ki bu olay yaşansın. Haklı olabilirsin...

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

Yaşlı anneler, nineler başını kapattığında niye sorun olmuyor ki.

Neden acaba? Kim bilir...

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Artist..
Herhalde sınavdan nasıl yırtarım dedi , bunu buldu..

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Biri örtünmek ister biri soyunmak ister; garip meseleler bunlar. Ama önemli olan şey diğerlerinin düşüncesine saygı duymaktır. Herkes bunu becerebilseydi, şu an bu tip konular konuşuluyor olmazdı. İşte böyle de bir şey var. Garip :)

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Allah ıslah etsin. olmuyorsada belasını versin.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Mini etekli olsa gözü gönlü açılırdı ama her yeri kapalı olan kişiyi görünce bari başını göreyim dedi heralde...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...