Sınavlarda çok heyecanlanıyorum bu heyecanımı nasıl geçirebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

zamzerxan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sınavlarda çok heyecanlanıyorum bu heyecanımı nasıl geçirebilirim?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
İlk başlardaki heyecanın daha sonra azalıyor mu? Yani sınava başlayınca? Eğer öyleyse normal bir durum ama sonuna kadar sürüyorsa o seni biraz zorlar.Evde deneme çözerken gerçek bir sınavda olduğunu hayal edebilirsin.Eğer sonuç hakkında kaygılanıyorsan.Bunu düşünmemeye çalışmak lazım.Etraftan çekiniyorsan.İnsanları görmezden gelmeye çalış evde prova yap o ruh haline girmeye çalış.Çok aç çok tok olma orta karar olsun miden.Uyku için erken yat.Bir de dua ederek gir sınav anında sakin sakin nefes alıp ver :)

MrOwL0

Asistan
Reaksiyon puanı
448
Bence girdiğin sınavı küçük bir sınavmış gibi düşün. Ben böyle yapınca geçiyordu

zamzerxan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bence girdiğin sınavı küçük bir sınavmış gibi düşün. Ben böyle yapınca geçiyordu
ben genellikle çikolata falan yerdim geçerdi :) aklına iyi şeyler getir olumsuz düşünme derin nefes al ve kendine güven vs
Hepinize çok teşekkür ederim.Hepsini deneyeceğim.????????
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben genellikle çikolata falan yerdim geçerdi :) aklına iyi şeyler getir olumsuz düşünme derin nefes al ve kendine güven vs
Hepinize çok teşekkür ederim.Hepsini deneyeceğim.????????

Hepinize çok teşkkür ederim.Hepsini deneyeceğim.

Pardon yanlışlıkla birden çok göndermişim.