Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bugün aldım telefonu hepsiburadadan ilk şarjı kaç saat takıcaz bi de garantiyi nereye onaylatçaz

Xperia s

Asistan
22 Mart 2013
157
3
18
323 güncellemesini türkiye'de alan var mı xdada güncelleme gelmiş beyler?
70d9cee62110a9a95c66bda50b457067.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar bende z2 almayı düşünüyorum fakat yorumları okuyunca kafam çok karıştı
bu telefonu alırsam pişman olurmuyum verdigim para çöpe gidermi
şimdi benim kullandııgm telefon yaklaşık 7 senelik(n73) ve birhayli pahalıydı ozamanlar ama bukadar uzun dayandı yaptıgım okadar işgenceye ragmen
ama illaki telefonun ömründen yedi ve buraya kadarmış dedi artık
şimdi ben kararsızım açıkçası
çünkü birhayli sorunlu bir telefon gibi birsürü olumsuz yorum okudum z2 ile ilgili
z2 veya g3 veya s5 diyordum uzun süre karar veremedim sonra güçbela z2de karar kıldım
ve son birkaç gündür bukadar çok olumsuz yorumu birçok sitede görünce yine kararsız kaldım alıp almamakta

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ses konusunda gelişme OLMADI. Güncellemeden sonra bile özellikle gürültü bir ortamda tlf ile konuşmak işkence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş sıkıntıyı nasıl çözdün bende yaşıyorum şuanda bu sıkıntıyı hattı değiş dediler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim hiç düşünme direk al ben alalı bit ay olucak haftaya gayet memnunum sadece ısınma sorunu var oda şu anda her telefonda var yani z2deki ısınma problemi öyle abartılacak derecede değil. Ama alırken Son sürümlerden almaya çalışın çünkü onların sorunları en aza indirilmiş derecede şuan

nefret_s

Öğrenci
20 Temmuz 2013
7
0
0
arkadaşlar bende 1 ay önce z2 aldım formu okudum ama benim telefonumdaki arıza ile daha karşılaşan olmamış gördüğüm kadarı ile bendeki sorun yukarıdan aşağıya inen bildirim panelini açamıyorum elimi defalarca yukarıdan aşağıya kaydırma gerekiyor bu sorunla karşılaşan var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim içindeki yazılım kendi yazılımı yani telefona root falanda atmadım ama bu hata beni deli ediyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
yazilanlarin cogunu okudum ve benim yasadigim sorunu yasayani gormedim.

Telefonla kablosuz ag baglatisinda sorun yasiyorum. Adsl wireless hattinda kablosuz aga baglandigimda sorun yok fakat, kablonet wireless kablosuz agina baglandigimda devamli kopma oluyor.

Bu iki kablosuz ag uzerinde laptop ipad ve xperia z2 kullaniyorum. Tek sorun cikaran z2.

bu durum hakkinda bilgisi olan var mi?

YunusTR

Asistan
9 Mart 2014
227
4
18
Merhaba,

Telefonla kablosuz ag baglatisinda sorun yasiyorum. Adsl wireless hattinda kablosuz aga baglandigimda sorun yok fakat, kablonet wireless kablosuz agina baglandigimda devamli kopma oluyor.

Bu iki kablosuz ag uzerinde laptop ipad ve xperia z2 kullaniyorum. Tek sorun cikaran z2.

Kardeşim bende şöyle oluyor, wifi bağlı gözüküyor ama internet yok gibi açmıyor bişiyi,

kmlzkan

Öğrenci
13 Mart 2012
21
0
1
Merhaba,

Benzer sorunu bende yaşıyorum sürekli sınırlı bağlantı yada bağlanıyor yazıyo wifi ağında

tolg

Öğrenci
15 Şubat 2013
35
0
6
Arkadaşlar Z2 telefonuma root atma işlemi tam olarak ne işe yarar . Ne gibi farklılıklar meydana gelir? Ve ne için root atıyorsunuz ? Hemen hemen birbirine benzer bu sorulara cevap verecek babayiğitler aranıyor??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar...z2 14w27 sürümünü daha yeni aldım fakat wife açıkken hat bazen gidip geliyor arama yapamıyorum fakat wife kapattığımda hersey normale dönüyor wodafone kullanıyorum bunun hakkında yardımcı olur musunuz tesekkürler

kmlzkan

Öğrenci
13 Mart 2012
21
0
1
Benzer sorunu bende yaşıyorum sürekli kimlik doğrulama sorunu,sınırlı bağlantı yada bağlanıyor yazıyo uçak modunu kapatıp açınca düzeliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşalar bi sorum olacak ve acil kesin bilgi vcevaba ihtiyacım var almanya vodafon dan alınma faturalı telefon türkiyede garanti kapsamına girermi hangi servis garanti verir telefona kayıt işlemi gerekirmi uygun fiyata bi aylık satan biri denkgeldi almayı düşünüyorum kayıt gerekmediğini vegarantinin türkiyedede geçerli olduğunu söylüyor acil bilgilendirebilecek varmı lütfen yardım eğer doğru ise kaçırmak istemiyorum fiat çok uygun geldi lütfen yardım ve tavsiyee

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende şuanda bu sıkıntıyı yaşıyorum siz nasıl hallettiniz bende hattı değiştim ama sıkıntı devam ediyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar ben şimdi telefonu alıcam ama önce telefoncuyu arayıp şu seri numarası olayını sorucam da en son cıkan seri hangisi bi bilginiz var mı hangi seriyse almamalıyım?lütfen yardımcı olun telefoncuya seri diyince anlar heralde dimi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
adamlar tahmin ettiğim gibi 14w.. olarak bilmediklerini ama sony xperia z2 5603 olduğunu söylediler bu ne demek oluyor lütfen yardımcı olun manyetik docku da içindeymiş kaçırmak istemiyorum

ocak.1907

Öğrenci
30 Nisan 2013
52
0
6
Arkadaşlar benim z2 imde facebooku açtığımda senkronize ederken haber kaynağı yüklenirken hata veriyor. Neden olabilir?

mavi.

Öğrenci
23 Ağustos 2014
1
0
0
xperia z2 kullanıyorum sarjdayken albüm fotoları slayt olarak geçiyor var mı bunun çözümü

serkanctn

Öğrenci
22 Ağustos 2014
13
0
1
arkadaşlar bende z2 li oldum ve aranızkatıldım gerçi telfonum şuan kargoda ama en geç slı elimde olur inşallah. başığı baştan sona okudum ama telf aldıktan sonra okudum. Çok fazla olumsuz yorumla karıldım aldıktan sonra okduğuma pişman mı olacağım yoksa iyiki almadan okumamışım vaz geçerdim midiyeceğim zaman gösterecek inşallah pişman olmam. Siz kıdmli kullanıcılardan öğrenmek istediğim şeyler varbunları sizlere maddeler halinde sormak istiyorum.

1. kılıf olarak bi marka veya genel olarak model tercihi varmı nası bi klıf tavsiye edersiniz ben şöle bişi buldum ederi bu mudur nasıl olur sizce
http://urun.gittigidiyor.com/cep-te...z2-kilif-cuzdan-delux-deri-a-kalite-124725793

2. ekran için film mi kullanmalı yoksa cam olarak satılan filmler var onlardan mı kullanmalı bu alanda en kaliteli ve kullanışlı marka model nedir

bu linkteki film mi yoksa cammı : http://www.ebay.com/itm/SPIGEN-Prem...tor-GLAS-tR-NANO-SLIM-Xperia-Z2-/291162509693

yada bu ile yukarı linkteki aynı amacamı hizmet ediyor bu linkdekide ikame edermi : https://m.gold.com.tr/microsonic-temperli-cam-sony-xperia-z2-ekran-koruyucu_u#

3. araç içi tutucu olarak böle orjinal tutucuyu almaya gerek varmı yoksa 15 - 20 tl lik bi tutucu iş görürmü yada 2000 tllik telefonu araç içinde savrulmaya karşı riske atma almışken orjinal mi al dersiniz orjinali bu : http://www.ebay.com/itm/Original-Se...K_Holders_Mounts&hash=item51c1970a59#shpCntId

4. kulaklık olarak bu çok hoşuma gitti ama fiyatlar kallavi :) orjinallikten dolayı sizlerin aynı işi görür ve konforu sunar dediğiniz daha uygun farklı bi model var mı : http://www.ebay.com/itm/Sony-SBH80-...pt=US_Headphones&hash=item3ce6b05a14#shpCntId

5. smart saat almayı düşünüyorum türkiye de fiyat 550 ile 650 arası değişiyor ben ebayda bunu buldum ama türkiyeye girişinde sorun çıkarmı bilemedim. veya gümrük fiyat sınırlaması nedeni ile bi yakınıma aldırsam gelirken getirse telefon gibi bundada bi kayıt işlemi olurmu bilemedim bilgisi olan veya yurt dışından alan varsa bilgi verebilir mi: http://www.ebay.com/itm/Sony-SmartW...g=10284&rk=10&rkt=24&sd=311060708421#shpCntId

anlıyacağınız full aksesuarlanmaya çalışıyorum allahdan gelen telefonda doch var bide onu almak zorunda kalmadım. :)

6. telefonumda kasa açıklığı olup olmadığını nasıl anlıyabilirmiyim bi yöntemi var mı ?

7. Okuduğum kadarıyla su geçirme olayı ile karşılaşanların sayısı azımsanmıyacak seviyede ve bu büyük risk. Telefonumun su geçirip geçirmediğini suya sokmadan önce teyit edebilmenin risksiz bi metodunu keşfeden varmı?

8. Aslında daha kafamda deli sorular ama şimdilik bu kadar yeter bundan sonraki sorularımı telf elime ulaştığında kurcalarken sorarım yardımcı olabilirseniz sevinirim hepinize teşekkürler

nrmnjr

Öğrenci
24 Ağustos 2014
1
0
0
z2 de Karşı tarafa telefonunun suya dayanıklılığı için kasası kapalı olduğunda ses çok az gidiyor. Çağrı ayarlarından gürültü azaltmayı kapadım ses düzeldi şimdi çok güzel gidiyor. tty moduda çok iyimiş. onuda açtm. Çağrı problemim kalmadı. forever z2

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar telefonla havuza girdik mesela su kaçırdını veya kaçırmadıgını nerden anlarıs telefon uyarı veriyomu yoksa şansamı kaşldı

Muhammed Fida

Öğrenci
24 Ağustos 2014
9
0
0
Herkese hayırlı günler;

Z2 dün aldım, teknik konuda yetersiz olduğum için Bazı halledemediklerim var, tecrübeli kardeşlerden yarım isteyeceğim:

1- Elimde eskiden bluetooth Sony Ericson NW600 kulaklık vardı.
Eski telefondan eşleşmeyi tamamen kaldırdım, sildim. Fakat Sony z2 bluetooth eşleşmede arattığım halde kulaklığı bir türlü bulmuyor?

2- Hattım avea ve 3g görüntülü görüşmeye açıktı. Şu an servis hala açık fakat telefondan görüntülü görüşme bulamadım, ayarlanması gerekiyor mu, yoksa bu telefonda böyle bir özellik yokmu?

3- Bluetooth'tan bir şey kabul ederken indireceği yerin Harici depo SD kart seçebiliyor muyuz, nasıl?

Şimdilik bu kadar, Sabırsılıkla cevablarınızı bekliyorum, herkese teşekkürler.