"Tanrıya Gerek Kalmadı" Diyen Hawkinge Öfke Yağdı

Bu konuyu okuyanlar

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ya tekerlekli sandalyeyle alakası yok.

Adam fiziğin cıvkını çıkarmış.Herşeyin oluşumuna "tanrı" dışında bilimsel bir açıklama bulmuş.

Herşeye tanrı yarattı boşver diyip araştırmasamıydık.

İyisi herşeyin nedenini araştırıp, Allah la bağlantısını bulmak veya neye inanıyorsanız ;)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
“Yerçekimi diye bir yasa olduğu için, evren kendi kendisini hiçten yaratabilir ve yaratmaya devam edecektir”

Bre Gafil Hawking efendi... YERÇEKİMİ YASASINI KİM YARATTI PEKİ?

------------

Adamdaki mantık şu olabilir...

Zaten çarpılmış gibi yamuk yumuğum

İki Allah'ı kızdıracak kelam edeyim...

Belki beni çarparsa DÜZELİRİM...

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bence Hawking gibi yüksek zeka sahibi birinin ölmeden önce gerçeği farkedip iman etmesi halen mümkün. Ben kendisinin her an Müslüman olabilecek biri olduğunu düşünüyorum.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Bre Gafil Hawking efendi... YERÇEKİMİ YASASINI KİM YARATTI PEKİ?

------------

Adamdaki mantık şu olabilir...

Zaten çarpılmış gibi yamuk yumuğum

İki Allah'ı kızdıracak kelam edeyim...

Belki beni çarparsa DÜZELİRİM...

insanın fiziksel özelliğinden vurmak çok onurluca olur zaten :)

KirliSinek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
yorumları okudum da güldüm bir çoğuna allah cezasını vermiş bak bu hala getirmiş falan inanın çok gülüyorum bu laflara :) o beyinmediğiniz adam dünyanın en büyük fizikçilerinden biri sayılıyor yani bizden kat kat zekaya sahip diyeceğim şu ki bir çok bilim adamı olsun ya da stephan hawking gibi fizikçiler olsun neden ise bilime yöneldiği andan itibaren tanrı varlığını kabul etmezler kimileri bu duruma şüphe ile yaklaşır (agnostik olarak tabir edilen kişiler) sizce bu insanlar neden tanrı varlığını kabul etmezler ya da tanrı varlığının bilinemeyeceği söylenir bu kadar insan deli mi yoksa hepsi bir tesadüf eseri mi tanrı tanımaz oldu bence biraz düşünün o (allah bunu bu hale sokmuş gibi) laflar söyleyenlere hitaben bu sözlerim.

walcott39026

Asistan
Reaksiyon puanı
16
yazık ya insan ahmak bile olsa şu kainata bakarak bir yaratıcı olduğunun farkına varır.Acınası bir durum

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
bir fizikci olarak hawkingi yadırgadım ama herşeye ragmen cok ama cok saygı duydugum bir insandır bilim adına katkıları yadsınamaz derecede fazladır..

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
yorumları okudum da güldüm bir çoğuna allah cezasını vermiş bak bu hala getirmiş falan inanın çok gülüyorum bu laflara :) o beyinmediğiniz adam dünyanın en büyük fizikçilerinden biri sayılıyor yani bizden kat kat zekaya sahip diyeceğim şu ki bir çok bilim adamı olsun ya da stephan hawking gibi fizikçiler olsun neden ise bilime yöneldiği andan itibaren tanrı varlığını kabul etmezler kimileri bu duruma şüphe ile yaklaşır (agnostik olarak tabir edilen kişiler) sizce bu insanlar neden tanrı varlığını kabul etmezler ya da tanrı varlığının bilinemeyeceği söylenir bu kadar insan deli mi yoksa hepsi bir tesadüf eseri mi tanrı tanımaz oldu bence biraz düşünün o (allah bunu bu hale sokmuş gibi) laflar söyleyenlere hitaben bu sözlerim.

başka biri mi bu hale sokmuş adamı yoksa:huh:

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
bu adamın kıçı başı oynuyor o yüzden tanrıya küsmüş puşt intikam aliyor kafasina göre :D

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Einstein'ın din hakkındaki görüşü=Albert Einstein ateist miydi?
Stephen Hawking şüphesiz günümüzdeki en büyük evrenbilimcilerden biri. Ancak ben günümüz teknolojisinin tanrının varlığının ya da yokluğunun ispatı açısından çok geride olduğunu düşünüyorum. Bilim ve bilgi birikimi daha ilerledikçe gelecekte bu sorunun netleşeceğini düşünüyorum. Stephen Hawking sadece kitabında kendi düşüncesini belirtmiş ama bunun çıkacak kitabının reklamını yapmak amaçlı olduğunu düşünüyorum sansasyon = daha çok kişi tarafından duyulma ve dikkat çekme = daha çok satış rakamı

Gerçekten ilginç bir yorum olmuş tekerlekli sandalyede gözlerinden başka dış Dünya'ya kendini anlatamayan bir insan. Ve kendisi fizik deyince akla ilk gelenlerden hatta bilim deyince. Sizce daha çok satış rakamına veya tanınmaya ihtiyacı olabilir mi ?

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
[/B]
Gerçekten ilginç bir yorum olmuş tekerlekli sahnede gözlerinden başka dış Dünya'ya kendini anlatamayan bir insan. Ve kendisi fizik diyince akla ilk gelenlerden hatta bilim diyince. Sizde daha çok satış rakamına veya tanınmaya ihtiyacı olabilir mi ?
Evet olabilir hatta olur piyasaya yeni bir kitap çıkarıyor. Kitabının ve düşüncelerinin daha çok kişiye ulaşabilmesi için reklam şart ve tam olarak da bu çıkışıyla bunu amaçladığını düşünüyorum. Çok büyük bir fizikçi olabilir ama o da bir insan ve kimse ona sadece oturup düşündüğü için para vermez zaten araştırırsanız görürsünüz ki Stephen Hawking'in geliri yazdığı kitaplarının satışından elde edilen paralar zaten başka para kazanabileceği bir iş de yapabilecek durumda değil rahatsızlığından dolayı...

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Yalnız bu adama "beyinsiz" diyecek kadar "beyinli" insanlar varmış forumda. Fiziksel yapısıyla dalga geçecek kadarda insanlıktan yoksun yaşam formları varmış. Yazık.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

Fizikçiler sanıldığının aksine Tanrı'ya herkesten çok inanırlar. Din Kültürü öğretmenim Fizik mühendisliğini kazandığımı duyduğunda bana Allah'a en çok inananların maddenin en büyüğüyle ilgilenenler (alimler) ve maddenin en küçüğüyle ilgilenenler (Fizikçiler) olduğunu söylemişti. :) CERN'deki Fizikçilerin neredeyse tamamı koyu Katolik'tir mesela. Tanrı'ya bir rahibin inandığı gibi inanırlar ve dini öğretileri takip ederler. Hatta bu öğretiler onların araştırmalarında ilham kaynağıdır. Stephen Hawking, kuşkusuz yaşayan en büyük Fizikçilerden biridir ki zaten "Tanrı yoktur." da dememiştir. O'nun ya da herhangi birinin fiziksel özellikleriyle şakasına bile olsa dalga geçen birinin Müslümanlığından şüphe duyarım.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
İnsanları Allah’ın varlığını inkâra sürükleyen şey sahip oldukları kibirdir. Bu, bazen sahip oldukları üstün akıldan kaynaklanır, bazen sahip oldukları diğer maddi güçten ileri gelir.

“Tanrıya gerek kalmadı” sözü bence Stephen Hawking'in bilinçaltındaki bu kibiri dışa vurmakta. Her kesin kabul ettiği üstün bir fizikçi, kendi aklının Tanrının aklından daha üstün olduğunu söyleyerek; yani “daha üstün bir varlığın aklına ihtiyacı kalmadı” diyerek kibirlenmekte, böbürlenmektedir. “Tanrıya gerek kalmadı” derken üstün zekâsını ve sahip olduğu bilginin onu nasıl kibirli bir insan yaptığının farkında değil.

İsra Sûresi -37-38. Âyet: Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin. Kötü olan bütün bu yasaklar, Rabbinizin sevmediği şeylerdir.

Neml Sûresi - 14- Ve vicdanları bunlar(ın doğruluğun)a tam bir kanaat getirdiği halde, zulüm ve kibirlerinden ötürü onları bile bile inkâr ettiler. Bozguncuların sonunun nice olduğuna bir bak!

Kasas-39. Ve o da (Fir'avun da) askerleri de yeryüzünde haksız yere kibirlendiler, ve sandılar ki, onlar Bize döndürülmeyeceklerdir.

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Şurda kaç gündür anayasayı tartışıyoruz ve hiç kimse hemfikir değil , akılsız şuursuz maddeler karar verecek Kainatı oluşturacak ve Dünya denilen bir yerde milyonlarca türden canlılar kendiliğinden olucak .. dimağ'nızı bu kadar zorlamasanız diyorum :dirol: