Sony Xperia Sola - Özellikler ve Genel Destek

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
Xperia P almayı düşünüyorum siz ne dersiniz?

İşte bu güzel bir tercih olur. Her yönden daha iyi bir tercih. Gold'ta %25 indirimli olduğu için bu fiyat geçerli. Paralel ithalat ürünü olduğuna ihtimal vermiyorum. Sayfada belirtilerdi zaten. Kaldı ki, indirimsiz fiyatı 1,427 TL miş. Ancak bu indirim "Web'e özel". :)

Ben özellikle gümüş versiyonunu sevdim. MediaMarkt'ta bakma fırsatım oldu. Şık bir telefon... http://www.gold.com.tr/U207213/Sony-Xperia-P-Gumus-Cep-Telefonu

patientia

Profesör
7 Ağustos 2012
1,283
2
0
İşte bu güzel bir tercih olur. Her yönden daha iyi bir tercih. Gold'ta %25 indirimli olduğu için bu fiyat geçerli. Paralel ithalat ürünü olduğuna ihtimal vermiyorum. Sayfada belirtilerdi zaten. Kaldı ki, indirimsiz fiyatı 1,427 TL miş. Ancak bu indirim "Web'e özel". :)

Ben özellikle gümüş versiyonunu sevdim. MediaMarkt'ta bakma fırsatım oldu. Şık bir telefon... http://www.gold.com.tr/U207213/Sony-Xperia-P-Gumus-Cep-Telefonu

İndirimlisi bile pahalı hocam her zaman söylerim internetten daha dogrusu hepsiburada,gittigidiyor'dan alışveriş daha karlı diye http://www.hepsiburada.com/liste/so...aspx?productId=telcepericep&categoryId=371946 1.199 TL :)

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
İndirimlisi bile pahalı hocam her zaman söylerim internetten daha dogrusu hepsiburada,gittigidiyor'dan alışveriş daha karlı diye http://www.hepsiburada.com/liste/so...aspx?productId=telcepericep&categoryId=371946 1.199 TL :)

Aslında bu değişkenlik gösteriyor, bazen Gold daha ucuza satıyor. Alışveriş sitelerini takip etmek gerekiyor. Sony Xperia P gümüş olanın Gold'taki fiyatına baktığımda %30 indirimle 999 TL idi. Ama şimdi %10 indirim görünüyor. 1,399 TL yazıyor. Çok pahalıymış... Yuh! :blink:

Ancak, Sony Xperia P Pembe olanın fiyatını düşürmüşler. %42.16'lık indirimle 899 TL ve son 3 adet kalmış. http://www.gold.com.tr/U207212/Sony-Xperia-P-Pembe-Cep-Telefonu Şaka gibi ama fiyatlarda inanılmaz oynama var. Pembe olanı alınır mı bilmem, kişisel tercih sonuçta. Bilmem "racona ters" diye düşünen olur mu? Şahsen bana ters... Haha! :D

patientia

Profesör
7 Ağustos 2012
1,283
2
0
Aslında bu değişkenlik gösteriyor, bazen Gold daha ucuza satıyor. Alışveriş sitelerini takip etmek gerekiyor. Sony Xperia P gümüş olanın Gold'taki fiyatına baktığımda %30 indirimle 999 TL idi. Ama şimdi %10 indirim görünüyor. 1,399 TL yazıyor. Çok pahalıymış... Yuh! :blink:

Ancak, Sony Xperia P Pembe olanın fiyatını düşürmüşler. %42.16'lık indirimle 899 TL ve son 3 adet kalmış. http://www.gold.com.tr/U207212/Sony-Xperia-P-Pembe-Cep-Telefonu Şaka gibi ama fiyatlarda inanılmaz oynama var. Pembe olanı alınır mı bilmem, kişisel tercih sonuçta. Bilmem "racona ters" diye düşünen olur mu? Şahsen bana ters... Haha! :D

Yani erkek adamın pembe telefonu olmaz hehe :D :D

Shockxx

Asistan
6 Ağustos 2012
308
0
0

Web e özel derken?
Beyler indirim bugün bitmiş gümüş 999 TL'ydi.:crying:
1000TL ye başka varmı önerebilceniz telefon?

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
Web e özel derken?
Beyler indirim bugün bitmiş gümüş 999 TL'ydi.:crying:
1000TL ye başka varmı önerebilceniz telefon?

Yani, bu fiyat sadece Gold.com'tr'den alındığında geçerli". Mağazadan alırsan normal fiyat geçerli olacak demek. Bence sen bekle ve Gold'un sitesini takip etmeye devam et. Tekrar indirirseler alırsın. Ama internetten almak istiyorsan tabii... Çok güzel bir telefon ayrıca. :)

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
Bence bu sorun olmaya başladı. Eminim canını sıkıyor artık. Şu sorulara cevap verirsen daha fazla yardımcı olabilirim:

- Almak istediğin telefonu hangi amaçla kullanmak istiyorsun? Tam olarak nasıl birşey istiyorsun?

- İnternetten üzerinden mi veya mağazadan mı satın almak istiyorsun? Farkeder mi?

- En fazla ne kadar para harcayabilirsin? Bir limit var mı?

Daha önce söylediğim gibi net bir karar vermek istiyorsan hedefini netleştirmelisin... :)

Shockxx

Asistan
6 Ağustos 2012
308
0
0
Bence bu sorun olmaya başladı. Eminim canını sıkıyor artık. Şu sorulara cevap verirsen daha fazla yardımcı olabilirim:

- Almak istediğin telefonu hangi amaçla kullanmak istiyorsun? Tam olarak nasıl birşey istiyorsun?

- İnternetten üzerinden mi veya mağazadan mı satın almak istiyorsun? Farkeder mi?

- En fazla ne kadar para harcayabilirsin? Bir limit var mı?

Daha önce söylediğim gibi net bir karar vermek istiyorsan hedefini netleştirmelisin... :)

İnternette gezerken zorlanmıyacağım,günde en az 200 sms atabileceğim,uygulamaları sorunsuz çalıştıracak,birde jelly bean 4.1 gelecek bir telefon olsun.Bataryası çabuk bitsin farketmez günde 2 3 defa şarj ederim.Birde htc kullanmak istemiyorum.

Mağazadan satın almak istiyorum.

En fazla 1000 TL çok sağlam bir telefon olursa 1200 e çıkarım.

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
İnternette gezerken zorlanmıyacağım,günde en az 200 sms atabileceğim,uygulamaları sorunsuz çalıştıracak,birde jelly bean 4.1 gelecek bir telefon olsun.Bataryası çabuk bitsin farketmez günde 2 3 defa şarj ederim.Birde htc kullanmak istemiyorum.

Mağazadan satın almak istiyorum.

En fazla 1000 TL çok sağlam bir telefon olursa 1200 e çıkarım.

Yaşadığın şehir? Hangi mağazalar var çevrende veya ulaşabileceğin?

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
Android Jelly Bean 4.1 güncellemesi alacağı kesinleşmiş cihazlar.

Samsung:

Galaxy Tab 2 7.0 & 10.1,
Galaxy Note 10.1,
Galaxy SII,
Galaxy Note,
Galaxy Tab 7.0 Plus,
Galaxy S Advance,
Galaxy SII LTE,
Galaxy Music,
Galaxy Chat,
Galaxy Ace 2,
Galaxy Beam,
Galaxy Ace Plus,
Galaxy Mini II,
Galaxy S DUOS.
Samsung Galaxy Note 2,
Samsung Galaxy S3,

Sony

Xperia T,
Xperia TX,
Xperia V,
Xperia S,
Xperia P,
Xperia acro S,
Xperia ion,
Xperia J,
Xperia go,

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
Sana tavsiye edebileceğim telefon Sony Xperia P. Biraz beklemen gerekir veya iyi bir kampanya ile iyi bir fiyata alabilirsin. Veya benim gibi Aralık'ın ortasına kadar beklemen tavsiye edilir. Beklemeye değecek diye düşünüyorum. :)

blgram

Profesör
27 Kasım 2009
1,522
18
218
ben de şu anda 600 lira var. bir yerden gelecek para var onunla sola alabilirim ama bu jelly bean gelmemesi olayı bozdu. şeytan diyor 650 liraya istanbuldan bulduğum ikinci el solayı al. ya da bekle p ya da s al. çünkü 500 lira gelecek bir yerden.

spybot

Guru
Emektar
1 Kasım 2008
47,206
629
293
ben de şu anda 600 lira var. bir yerden gelecek para var onunla sola alabilirim ama bu jelly bean gelmemesi olayı bozdu. şeytan diyor 650 liraya istanbuldan bulduğum ikinci el solayı al. ya da bekle p ya da s al. çünkü 500 lira gelecek bir yerden.

Jb gelecek merak etme :)

ScienceNET

Asistan
21 Eylül 2012
454
2
18
Galaxy S3 ü 1300 e satıyolar.Gidip p ye 1000 TL versem kendimden soğurum :D

Galaxy S III'ü cebinde taşıyabilirsen al o zaman. :D Daha önce dediğim gibi. Bu işler böyle... Hep biraz daha vereyim bir üst modeli alayım dersin. Sanırım konu anlaşılmamış. :D Alacaksın o zaman piyasadaki en iyi telefonu bırakacaksın telefon seçmeyi. Sony Xperia P almak zorunda değilsin, biraz daha beklersen, Sony Xperia ion veya V olanı da alabilirsin benzer bir fiyata. Hep biraz daha beklersen... :D Bilmem anlatabildim mi?