Yeni modifikayon Proje

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Arkadaşlar Merhaba. Diyorum Komple Konuyu Upuzun açmaktansa Az az ilerleye ilerleye resim paylaşırsam daha kolay olur bana göre. Başka forumdan Transfer yapınca baya zorlanıyorum çünkü. :)
Boş vakitlerimde Bahçede kendime küçük bir çalışma masası yaptım. Yağmurdan, Kardan korumak için komple etrafını beyaz Yağmur geçirmeyen perde ile kapattım ıvır-zıvır aletlerimi içine topladım.

Neyse Geçelim kasaya, Çok eskiden elimde Dandik bir kasa vardı. Onu parçalamaya başladım.
Basit kasalarda olduğu gibi Güç kaynağı üst tarafdaydı. Ne yapıp ne edip bu güç kaynağını aşağı düşürmeyi aklımdan geçirdim

PlqyWv.jpg

Temizledim içini söktüm. Bağlantı noktalarının merkezini azcık delirseniz kendisi kopacaktır. Bende Deldim ve bağlantılar koptu düştü. Yani kesmeden doğramadan bu işi hallettim.

LbaBLj.jpg

Kasanın içini Baş aşşağı dündürdüm ve vidaladım. Eski bilgisayar kasalarından topladığım küçük vidalar işime baya yaradı. Vida koleksiyonu yapmıştım bari işime yarasın dedim.
grin.gif

5DdZ5L.jpg

Şu HDD ve DVD tutma zımbırtısını şuanlık kesmiyorum. İlerki zamanlarda kesip montajlıyıcam. Küçücük alt kısımda kalıcak.

nO7XXV.jpg

Evde Boş olunca dedim şöyle bir el becerimle Tasarımını çizeyim bakıyım nasıl birşey yapabilirim diye.
İşte böyle görüntüsü olursa baya mutlu olurum.
smiley.gif

Nasılda Çizdim ama?
grin.gif
Ya bu çoçuk şahane yaaa Nasıl da becerilere sahipmişim?

nO7XvM.jpg

Kasanın En alt kısımmında DVD mutlaka olmalı. DVD RW olmazsa olmazımdır çünkü.
Önde 3 adet 120 mm Fan + Yan kapakta 2 adet 120 MM fan + Arka tarafa sığdırabilirsem 2 adet 120mm Fan İçerideki sıcaklığı çöle atsın. Biri ekran kartı PCİ Bölgelerinden Biride İşlemci bölgesinden.

Üst kısım Cam olucak + Açıp kapatmalı Led İşıklandırma İçeriye bakıcak. Led Işık yanınca Ekran kartının Üzerini işıklandırıcak.
Bide Görüntüsü Cafcaflı Ekran kartı almam gerekli Üstten bakınca OUVVVVVV deyebilmeleri için
cheesy.gif

Ön kısımı Ölçtüm malesef 3 Adet 120 mm fan anca sığıyor. DVD RW`ni koymayacağım bu durumda.
3 adet fanlı olmalı bence
smiley.gif
Fanları da Böyle Standart olarak bağlamak fikrim yok. Yan Kısımları kesip sadece Vida delik yerlerini saklıyıcam Yani Fanı komple Tahtanın içine alıcam
wink.gif

Kasaya Bağladığım uzun vidaları kesip kısalttım. + Olarak Ön paneli nasıl kessem diye biraz kafam karıştı. Elimde 120 mm Fan yok Kasayı yapmaya üşeniyorum açıkcası
grin.gif

Biraz zaman gerekli nasıl kesicem, nasıl tutturucam diye.

lOyL3r.jpg

Kasanın İskelesi olduğuna göre bana çok kolay geliyor bu kasayı toplamak.
smiley.gif

Kasanın üst tarafını cam yapacağımdan dolayı Üst Panelin alminyumu Kesmeye karar verdim.
Büyük ölçüde kestim ki Üst Ön tarafta Tahta üzerinde Düğmeler ve USB yerlerini delince Alt taraftan kablosunu rahatça çıkarabileyim.
smiley.gif

2Jkokd.jpg

Degobaj İşimi kolaylaştırıcak.
smiley.gif
Alminyum kesen dişle Oldukça Güzel kesiyor Alminyumu.

Z9Vzdk.jpg

Kardeşlerim Kasa masa kalmadı şunda
grin.gif
Çerçeve iskele kaldı huehuehueuhehe
grin.gif
grin.gif
grin.gif
grin.gif

PloaQ7.jpg

tahtanın eni 1sm olduğundan Ön panelde Dört tarafını 1sm fazla ölçümlü yaptım ve kestim.
wink.gif

gOAY2Q.jpg

Veee Vidaladım
smiley.gif

RnVpRR.jpg

Z9Vz6V.jpg

Üst paneli ölçüp kestim ve delik deşik olması bana sorun yaratmıyor. Zaten orta kısımı kesip cam yapıcam boşuna Tahtanın güzel yerini seçmeğe gerek yok.
smiley.gif

1JkZ91.jpg

+ Vidalar biraz sıkı tutsun diye ve Tahtanın diğer tarafından çok dışarı çıkmaması için 10 ölçüde Bağlantı demirinden ekledim. Zaten zibilyon tan varımdır. Türkçe İsmi nedir bilmiyorum.
cheesy.gif

jy2NGD.jpg

Üst paneli Sıkıca vidaladım. Güzelde tuttu haaa
smiley.gif

XPo350.jpg

Eh işte kasanın son durumu böyle.
smiley.gif
NZXT kapalı kasaların haline döndü
cheesy.gif

76b15P.jpg

Üst ve Ön tarafı Şekillendire bilmek için 2 katman tahta daha kesmeliyim ama önce Şu alt kısımdalı ayaklar biraz engelliyecek beni, Onlarıda kesmem gerek
sad.gif

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şimdiden elinize, emeğinize sağlık.Önceki projden de tahminle yine çok iyi bir iş çıkacağa benziyor :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Şimdiden elinize, emeğinize sağlık.Önceki projden de tahminle yine çok iyi bir iş çıkacağa benziyor :)

Moderatör kardeşim Aslında Bununla 4`cü modifikasyonum olucakta. Önceki Kaslarıma bakmak istiyorsanız Facebook üzerinden Zaur Umudlu Diye aratırsanız Profilde resimler bölümünden bulabilirsiniz. :) Önceleri Çokta güçlü bişeyler toplamamışım ama işte Azda olsa modifikasyon işte :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Moderatör kardeşim Aslında Bununla 4`cü modifikasyonum olucakta. Önceki Kaslarıma bakmak istiyorsanız Facebook üzerinden Zaur Umudlu Diye aratırsanız Profilde resimler bölümünden bulabilirsiniz. :) Önceleri Çokta güçlü bişeyler toplamamışım ama işte Azda olsa modifikasyon işte :)
Hocam Facebook kullanmıyorum maalesef ama eminim hepsi çok güzel olmuştur.El becerinize hayran kaldım :)

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Resim kapasiten iyiymiş.Aynı resmi farklı 2 açıdan çizmek kabiliyet ister ;)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Resim kapasiten iyiymiş.Aynı resmi farklı 2 açıdan çizmek kabiliyet ister ;)
Çok Sağolasın Üstteki resimi kendime göre hele kötü bile çizmişim. Facebookta bolca çizdiğim resimler var.

Örnek olarak çizdiğim resimin biri :)

19702552_1924640324487653_3122682605148408479_n.jpg

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şimdiden güzel bir şey olacağını düşünüyorum. Bu işin ustası olmuşsunuz bence. :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Bugün dedim üst paneli kesiyim. Havalar soğuk elim dondu çizerken bile. İşi yarım bıraktım. :)

Z9Q0Mz.jpg

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Eline sağlık ne yalan söyleyeyim senin gibi beceriklisinide hiç görmedim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,305
Ooo harika görünüyor bittiğinde muhteşem olucak ellerine sağlık usta :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Eline sağlık ne yalan söyleyeyim senin gibi beceriklisinide hiç görmedim
Çok sağolasın ama bir sorum var. Konu başlığında Olan Smile yüz ifadelerinin bazıları bozulmuş açılmıyor meğerse.
Neden Böyle Olmuş Moderatör kardeşim? İlk konu açtığımda görünüyordu ama.

Yoksa Smile yapısını değiştirmişsiniz? :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
o işlere ben bakmıyorum adamım :) işin şakası forumda sürekli bir değişim oluyor ellemiş olabilirler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,305
Sistem yanlış algı olarak göstermemiş olabilir forumda çalışmalar hala devam ediyor :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
o işlere ben bakmıyorum adamım :) işin şakası forumda sürekli bir değişim oluyor ellemiş olabilirler
Cevap için sağol. Peki oradakı açılmayan smile resimlerini kaldırmak istiyorum ama yapamıyorum. Değiştiremiyorum konu başlığını. Bana yardım edip açılmayan Smile resimleri silebilir misin?
Ünlem kalıyorda rahatsız edici gibi, Sanıyorum attığım resimler açılmıyor. :(

Son mesajlar