Slaven Bilic: ‘Bir forvet oyuncusu daha aramıza katılacak'

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, 'Şampiyonlar Ligi’nde çok önemli maçlar oynayacağız. Bu maçlara kadar hazır olabilmek için ciddi bir şekilde çalışıyoruz' dedi.

slaven-bilic-bir-forvet-oyuncusu-daha-aramiza-katilacak-488621-664x354.jpg

Beşiktaş, yeni sezon öncesi kamp hazırlıklarını sürdürüyor. Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Slaven Bilic bugün basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“ÇOK İYİ ANTRENMANLAR YAPTIK”
Gerçekten çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Bilic, “Çok iyi antrenmanlar yaptık. Almanya’dan sonra İngiltere’de kampa gireceğiz. Takım halinde ve bireysel olarak antrenmanlar yaptık. Oyuncularım kendilerinden ne istendiyse onu yapmayı başardı. Tek olumsuz tarafı bugün oynamayı planladığımız maçın güvenlik nedeniyle iptal edilmesi oldu” açıklamasını yaptı.

“HEPİMİZİN YÜKSEK BEKLENTİLERİ VAR”
Bilic, geçen sezonun sonunda basın mensuplarıyla bir kahvaltı yaparak geçmiş ve gelecek sezonla ilgili konuştuklarını hatırlatarak, “Hepimizin yüksek beklentileri var. Bunun içinde elimizden geleni yapıyoruz. Beşiktaş’ı daha ileriye taşımak istiyoruz. Oyuncularım da bunun için ellerinden geleni yapıyorlar. Geçen sezon ben buraya geldiğimde bu takım ligin en kötü savunma yapan ekiplerinden biriydi. Sezon sonunda bu durum bambaşka bir yere geldi ve Galatasaray ile beraber ligin en iyi savunma yapan takımı olduk. Geçen sezon ofansif tarafta bazı eksiklerimiz vardı

. Bazı oyuncularla yollarımızı ayırdık. Artık onlar bizimle birlikte değil. Cenk’i kadromuza kattık ve kendisi çok iyi bir oyuncu. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Şampiyonlar Ligi’nde çok önemli maçlar oynayacağız. Bu maçlara kadar hazır olabilmek için ciddi bir şeklide çalışıyoruz” dedi.Siyah-beyazlı teknik adam, görüştükleri bazı oyuncular olduğunu ve kulüpleriyle pazarlıkların sürdüğünü sözlerine ekledi. Ayrıca transfer görüşmeleri yapılan bu futbolcularında yakın zaman içerisinde takıma katılacaklarını belirtti.

“HER ZAMAN 2 KAFA 1 KAFADAN İYİDİR”
Son dönemde basında çıkan, ‘Bilic ile Önder Özen arasında problem var’ söylemlerine de cevap veren Hırvat Teknik Adam, “Önder Özen ile aramızda problemler olduğu kulağıma geliyor. Geçen sezondan beri birlikteyiz ve bu böyle devam edecek. Aramızda fikir alışverişi yapıyoruz ve bazen fikir çatışmaları oluyor. Tabii ki bunun olması lazım. Her zaman 2 kafa 1 kafadan iyidir. Kendisiyle iyi bir iletişimimiz var. Bazen gidecek ve kalacak oyunlar açısında fikir ayrılıkları yaşıyoruz ama bu bazen doğru sonuca gidebilir. Fikir alışverişinde ayrıldığımızda birbirimizin fikirlerine saygı duyuyoruz. Teknik ekipte Hırvatistan’dan, İspanya’dan ve Türkiye’den olan insanlar var. Ben ekibimden memnunum ve bu insanlarla devam etmek istiyorum. İbrahim Üzülmez çok önemli bir isim. Onun Beşiktaş bünyesinde bulunması beni rahatsız etmez, aksine bundan mutluluk duyarım” açıklamalarında bulundu.

“BURAYA GELEN HER OYUNCUYU BEŞİKTAŞ GETİRİYOR”
“Bir teknik direktör olarak transfer görüşmelerinde nereye kadar olmazsınız bu tartışılır bir şey” diyen Slaven Bilic sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim transferlerimiz şu şekilde oluyor. Biz oyuncuyu izliyoruz, bilgilerini topluyoruz ve daha sonra Önder Özen’le bu bilgileri paylaşıyoruz. Süreç bundan sonra devam ediyor. Geçen sezon Atiba Hutchinson transferinde çok ısrarcı oldum. Eğer ısrar etmeseydim bizimle birlikte olmayacaktı. Geçen sezon kendisinin bize vermiş olduğu katkıyı herkes gördü. Kim ne derse desin, ne yazarsa yazsın takıma katkı yapacak olan isimlerde ısrarcı olmamız lazım. Buraya gelen oyuncuları ne ben ne de Önder Özen getiriyor. Buraya gelen heroyuncuyu Beşiktaş getiriyor. Ama transferler için yazılan bu haberler çok yakışıksız ve çirkin. Ben hepinize karşı açık olmaya çalışıyorum.”

“GELECEK VAAT EDEN BİR OYUNCU”
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, genç oyuncuların takıma katkı vereceklerine inandığını ifade ederek, “Bütün genç oyuncular burada çok çalıştılar. Furkan, forvet pozisyonunda oynuyor ve gelecek vaat eden bir oyuncu. Ümit’te gerçekten geleceği parlak bir oyuncu, kendisi bunu gösterdi. Yetenekli bir sol bek ama sağ ayağını daha iyi kullanabilirse bize daha çok katkı verebilir. Genel olarak bütün genç oyuncuların gösterdiği performanstan memnunum” dedi.

“BİR FORVET OYUNCUSU DAHA ARAMIZA KATILACAK”
Bilic, takımın forvet hattı hakkında yaptığı açıklamada, “Eneramo’yu almak istediğimizde kendisini iyi tanıyordum ve serbest durumdaydı. Kendisi Sivasspor’da iyi bir performans sergilemişti ve aldığımız raporlar olumlu olduğu için kendisini kadromuza kattık. Almeida takımda kaldı ve ardından Eneramo sakatlandı. Yabancı sınırlaması doldu. Bu sebeplerden dolayı morali bozuldu ve performansı düştü. Ardından sonu Karabükspor’a kiraladık. Bu sezon yabancı sınırlaması daha sert durumda. Hem de Cenk’i kadromuza kattık. Mustafa, Şubat ve Mart ayından bu yana başka bir performansla oynuyor. Umarım iyi bir forvet oyuncusu daha aramıza katılacak. Ömer de iyi bir durumda. Forvet oyuncuları kırılgan oyuncular, oynamadıkları zaman mutsuz oluyorlar.

Onlara karşı çok dikkatli olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımın yapım aşamasında olan stadı hakkında ise o konuda bir şey söylemeyeceğini ifade eden Hırvat Teknik Adam “Stadımız var ya da yok. Şu anda Olimpiyat Stadı’nda oynayacağımız gözüküyor. Biz de öyle yapacağız. Musa Muhammed yetenekli bir oyuncudur. Kendisi yabancı statüsünde olduğu için bu kampa getirmedik. Buraya gelen genç oyuncularımız Türk. Oyuncu değiştirmeden sistemden sisteme geçebileceğimiz bir yapıyı oturtmaya çalışıyoruz. İlk hazırlık maçımızda da bunu denedik. Gelecek oyuncular da burada önemli bir rol alıyor. Duruma göre değerlendirme yapacağız” dedi.

KAYNAK

Son mesajlar