Apartmanımda Süperonline var ama ben TTNET kullanıyorum. Çünkü...

Bu konuyu okuyanlar

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
iki farklı ilde ttnet kullanıyorum birinde 8mbit i tam alıyoruma ama ping 90 dan aşağıya düşmüyor. (online oyun oynarken büyük sıkıntı.) diğer ildekinde de 8 mbit i tam alıyorum ping de 20 civarında ama bu seferde hergün defalarca net kesiliyor on saniye içinde geri geliyor, yine online oyun oynatmıyor yani, ttnet den memnunum diyenler çok şanlı, çünkü ttnet de işler normal gitmez, normal gidiyorsa ya siz çok şanslısınız yada ttnet iki kablonun yerlerini yanlış bağlamıştır:D

an80x86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğlenceli bir yazı, yazdıklarınız çok güzel, bunlar hep başımıza gelen şeyler ama çok az kişi sizin gibi kral çıplak diyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Apartmanlara metro ethernet sw. takılmakta. sO. nun MAC adres üzerinden abonelere hizmet vermektedir. teknik servisleri vasat olduğu için ben ve apartmanımdaki bir çok abone SO apartmandan kapı dışarı etti. sebebine gelince hiçbir T. servis personeli konuyu çözmeye gelmedi. ve çözmeye gelenlerin hepside kıt akıllı. söyledikleri şeyleri bu teknoloji çağında 4-5 yaşındaki bebekler bile ping atmayı bilirken. elektrik arızası olarak dillendirmeleri bir hayli ilginç . Neyse bizim apartmandan SO neden kovuldu onu yazayım Çinmalı Huiwei midir nedir bir modem kullanılmakta. metro ehternet sw. ile arasında bir cat 6-7 kablo bulunmakta. bir çok kullanıcının sıtandardında. şimdi oturmuşsunuz evde internette sörf yaparken günün ayni saatlerinde 19:40- 19-45 arası 21.20 21:40 arası ve 22.50 23:00 arası kesilme olur. yaklaşık 30 dakka kadar internetile bağlanttınız kaybolur.
buraya kadar normal hadi alt yapıda problem var. internet gitti. Fakat internet gitti modem de gitti oluyor. size soruyorum bilgisayarın kı**nın dibindeki modeme bakıyorsunuz (internet gidince) elektrik var. ışıklar yanıyor. fakat internet port ışı yanmıyor çünkü düşmüş.... modeme ping atıyorsunuz modem mi kilitlendiye aaaaa..... modem size cevap vermiyor. sebep kablomu çıkık yok ! elektrik mi yok ? hayır var. eee neden pinge cevap vermiyor. ???? modemi açıp kapatıyorsunuz kendine geldi mi diye tekrar ping atıyorsunuz (internet yoksa) cevap vermiyor. arayüze girmiyorsunuz. sonra internet durup duruken geliyor. ping atabiliyorsunuz arayüzüne girebiliyorsunuz. sonra hız kontrollerine bir bakıyorsunuz hesapta 20 mbps tarifeniz var ama sizin hız yerlerde sürünüyor. TTNET bile daha hızlı kalıyor. bazen kendine geliyor.. falan filan SO bizim apartmanda artık barınamaz. yolacak başla enayi bulsunlar. kimse de SO bana savunmasın ne kadar iyi olduklarını internetteki sikayetlerden anlarlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben aynı sorunları yaşamadım ne kurulum için nede modem için para ödemedim modem almadım kendi modemimle kullanıyorum tahattüt namem 1 yıl ve sınırsız 30 tl ödüyorum.. ttnet anamı ağlattı sorun olunca 25 dakka tlfda bekliyorsun sperdeyse 3 dakikada ki daha kısa sorun için karşına biri geliyor ben tavsiye ederim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu SuperOnline kadar dandik üçkağıtcı şerefsiz bir alt yapı kuruluşu daha yok türkiye de devamlı swich kapatıp açmalarından nette kasılmaktan düşmekden gına geldi TTNET in gözünü seviyim 10Meqabitmiş alsınlar bi taraflarına yama yapsınlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben altkattan üst kata çıkıyorum ve benden 100tl istediler... kaşıkla verip kepçeyle almak diye ben buna derim :))

SertKhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dopingten uzak durun kesinlikle tavsiye etmem kullanan birisi olarak. 2 ay dayanabildim sonrasında tahattütlü olmama rağmen iptal ettirip 250 tl bedel ödeyip kurtuldum. Paranın gözü kör olsun ben rahat olayımda karşımdaki beni kaile almıyosa ben paramla döverim dedim ve dövdüm. Rezil bir müşteri hizmetleri kalitesi var ve internet denen illet hergün mü kesilir evet hergün kesildi laptopu modemi camdan atmama ramak kalmıştı nerdeyse. 4 yıla yakın ttnet kullanıyorum son zamanlarda 3 kağıtçılık yapmaya çalıştılar ama yemezler. Sütten dili yanan birisi olarak olayın üstüne gittim ve BTK diye bir yer varmış insan hakklarının kıymetinin bilindiği bir yer oraya başvurdum ve sorunum 3 ay sonrada olsa çözüldü ve benden tahsil edilen fazla miktar gelecek ay faturamdan düşürüldü. Yani demek istediğim hakkınızı ararsanız her hizmeti yola getirebilirsiniz. Öyle kafalarına göre sizden para vaademezler istemeyezler ve kesemezler. Yeter ki geçeceğiniz internete aklınızda bulunan tüm soruları sorarak geçin. Ve en ufak bir yanlışta gerekli mercilere başvurun. En basiti btk.
Gelelim şu süperonline kullanıcılarının aşklarına.Sadece onlar var isteyen geçer isteyen geçmez hesabı yapanlara. Siz mağdur olmadığınız için canınız yanmadığı için babanızın şirketiymiş gibi savunmaya kalkın. Üstüne konuyu açan adama alttan alttan laflar sokun.
Süper online a geçmeyi düşünüyordum bende. Bu konuyu gördükten sonra araştırmalarımı daha derin yapmaya başladım ve vazgeçtim diyebilirim. Benim ülkemin insanıyla böyle konuşan ve tüm derdi para olan bir müşteri hizmetleri sunucusuna ben para baymam para kazandırmam g...lerini yüceltmem. Yücelten yalakalar beslemeye devam etsin öylelerini. En iyisini çıkana kadar şimdilik TTNET.

SertKhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence en az can yakanı TTNET'tir.(Doping OUT - TTNet İN) benim için...

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bizim mahhalede bile superonline yok :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 gündür iş yeri telefonum çalışmıyor. ttnetten turkcell süperonline ye geçiş yaptım 2 gündür telefonum çalışmıyor. internetim çalışıyor. sakın türkcell süper onlineye geçmeyin. arzayı gidermek için hiç bir faliyet yok iki gündür.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Digiturk Lig tv için iki yıl sözleşme yaptım. Sözleşmenin günü gününe bitiş günü arayıp UZATMAK İSTEMİYORUM demediğim için otomatik olarak uzatmışlar ve sözleşmem yenilenmiş sayılmış. Şimdi ayrılırsam fark istiyorlar. Superonline aldığıma, alacağıma bin pişman olup ruh sağlığım bozuldu. Yüce mevlam Karamehmetlerin gönüllerini değil gözlerini doyursun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bide ben anlatayım derdimi bende ttnetle 24 ay anlaştım ve bitmesine 3 ay kala süperonline bayisi aradı 8 mbps sınırsız internet 100 dk ev telefon görüşmesi 59.90 24 ay sabit fiyat güvencesiyle dedi ve ttnet e olan kapatma cezasıda bize ait hiç bir şeye karışmıyosunuz dediler gelelim sona geçtik 320tl ttnet ceza gönderdi süperonlinede 123 tlsini öderiz diyor ve ev telefonu borcu ayrı faturalandırılıyor 59.90 harici bana ait oda 100dk yok 17 tl geldi süper onlineyi bıraksam ceza 181 tl +ttnet ceza 320tl oldu 500 tl ne yapacagımı şaşırdım internetleride berbat kopuyo anca yinede diyecem ttnet baglantı kopma sorunum yoktu hemde 320 cezayı süperonline yüzünden ödüyecem

M

Mumincanyildirim

SDN Okuru
Bi kere modemim bozuldu superonline i aradim modemim bozuldu internet gelip gidiyor dedim. Bana en yakin subenin ismini ve adresini verdiler ve modemin yenisini ucretsiz alabilecegimi solediler gercektende aldim geldim ve o gunden beri. Sorun yasamiyorum 2 yillik superonline musterisiyim ayda 60 TL oduyorum sinirsiz ev telefonu ve internet ben gercekten memnunum. Ulkemizde bence bu isi en iyi superonline yapiyor tabiki bu benim fikrim sizin farkli olabilir bisey diyemem.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Bunları nerden ne şekilde duydun, kimle görüştün bilmem ama yanlış bilgilendirme yapıyorsun. :D

2.5 sene oldu Super online kullanıyorum. Bulunduğum bölgede super online kullananlar çoğunlukta.

Öncelikle modem meselesine gelelim.
Super online Kendi modemlerini veriyor çünkü,
Süper Online ın diğer hizmetlerinden istersen faydalanabilir istersen faydalanmayabilirsiniz. (ör: telefon hizmeti. Modem arkasında 5 adet telefon çıkışı var.)
Super Online ın verdiği modem fiber altyapısını destekler. 100mBit hızı rahatlıkla hayli hayli kaldırabilir. eğer gerekli donanımı ve altyapıyı sağlarsan fiber ile 10gBit hızı dahi alabilirsin.
Fiber alt yapısı cam elyaftan yapıldığı için yüksek hızlara ulaşabilir stabil hız sağlayabilir.

Gelelim TTNET'e. Kullanmış olduğun DSL bağlantısı telefon hattı üzerinden yapılıyor. sen kendin bile demişsin. 24mBit'e kadar modemim destekliyor diye. O modem ve o alt yapıyla o hızı göremeyebilirsin. bu aynen pipetten 24 litre su geçirmek gibi. Stabil hız alamazsın. Bakır kablolardan geçiyor. Her an kesilmesi muhtemel. PTT ye olan uzaklığın önemli. Yani gidip o hızı ttnet ten alsan kullanamayacaksın bile. 8Mbit'i bile ıkına ıkına alıyor insanlar.

Modem değiştirme konusuna gelince. Şu ana kadar superonline a modem için para veren görmedim. Çevremdede bu böyle. 6 kez modem değiştirildiğine şahit oldum. Adam sırf kendi istediği olsun diye çamaşır değiştirir gibi modem değiştiriyor. Super online 1 kere bile para istemedi. Ayrıca kurulum kablo çekim vs ücreti de ödenmedi, ödemedim.

Ayrıca kimse seni zorla süperonline'a geçirmeye çalışmıyor. Süper Online sana 2 sene sözleşmen olur başka yere geçersen her yerde fiber alt yapımız olmadığı için adsl üzerinde devam edersin diyor. İSTER GEÇ İSTER GEÇME yani kararı sana bırakıyor. Sen 2 sene bulunduğun bölgende oturmamayı düşünüyorsan geçmezsin bu bukadar basit.

2 senelik sözleşme dolduğunda modemler bizde kalıyor. Ör. Ben. 2.5 sene oldu. modemleri hala bende. 1 ay önce 20Mbit'e kampanyadan geçtim 2 sene daha sözleşme uzattım.

Bu hizmeti veren Süper online var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kabul etmek zorunda değiliz. Uydu Net ,MetroNet gibi sağlayıcılar varken BEN ONLARI SEÇTİM, ONLAR BENİ DEĞİL. Onlar bize muhtaç biz onlara değil. Sen git yine yetkililerle yüz yüze görüş. Her firmanın yaptığı gibi sana da özel kampanya yaparlar emin ol. ;)

Not: Amacım tartışma yaratmak değil. Diğer süperonline ve ttnet kullananların görüşlerini de alalım. Ne düşünüyorlar acaba?

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

ayrıca Fiber için modemlerde mevcut.
http://www.superonline.net/yardim/modemler.aspx

benim kullandığım
pirelli-a226G.jpg

üstte bahsettiğim 6 kere etraftan aldığı duyumlar neticesinde modemini değiştirmeye zorlayan ve tilginin daha iyi olduğunu savunan arkadaşımın kullandığı modem
TilginHG1110.jpg

ayrıca modem arkasında usb de mevcut. buraya USB ile disk bağlayıp ağdan ulaşabilirsiniz. USB yazıcı, USB Flash bellek, USB HDD vs. TTNET'in modemleri ile bunları yapabileceğinizi sanmıyorum ki Airties kim ki Robotics vb. gibi firmalar varken. Ucuza mal edilmiş zyxel, airties vs. ile ttnet in yaptığı anlaşma sonucu dağıtılan modemler.

---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

Ayda paşa paşa 49Tl mi veririm. Alırım 20Mbit hız.
Aldığım hizmetten de memnunum. Tutum TTnet'e 8mbit hız için 50 lira vermeye bile değmez. yine imzalarım 2 senelik sözleşmeyi.

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

aynısını süper online da bana yaptı. Aylık 49TL ile fiber internet için cat6 kabloyu evimin istediğim yerinden istediğim uzunlukta çekerek modeme bağlayıp ayarlarını yaptılar. Duvarı bile deldirdim gelen şahıslara. Extra ücret ödemedim :)
O dediğin USB bilmemnesi 3 yıldır kullandığım modemde de var.. Fanboyluk yapıp öyle herşeyi övmek gereksiz bir hareket.

TREmenDOUS35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O dediğin USB bilmemnesi 3 yıldır kullandığım modemde de var.. Fanboyluk yapıp öyle herşeyi övmek gereksiz bir hareket.
magnet yazısını 24 Haziran 2011 de yani 5 yıl önce yazmış. Anlaşılan sen superonline'a göre geç kalmışsın ;) Ayrıca 5 sene önce bir modemde USB girişi olması gerçekten de büyük bir olaydı..

Reaksiyon puanı
0
Buradan SO destekleyen arkadaşlara sesleniyorum bu adamlara işiniz düşmediği için böyle konuşabiliyorsunuz öncelikle 10 gündür nakil yapacaklar kendi hataları yüzünden günde 3 saat müşteri hizmetleriyle görüşüyorum yüzüme telefon kapattılar konuyu dinler gibi yapıp yapacak bir şey yok diyorlar şikayeti alıp daha sonra aramayıp aradık ama ulaşamadık diyorlar yetkili araması taleb ediyorsun tamam deyip aramıyorlar sonra sorunca yooo öyle bir konuşma yok diyorlar istiyorsan gidip savcılıktan alabilirsin diyorlar sen sözleşme imzaladın bu parayı bize vermek zorundasın diyeni bile işitti bu kulaklar şu an her şey hoş bir taşınında göreyim masıl terbiyesiz olduklarını o yüzden insan gibi muamele görmek istiyorsan böyle dolandırıcılara bulaşmayacaksın heee beni beğenmiyorsan genel müdürlüğü ara diyor 0850 229 00 00 birini telefonda bulabilen varsa banada haber versin birde ben adamı şikayet ediyorum yüxüme telefon kapattı diye resmi cezai işlem kaydı istiyorum diyorum ben böyle bir şikayet kaydı oluşturamam bizim arkadaşlar yapmaz öyle şey diyolar pişkin pişkin ennn sonda mesaj atıyorlar çözümlenmiştir diye siz her şey güzel sanın bu gün direk bayii aradım paranın ucunu gösterdim akşam eve kazı ekibiyle beraber gelecek her şeyi halledecek paran varsa bu soysuzlar iöin her şeysin bakın söyliyim taktiği sözleşme yenilicrm deyin 3 güne çözmezlerse ben bir şey bilmiyorum

Kattip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Superonline dan hem alt yapısı hem de teknik desteği konusunda bende oldukça memnundum. 2 yılı aşkın süre kullandım. Ne zaman bir problem olsa (bu problem genelde hızla alakalı olurdu) en ince ayrıntısına kadar incelediler. Modem değişikliği, eve gelen hattın kontrolü, dışarıdaki hatların kontrolü ne gerekiyorsa aynı gün içerisinde yaptılar. En son mecburen adres değişikliği yapmak zorunda kaldığımdan aboneliği iptal etmek için dilekçe verdim. Aynı gün aradılar ve neden aboneliğin iptalini istediğimi? Kendilerinden kaynaklanan bir problem olup olmadığını sordular.

Ben hem alt yapısından hem hizmetlerinden oldukça memnundum. Şimdi ise zorunlu olarak Ttnet kullanıyorum. Alt yapısı aynı olduğu için başka bir firmaya geçiş mantıksız geliyor. Ama buradan taşındığımda ilk işim yeniden Superonline a geçmek için başvurmak olacak.

snaypa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Superonline kullanananın aklından şüphe ederim.

Benim super online nın zorla verdiği verirken hiçbir ücret ödemeyeceksiniz hediyemiz dediği modem bozulunca kendilerini aradık ve hiç bir şekilde ücretsiz teknik destek gönderemeyeceklerini söylediler yaklaşık bu telefonlaşma tartışmalar 1 ay sürdü yani 1 ay boyunca İnternetsiz kaldım o sıralar zaten sürekli evde olmadığım için çok sorun olmadı sonrasında tüketici haklarını aradım ve durumu anlattım iptal ettirebilirsiniz sizden taahhüt parası almaya hakları yok dedi eğer telefon yoluyla sizden bu parayı isterlerse ödemeyin dedi özetle yazılı olarak tebliğ edilirse bize şikayette bulunun dediler.
Her neyse superonline ı iptal edip TTNET e gectim(denize düşen yılana sarılır) 4-5 aydır TTNET kullanıyorum ve şimdi benden o bozulan modemi geri istiyolar ki muhtemelen çöpe attım nerde olduğunu bilmiyorum muhtemelen göndersem bile bozuk olduğu için parasını istiycekler ki 250TL den bahsediyorum.
Adamlar D-O-L-A-N-D-I-R-I-C-I!!!!

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Benim super online nın zorla verdiği verirken hiçbir ücret ödemeyeceksiniz hediyemiz dediği modem bozulunca kendilerini aradık ve hiç bir şekilde ücretsiz teknik destek gönderemeyeceklerini söylediler
Bunlara katılmıyorum. Ortalama 4 yıldır süperonline kullanıyoruz bu süre zarfında 3 kez modem bozuldu ücretsiz yenisini getirdiler, internet kesintisi veya herhangi bir sorum durumunda kullanıcı hatası dışımdaki kalan arısalar için servis ücretsizdir. Kullanıcı hatası örneği: internet kablosunu koparma gibi.

Ayrıca arızayı takiben 24 saat içinde adrese ekip geliyor.

snaypa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunlara katılmıyorum. Ortalama 4 yıldır süperonline kullanıyoruz bu süre zarfında 3 kez modem bozuldu ücretsiz yenisini getirdiler, internet kesintisi veya herhangi bir sorum durumunda kullanıcı hatası dışımdaki kalan arısalar için servis ücretsizdir. Kullanıcı hatası örneği: internet kablosunu koparma gibi.

Ayrıca arızayı takiben 24 saat içinde adrese ekip geliyor.

Hocam sizin katılmamanız bir şeyi değiştirmiyor maalesef benim durumum bu ve kendimi dolandırılmış hissediyorum adamlara istemediğim halde 'hediye ettikleri' bozuk modemleri için 250 tl vericem.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam sizin katılmamanız bir şeyi değiştirmiyor maalesef benim durumum bu ve kendimi dolandırılmış hissediyorum adamlara istemediğim halde 'hediye ettikleri' bozuk modemleri için 250 tl vericem.
Modem bozukluğu onlara ait size değil. Hakkinizi aramayı bilmiyorsanız yapacak birşey yok ki. Sözleşmeyi okuyun lütfen. Kullanıcının modemi bozulursa servis bozup modemi alır yenisi ücretsiz olarak kullanıcıya modemi kullanması için verilir. Superonline de olay odur.

DerAppleist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
superonline fiber iyi hoş da, kendi modemlerine mahkum etmeleri kötü, o modem üzerinden sürekli takip ediyorlar o yüzden kendi modemlerini veriyorlar, modem adını bile değiştirebiliyorlar uzaktan, aslında insan özgürlüğüne aykırı, şikayet etmek lazım, ayrıca TÜRK malı AIRTIES kullanmayan servis sağlayıcılar da gitsin çinde hizmet versin, türkiyede değil

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
huawei hg253s veriyor o sağlam en iyi internet Turkcell Superonline fiber gerisi yalan.