Telefon önerilerinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Merhaba arkadaşlar, şu sıralar yine bir telefon arayışına girdim ama ne alsam ne kullansam bilemiyorum aldığım telefonlarda bir türlü aradığımı bulamıyorum yani memnun olamadım gitti. Şuan şehirler arası otobüsten yazıyorum ve fark ettiğim en büyük olay telefonun bataryası büyük olacak yoksa bir telefonla hemen hemen aynı boyutta olan powerbank ile gezmek zorunda kalıyoruz.

Bir çoğunuzun bildiği gibi marka takıntım yok ne olsa kullanırım mutlu etsin yeter son amiraller harici çoğu cihazı kullandım v10, 950xl ,note 4 , iphone se, g2, g3, s6, a7, g8, gm5p, 640xl, iphone5s, htc m9 yani liste uzun marka takıntım yok içlerinde 1-2 ay kullandığım da var 1 hafta alıp burada yazmaya bile fırsat bulamadan verdiğim de var bazen arkadaşımın daha sim kart takmadığı cihazı bana verip al bi test et dediği de oluyor

ama kişisel kullanım için bir türlü karar veremiyorum öyle ki şuan g8 kullanıyorum :D ve cihazı kullanmada ki tek sebebim çin den gelen bedava kılıflar :D

şimdi ne kullansam memnun olamadım
v10 tasarımı güzel batarya memnun etmedi,
950 xl desen kıvamlı ama işlemci yı sevmedim ısınıyordu,
note4 neden verdim onu bile hatırlamıyorum,
s6 ince hoş ama bunun da batarya yetmedi bana 1 hafta bile durmadı,
iphone se bir süre sonra sıktı ekran da çok ufak geldi,
g2 en çok ciddi anlamda iyi ki aldım dediğim cihaz oldu bu hala duruyor evde :D seviyorum,
g3 ü 3 gün anca kullandım g2 ye çok benziyordu,
m9 o alt bantlara rağmen fiziksel tuş olmaması çok gözüme battı,
gm5p merak için aldım optimizasyon da sorun var gibi geldi verdim gitti
640xl bir ara fazla tarayıcı odaklı çalışıyordum o sıra işimi gördü uygulama ihtiyacı başlayınca buda gitti,
a7 2016 bunu da alıp bir bakem hele dedim nasıl birşey hep aynı seri gitmeyelim dedim buda ağır geldi elime bilmiyorum bana mı öyle geldi kullanırken yormaya başladı
iphone 5s bırak android ruh emiciler gibi sömürdü seni dedim ios ile takıl diyerekten aldım :D ama cısk cihazı kuzenime verdim ( tabi ki bedava değil sonuçta bizde teknoloji mağazası sahibi değiliz)
sonra huawei mate s almaya gittim biraz da bunu kullanıyım diye aldığım yerde eleman cihazı açalım da kılıf hediye edeyim size dedi bende al aç dedim arkadaş telefonu yere düşürdü :D sonuç ekranda kocaman bir çatlak abi g8 vereyim daha ucuz dedi :D tabi oda biliyor du nasıl olsa 1 ay gidecek diye ama ne olduysa biraz sıkıntılar vs biraz da ne alacağımı bulamadım g8 kaldı elimde şaka bir yana malzeme parmak izi okuyucu (aklıma geldi note 4 dü parmak izi okuyucusuna gıcık oldum diye satmıştım) vs hoşuma gitti ama buda sıktı

yazım uzun oldu artık kusuruma bakmayın şimdi ne alsam beklesem de gelecek amiraller den mi alsam ? ne yapsam bilemedim şuan ki amiralleri alsam hemen hemen eskidi sayılırlar yani kimini de arkadaşlarım sağolsun denedim hevesimi aldım. ne yapsam bilemedim.

otobüs mola yerine yaklaştı fazla uzatmayım yazıyı ne olursa olsun cihazım modeli markası donanımı fark etmez önerilerinizi bekliyorum.

iyi forumlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
bu listede eksik olan s4mini, s3, meşhur discovery, iphone 3gs (hayatımda en çok sevdiğim 2. telefon) gibi eski modeller de var hatta çok zorlarsam 6600 a kadar gidiyor 5110 filan :D ama o kadar detaya gerek yok kısacası çok model kullandım ama önceden aldığım cihazlarda mutlu oluyordum beni hiç yoksa 1 sene 2 sene mutlu edebiliyordu ama artık o kalmadı acaba bende mi sıkıntı var ?

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Merhaba arkadaşlar, şu sıralar yine bir telefon arayışına girdim ama ne alsam ne kullansam bilemiyorum aldığım telefonlarda bir türlü aradığımı bulamıyorum yani memnun olamadım gitti. Şuan şehirler arası otobüsten yazıyorum ve fark ettiğim en büyük olay telefonun bataryası büyük olacak yoksa bir telefonla hemen hemen aynı boyutta olan powerbank ile gezmek zorunda kalıyoruz.

Bir çoğunuzun bildiği gibi marka takıntım yok ne olsa kullanırım mutlu etsin yeter son amiraller harici çoğu cihazı kullandım v10, 950xl ,note 4 , iphone se, g2, g3, s6, a7, g8, gm5p, 640xl, iphone5s, htc m9 yani liste uzun marka takıntım yok içlerinde 1-2 ay kullandığım da var 1 hafta alıp burada yazmaya bile fırsat bulamadan verdiğim de var bazen arkadaşımın daha sim kart takmadığı cihazı bana verip al bi test et dediği de oluyor

ama kişisel kullanım için bir türlü karar veremiyorum öyle ki şuan g8 kullanıyorum :D ve cihazı kullanmada ki tek sebebim çin den gelen bedava kılıflar :D

g2 en çok ciddi anlamda iyi ki aldım dediğim cihaz oldu bu hala duruyor evde :D seviyorum,
640xl bir ara fazla tarayıcı odaklı çalışıyordum o sıra işimi gördü uygulama ihtiyacı başlayınca buda gitti,
a7 2016 bunu da alıp bir bakem hele dedim nasıl birşey hep aynı seri gitmeyelim dedim buda ağır geldi elime bilmiyorum bana mı öyle geldi kullanırken yormaya başladı
iphone 5s bırak android ruh emiciler gibi sömürdü seni dedim ios ile takıl diyerekten aldım :D ama cısk cihazı kuzenime verdim ( tabi ki bedava değil sonuçta bizde teknoloji mağazası sahibi değiliz)
sonra huawei mate s almaya gittim biraz da bunu kullanıyım diye aldığım yerde eleman cihazı açalım da kılıf hediye edeyim size dedi bende al aç dedim arkadaş telefonu yere düşürdü :D sonuç ekranda kocaman bir çatlak abi g8 vereyim daha ucuz dedi :D tabi oda biliyor du nasıl olsa 1 ay gidecek diye ama ne olduysa biraz sıkıntılar vs biraz da ne alacağımı bulamadım g8 kaldı elimde şaka bir yana malzeme parmak izi okuyucu (aklıma geldi note 4 dü parmak izi okuyucusuna gıcık oldum diye satmıştım) vs hoşuma gitti ama buda sıktı

yazım uzun oldu artık kusuruma bakmayın şimdi ne alsam beklesem de gelecek amiraller den mi alsam ? ne yapsam bilemedim şuan ki amiralleri alsam hemen hemen eskidi sayılırlar yani kimini de arkadaşlarım sağolsun denedim hevesimi aldım. ne yapsam bilemedim.

otobüs mola yerine yaklaştı fazla uzatmayım yazıyı ne olursa olsun cihazım modeli markası donanımı fark etmez önerilerinizi bekliyorum.

iyi forumlar.
bu listede eksik olan s4mini, s3, meşhur discovery, iphone 3gs (hayatımda en çok sevdiğim 2. telefon) gibi eski modeller de var hatta çok zorlarsam 6600 a kadar gidiyor 5110 filan :D ama o kadar detaya gerek yok kısacası çok model kullandım ama önceden aldığım cihazlarda mutlu oluyordum beni hiç yoksa 1 sene 2 sene mutlu edebiliyordu ama artık o kalmadı acaba bende mi sıkıntı var ?
öncelikle hayırlı yolculuklar :) ios mu android mi kullanmak istersiniz önce kendinizde onu belirleyin. batarya konusu sizin için önemli yazınızdan anladığım kadarıyla, bu yüzden ios tarafında plus model almanızı tavsiye ederim. android olarak daha önce htc one m8 kullandım ve batarya olarak beni memnun etti, bu sebepten htc10 önerebilirim.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Mağaza değilim diyorsun ama maşallah el atmadığın tel kalmamış.:D
V20 derim Edge sersine de bir göz at.;)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Mağaza değilim diyorsun ama maşallah el atmadığın tel kalmamış.:D
V20 derim Edge sersine de bir göz at.;)

ya benim tek kötü alışkanlığım diyebiliriz küçükken oturduğumuz muhit pek düzgün bir yer değildi yani çevresinde ki çocuklar gençler başka şeylere ilgi duyuyordu ailem de beni uzak tutmak için tek hobim olan mobil cihaz ve teknoloji ile ilgilenmeme hiçbir zaman karışmadı hatta ne desem oldu diyebilirim :D

ondan dolayı çok cihaz kullandım birde üstüne çevremde ki insanlar bu ilgimi bildiği için hani düşün telefon almışlar kutusunda jelatini duruyor aldığı gibi bana getirip al sen aç birkaç hafta kullan diyorlar :D şunu da ekleyim ciddi anlamda temiz kullanırım her şeyi kol saatimin camı çizilse onu onarmadan(kalın camsa saatçiler ince cizikleri siliyor) rahat edemem :D takıntılıyım huyum pis...

v20 bana da güzel geliyor ama arayüz olarak çok sıkmaya başladı şimdi g3-g4-v10 hep benzer arayüz çok ufak değişiklik var yada bana aynı geliyor hani arayüzden öte farklı bir deneyim sunmadılar bana bu cihazlar v20 farklı olursa neden olmasın

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
ya benim tek kötü alışkanlığım diyebiliriz küçükken oturduğumuz muhit pek düzgün bir yer değildi yani çevresinde ki çocuklar gençler başka şeylere ilgi duyuyordu ailem de beni uzak tutmak için tek hobim olan mobil cihaz ve teknoloji ile ilgilenmeme hiçbir zaman karışmadı hatta ne desem oldu diyebilirim :D

ondan dolayı çok cihaz kullandım birde üstüne çevremde ki insanlar bu ilgimi bildiği için hani düşün telefon almışlar kutusunda jelatini duruyor aldığı gibi bana getirip al sen aç birkaç hafta kullan diyorlar :D şunu da ekleyim ciddi anlamda temiz kullanırım her şeyi kol saatimin camı çizilse onu onarmadan(kalın camsa saatçiler ince cizikleri siliyor) rahat edemem :D takıntılıyım huyum pis...
Öyle huya can kurban.;)
Benim de arkadaşlarım bir telefon,bilgisayar vs aldığı zaman bana getiriyor bak sen anlarsın diyorlar ben de aşırı telefon delisiyim ama öğrenci olduğumuz için hep 2.el yada f/p takılıyoruz.:)Anladığım kadarıyla bakıyorum ben de.;)

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Değişiklik olsun Xiaomi Mİ5 al :)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
mi de olabilir mi mix çok hoşuma gitti ama fazla pahalı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Amiral gemisi alacaksan bekle s8 g6 htc 11
İlla şimdi amiral gemisi alacam dersen benim önerimi biliyorsun S7 Edge sonra v20 sonra HTC 10

Ama fiyat takıntın yoksa şimdi telefon almanı tavsiye etmem

Note 7 olsa al derdim de yeni telefonlar gelecekken şuanki amiral gemilerine bu paralar verilir mi karar veremiyorum

Son düzenleyen moderatör:

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Mix biraz pahalı bence de. Tasarımı da çok güzel ama sanki düşse ortadan ikiye bölünücekmiş gibi duruyor.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Amiral gemisi alacaksan bekle s8 g6 htc 11
İlla şimdi amiral gemisi alacam dersen benim önerimi biliyorsun S7 Edge sonra v20 sonra HTC 10

Ama fiyat takıntın yoksa şimdi telefon almanı tavsiye etmem
Aynen daha iyileri çıkabilir ve aynı zaman da daha güzelleri de.;)
Mix biraz pahalı bence de. Tasarımı da çok güzel ama sanki düşse ortadan ikiye bölünücekmiş gibi duruyor.
Söylemişlerdi zaten camı dayanıklı değil diye.:(

M

Murat Burç

SDN Okuru
mi de olabilir mi mix çok hoşuma gitti ama fazla pahalı
Mi mix tırt
Sadece donanım basılmış gerisi büyük bir yalan
820 +6gb ram li cihaz artı ekran kasa oranı başka bir yok kamera tırt 3000-4000 tl o cihazın için çok fazla

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
fiyat olarak düşer de ekran da fala büyük geldi 5,5 modeli çıkarsa alınabilir tasarım olarak hoşuma gitti donanım olarak zuk edge daha f/p olacak gibi aslında beklemek daha mantıklı gibi geldi bana biraz daha çünkü sizler de fark ettiyseniz cihazlarda 6 gb şuan üst paket şeklinde sunulmaya başladı ilerleyen günlerde birisi baz modelde de kullanacak ve tüm markalar aynısını yapacak bu tasarımı görünce de bekle be bu adamlar yapar güzel birşey diye de düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi

ama fiyat çok pahalı tamam seviyorum da o kadar da çok para vermek sitemiyorum uzun süre kullanacak olsam acımam ama

M

Murat Burç

SDN Okuru
fiyat olarak düşer de ekran da fala büyük geldi 5,5 modeli çıkarsa alınabilir tasarım olarak hoşuma gitti donanım olarak zuk edge daha f/p olacak gibi aslında beklemek daha mantıklı gibi geldi bana biraz daha çünkü sizler de fark ettiyseniz cihazlarda 6 gb şuan üst paket şeklinde sunulmaya başladı ilerleyen günlerde birisi baz modelde de kullanacak ve tüm markalar aynısını yapacak bu tasarımı görünce de bekle be bu adamlar yapar güzel birşey diye de düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi

ama fiyat çok pahalı tamam seviyorum da o kadar da çok para vermek sitemiyorum uzun süre kullanacak olsam acımam ama
Mi mix aslında boş bir model tamam tasarım olarak güzel olabilir fakat kamera dır vbdir bu konularda geride yarın Birgün o tasarım buyuleyiciligjni kaybettiği vakit bu niye iyi çekmiyor bunda şu niye yok demeye başlarsın.
O telefon sırf o tasarımda diye 4000 tl verilmez zuk z2 pro mesela tasarım mi.mixten kötü ama donanım tarafı tamamen aynı ülkemize gelse fiyatı en fazla 1500-1600 olacak mı mide 4000 verceg8me aynı donanımlı zuk z2 pro yu alir geçerim

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Mi mix aslında boş bir model tamam tasarım olarak güzel olabilir fakat kamera dır vbdir bu konularda geride yarın Birgün o tasarım buyuleyiciligjni kaybettiği vakit bu niye iyi çekmiyor bunda şu niye yok demeye başlarsın.
O telefon sırf o tasarımda diye 4000 tl verilmez zuk z2 pro mesela tasarım mi.mixten kötü ama donanım tarafı tamamen aynı ülkemize gelse fiyatı en fazla 1500-1600 olacak mı mide 4000 verceg8me aynı donanımlı zuk z2 pro yu alir geçerim

aynen bende öyle düşünüyorum bakalım belki 5.5 icnh modeli çıkar da makul mantıklı bir fiyata satılırsa değerlendiririz sony lensi kullanıyor bildiğim kadayla ama kamera da donanım kadar yazılım da önemli bunu değerlendireceğim samsung s8 de değişik tasarım ile gelirse şu geçenlerde çıkan tasarım gibi benim gözümde 1. sıraya gelir :D ama hep bu hevesle bekleyip ufak farklılıklar görünce de alası gelmiyor insanın

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Hocam seni S7 açar bence. Tasarım desen şık elde güzel duruyor hafif. Batarya performansı iyi birde andeoid 7 ile ekran çözünürlüğü düşürme gelecek batarya daha da iyi olacak hızlı şarj var. Hızlı üzme ip68 var. Tam senlik bence.

Reaksiyon puanı
222
Bence bekle hocam elindeki telefon yeni amiraller çıkana kadar seni idare edebilecek bir telefon şimdi bi s7 alsan s8 ile pişman olabilirsin :) Ama amiral degilde f/p güçlü telefonlar düşünürsen mi yada zuk serisi şuan alınabilir :)

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
bana da beklemek daha mantıklı geliyor şuan

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bu kriterlere s7 edge uygun gibi.Mi mix alma yere düşürsen o cihaz sağ çıkmaz.İphone'u salla sıkılıyorum demişsin ios'ta yıllardır arayüz aynı,küçük değişiklikler dışında.Htc bataryada üzer gibi.4.30 saat ekran süresi yeter mi normal kullanımda sen karar ver.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271

iyi forumlar.
V20 kesinlikle hem uygun fiyat hemde bol hediyeli

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
iphone 7 biraz farklı olsaydı evet diyecektim

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Nasıl yaramıyor. 700 Tllik kulaklık mi yaramayacak 360 Kamera mi
Adamlar g5'le beraber satamadıklarını millete kakalıyor.360 cam'i olmayan birisinin of ya keşke bi tane olsa falan diyeceğini sanmıyorum.Aynı şekilde b&o Modülü de zaten cihazdaki ses kalitesinin iyi olması sebebiyle başka telefonlarda kullanılabilir.Yani v20 kullanıcısının pek işine yaramayacak Şeyler bunlar.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Htc 10 al kamerası herşeyi güzel ayrıca hepsiburadada indirimi var 2.300 lira 100 lira world bonus veriyor 2.200 geliyor kaçırma