Şu 6 Telefon Arasında Kaldım

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Herkese merhabalar.1 aya yeni bir telefon alacağım .Telefondan beklentilerim :

-En az 2 yıl rahat götürmeli beni
-Ses kalitesi iyi olmalı.Günde 3 saat felan kulaklığım takılı olur.
-Kendi hoparlörünüde kullanırım oyun oynarken vs.
-GTA Max Payne vari oyunlar oynamak istiyorum.
-OTG desteği olmalı.(F710 gamepadim var.Onu bağlamak istiyorum açıkcası :D )
-Gün içersinde çoğunluk Whatsapp,Instagram felan girerim, oyun oynamam.Bunlarla bana 1 günü rahat çıkarmalı.
-Az birazda olsa bi duruşu,bi karizması olsun :D
-Renkleri biraz canlı olmalı.
-Ne önkamerayı ne arka kamerayı pek kullanmam.
-Root atar Rom değişirim sıkıldıkça.
-Teknik servisiyle pek sıkıntı yaşamak istemiyorum.
-Bide güncelleme takıntım var.

Aklımda şu 5 telefon var :

1- LG G3 : Oyun oynarken ısınıyor diyolar.Birazda kasası hoşuma gitmiyor.Ama stabilite felan çok güzel bir telefon bence
2- HTC Desire Eye : Hem karizma duruyor,hem donanım iyi.Aklıma en çok yatan telefon şu an için.Ön kamera biraz kaba duruyor sadece.
3- HTC One E8 : Donanımı güzel,şarjıda güzel gidiyormuş.Kasa duruşunu pek sevmedim açıkcası.
4- Sony Z2 : Bu telefonunda oyun performansını pek bilmiyorum.Bilenler aydınlatırsa iyi olur.
5- Asus Zenfone 2 : 3GB Ram beni çeksede pazarda yeni sayılması ve Intel işlemci kullanması soru işareti yapıyor bende.
6- Huawei Ascend Mate 7 : Bu telefonu forumda gördüm.Güzel gibi ama hiç bir bilgim yok.Bilenler aydınlatabilir mi ?

Biraz marka isim takıntım var açıkcası.Bu fiyat aralığında başka telefon varsa bildiğiniz tavsiye edebilirsiniz tabi ama iPhone tavsiye etmeyin lütfen nefret ediyorum :)

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
z2 iyi bir seçenek gibi duruyor.Asus intel işlemci olmasa gözüm kapalı alırım ama malesef öyle.G3 fazla ısınıyor ve oyunlarda takılıyor.HTC modellerini bilemiyorum ama sony iyi bir seçim olur.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
z2 iyi bir seçenek gibi duruyor.Asus intel işlemci olmasa gözüm kapalı alırım ama malesef öyle.G3 fazla ısınıyor ve oyunlarda takılıyor.HTC modellerini bilemiyorum ama sony iyi bir seçim olur.

Sony Xperia Z2 iyi bir seçim olur telefonun dual shock özelliği ile oyun konsolu olarak kullanabilirsin ve kablosuz bağlantı ile psp olarak kullanabilirsin
Ram işlemci dahili hafıza ve yazılım geliştirme ve güncelleme konusunda diğerlerinden bir adım öndedir

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Z2 almalısın adamlar ps3-ps4 kolu bağlayıp oynuyorlar

BerkanArton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G3 tavsiye ederim Cok iyi bir kamerası var 15 dakikaya yakın bir oyun oynayınca ısınıyor ama normal bişey cünkü cogu telefon ısınıyor.Htc lere çöp diyebilirim kullanan arkadaşlarım var.Z2 güzel telefon fakat z5 çıktı biraz eski kalcak ve güncelleme büyük ihtimalle getirmezler.Sana önerebilecegim telefon G3 dür.Pisman olmassın.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
LG G3 tavsiye ederim Cok iyi bir kamerası var 15 dakikaya yakın bir oyun oynayınca ısınıyor ama normal bişey cünkü cogu telefon ısınıyor.Htc lere çöp diyebilirim kullanan arkadaşlarım var.Z2 güzel telefon fakat z5 çıktı biraz eski kalcak ve güncelleme büyük ihtimalle getirmezler.Sana önerebilecegim telefon G3 dür.Pisman olmassın.
4k ekran olunca oyunlarda iyi performans alamayabiliyorsun

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Hayır z1 bile marsmallow alacak z2 2 güncelleme daha alır

BerkanArton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4k ekran var ama incelemelere baktıgınızda kullanımı cok zor ve cok alan kaplıyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hayır z1 bile marsmallow alacak z2 2 güncelleme daha alır
Adamlar Genelde güncelleme yerine telefon cıkarıyor z3 e güncelleme gelcegine z4 çıkardıkları gibi

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Seni tatmin edecek telefon sony veya htcdir. En stabil ve hızlı arayüzler nexustan sonra bu markalarda. Ayrıca ikisininde birbirleriyle kapışan sese özel teknolojileri var. Sony kamerada biraz daha yukarda tabi htcden.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Seni tatmin edecek telefon sony veya htcdir. En stabil ve hızlı arayüzler nexustan sonra bu markalarda. Ayrıca ikisininde birbirleriyle kapışan sese özel teknolojileri var. Sony kamerada biraz daha yukarda tabi htcden.

Dostum para sıkıntın yoksa bekle Z5 premium al
Ram dahili ve harici hafıza işlemci ekran çözünürlüğü kamera ve video çekimi gibi birçok noktada önde şu an batarya biraz kapasite olarak düşük ama onu ultra stamine isimli uygulama ile aşacaklarını düşünüyorum
+walkman özelliği ile birçok ses teknolojisi mevcut

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ram dahili ve harici hafıza işlemci ekran çözünürlüğü kamera ve video çekimi gibi birçok noktada önde şu an batarya biraz kapasite olarak düşük ama onu ultra stamine isimli uygulama ile aşacaklarını düşünüyorum

Ultra stamina acil durumlar için yapılmış bir şey. Telefonu akıllı telefondan çıkartıyor.Yani bakın ultra güç tasarrufumuz var 10 gün dayanıyor demekle bataryayı geliştirmiş sayılmıyor sonyde htcde samsungda. Asıl önemli olan yüksek performans kullanımında şarjın iyi dayanması.

Ultra stamina acil durumlar için yapılmış bir şey. Telefonu akıllı telefondan çıkartıyor.Yani bakın ultra güç tasarrufumuz var 10 gün dayanıyor demekle bataryayı geliştirmiş sayılmıyor sonyde htcde samsungda. Asıl önemli olan yüksek performans kullanımında şarjın iyi dayanması.

Ha z3 kullanıyorum 2 aydır falan. Bir kez denemek için. Bir daha da açmadım ihtiyacım olmadı geceyi gördüm. Ertesi günü de rahat görürdümde ertesi günün gecesini göremem diye hep geceleri şarja takıyorum.Ha ertesi günün gecesinide gördüğüm oldu .Kullanmadığım wifi vs kapayıp parlaklığı ayarlayarak falan ama hiç biriyle uğraşmıyorum son performans kullanıyorum. Geceyi görüyor. Yeterli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Yuh adam E8 cihaza çöp dedi neyin kafası 😂

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25

Z2 biraz eski diğerlerine göre o düşündürüyor beni.Ha işlemci olarak aynılar gerçi.Muallaktayım o yüzden Z2'ye karşı.

Sony Xperia Z2 iyi bir seçim olur telefonun dual shock özelliği ile oyun konsolu olarak kullanabilirsin ve kablosuz bağlantı ile psp olarak kullanabilirsin
Ram işlemci dahili hafıza ve yazılım geliştirme ve güncelleme konusunda diğerlerinden bir adım öndedir

Z2 almalısın adamlar ps3-ps4 kolu bağlayıp oynuyorlar

Dualshock kolum yok.Parantez içinede yazdım Logitech F710 kolum var vede OTG destekleyen tüm telefonlarda taktığın an bağlanıyor XInput'ta.PSP'de kullanmıyorum zaten.Güncelleme olarak Sony cidden iyi işler başarıyor.

QHD'de oyunlar daha fazla performans istiyor ve buna bağlı olarak FPS'de rahatsız edici düşüşler yaşıyosun o yüzden biraz uzağım G3'e.

Hocam kamerayla pek işim yok dediğim gibi.Arada instagram'a atacak fotoğraflar çekerim belki stüdyoda video 3 4 dakikalık.Anlaşılır düzeyde olsun yetiyor benim için :D

Para sıkıntım var hocam.Dikkat ederseniz buradaki telefonlarda 1400-1500 civarı olan telefonlar.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Herkese merhabalar.1 aya yeni bir telefon alacağım .Telefondan beklentilerim :

-En az 2 yıl rahat götürmeli beni
-Ses kalitesi iyi olmalı.Günde 3 saat felan kulaklığım takılı olur.
-Kendi hoparlörünüde kullanırım oyun oynarken vs.
-GTA Max Payne vari oyunlar oynamak istiyorum.
-OTG desteği olmalı.(F710 gamepadim var.Onu bağlamak istiyorum açıkcası :D )
-Gün içersinde çoğunluk Whatsapp,Instagram felan girerim, oyun oynamam.Bunlarla bana 1 günü rahat çıkarmalı.
-Az birazda olsa bi duruşu,bi karizması olsun :D
-Renkleri biraz canlı olmalı.
-Ne önkamerayı ne arka kamerayı pek kullanmam.
-Root atar Rom değişirim sıkıldıkça.
-Teknik servisiyle pek sıkıntı yaşamak istemiyorum.
-Bide güncelleme takıntım var.

Aklımda şu 5 telefon var :

1- LG G3 : Oyun oynarken ısınıyor diyolar.Birazda kasası hoşuma gitmiyor.Ama stabilite felan çok güzel bir telefon bence
2- HTC Desire Eye : Hem karizma duruyor,hem donanım iyi.Aklıma en çok yatan telefon şu an için.Ön kamera biraz kaba duruyor sadece.
3- HTC One E8 : Donanımı güzel,şarjıda güzel gidiyormuş.Kasa duruşunu pek sevmedim açıkcası.
4- Sony Z2 : Bu telefonunda oyun performansını pek bilmiyorum.Bilenler aydınlatırsa iyi olur.
5- Asus Zenfone 2 : 3GB Ram beni çeksede pazarda yeni sayılması ve Intel işlemci kullanması soru işareti yapıyor bende.
6- Huawei Ascend Mate 7 : Bu telefonu forumda gördüm.Güzel gibi ama hiç bir bilgim yok.Bilenler aydınlatabilir mi ?

Biraz marka isim takıntım var açıkcası.Bu fiyat aralığında başka telefon varsa bildiğiniz tavsiye edebilirsiniz tabi ama iPhone tavsiye etmeyin lütfen nefret ediyorum :)
g3 de ısınma var ilerde oynadıgın oyunlar 2 k destekleyince oyun performansı yerlerde olacak g3 ün hem bazı kasa çatlama sorunlarıda var xperia z2 kamera ve ekranda rakiplere göre kötü tavsiye etmem zenfone 2 de bazı uygulamalarda sorun olabiliyor x86 mimarili işlemci oldugu için,huawei mate 7 gayet güzel fakat kirin işlemci sıkıntılı bazı yerlerde uyuşmazlık sorunu yapabiliyor bazı oyunlarda kaplama atması olabiliyor bu telefonlar arasından önerim htc one e8 desire eye al derdim fakat desire modellerine güncelleme pek gelmiyor one serisi daha ön planda ama 1500-1600 tl bandında note 4 s6 da bulabilirsiniz bu modeller daha üst seviye ler

Robinson Crusoe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
LG G3 : Oyun oynarken ısınıyor ve şarjı çok kötü.
2- HTC Desire Eye : Tırt. Arka kameranın aynısını öne koymuşlar.
3- HTC One E8 : Çelik kasa ve ısınma sorunları var. Çelik kasa olduğundan dolayı çabuk ısınıyor.
4- Sony Z2 : Buna bir şey diyemem.
5- Asus Zenfone 2 : Öyle pekte övüldüğü kadar bir telefon değil. Kamerası berbat. Bataryası 3.000 amperin hakkını veremiyor intel işlemci çok fazla şarj harcıyor.
6- Huawei Ascend Mate 7 : Bunada bir şey diyemem.

Alacaksan Samsung Galaxy Note 4 al.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
3- HTC One E8 : Çelik kasa ve ısınma sorunları var. Çelik kasa olduğundan dolayı çabuk ısınıyor.
5- Asus Zenfone 2 : Öyle pekte övüldüğü kadar bir telefon değil. Kamerası berbat. Bataryası 3.000 amperin hakkını veremiyor intel işlemci çok fazla şarj harcıyor.

bazı yorumlara katılmamakla beraber bence z2 güzel cihaz, note 4 fiyat olarak pahalı

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
g3 de ısınma var ilerde oynadıgın oyunlar 2 k destekleyince oyun performansı yerlerde olacak g3 ün hem bazı kasa çatlama sorunlarıda var xperia z2 kamera ve ekranda rakiplere göre kötü tavsiye etmem zenfone 2 de bazı uygulamalarda sorun olabiliyor x86 mimarili işlemci oldugu için,huawei mate 7 gayet güzel fakat kirin işlemci sıkıntılı bazı yerlerde uyuşmazlık sorunu yapabiliyor bazı oyunlarda kaplama atması olabiliyor bu telefonlar arasından önerim htc one e8 desire eye al derdim fakat desire modellerine güncelleme pek gelmiyor one serisi daha ön planda ama 1500-1600 tl bandında note 4 s6 da bulabilirsiniz bu modeller daha üst seviye ler

Aynen hocam o düşündürüyor benide G3'te.ZF 2'yi sildim gibi bişey.Huawei'yi birazda meraktan yazdım.Hoş bi tasarımı var açıkcası.Desire Eye'a çıkıyor gibi kalbimin yolları :D Bide hocam bi yanlışınız var.Desire Eye, M8'le beraber HTC'nin 2 amiral gemisinden biri olarak sunuldu piyasaya.Desire Eye'ı aslında pek Desire serisiyle bir tutmamak lazım.E8'in önemi Desire Eye'dan geride HTC'nin gözünde.Özetle M8>Desire Eye>E8 .E8,M8'in daha ucuz versiyonu olarak yapıldı,plastik kasa tek kamera vs. ama Desire Eye tek başına bi amiral telefon.Fazla uzattım sözü kusra bakmayın :)

Desire alırsam zaten kameradan almayacağım.Konuda da belirttiğim gibi,kamerayla pek bir işim yok.E8'de plastik kasa kullanır.M8 çelik kasa kullanıyor.Zaten üstteki ilk 4 telefonun cpu'da gpu'da aynı.Note 4 bu fiyat segmentinde değil.Çok daha pahalı kalıyor.Buradaki telefonları indirim takip edersen 1250 bile alabiliyosun rahatça.

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Xperia Z2 premium bir cihaz eline al kullan en stabil ve mantıklı olanı...

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Fiyatına göre bir efsane lenovo p70 ama eğer para sıkıntısı yoksa z2 tabiki dha iyi olur.

Hocam Sony nin arayüzünü pek sevmiyorum çok sade geliyor. Daha 5.0 arayüzüne bakmadım gerçi.Z2 yada HTC'lerden birini alacağım kararım o yönde. Zaten yukarıda da dediğim gibi telefonların özellikleri aynı tasarımlarına kalıyor iş birazda.

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Hocam Sony nin arayüzünü pek sevmiyorum çok sade geliyor. Daha 5.0 arayüzüne bakmadım gerçi.Z2 yada HTC'lerden birini alacağım kararım o yönde. Zaten yukarıda da dediğim gibi telefonların özellikleri aynı tasarımlarına kalıyor iş birazda.
5.1.1 güncellemesinden sonra çok hoş bir arayüzü oldu sony nin , uygulamaları da kendine özel , walkman gibi mesela sürekli güncelleniyor.

Screenshot_2015-04-13-23-55-53.png

SeeTake

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Z2 ya da G3. Ama Yoğun Kullanacaksan Z2...

AyfonDelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Z2 yada Desire Eye almalısın 2.el 5s yada M8ede bakabilirsin . bu telefonlar seni uzun yıllar götürür SONY,HTC ve APPLE dan şaşma dermi pişman olursun

Senfonist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia M5'i bekleme gibi bir lüksünüz bulunuyorsa beklemenizi öneriyorum. Daha güncel ve kaliteli olur düşüncesindeyim.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
5.1.1 güncellemesinden sonra çok hoş bir arayüzü oldu sony nin , uygulamaları da kendine özel , walkman gibi mesela sürekli güncelleniyor.

Screenshot_2015-04-13-23-55-53.png

Hocam şimdi bu fotoğraf geldi mertlik bozuldu :D Hocam internettende baktım yeni renk paleti çok güzel olmuş telefona canlılık gelmiş.HTC' vardı gönlümde ama yerini aldı nerdeyse 5.0'la Z2.Teşekkürler hocam bilgilendirme için :) Dostum birde OTG desteği var mı Z2'de ?

Xperia M5'i bekleme gibi bir lüksünüz bulunuyorsa beklemenizi öneriyorum. Daha güncel ve kaliteli olur düşüncesindeyim.

Hocam max 1-1,5 ay vaktim var.Telefonum öldü zaten.Birde M5'in MTK işlemci kullanması hoşuma gitmedi. 1400 1500 TL vereceğim telefonda Snapdragon olması taraftırıyım açıkcası.

Z2 yada Desire Eye almalısın 2.el 5s yada M8ede bakabilirsin . bu telefonlar seni uzun yıllar götürür SONY,HTC ve APPLE dan şaşma dermi pişman olursun

Dostum iOS düşmanıyım :D E8'le M8 zaten aynı değerde olan telefonlar donanımsal olarak.Desire Eye ile Z2'de keza öyle.Zaten Sony ile HTC arasındayım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş telefonların o kadar çok hatası varmış ki mühendisler bilmiyormuş siz bilmişssiniz bravo :mrgreen: