Sony Xperia Sola - Özellikler ve Genel Destek

tuncaysal

Öğrenci
13 Mart 2007
21
0
0
28. MB'lık güncelleme gelmiş onu kurdum internete girdim video izledim şarkı dinledim ve şuan şarjzım %72 de beyler çok güzel bir telefon bence ama androi kullanmak zormuş yahu açtığım programları kapatamıyorum bir türlü telefonu kapatıyorum :D

kardeşim bu guncellemeyı tel banada soruyo ne gibi farklılıklar var bu guncellemede,biraz bilgi verebilirmisin?

Munez

Öğrenci
27 Temmuz 2012
30
0
0
Bende kullanıyorum arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce Avea'dan 880 tl'ye aldım. Telefon fiyatına göre çok iyi diyebilirim. Bence seride ki Xperia S ve P den sonraki en iyi telefon. Kamerası gündüz mükemmel ama akşam için aynı şeyi söyleyemem :( Bataryaya değinmiş arkadaşlar pek fazla umutlanmayın ama ben 1 günü zor çıkarıyorum. Lakin telefon sürekli elimde video, müzik, film, oyun, mesajlaşma derken 7-8 saatte bile bitirebiliyorum. Günde iki kere şarj ettiğim oldu. Belki ICS güncellemesiyle düzelebilir bu durum.

M.Akgül

Öğrenci
16 Ağustos 2012
4
0
0
Bende aldım 3 gündür kullanıyorum telefon gayet hızlı ve hoş hassas dokunmatik mevcut . daha tam çözemedim ama telefonu :)

patientia

Profesör
7 Ağustos 2012
1,283
2
0
Spybot yazdıklarına göre için içine sığmıyor sanırım telefonu aldıgından beri :) Bende de Xperia S var Xperia ailesinin her üyesi ayrı bi zevk veriyor kullanıcıya yahu :D

spybot

Guru
Emektar
1 Kasım 2008
47,206
629
293
Spybot yazdıklarına göre için içine sığmıyor sanırım telefonu aldıgından beri :) Bende de Xperia S var Xperia ailesinin her üyesi ayrı bi zevk veriyor kullanıcıya yahu :D

İlk android telefonum olduğu içindir içimdeki o heyecan :D

şu ıcs gelsinde daha iyi olacam :)

tuncaysal

Öğrenci
13 Mart 2007
21
0
0
ben ics 4 konusunda biraz karamsarım arc s modelın e ics geldi ama yukleyenler pek memnun degıl geri nasıl doneriz diye bi ton forumda konu acmıslar,yanı bu konuda ince eleyip sık dokumak lazım güncelleme gelir gelmez yuklemeyıp yukeleyenlerin yorumlaraına bakmak lazım.

bu arada sola da alarm ı kurup tel.i kapattıgınız zaman otomatık acılıp alarm calıyor mu arkadaşlar ben beceremedım bir turlu bu işi?

spybot

Guru
Emektar
1 Kasım 2008
47,206
629
293
Sony sola kullanan arkadaşlar bu telefon da DNS ayarı nasıl yapılıyor bilen varmı google dns'yi kullanacam da :)

bahadirburhan

Öğrenci
31 Mayıs 2012
1
0
0
ben 2 ay önce vatan dan 10 taksit 800 liraya aldım çok akıllı telefon inceledim ama sola nın ayrı bi çekiciliği var dokunmatiği hassas ötesi ekran kalitesi bildiğiniz 10 numara sony kalitesi ahize sesi tatminkar müziği kulaklıktan dinlerseniz bildiğiniz sony kalitesi kendi hoparlörü de fena değil batarya çift çekirdek işlemci hızı 10 numara bir tek eksisi ön kamerayı niye koymadınız len buna hoş ön kamerayı çok ta kullananı görmedim lakin olsun sony koymalıydı batarya androidin genel sorunu androidi olan adam meraklıdır telefonu elinden bırakmaz onun için batarya dayanmaz tabi oynamazsan 2 gün gidiyor son 1 haftadır pek oynamadığımdan biliyorum. alarm konusunu sormuş arkadaş androidle alakalıdır bu ve telefon kapalıyken alarm çalmaz uçuş modunda bırakman lazım alarm içn

hamza5806

Profesör
17 Ağustos 2012
3,671
22
218
fiyat performans oranı harika zamanında acele edip wonder almayaydım ne güzel bundan alıdım:D

blgram

Profesör
27 Kasım 2009
1,522
18
218
bu telefonu ben de alacaktım ama galiba herkes bu telefonu alıyor. 5800 gibi herkesin elinde olursa almam. amele gibi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu telefon çok iyi güzel ama ekran çabuk kirlenenio yoksa süper ötesi bişe telefon bence alın derim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler bir sorum olacak size. acil cevap verilirse sevinirim. xperia sola yeni aldım 2 günlük.
google playden de oyunları attım tel.e
yalnız fruit ninja ve fall down gibi oyunlarda bile kasma yapıyor takılıyor.
bunun nedeni nedir? moralim bozulmaya başladı. bu oyunlarda bile kasıyorsa diğerlerinde kim bilir ne yapar?
1ghz dual core işlemci ile kasmaması lazım sorun yazılımdan mı acaba sizce nedir?
not: sürüm 2.3.7 android

spybot

Guru
Emektar
1 Kasım 2008
47,206
629
293
Icg güncellemesi hakkında :)

Sony Xperia Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Sorununuzla ilgili olarak,

Sizi bilgilendirmek isteriz ki Sony Xperia™ NXT serisi (Xperia™ S, Xperia™ P ve Xperia™ U) versiyon güncellemeleri planlandığı gibi ilerlemektedir. Sony Xperia™ S bu serinin Android versiyonunu güncellenebilen ilk akıllı telefonudur. Xperia™ P bu modelimizi takiben güncelleme edinebilir duruma geçmiştir. Xperia™ P modelimizin ardından Xperia™ U modellerimiz versiyon güncellemesi yapabilecektir. Bu güncellemenin Xperia™ U model telefonlarımıza 2012 yılının 3. çeyreğinin sonlarına denk gelmesi öngörülmektedir. Sony Xperia™ Sola Android Ice Cream Sandwich 4.0 versiyon güncellemesini Xperia™ S, P ve U modellerimizin ardından yapabilir konuma geçecektir.

Sizi ayrıca bilgilendirmek isteriz ki en son Google I/O toplantısında Android Jellybean işletim sistemi duyurulmuştur. Şu anda Smartphone ailemiz için bu işletim sisteminin potansiyel güncelleme değerlendirmelerini yapmaktayız ve değerlendirme sonunda bu durum ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Bu arada biz Xperia S ile birlikte tüm Xperia™ 2011 ailesi ürünlerinin kapsamlı Android™ Ice-Cream güncellemesine devam etmekteyiz. ( Xperia™ Play modelimiz hariç)

Cihazınız hakkında teknik destek için +90 212 473 77 77 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerimiz, servislerimiz ve teknik desteğimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.sonymobile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bilmenizi isteriz ki 5 gün içerisinde yanıtlanmayan e-postalarınız sistemimiz tarafından otomatik olarak kapatılır. Daha sonra ki iletişimleriniz teknik birimimize ulaşmayacaktır bu yüzden yeni bir sorgulama başlatmanız gerekecektir.

Saygılarımızla,
Berk DENİZOĞLU
Sony Xperia Müşteri Hizmetleri
www.sonymobile.com
email: questions.tr@support.sonymobile.com
telefon: +90 212 473 77 77

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Xperia Sola alcak arkadaşlara öneririrm fiyat aralığındaki en iyi telefon. Arkadaşların dediği gibi hiç bir sıkıntı yaşamadım telefonla ilgili. Ekranının parmak izi barındırıyor olması biraz sıkıntı çıkarıyor, bunun için gözlük bezi ideal bir araç :D
[MENTION=286092]skyb[/MENTION]ot Ics mi yoksa JB mi gelicek acaba? Keşke direk JB gelse :D

spybot

Guru
Emektar
1 Kasım 2008
47,206
629
293
Xperia Sola alcak arkadaşlara öneririrm fiyat aralığındaki en iyi telefon. Arkadaşların dediği gibi hiç bir sıkıntı yaşamadım telefonla ilgili. Ekranının parmak izi barındırıyor olması biraz sıkıntı çıkarıyor, bunun için gözlük bezi ideal bir araç :D
@skybot Ics mi yoksa JB mi gelicek acaba? Keşke direk JB gelse :D

Ics gelecek diyorlar ilk önce sonra jelibon :)

snowfalcon

Öğrenci
21 Eylül 2012
49
0
0
şimdi bu telefonun bataryası gömülü mü ? android telefonlarda yedek batarya ile kullanmak var aklımda . ya xperia u yada sola alacağım kesin bilgi var mı ?