Sıfırdan Ahşap Kasa Yapımı

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
19,732
Tabi o zamanlar DDR3 var. (Dedeler anlatır ya bir şeyler).
İleride işlemci önbelleği 8 - 16 - 32 GB olursa şaşırmam. Ram filan unutulur gider anakarta ram yuvası eklenmez . Direk işlemciyi seçerken Önbelleğine bakmak lazım olur. :D

Kahinliğimi konuşturayım dedim :D ahsdgahdgada

phanmetal

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,244
İleride işlemci önbelleği 8 - 16 - 32 GB olursa şaşırmam. Ram filan unutulur gider anakarta ram yuvası eklenmez . Direk işlemciyi seçerken Önbelleğine bakmak lazım olur. :D

Bizim prof.larda öyle diyor. Şimdi bu teknolojini peşindelermiş.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,594

Krsital "hdd"ler labaratuarlarda ve kuantum bilgisayarlarda kullanılıyor ve bizim aklımız bile alamaz hem kapasitelerini hem de hızlarını :D

Eskiden haberleri vardı ama şuan yeni bir arama yaptığımda google da denk gelmedi nedense :rolleyes:

phanmetal

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,244
Krsital "hdd"ler labaratuarlarda ve kuantum bilgisayarlarda kullanılıyor ve bizim aklımız bile alamaz hem kapasitelerini hem de hızlarını :D

Eskiden haberleri vardı ama şuan yeni bir arama yaptığımda google da denk gelmedi nedense :rolleyes:
Kendilerine saklıyorlar.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,594
1616695447996.png

Geçtiğimiz yıllarda dijital veri depolamada ve uzun süreli korumada pek çok gelime yaşandı. Southampton Üniversitesi’ nden bilim adamları hem veri yoğunluğuna sahip hem de uzun süreli veri depolamaya imkan veren hafıza kristallerini geliştirdi. Aynı Süpermen filmindeki gibi kristaller üzerine veri depolama prensibine benzediğinden bu kristallere “ Süpermen Hafıza Kristali “ verildi. Normalde hard diskler en fazla 20- 30 sene çalışıyor ve sıcaklık, nem, mekanik arızalar ve magnetik alana karşı duyarlılar. İşte bu nedenle şirketler ve tüketiciler birkaç yılda bir donanımlarını yeniliyorlar.

Bu site çok güzeldir tavsiye ederim:

Son mesajlar