Şimdi kapı çalsa ve Azrail gelse......

Bu konuyu okuyanlar

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
şimdi kapı çalsa ve azrail gelse,hadi gidiyoruz dese ilk tepkimiz ne olur????????
veya 1 dakikalık süren var dese neler yaparız????

ben başlıyayım abdest alıp kelime-i şehadet getiririm.
aslında yapılacak çok şey varda maalesef biz o bir dakikayıda bulamayabiliriz.

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben geç kaldın ya derim doğarken gelmen lazımdı diye cevabı yapıştırırım...:) :)

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bir abdest bir kelime-i şehadet hadi gidelim

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Kelime-i Şehadet i getirir,gayet umutlu bi şekilde giderim,öbür tarafa,Allah(c.c) affedicidir,Kimse kusursuz deil

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Azrail gelip "1dk vaktin var gidiyoruz" derse yapılacak hiç bir şeyin önemi kalmaz. Çünkü artık öleceğini biliyorsun. Yani şuna benziyor; öğretmen yazılı kağıdını veriyor, "al bakalım bu da kitap, bir saat süren var cevapları bul yaz" diyor gibi.. :)

Azrail gelince "ne yaparız" diye düşünmeye pek vakit olmaz. Hatta Hz. Süleyman (a.s) 'ın neden ayakta öldüğünü araştıranlar bilirler. Öyle ki, ancak tahta kuruları onun dayandığı asayı yediği zaman yere düştüğünde anlaşılır öldüğü.

Sonra canlılar arasında en kolay ölümle ölenlerden biri olan Hz. Musa (a.s) ölümü şöyle tabir etmektedir: "Ölüm büyük dikenli bir ağacın ayaktan başlayıp baştan çıkması gibi". Yine kolay ölümle ölenlerden birisi olan Hz. İbrahim (a.s) Azrail (a.s) 'a "insanların canını nasıl alıyorsun bana göster" dediği zaman Azrail (a.s) korkutucu bir şekle girer. İbrahim (a.s) ise bayılır ve ayıldığında şu ilginç ve korkunç cümleyi söyler; "ümmitimin canını almaya bu şekilde gelme, senin böyle görmek bile onlara azap olarak yeter".

Peki Azrail kötü müdür? Hayır, Allah dostlarına karşı şefkatli bir babadan daha mihriban geleceğini bizzat kendisi söylemiştir.

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:
Azrail gelip "1dk vaktin var gidiyoruz" derse yapılacak hiç bir şeyin önemi kalmaz. Çünkü artık öleceğini biliyorsun. Yani şuna benziyor; öğretmen yazılı kağıdını veriyor, "al bakalım bu da kitap, bir saat süren var cevapları bul yaz" diyor gibi.. :)

Azrail gelince "ne yaparız" diye düşünmeye pek vakit olmaz. Hatta Hz. Süleyman (a.s) 'ın neden ayakta öldüğünü araştıranlar bilirler. Öyle ki, ancak tahta kuruları onun dayandığı asayı yediği zaman yere düştüğünde anlaşılır öldüğü.

Sonra canlılar arasında en kolay ölümle ölenlerden biri olan Hz. Musa (a.s) ölümü şöyle tabir etmektedir: "Ölüm büyük dikenli bir ağacın ayaktan başlayıp baştan çıkması gibi". Yine kolay ölümle ölenlerden birisi olan Hz. İbrahim (a.s) Azrail (a.s) 'a "insanların canını nasıl alıyorsun bana göster" dediği zaman Azrail (a.s) korkutucu bir şekle girer. İbrahim (a.s) ise bayılır ve ayıldığında şu ilginç ve korkunç cümleyi söyler; "ümmitimin canını almaya bu şekilde gelme, senin böyle görmek bile onlara azap olarak yeter".

Peki Azrail kötü müdür? Hayır, Allah dostlarına karşı şefkatli bir babadan daha mihriban geleceğini bizzat kendisi söylemiştir.

Açıklamanı çok beğendim saol..

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bende duydum kesin öleceğini öğrendikten sonra yapılan ibadetin faydası yokmuş.O yüzden Azrail'de Allah'tan aldığı emri hemen uygulayacağına 1 dk beklemeyeceğine göre bişeyde yapamayız zaten.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ölmece oynuyorduk ne kadar da zevkliydi kıskanıyorsan seni de öldürelim Berkin amca? :D

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
**Geç kaldın işlemem gereken günahları işledim (Mİ)
neyse kar kardır hadi gidelim ...(NEREYE:)**

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Zaten durum vahim son bir espri yapar olayı kapatırım tahminen:

- Azrail :Canını almaya geldim
- Zavalli ben : servis mi istersiniz yoksa paket mi olacak? :(

Merhumu nasıl bilirdiniz ...

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
hemen abdest alıp günahlarımdan tövbe ederim diyecem ama onu gerçekten görünce ne olacağını Allah bilir inşallah tövbe edecek vakit bulabiliriz

Son mesajlar