SIM kartı çöpe atmayın!

spybot

Guru
Onursal Üye
Kullanılmayan hatlardan icralık olabilirsiniz

Gsm operatörlerinin kendilerine sunduğu avantajlara kanıp birçok operatöre ait gsm hattı alan tüketiciler kullanmadıkları hatları kırıp atıyor. İşte şikayetler ise bundan sonra başlıyor. Çöpe atıkları hatlar için icralık olduklarını öğrenentüketiciler ödemek zorunda kaldıkları büyük meblağlı borçlar nedeni ile zor günler yaşıyor.

Tüketicilerin kullanmadıkları için kırıp çöpe attıkları hatlar nedeni ile başı dertte. Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderilen şikayetlere göre kullanmadıkları hatlar nedeni çıkarılan faturalardan habersiz olan tüketiciler cep telefonlarına, e-postalarına ve adreslerine gelen haklarında icratakibinin başlatıldığına dair notu alınca şok oluyor. Kullanmadıkları hatlar nedeni ile başı derde girentüketiciler gsm operatörlerini şikayet yağmuruna tuttu. Gsm firmaları ile tüketicileri karşı karşıya getiren işte o şikayetler şöyle:

ADINA 18 HAT ÇIKARTILDI
“İki sene önce işyerime gelen bir kurumsal gsmoperatörü yetkilisi şirket hatlarında kampanya olduğunu söylemesi üzerine 1 adet şirket hattı başvurusunda bulundum. Ertesi gün bayiden arandım ve şirket hattımı kullanıma açmak için teyit almaları gerektiğini söyledi. Konuşmalarda kampanyanın yanlış aktarıldığını anlamam üzerine hattımı daha açılmadan iptal ettim. Telefondaki kişi hatta ait hiçbir ücret çıkmayacağını ve hattı kırıp atmamı söyledi. Bende aynen öyle yaptım ve kırıp attım. Evime ben işteyken bir icra bildirimi gelmiş ve haberini alınca takdir edersiniz ki şok oldum. Tek başıma çalıştığım firma adına tam 18 adet şirket hattı haberim olmadan açılmış ve yine haberim olmadan 4 ay sonra kapatılmış.”

KULLANDIĞINIZ HATLARA DİKKAT!
“Geçen aylarda bir avukattan evime icra kağıdı gelmiş.Aldım baktım neyin nesi diye bir de baktım faturalı hatta ait icra talebi.Şaşırdım kaldım. Ben hiç faturalı hat kullanmadım, avukatı aradım gsm operatörüne ait faturalı hattımın borcu olduğu söylendi. Yetkilileri aradım ve benden yapmam gereken işlemler olarak savcılıktan suç duyurusunda bulunmamı ve ayrıca taraflarına kimlik bilgilerimi ve dilekçemi göndermemi istediler.Hepsini yaptım. 3 gün sonra beni arayıp hiçbir şey yapamayacaklarını tarafıma bildirdiler. Bende onlardan sadece şunu istedim, yasal süreç sonuçlanana kadar avukatlarındaki icra talebinizi durdurun dedim, hiç önemsemediler bile. Süreci takip edecekmişim, ben başkasının işinde çalışan bir insanım her gün izin alıp gidemem ki, işimden olurum.”

KIRIP ATTIĞI HATTA CEZA!
“13 yıldır abonesi olduğum ve geçen yıl kırıp attığım gsm hattıma şimdiye kadar uygulamadığınız faturalandırma sistemi uygulamışsınız. Birincisi hiçbir şekilde bilgilendirme yapılmadan tarafınızdan iki adet fatura düzenlenmiştir ve bu faturalar ile alakalı ne bir posta iletisi ne de bir fatura gönderimi yapılmamıştır. Kullanılmayan bir hatta fatura düzenliyorsunuz ve hiçbir şekilde bilgilendirme yapmıyorsunuz. Geçici olarak kapattırdığım hattın faturasını neden takip edeyim? Bu konuyla alakalı olarak da sizin yapacağınız gibi yasal yollara başvurup tüketici mahkemelerine gerekli şikayette bulunacağım.

haberturk
 

7/24

Profesör
Kontörlü hatlar için sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ;)

Eğer ki faturalı hat kullanıp sonra iptal işlemini yaptıysanız, 2 yada 3 ay sonra ilgili firmanın şubelerinden adınıza herhangi bir fatura çıkıp - çıkmadığını sorgulayabilirsiniz.

En azından içiniz rahat olur ve ödenmemiş faturalardan dolayı icralık olmazsınız.

Bu aklıma gelen bir öneri ;)
 

|BeyabaN|

Profesör
kontörlü kırıp attım, kontörlüler sorun olmaz herhalde sonuçta 9 ay kontör yüklemeyince hat zaten iptal ediliyordu.
 

zebaniselo

Doçent
Kimse kusura bakmasın da adam hem faturalı,hemde kapatmadan hattı kırıyorsa aklından zoru vardır.ama firmanında ödeme 1 ay gecikince hemen fatura ile durumu bildirmesi gerekir.
 

grezimonk

Profesör
Yasaklı
sim kartı niye kırıp atıyorsunuz ki? boşta dursun daha iyi... ayrıca faturalı hat alınmaz böyle fatura yollarlar...
 

by10ur

Profesör
"-8" kontörü olan bir hattı kırıp atarsak dolandırmış oluyoruz galiba bulurlar valla sıfırlayıp kırıp atmak lazım yoksa o "-8" 10 yılda olur "800"
 

Max2Life

Asistan
kontörlü olan hatlara (=eski tabirle) bişi olmaz demeyin. Şimdi onlarda da her ay sabit telsiz kullanım ücreti denen bi saçmalık var. Hattında yeteri bakiye olmasa da gelecek aya devrediyor. :hammer::hammer:
 
Üst