Tilgin HG2331 Türknet

Bu konuyu okuyanlar

fb287

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şu anda Türktelekom(ttnet) 24 mbps paketi kullanıcısıyım. Yakın zamanda Türknet 100 mbps paketine geçmek istiyorum. Elimde hali hazırda tilgin hg2331 var. İlk sorum ttnet üyeliğim varken türknet bağlattırabilir miyim? Eğer ki bağlattırırsam modem arayüzünde iki servis sağlayıcısı arasında nasıl geçiş yapabilirim?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ttnet abonesi iken türknete geçiş yapabilirsin, Türkneti arıyorsun herşeyi onlar hallediyor. Geçiş işlemi yapıldıktan sonra sonra sana kullanıcı adı ve şifre veriyorlar modem arayüzüne giriş yapıp bu kullanıcı adı ve şifreni tanımlıyorsun ve internetin kullanıma açılıyor.

fb287

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ttnet abonesi iken türknete geçiş yapabilirsin, Türkneti arıyorsun herşeyi onlar hallediyor. Geçiş işlemi yapıldıktan sonra sonra sana kullanıcı adı ve şifre veriyorlar modem arayüzüne giriş yapıp bu kullanıcı adı ve şifreni tanımlıyorsun ve internetin kullanıma açılıyor.
Sorun da orada arayüzde kullanıcı adı ve şifre yazabileceğim hiç bi kısım yok maalesef

fb287

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1602666154416.png

Modem arayüzüne girip ss atma şansınız varmı?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,928
En güzeli bu modemi alıp kurtulmanız (ASUS DSL-AC51):

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

fb287

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok değişik bir modemin var, normalde wan vdsl olarak çıkması gerek oranda ayarlamaları yapman gerek.
Uğraştırdım biraz kusura bakmayın. Normalde "admin" "ttnet" şeklinde giriş yapınca modeme kısıtlı işlem uygulayabiliyoruz. Bayağı bi uğraş sonucu buldum ihtiyacı olan arkadaşlar için buraya bırakayım.
kullanıcı adı: "root" şifre: "fTTh_b2013"
Bu şekilde modemin tüm ayarlarına erişebiliyorum.

ckreren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam söylediğiniz root ayarlarıyla giriş yaptım tüm bilgileri girmeme rağmen TurkNet üzerinden internet alamadım. Söylemlerine göre sorun yok diyorlar Turknetin bağlantılarında. WAN ayarlarında bağlantı kuşamında Iptv-VoIP-Internet ve girdiğim kullanıcılar çevrimdışı görünüyor. Epey kurcaladım ama çözemedim bir çözüm öneriniz var mıdır ?
Uğraştırdım biraz kusura bakmayın. Normalde "admin" "ttnet" şeklinde giriş yapınca modeme kısıtlı işlem uygulayabiliyoruz. Bayağı bi uğraş sonucu buldum ihtiyacı olan arkadaşlar için buraya bırakayım.
kullanıcı adı: "root" şifre: "fTTh_b2013"
Bu şekilde modemin tüm ayarlarına erişebiliyorum

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam söylediğiniz root ayarlarıyla giriş yaptım tüm bilgileri girmeme rağmen TurkNet üzerinden internet alamadım. Söylemlerine göre sorun yok diyorlar Turknetin bağlantılarında. WAN ayarlarında bağlantı kuşamında Iptv-VoIP-Internet ve girdiğim kullanıcılar çevrimdışı görünüyor. Epey kurcaladım ama çözemedim bir çözüm öneriniz var mıdır ?
Kurulum yaptınız mı modeme?