#sınavagelmiyorum tagı birinci sırada!

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Bir öğretmen olarak söylüyorum ki bütün öğrencilerin geçirileceği formaliteden bir sınav için bence bu kadar sıkıntı strese gerek yok, pek çok öğrencim zaten maddi imkansızlıklardan dolayı dersleri takip edemedi.

Glenn

Asistan
Reaksiyon puanı
40
dersi dinlemeyen gençler sürüsünün yaptığı iştir. evet olmaması lazım ama her halta boyun eğen neslin niyeyse şimdi isyan edeceği tuttu
Genellemenin dibine vurarak bir sürü kişiyi sinirlendirebilirsin. Sınava girmemek isteyen tabiki vardır fakat böyle bir genelleme yapmak yanlış. Konu cana gelince her şey değişir.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,713
Virüsle yaşamayı öğrenmeliyiz, Allah'ın izniyle tedbirlere uyarak sınava gitmemizde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. @|Ⓢєччαh|'a katılıyorum.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,146
Bir öğretmen olarak söylüyorum ki bütün öğrencilerin geçirileceği formaliteden bir sınav için bence bu kadar sıkıntı strese gerek yok, pek çok öğrencim zaten maddi imkansızlıklardan dolayı dersleri takip edemedi.
Hocam her ne kadar formaliteden de olsa sonuçta ortalamayı etkileyecek, geçme kalmayı etkileyecek.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Hocam her ne kadar formaliteden de olsa sonuçta ortalamayı etkileyecek, geçme kalmayı etkileyecek.
Bu bile olmaması gerektiğini göstermiyor mu sizce? Benim bulunduğum yerde günlerce elektiriklerin gelmediği oluyor. Civar köylerde internet altyapısı yok ve öğrencilerimin çoğu oralardan gelip gidiyor ve bu notlar ortalamayı etkileyecek yani batıdaki öğrenciler daha iyi şartlarda oldukları için daha yüksek ortalama yaparken benim öğrencilerim yapamayacak çünkü isteselerde derslere giremediler, bazıları sadece akşamları babaları eve geldiğinde akşam geç olan derslere girebildi onların telefonundan. Peki bu ortalama eşitsizliğini üniversite sınavlarında nasıl dengeleyeceğiz?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,146
Bu bile olmaması gerektiğini göstermiyor mu sizce? Benim bulunduğum yerde günlerce elektiriklerin gelmediği oluyor. Civar köylerde internet altyapısı yok ve öğrencilerimin çoğu oralardan gelip gidiyor ve bu notlar ortalamayı etkileyecek yani batıdaki öğrenciler daha iyi şartlarda oldukları için daha yüksek ortalama yaparken benim öğrencilerim yapamayacak çünkü isteselerde derslere giremediler, bazıları sadece akşamları babaları eve geldiğinde akşam geç olan derslere girebildi onların telefonundan. Peki bu ortalama eşitsizliğini üniversite sınavlarında nasıl dengeleyeceğiz?
Çok haklısınız hocam. Bu sınavlar sadece şu anki not ortalamasını değil, ileriye yönelik olarak üniversite sınavını da etkiliyor. Bahsettiğiniz gibi derslere giremeyen öğrenciler de var. Ortada çok büyük bir duyarsızlık ve haksızlık var.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Yanlış anlamayın ben de isterim sınav olsun şimdiye kadar anlattığım derslere gelen 3-5 öğrenci ne kadar öğrendi göreyim, emeğimin karşılığını bileyim ve şuan bile zoom açık bekliyorum gelemeyeceklerini bile bile ama bir ihtimal belki birisi gelir diye oturuyoruz böyle

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    75.5 KB · Görüntüleme: 84

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,146
Yanlış anlamayın ben de isterim sınav olsun şimdiye kadar anlattığım derslere gelen 3-5 öğrenci ne kadar öğrendi göreyim, emeğimin karşılığını bileyim ve şuan bile zoom açık bekliyorum gelemeyeceklerini bile bile ama bir ihtimal belki birisi gelir diye oturuyoruz böyle
Sizin gibi öğretmenler lazım.

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Çok abarttılar ya bizim okul 1 ay öncesinden yaptı ve bize sınavların yapılacağını 4 gün öncesinden açıkladılar biz bu kadar olay çıkarmadık ya.Girin sınavlara olsun bitsin sınavları olmadan neyden puan almayı bekliyorsunuz.Virüs konusu yüzünden de bu kadar abartılmaz yani.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Çok abarttılar ya bizim okul 1 ay öncesinden yaptı ve bize sınavların yapılacağını 4 gün öncesinden açıkladılar biz bu kadar olay çıkarmadık ya.Girin sınavlara olsun bitsin sınavları olmadan neyden puan almayı bekliyorsunuz.Virüs konusu yüzünden de bu kadar abartılmaz yani. (!)

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
12 yaşımdayım. sınav sıkıntı değilde. o kadar varlığın yüzünü görmek zorundayım o zoruma gidiyor.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Genellemenin dibine vurarak bir sürü kişiyi sinirlendirebilirsin. Sınava girmemek isteyen tabiki vardır fakat böyle bir genelleme yapmak yanlış. Konu cana gelince her şey değişir.
istisnalar kaideyi bozmaz. onlar da alınmaz zaten onlar için endişelenmeyin. ben de öğrenciyim biliyorum niye istendiğini

ARX

Asistan
Reaksiyon puanı
265
Twitter'ın gücü adına :)
gerçekten işe yaradı.