Anket Açık Öğretim Lisesi sınavlarda belirsizlikler hakkında...

Düşüncelerime ne kadar katılıyorsunuz?

• Tam olarak.

Kullanılan: 1 50.0%
  • Bazı katıldığım yerler var.

Kullanılan: 1 50.0%
  • Pek değil.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Katılmıyorum.

• Bilemedim.

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Merhabalar, aşağı yukarı 2.5 senedir Açık Lise öğrencisiyim. Genel anlamda aslında memnun olduğumu söyleyebilirim, örgün eğitimden buna geçerek hayatıma daha çok odaklandım diyebilirim. Ders notlarım berbat değil, tatminkâr olduğunu söyleyebilirim ama sınavlarda sürekli bir belirsizlik olması artık canımı sıkmaktan çok rahatsız edici hale gelmeye başladı. Kredi notum 118, yani derslerime göre yani 2 - 3 dönem içerisinde lise bitebilir, her neyse. Konuya geleceğim, aranızda Açık Lise öğrencileri muhakkak vardır. Ben rahat çalışmaya alışık birisi olduğumdan ötürü beni daha çok etkiledi. 2020 senesinde sınavlar ertelenmişti salgından ötürü, ona birşey demiyorum ama 2021 senesinden itibaren sınav tarihini erteleyip, sonradan tarihi geri çekme olayları beni rahatsız etmedi değil. Çalışma düzenimi de o dönemlerde ciddi oranda etkilemişti, notlarımda da düşüş oldu. 2021 sonlarına doğru E-sınav olarak yapılacağını öğrendim çevrimiçi (online) yerine fakat bu olmadı, buna çok birşey demedim. Bu yılın 3. dönem sınavı E-sınav olarak yapılacağı ama yine belirsizlikler olduğunu görüyor gibiyim. Randevu sistemi açılmadı, tarih belli olmadı ve online olma olasığı da olduğu için artık sabrım taşmaya başladı. Açık öğretim lisesinde benim en çok eleştireceğim yer kesinlikle sınav sistemi oldu. M.E.B'e sesleniyorum, 3. dönem sınavları ile ilgili açıklamalar bekliyorum ve sınav sistemi ile ilgili sorunların acil çözülmesini istiyorum. Tabi sizden de düşüncelerinizi bekliyorum. (Aşırı siyasete kaçılmasını istemiyorum.)