Trucks & Trailers Çıktı.Euro Track Simulatör Yakında!

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
[video=youtube;y-9QFprsInA]http://www.youtube.com/watch?v=y-9QFprsInA&feature=player_embedded[/video]

Sanırım kimse sesler için gerçekçi değil diyemez artık :)

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
[video=youtube;y-9QFprsInA]http://www.youtube.com/watch?v=y-9QFprsInA&feature=player_embedded[/video]

Sanırım kimse sesler için gerçekçi değil diyemez artık :)

Ayrıca kabinde kapakları falan açıp kapatıyorlar. E sesini kaydettiklerine göre acaba bir sürpriz mi var? :)

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
[video=youtube;jie_GyAL2Uo]http://www.youtube.com/watch?v=jie_GyAL2Uo&feature=player_embedded#![/video]

Bu da ayna ayarları. Epey gerçekçi ve detaylı bir oyun gelecek gibi gözüküyor.

shot_3.jpg

Yağmurlu havalarda cam ıslanınca dışarının görüntüsü de bulanıklaşmış. Görüntüyü bozmayan veya komple kapatan yapmacık yağmur damlaları da olmayacak galiba.

shot_10.jpg

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Arkadaş ne oyunmuş :D harbidne merak ettim yani çıksada oynasak :p

mami214

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceki oyunlarına göre çok gelişmiş görünüyor çıksa'da oynaya bilsek birde ETS 2'de Türkçe olacak mı? bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ülke-özel sayfalar
Sadece bu son hafta tamamlandı küçük bir özelliği, ülkeye özgü plakalı destek. Çeşitli ülkeler için karakteristik olasılıkları ile trafik AI araçlar üreten karışımı ile birleştiğinde, kesinlikle oyun yerellik duygusu geliştirir. Eğer bu ekran hangi ülkede yapılmıştır tahmin edebilirsiniz görün ... ;-) ( Google Translate )

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ülkeye özel plaka:) İyi düşünmüşler ama çıksın artık. Detayları sonra güncellemeyle falan düzeltirler :D

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
çok sağlam yapıyolarda çıksın artık. bu oyun adama direksiyon seti aldırır :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ya bu oyunu kurdum iyi güzelde hep park et felan diyor yok mu şöyle sevkiyat yapacağım bölümler :( logitechle oynuyorum fena değil direksiyon eksenini sıfırlamıyor çok büyük eksiklik park ederken lastiklerin hangi yöne baktığını karıştırıyorsunuz ya da dur kalklarda :( direksiyon kendisini toparlasa süper olacakmış grafikler fena değil çok iyi de değil tabi :D ama dediğim gibi sürekli park et felan sıkıyor insanı :D
Not: Tır kullanmak ne zormuş arkadaş kıçı bi yere başı bi yere gidiyor :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ya bu oyunu kurdum iyi güzelde hep park et felan diyor yok mu şöyle sevkiyat yapacağım bölümler :( logitechle oynuyorum fena değil direksiyon eksenini sıfırlamıyor çok büyük eksiklik park ederken lastiklerin hangi yöne baktığını karıştırıyorsunuz ya da dur kalklarda :( direksiyon kendisini toparlasa süper olacakmış grafikler fena değil çok iyi de değil tabi :D ama dediğim gibi sürekli park et felan sıkıyor insanı :D
Not: Tır kullanmak ne zormuş arkadaş kıçı bi yere başı bi yere gidiyor :D

Bu oyun Euro Track Simulatör 2'nin demosu gibi düşünülebilir hani daha çok var çıkmasına siz bunla oyalanın der gibi verdiler elimize :)
Şubat Mart gibi çıkacaktı sanırım şimdi tam hatırlamıyorum wikipedia yada amazon'da çıkış tarihi yazıyor.

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bu oyun Euro Track Simulatör 2'nin demosu gibi düşünülebilir hani daha çok var çıkmasına siz bunla oyalanın der gibi verdiler elimize :)
Şubat Mart gibi çıkacaktı sanırım şimdi tam hatırlamıyorum wikipedia yada amazon'da çıkış tarihi yazıyor.

Amazon 26 Mart dedi ama SCS yalanladı. Şu an kesin bir tarih yokmuş hala.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Merak ettiğim iki önemli konu var. Birincisi doğru dürüst grafiği olmayan eski oyunlarında bile özellikle şehirlerde en iyi bilgisayarda bile takılmalar oluyordu; bu oyunun grafikleri sağlam, acaba takılma sorununu aşabilecekler mi? İkincisi her şey güzel de olsa bir oyunda oynanış zevki yoksa birkaç günde işi biter; bu oyunda ne gibi çalışmaları var?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=34511]7.42[/MENTION] bende takılma olmadı herşey en sonda :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
[MENTION=36192]freewill[/MENTION], ben euro truck simulator oynarken, hatta haulin bile oynarken bazı yerlerde oyun akıcılığını kaybediyor. Trucks&Trailers oyununda ise bazı bölümlerde fps yerlerde süründü, menüden ayarları değiştirip (ister yükselt, ister düşür) tekrar girince yine akıcı oynatmaya başladı.
Sistemim: i7 950, GTX470

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=34511]7.42[/MENTION] ben de i5 2500k ati 6870 var bir sorun yok :)

Turcas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu oyunu bekliyorum Logitech G27 almak için. :)

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hastasıydım bir aralar.:drool:

Turcas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bune abi ya, bu oyunu 3 boyutlu düşünemiyorum... :)

[video=youtube;F6HxP6y9IjA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=F6HxP6y9IjA[/video]

[video=youtube;sbXgUyRcDxQ]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sbXgUyRcDxQ[/video]

[video=youtube;jnnUg9ABCWE]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jnnUg9ABCWE[/video]

--- Mesaj Güncellendi ---

Bu kadar reklamdan sonra daha ne kadar sürecek oyunun çıkması acaba?

[video=youtube;ipxLX8KW7rQ]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ipxLX8KW7rQ[/video]

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güzel olmuş ets2 bian önce çıksada oynasak...king of the road gibi bi tır/kamyon oyunu gelmedi daha keşke benzer bi oyun çıkarsa scs

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Etrafta dolaşan yapay zekaya sahip insanları ne zaman dahil edecekler bilmem :)

Turcas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@freewill, ben euro truck simulator oynarken, hatta haulin bile oynarken bazı yerlerde oyun akıcılığını kaybediyor. Trucks&Trailers oyununda ise bazı bölümlerde fps yerlerde süründü, menüden ayarları değiştirip (ister yükselt, ister düşür) tekrar girince yine akıcı oynatmaya başladı.
Sistemim: i7 950, GTX470

Öncelikle bir oyunda kalite, yüksek çözünürlük demek gereksinim olarak ram, işlemci ve ekran kartı demektir. i7 olan bir sistemde zaten grafik ve ram oldukça iyidir. Ama yeni kurulan bir sistemin en gec tekrar kurulumu 1 yıldır. Bu zaman diliminde bilgisayarlarımız nette her türlü olumsuzluğa maruz kalır ve ağırlaşır. Ram, işlemc ve grafik kasmaya başlar, bir ofis dosyası açsak bile. Oyunla birlikte mutlaka sistemi yoran işlemler vardır. Bende i5, 6gb ram, 2gb ekran kartı var, bazen takılma oluyor ama işlemciyi kullanan başka processlerden dolayı takılmalar oluyor. Donanım prof.ları konuya daha açıklık getirebilriler sanırım.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
procsini yesinler senin :D oyunda şayet yüksek donanıma rağmen stabil çalışamıyorsa bunun nedeni oyun motorunun vasat olmasından kaynaklanıyordur :) grafik motorundaki gereksiz scriptler olsun laglar olsun bunlar varsa sistem ne kadar iyi olursa olsun zaten oyundan randıman alamazsın :) düşün elinde çok iyi bir televizyon var ama sinyal kalitesiz geliyor ve istenilen performansı veremiyor olay bundan ibaret :) ayrıca 2 gb ramli ekran kartı üzerindeki ramle iş yapmaz ekran kartı performansını belirleyen en önemli unsur gpu dur :D yani senin eline 16gb ramli fx5200 gibi bir ekran kartı versem eşekliğinde bi parça fazlasını kazanmaz :)

Turcas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
procsini yesinler senin :D oyunda şayet yüksek donanıma rağmen stabil çalışamıyorsa bunun nedeni oyun motorunun vasat olmasından kaynaklanıyordur :) grafik motorundaki gereksiz scriptler olsun laglar olsun bunlar varsa sistem ne kadar iyi olursa olsun zaten oyundan randıman alamazsın :) düşün elinde çok iyi bir televizyon var ama sinyal kalitesiz geliyor ve istenilen performansı veremiyor olay bundan ibaret :) ayrıca 2 gb ramli ekran kartı üzerindeki ramle iş yapmaz ekran kartı performansını belirleyen en önemli unsur gpu dur :D yani senin eline 16gb ramli fx5200 gibi bir ekran kartı versem eşekliğinde bi parça fazlasını kazanmaz :)

Hacı donanım prof luğu bu olsa gerek :D Kıt kanaat biraz bilgimiz vardı onuda yerlere attın :D Neyse millet bilgilenmiş oldu, nedemişler bilinçlenelim:D Bu kadar teferruata özen gösterenlerin bu konuyu es geçeceklerini sanmıyorum. Ben bu oyunun gerçekten fazlasını vereceğine inanıyorum ve bekliyorum :D
Vesselam..

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Benim setim bile hazır bekliyor bu oyunu :D
Ses sistemi bile alacağım yakında :D
Lcd tv önüne direksiyon setini kurup oynaması cok iyi oluyor :)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
:D ama şu anki grafik motoru harbiden vasat o yansımalar olmadığı halde böyle umarım son halide böyle olmaz :D bu arada bi çıksada oynamaya başlasak park et et bir yere kadar :D bu arada tırcılık harbi zormuş arkadaş park ederken canım çıktı :D 1 depo mazotu bitirdim galiba park edinceye kadar :D tavsiyem oyunu kesinlikle direksiyonla oynamanız bende logitech gt var tek sorun direksiyon kendisini toparlamıyor sanırım feedback çalışmıyor.

Turcas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim setim bile hazır bekliyor bu oyunu :D
Ses sistemi bile alacağım yakında :D
Lcd tv önüne direksiyon setini kurup oynaması cok iyi oluyor :)

Lcd tv malesef yok hacı :) 37 ekranla bu iş olmayacağına göre 22" LCD mon. devam :D Ses sitemi ve direksiyona lafım yok. Ses hazır direksiyon ise çok pahalı. G27 düşünüyorum ama en ucuz 730 TL suan. Aslında uygun olarak gt var ama onda da kararsızım.

Oyun GTS gibi değil ETS gibi ülkeler arası olacağı belli, her ülkede bunun gibi olursa oyun uzun vadede oynanacak bir oyun olur. Görüldüğü gibi GTS gibi 2-3 sokaktan ibaret değil. Bir ülkeye girildiği vakit bir hayli oyalanacağız sanırım. Buda oyunu uzun vadeli kılar kanaatindeyim. Siz ne dersiniz? Birde scs nin blogunda kendilerine oyunla ilgili bilgi paylaşımında bulunabiliyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz sorunları dile getirebilir miyiz, önlem aldırabiliriz miyiz acaba?
Vesselam...

[video=youtube;PizSyaeCAmY]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PizSyaeCAmY[/video]

Burda ETS2 mapı paylaşmışlar zaten. Ama değişiklik olurmu bilmiyorum.

1.jpg

Almanya'dan sonra burada Polanya..

[video=youtube;avarsZ_pY7E]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=avarsZ_pY7E[/video]

Turcas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ne kadar gerçekte scania ve volvo'yla bir tutulmasada oyunun en güzide tırı bence.

[video=youtube;aom99CHfF14]http://www.youtube.com/watch?v=aom99CHfF14&feature=player_detailpage[/video]