SONY xperia J hakkında bilgi almak istiyorum

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Sony xperia j hakkında kullanıcı bilgisi almak istiyorum.Forumu bayağı bi araştırdım ama bulamadım inşallah gözümden kaçmamıştır. şuan 700liraya buldum telefonu fiyatına göre değerlendirirseniz sevinirim.birde daha ucuza yada internetten nereden temin edebilirim bu telefonu?şimdiden teşekkürler

Mj Bolubeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Sony xperia j hakkında kullanıcı bilgisi almak istiyorum.Forumu bayağı bi araştırdım ama bulamadım inşallah gözümden kaçmamıştır. şuan 700liraya buldum telefonu fiyatına göre değerlendirirseniz sevinirim.birde daha ucuza yada internetten nereden temin edebilirim bu telefonu?şimdiden teşekkürler
Hocam hızlıal'dan nakit 630 liraya, taksitli 650 liraya bulabilirsin arkadaş arc s al demiş ama arasında 200 lira var ortalama, xperia arc telefon daha pahalı ama bütün özellikleride yüksek değil dahili hafızası düşük, pili küçük.. kamerayı çok önemsemiyosan eğer al ama ikiside aynı mercekleri kullanıyo aynı firma malı 5 ve 8 megapixel emin ol farkedilmez. işlemci de tabi ki arc s iyi fakat arasında 200 lira fiyat farkı var vee çok önemli olarak, android güncellemesi yapan arkadaşlar telefonun orjinal sürümüne geri dönmek istiyo biraz araştırırsan böyle arkadaşlara sık rastlanıyo, ben telefon alırsam çok zorda kalmadıkca yani hiç uygulama falan desteklememeye başlayana kadar güncelleme yapmam seninde yapmanı tavsiye etmiyorum bu yüzden arc s içinde 2.3 android var xperia j de android 4.0 var. ikiside 4.1 güncellemesini aldı zaten. ama telefona 650 liradan fazla verirsen bu söylediklerimi unutup arc s de alabilirsin. ama daha yeni üretilmiş bi ürün xperia j

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam hızlıal'dan nakit 630 liraya, taksitli 650 liraya bulabilirsin arkadaş arc s al demiş ama arasında 200 lira var ortalama, xperia arc telefon daha pahalı ama bütün özellikleride yüksek değil dahili hafızası düşük, pili küçük.. kamerayı çok önemsemiyosan eğer al ama ikiside aynı mercekleri kullanıyo aynı firma malı 5 ve 8 megapixel emin ol farkedilmez. işlemci de tabi ki arc s iyi fakat arasında 200 lira fiyat farkı var vee çok önemli olarak, android güncellemesi yapan arkadaşlar telefonun orjinal sürümüne geri dönmek istiyo biraz araştırırsan böyle arkadaşlara sık rastlanıyo, ben telefon alırsam çok zorda kalmadıkca yani hiç uygulama falan desteklememeye başlayana kadar güncelleme yapmam seninde yapmanı tavsiye etmiyorum bu yüzden arc s içinde 2.3 android var xperia j de android 4.0 var. ikiside 4.1 güncellemesini aldı zaten. ama telefona 650 liradan fazla verirsen bu söylediklerimi unutup arc s de alabilirsin. ama daha yeni üretilmiş bi ürün xperia j

arkadaşlar çok teşekkür ederim ilginiz alakanız için bolubeyi kardeşim bende boluda ünv okudum :) dediğin gibi fiyat farkı var banada xperia j daha cazip geldi gerçi hayatımda sony telefon hiç kullanmadım.dün baktım internetten istanbul bilişimde telefon 540 lira bayağı uygun geldi oradan almayı düşünüyorum

mephistozcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hemen hemen o fiyatlarda sola veya xperia u alabilirsin. işlemci düşük j de. Ekranı büyük sadece. Bende istanbul bilişimde sola için beklemedeyim.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hemen hemen o fiyatlarda sola veya xperia u alabilirsin. işlemci düşük j de. Ekranı büyük sadece. Bende istanbul bilişimde sola için beklemedeyim.

hocam ben o telefonu elime aldım ama çok ufak.hoşuma gitmedi ama sola ya bakmadım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

şimdi baktım sola'ya görmüştüm bu telefonu j ile arasında 90 lira fark var bumu iyi diyosun

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yanlız sola nın bataryası 1320 mah çok düşük değilmi çift çekirdek bi telefona, j nin bataryası 1750

mephistozcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
j nin işemcisi 1GHz Dual olsa hiç düşünme al derim ama düşük gibi geliyo bana. 4 inç ekranın olacak ama en basit uygulamalarda bile donma yapabilir diye düşünüyorum.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Xperia j güzel bir cihaz işini fazlasıyla görecektir fiyatının ederi bir cihaz ama İstanbul Bilişim güvenli bir site mi hiç bilmiyorum?

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aslında sola da karar kıldım ama alklım bu batarya olayında kaldı

Mj Bolubeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yaptın hocam aldın mı ?
İstanbulbilişim de çok uzun süredir stoğa gelecek diye bekletiyolar, gelmeyecek ve sanki sadece üye ve rağbet çekmek için yapılmış gibi birde istanbulbilişim'in şikayetlerine göz attım da hiç çözüm üretmemişler. sipariş iptali istedim satın alımdan 10 saniye sonra ama 3 gün geçti hala iptal edilmedi. malı sattıktan sonra eyvallah çekmeyen bi firma, ve piyasanın 100 lira altında olmasının altında mutlaka birşey ara kardeşim bence.
Aslında bende J almayı planlıyorum hocam şu ara, ama tabi ki benimde kafama takılan işlemcisi ve ram değerinin düşük olması. ama ekranın da 4" olmasını istiyorum ve 4" ekran olan başka bi telefon bulamadım bu fiyata. ne yapacağım bilemiyorum :D

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben xperia sola kullanıcısıyım bataryası fena değil çok oynamazsan iki güne kadar çıkabiliyor

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ne yaptın hocam aldın mı ?
İstanbulbilişim de çok uzun süredir stoğa gelecek diye bekletiyolar, gelmeyecek ve sanki sadece üye ve rağbet çekmek için yapılmış gibi birde istanbulbilişim'in şikayetlerine göz attım da hiç çözüm üretmemişler. sipariş iptali istedim satın alımdan 10 saniye sonra ama 3 gün geçti hala iptal edilmedi. malı sattıktan sonra eyvallah çekmeyen bi firma, ve piyasanın 100 lira altında olmasının altında mutlaka birşey ara kardeşim bence.
Aslında bende J almayı planlıyorum hocam şu ara, ama tabi ki benimde kafama takılan işlemcisi ve ram değerinin düşük olması. ama ekranın da 4" olmasını istiyorum ve 4" ekran olan başka bi telefon bulamadım bu fiyata. ne yapacağım bilemiyorum :D

hala alamadım telefonu dediğin gibi istanbulbilişimde sadece resmi var. zaten satışta olsada gidip mağazasından almayı düşünüyorum.bakalım artık bulabilirsem alacam sanada haber veririm sende bulursan bana haber verirsen sevinirim

qerwax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
git xperia j al hem4.1 de geldi ben kullanıyorum güzel telefon ihtiyacını karşılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia j güzel hoş bir telefon ama uygulamalarda ram'i yetmiyor. oyunu oynarken dokunmatik ekranı bozulabiliyor. dokunmatik ekranı tam bir lanet. ben bu telefonu aldığım için pişmanım. kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmediğim bir telefondur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slmm.. xperia j aldım bir gün sonra flaş problemi nedeniyle servise gönderdim.. flaşlı çekimlerde berbat ötesi bi foto kalitesi vardı.. aldığım vatan computerdekiler bile denedi evet bunda sorun var dedi ama ne hikmetse servis bi problem yok yazılım güncelledik diyip göndermişler vatana daha elime geçmedi bakıcam inşl. düzelmiştir ama hiç zannetmiyorum..almadan önce flaşını kontrol et derimm sonra başın ağrır...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
istanbul bilişimden ben hiç alışveriş yapmadım ama kuzenim xperia s aldı bi sorun çıkmadı en az vatan bilgisayar kadar güvenilir bir site bence :) :) :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne gibi bir sorun var ki flaşında. dolgun flaş yaparsan ve ortamda da fazla ışık varsa bembeyaz yapar normalde otomatik flaşla çekmeni öneririm geceleri dolgulu flaş iyi oluyor. Bende xperia j kullanıcısıyım yaklaşık 3 aydır hiç bir sorun görmedim gayet iyi bi telefon rami biraz düşük ama bu parayada bundan iyi telefon bulamazsın. 2006 dan beri sony ericsson kullanıyorum gerçekten kaliteli telefonlar yapıyorlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam..bende 2 gün önce aldım bu telefonu..fotoğraf çekimi çok güzel fakat bilgisayara attığımda normalde dik çekilmiş fotoğraflar bilgisayarda yan görünüyor ve telefondaki gbi kaliteli durmuyor resimler sanki 3 mp bi kamerayla çekilmiş gibi ayarlarıma baktım herşeyi normal anlamadım nerde yanlış yapıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dokunma tik sorunu yasayanlar touchFWToolsAP adli uygulamayli indirip telefona kursun ve uygulamayı acip telefonun ekrani dik sekilde masa uzerine koyup calibration butonona tiksasin bir saniyasonra sorunu cozulmus olur
resimleri kotu diyen arkadaslar acaba boyutu 10 15 kb olan thumbnails dosyalarina bakiyor olabilirlermi bigisayara atiklari resimlerin boyutlarini kantrol edin 1 mb civari olmali

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende xperia j kullanıcısıyım telefonu ilk aldıgımda cook memnundum ama bi hafta sonra güncelleme yaptım ve telefon kasılıyo orta tuşu calışmıyor servise gönderd,m giderildiği solendi ama hala aynı ne yapacagımı bilemiyorum bilen varsa yardımcı olursa sewinirimm ....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar güncellemeden sonra telefon çok çok ağır ve felaket derecede kasıyor. ben tüketici haklarına başvurdum. yazık günah sakın almayın !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yahu biriniz iyi biriniz kötü yorum yapar adamkıllı biri söylesin şu telefon nasıl cidden o kadar kasyr mu bn oyun falan yüklemem ??

RangerGhost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yahu biriniz iyi biriniz kötü yorum yapar adamkıllı biri söylesin şu telefon nasıl cidden o kadar kasyr mu bn oyun falan yüklemem ??
Demekki android 4.0 da kullanırsan güzel bir telefon yeterli gibi duruyor.Ama 4.1 e güncellersen kasıyormuş bence 700 tl verilmez o telefona indirimleri bekleyip Xperia L alabilirsin.Herkez çok memnun

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
700e j alacağına 130 tl daha koy L al daha mantıklı ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam bn daha türkiyede çıkmadan önce almıştım almanyadan şuan telefonu kullanamıyorm yazılımında bi problem varmış aynı problemi arkadaşım xperia u da da yaşadı.türkiyede garantiyede yollayamadm kayıt ettirmek gerekiyormuş..ya telefonu bir kaç gün kapalı kaldıktan sonra açıyorum çalışıyor ama 3 4 saat kullandıktan sonra ekran falan duyarsızlaşıyor dokunmatiği çalışmıyor nedir sebebi sizce.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sizin yorumlarınızı okuduktan sonra telefondan iştahım kaçtı ben sony x peria J ve samsung glaxy duos arasında kaldım eskişehirdeyim x peria J su an 650 TL duos ise 600 TL kalite olarak sony gerçekten agır basıyo ve almak istiyodum ama yorumlarınız iştahımı kaçırdı samsung duos hakkında düşünceleriniz nelerdir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kimseye tavsiye etmem bende aldım ama sıkıntılı bir cihaz o paraya daha iyi cihazlar var

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
demekki pek iyi değilmiş yorumlara bakacak olursak

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia J ST26i Siyah Cep Telefonu Uzman Görüşü
[h=2][/h][h=2]Boyut ve Ağırlık[/h]

• Boyutlar : 124.3 x 61.2 x 9.2 mm
  • : 4,9 x 2,4 x 0,4 inç
  • Ağırlık : 124 gram

[h=2]Kapasite[/h]

• Dahili telefon depolama alanı: 4GB
  • RAM: 512 MB
  • Genişleme yuvası: microSD , en fazla 32GB

[h=2][/h][h=2][/h][h=2]Hücresel ve Kablosuz[/h]

• GSM GPRS / EDGE 850, 900, 1800, 1900
  • UMTS HSPA 850 (Band V), 1900 (Band II), 2100 (Bant I) Amerika
  • Amerika hariç UMTS HSPA 900 (Band VIII), 2100 (Bant I) Küresel
  • WiFi ve WiFi Hotspot işlevselliği
  • DLNA Sertifikalı smartphone
  • aGPS
  • Yerli USB bağlantısı
  • Wi-Fi Hotspot işlevselliği
  • Video-chat hazır
  • Facebook ile Xperia
  • Twitter (Timescape entegrasyonu)

[h=2][/h][h=2]Ekran ve Gösterim[/h]

• 4.0 inc FWVGA
  • 854 x 480 piksel
  • 16.777.216 renkli
  • TFT ekranlı Sony Xperia J
  • Çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla cam
  • El yazısı tanıma
  • Kapasitif ekran üzerindeki QWERTY klavye
  • 12 tuş girişi

[h=2][/h][h=2]Kamera, Ses ve Video[/h]

• LED flaş ve otomatik odaklama ile 5 megapiksel kamera
  • VGA video kayıt, 30 fps
  • Ön kameralı(VGA) Xperia J
  • Geotagging
  • Zamanlayıcı
  • Odak dokunun
  • Görüntü sabitleyici
  • VGA video kayıt
  • 4x dijital zoom

[h=2]Eğlence[/h]

• xLOUD Deneyimi - ses filtre teknolojisi
  • Bluetooth stereo (A2DP)
  • Manuel ekolayzır
  • "WALKMAN" uygulaması
  • Clear Stereo

[h=2]Güç ve Batarya[/h]

• Konuşma Süresi (maksimum) : 7 saat 18 dakika
  • Bekleme süresi (maksimum): 618 saate kadar

arc LT15i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni konu açmayı bilemediğimden buraya yazmak zorundayım kusuruma bakmayın... Benim xperia arc LT15i telefon tamire gitmeden önce güç tuşuna bastığımda ekran görüntüsü alma oluyordu. Telefon brick oldu tamire gönderdim onarıldıktan sonra ekran görüntüsü alma yazısı çıkmadı. artık ekrandaki görüntüleri kaydedemiyorum lütfen yardım eder misiniz...