Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lens kaymasıda mevcut ben onu sorun etmiyodum sağ üst köşede kasa açıklığıda var onuda sorun etmiyodum ancak değiştirmezler demişsiniz onu anlayamadım ben telefonla konuşamıyorum arkadaşlar bazen 1 dakikada kesiliyor yeniden arıyorum bazen 5 dakikada bazende arka arkaya sürekli görüşmem kesiliyor böyle bi sorundan ötürü değişim olmazsa direk tüketici haklarına şikayette bulunurum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar xperia z2de keşfettiğim bi açıktan bahsedicem cihazım kutudan basit kulaklıkla çıktı gidip gürültü engelleyici kulaklığı aldım fakat ses bana az geldi bi gün müzik dinlerken tesadüfen ses düzeyi ayarlarına girdim ve ortadaki ses ayarını en sonda olmasına rağmen biraz geri çekip tekrar fulledim tamama bastım bu esnada müzik kesildi tamama basınca yeniden çalmaya başladı ve ses mükemmel seviyede yükseldi bu işlemi her defasında yapmak çok can sıkıcı bunu daha önce keşfeden oldumu ve sony bunu ne zaman düzeltir bi fikri olan var mı ?

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar xperia z2de keşfettiğim bi açıktan bahsedicem cihazım kutudan basit kulaklıkla çıktı gidip gürültü engelleyici kulaklığı aldım fakat ses bana az geldi bi gün müzik dinlerken tesadüfen ses düzeyi ayarlarına girdim ve ortadaki ses ayarını en sonda olmasına rağmen biraz geri çekip tekrar fulledim tamama bastım bu esnada müzik kesildi tamama basınca yeniden çalmaya başladı ve ses mükemmel seviyede yükseldi bu işlemi her defasında yapmak çok can sıkıcı bunu daha önce keşfeden oldumu ve sony bunu ne zaman düzeltir bi fikri olan var mı ?
Kulaklığı ne kadara aldınız acaba link verir misiniz?

mengola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lens kaymasıda mevcut ben onu sorun etmiyodum sağ üst köşede kasa açıklığıda var onuda sorun etmiyodum ancak değiştirmezler demişsiniz onu anlayamadım ben telefonla konuşamıyorum arkadaşlar bazen 1 dakikada kesiliyor yeniden arıyorum bazen 5 dakikada bazende arka arkaya sürekli görüşmem kesiliyor böyle bi sorundan ötürü değişim olmazsa direk tüketici haklarına şikayette bulunurum

Arkadaşım senin bu dediğin sorun internette çeşitli forumlarda da söyleniyor.Ben z2nin özelliklerini çok beğendim bu sorunu duyunca beklemeye geçtim.Başka bu sorundan haberi olan var mı?

Muhammed Fida

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapmayı istediğim şöyle bir derdim var.
Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum:

Telefona bir şeyi kaydederken, watsap'tan inen vs. direkt ön belleğe değil de harici SD karta kaydetmesini istiyorum. Bunu nasıl seçip kaydedebilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar; ben de yurtdışında z2 aldım ve telefonum maalesef çekimiyor. Açık hava da problem yok ama evin içerisinde girdiğinizde hemen kesiliyorç google dan aratırığımda buna benzer bir çok sorun yaşayanla karşılaştım. Bu gibi sorunla daha önce karşılaşan var mıdır ?

ylmz_bulent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gelen güncellemelerle eski sorunlar çözüldü mü ısınma sorunu vs.

dimitri26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z2Am80.jpg
Abi kameranın sağında toz katmanı gibi bi katman birikmiş camın altında ne yapmalıyım :confused1:

şu arkadaştaki gibi kameranın sağ altında bi açıklık var. küçük beyaz bişey girmişti temizledim . su geçirir mi ora acaba

Muhammed Fida

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapmayı istediğim şöyle bir derdim var.
Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum:

Telefona bir şeyi kaydederken, watsap'tan inen vs. direkt ön belleğe değil de harici SD karta kaydetmesini istiyorum. Bunu nasıl seçip kaydedebilirim ?
Harici bellek kullanan yok mu ya?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Hiç bilmiyorum ama ayarlar/depolanın veya uygulamaların oraları bi karıştır varsa orda vardır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya arkadaşlar bu sorun bitek bende mi var? Teli alalı 2 GUN oldu ama sarjı 8-9 saat ya gidiyor ya gitmiyor. 1,5 saat bu forumda takıldım yuzde 20 sarj yedi. Stampa modu felan acık. Isınmadan felan gectim bu sarj olayı canımı sıktı. Bide bazen kamerada dalgalanmalar oluyor sizde oluyor mu bu? Media Markt ten aldım teli. Bide harici Wifi lens aldım her xperia kullanıcılarına onarim dehşet bişey

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar S5, ıphone 5 derken Z2 almaya karar verdim fakat ithalatçı firma garantisi veya sony garantisi arasındaki fark nedir ayrıca almak istediğimde tüm aksesuarlarıyla almak istiyorum. büyük marketlerde fiyatı baya yüksek internet üzerinden ise birçok yerde daha uygun fiyatlar buldum fakat bu seferde güvenmiyorum, nerden almamı önerirsiniz acaba ? önerilerinizi bekliyorum...
dönüş yapacak kimse yokmu ?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
dönüş yapacak kimse yokmu ?

Ithalatçı garanti yurtdışından ithal edip satan firmaların verdiği garantidir.Ithalatçı garantili telefonlar ucuz oluyor ve kutu içeriğibde tam olabiliyor.(olmayabilirde) Sony garanti ise Sony nin kendi baktığı garantidir.Sony garantili ürünlerde gürültü engelleyici kulaklık çıkmıyor bunu da söyliyim Ithalatçı garantili alcaksan Delta garanti almanı öneririm ama Sony garantili alman daha iyi olur garantide sıkıntı yaşamazsın :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar z2 de clash of clansi açarken telefon dondu ne açılıyor ne kapanıyor hiç bi tuş işe yaramıyor ne yapmam lazım 1 saat kadar bekledim hala aynı

caglanur1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben iki aydır z2 kullanıyorum havuzda da çekim yaptım hiçbirşey olmadı telefonumdan %90 memnunum tek çaresini bulamadığım olay. konser çekimleri ses sürekli patlıyo bi cızırtı çekim yapmam anlamsız hal alıyor. bunun bi çaresi yok mu ya arkadaşlarımın çekimlerindeki sesler normal benimkinde sadece bi bas gürültüsü o kadar. bu bir tek bende şikayetse garantiye yollaycam cihazı bi cevap veren olursa çok memnun olurum

all1none

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​1-Telefonun ilk çıktığı tarihlerde forumlarda sürekli ısınma ve şarj problemlerine değinilmiş. Üstünden 1-2 ay geçtikten sonraki konularda ise sony nin bir güncelleştirme yayınlayarak bu sorunlara çözüm getirdiği söyleniyordu. Bu doğru mu ? Müzik dinleyip feys twitter instagram whatsapp gibi uygulamalarda ttakılırken ısınma yapıyor mu ? Oyunlardaki ısınma performansı tam olarak nasıl şuanda ? Yani çok aşırı ısınma yapıp kapatmak zorunda kalıyor muyuz?

2-O bahsettiğim güncellemeden sonra batarya günü çıkarıyor mu ? Oyunlardaki bataryaperformansı nasıl ?

3- 2-3 ay kullanımda yanlardaki kapaklarda gevşeme kendi kendine açılma oldugu söyleniyor(şarj) böyle bir problem oluşuyor mu ?

4- Ekranın üst kısmında bir boşluk oldugu ve su geçirebileceği söyleniyordu doğrumudur ?

5- Telefon uzun vadeli kullanımda donma kasma vb yapar mı ? (2-3 sene kullanmayı duşunuyorum)

Son bişey daha. Şuan z2nin fiyatı 2199 z3 gelicek 2-3 aya türkiyeye z2 nin fiyatındane kadar bi indirim olur ? Ve z2 den fazla farkı olmadıgı için z3 e fazla para vermeye gerek olmadıgını dusunuyorum sizce doğru mu düşünüyorum?
Şimdiden teşekkürler..

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Ben 5 gün önce bi hata yapıp gittim z2 aldım ilk defa bi telefonu büyük heveslerle gittim dünyanın parasını sayıp aldım. Ve sonuç tam bi hayal kırıklığı ve fiyasko. Oyun oynayamıyorum 10 dakika oynayın diorum elim yanıyor. Sürekli kullanımda sarj 7 saati zor görüyorum stamina felan filan hepsi açık artı bide batarya doktoru indirdim. Sarjı 1,5-2 gün gidiyor diyenlere hayret ediyorum. Sizin kullandığınız z2 de benimki ne? Kamerasına gelince Video çekerken dalgalanmalar oluyor ve çektiğin videoları izlerken o dalgalanmalar ordada çıkıyor. Güneş ışığında çekimleri güzel ama oda ışığında iğrenç çekiyor sanki 5mp gibi. Gittim bide harici lens aldım. Su anda o kadar pişmanım ki kafamı duvarlara varalım geliyor telefonu yerden yere çarpasım geliyor. Kendimi fena halde aldatıldım ve kazıklanmış hissediyorum. Cunku almadan önceki araştırdım z2 özelliklerinin hiç biri benim z2 de mevcut değil. Şu An teknik servise gönderip para iadesi yada ürün değişimi yapmalarını isticem ki teknik servisi zaten içler acısı... Olmazsa z2 yi satıp ki yarı parasına anca satarım heralde z3 almayı yada sony maceramı burda sonlandırmayı düşünüyorum.

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben 5 gün önce bi hata yapıp gittim z2 aldım ilk defa bi telefonu büyük heveslerle gittim dünyanın parasını sayıp aldım. Ve sonuç tam bi hayal kırıklığı ve fiyasko. Oyun oynayamıyorum 10 dakika oynayın diorum elim yanıyor. Sürekli kullanımda sarj 7 saati zor görüyorum stamina felan filan hepsi açık artı bide batarya doktoru indirdim. Sarjı 1,5-2 gün gidiyor diyenlere hayret ediyorum. Sizin kullandığınız z2 de benimki ne? Kamerasına gelince Video çekerken dalgalanmalar oluyor ve çektiğin videoları izlerken o dalgalanmalar ordada çıkıyor. Güneş ışığında çekimleri güzel ama oda ışığında iğrenç çekiyor sanki 5mp gibi. Gittim bide harici lens aldım. Su anda o kadar pişmanım ki kafamı duvarlara varalım geliyor telefonu yerden yere çarpasım geliyor. Kendimi fena halde aldatıldım ve kazıklanmış hissediyorum. Cunku almadan önceki araştırdım z2 özelliklerinin hiç biri benim z2 de mevcut değil. Şu An teknik servise gönderip para iadesi yada ürün değişimi yapmalarını isticem ki teknik servisi zaten içler acısı... Olmazsa z2 yi satıp ki yarı parasına anca satarım heralde z3 almayı yada sony maceramı burda sonlandırmayı düşünüyorum.

Üst düzey bir sony cihazı yerden yere vurduktan sonra tekrar sony i seçmek mantıksız olur bence en son çare satarsanız yerine başka marka bir cihaz almanız daha yararlı olur sizin için.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Üst düzey bir sony cihazı yerden yere vurduktan sonra tekrar sony i seçmek mantıksız olur bence en son çare satarsanız yerine başka marka bir cihaz almanız daha yararlı olur sizin için.

Z2 almadan önce bi sony hayranı olarak bu sıkıntıları yaşadıktan sonra elbette yerden yere varacağı hocam. 2200 tl belki sizler için hiçbişey ama benim için büyük bi rakam. Sonuçta onca para verip bi tel alırsın bu yaşadım sorunları yaşamamak için ama sonuç yine aynı. 1000 tl lik bişey alsam belki yine aynı sorunları yaşamaktır ısınma - sarj - kamera. Ama en azından beklentim yuksek olucaktır ve hayal kırıklığına yaşamıcaktım. Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Z2 almadan önce bi sony hayranı olarak bu sıkıntıları yaşadıktan sonra elbette yerden yere varacağı hocam. 2200 tl belki sizler için hiçbişey ama benim için büyük bi rakam. Sonuçta onca para verip bi tel alırsın bu yaşadım sorunları yaşamamak için ama sonuç yine aynı. 1000 tl lik bişey alsam belki yine aynı sorunları yaşamaktır ısınma - sarj - kamera. Ama en azından beklentim yuksek olucaktır ve hayal kırıklığına yaşamıcaktım. Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir
Isınma sorunundan heryerde bahsedildi zaten almadan önce detaylı araştırma yaparak alın detaylı kamera incelemeleri var mesela bir sitede orda da adam kamera ısındığı için hata verip kapanıyor diyordu ki onlar bile söylediyse sen düşün artık.Ancak elektronik alanında şanslı da olmak lazım kamera ve pil performansı anlattığınız kadar kötü değil hatta birçok cihazdan iyi size hatalı bir telefon denk gelmiştir.Ben bile almayacağım halde baya araştırıyorum.Z2 kronik sorunları olan cihaz ancak bu kadar sorun şanssızlık olmuş başka cihaz alsan da aynı durum olabilir.Şimdi z3 alacam diyen beğenen çok kişi var bende beğendim ama beklemek lazım acaba kronik sorunu var mı ilk partide sorun olur mu vs vs yoksa çoğu telefon kağıt üzerinde iyidir.Ben geçmiş olsun diyorum ve de umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Isınma sorunundan heryerde bahsedildi zaten almadan önce detaylı araştırma yaparak alın detaylı kamera incelemeleri var mesela bir sitede orda da adam kamera ısındığı için hata verip kapanıyor diyordu ki onlar bile söylediyse sen düşün artık.Ancak elektronik alanında şanslı da olmak lazım kamera ve pil performansı anlattığınız kadar kötü değil hatta birçok cihazdan iyi size hatalı bir telefon denk gelmiştir.Ben bile almayacağım halde baya araştırıyorum.Z2 kronik sorunları olan cihaz ancak bu kadar sorun şanssızlık olmuş başka cihaz alsan da aynı durum olabilir.Şimdi z3 alacam diyen beğenen çok kişi var bende beğendim ama beklemek lazım acaba kronik sorunu var mı ilk partide sorun olur mu vs vs yoksa çoğu telefon kağıt üzerinde iyidir.Ben geçmiş olsun diyorum ve de umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

Anladım hocam demek istediğinizi de ben z3 de bunların olacağını düşünmüyorum z3 bence z2 nin iyileştirilmiş hali. Ama tabi dediğimizde katılıyorum beklemek lazım. Ben bekleyeceğim gittim mal gibi aldım hemen keşke 1 ay daha bekleyip z3 alsaydım. Sanırım bu ısınmadan sarj süresinden ve kameradan teknik servis de değişim yapmaz. Bi yandan boşa uğraşmayın diyorum çünkü telefonu su kaçıranlar olmuş onlarınki bile değiştirmemişler. Her neyse tşk ederim cvplarınız içn.

androidx

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Konuyu takip ediyorumda ben Z2 almayı planlıyorum şu an s3 kullanıyorum Z2 den memnun olanda var kötüleyende Z2 almak pişmanlıkmıdır yoksa merak ediyorum alsam iyimi ederim kötümü

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sim kart yuvasının yanında kırmızı reset deliği var. Ona basman gerekiyor sivri birşeyle.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Konuyu takip ediyorumda ben Z2 almayı planlıyorum şu an s3 kullanıyorum Z2 den memnun olanda var kötüleyende Z2 almak pişmanlıkmıdır yoksa merak ediyorum alsam iyimi ederim kötümü

Şansına kalmış. Benimki gibi çıkarsa çok küfür edersin :) ama sorunsuz çıkarsa gerçekten harika telefon. Arkadaşım Tunus'ta çalışıyor ordan orjinal sony z2 aldı onunkinin sarjı sürekli kullanımda 1 yada 1,5 gün gidiyor hiç interneti açmasam 2 günü geçiyor diyor. Isınma falanda yok aşırı derecede diyor. Yani az önce bi arkadaşın dediği gibi şans olacak birazda. Ben tecrübelerini dayanarak bekle z3 çıksın onu iyice araştır kronik sorunları felan varmı yokmu yoksa z3 al bence. Benim yaptığım hatayı sende yapma

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Memnun olanlar bile ısınma sorunu var diyorlar o sorunu suya sokarak hallediyorlarmış sadece ısınma sorunu olan memnun daha fazla sorunu olan şikayetçi bence alma kumar gibi bir durum bekle z3 gelsin incelensin falan kronik sorunları yoksa alırsın.

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Elbette anladım benim içinde çok büyük para bende o yüzden hala bekliyorum Ben ama Size karşı bir şey söylemedim yani sony aynı sony siz Z3 ü gönül rahatlığıyla alamassın ben olsam bende alamam şans ne diyelim inşallah en hayırlısı olur sizin için.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Bi kaç Program yükledim ; Clean master, Clean master security ve battery doctor. Bu programların telefona herhangi bi sıkıntısı olur mu batarya ömrüne işlemcisini vs.?

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bi kaç Program yükledim ; Clean master, Clean master security ve battery doctor. Bu programların telefona herhangi bi sıkıntısı olur mu batarya ömrüne işlemcisini vs.?
Gereksiz programlar sadece rami dolduruyorlar stamina modu açın o işinize yarar Clean masteri da işiniz bitince silin.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Elbette anladım benim içinde çok büyük para bende o yüzden hala bekliyorum Ben ama Size karşı bir şey söylemedim yani sony aynı sony siz Z3 ü gönül rahatlığıyla alamassın ben olsam bende alamam şans ne diyelim inşallah en hayırlısı olur sizin için.

Hepimiz için hayırlısı olsun hocam. Teşekkür ederim. Aslında benim sinirim telefona değil, Sony den sapmak istemiyorum seviyorum sony yi Samsung'dan iphone dan katkat üstün bence ama işte sinek küçük mide bulandırır. Bi z3 tr ye gelsinde kronik sorunları yoksa sony ye devam..