SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sadece yazik hepimize yazık kardeş kardeşe böyle düşürülüyor benim canım kardeşim hükümeti beğenmiyorsan bunu sandıkta gösterirsin.Hükümet senin beğenmediğin bir şey yapıyorsa böyle bir tepki mi vermen gerekiyordu.Tabii ki Eylem yapmak hakkınız ama ne olurdu bunu izni alınsaydıda düzenli bir şekilde gerçekleşseydi bu olay.Hangi halkin içinden çıkma polis halka bunu yapabilir soruyorum size ? Sizinde amcanız tanıdığınız polis değil mi söyleyin bana hangileri yapar o işleri.Tamam bende gördüm gerçekten çok orantısız güç kullanan kendini bilmezlerde var ama söyleyin bana durduk yerde girermiydi polis bu işe.Bu işin izni alınsaydı ne olurdu bir düşünelim lütfen.Benim canimi acitan ise orda oturan küçücük bir çocuğu düşünün dışaraya bakmaktan bile korkan o ufak çocuğu.Orada hiç bir suçu olmadan yaralanan halki.Sonuç olarak ise gene üzüntüden başka bir şey geçmiycek bence elimize..

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bende bir söz paylaşmak istiyorum buradan TAKSİMDE'Kİ HÜKÜMET KARŞITI BAĞIRAN HERKESE GELSİN...

"Hak İsteyenin Hakkını Verin , Baş Kaldıranın Başını Kesin " ...

Ulu Hakan Sultan 2.Abdülhamid.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
ya polis sert davrandı orantısız güç kullandı diyenleri anlamıyorum :) adamlar hükumeti devirmekten bahsediyor napsın adamlar :) muz cumhuriyetimi burası başta kim olursa olsun böyle bir düşünce bile başlı başına safsatadan ibaret :) naptı bu adamlar da bu kadar isyan ediyor millet onu da anlamıyorum ya da bir tek ben mi etkilenmiyorum bu baskı ve zulümden çözemedim :D

Seninde paylaştığın zihniyet ve yaşam tarzı dayatılırken, herhangi bir baskı ve zulum görmemen gayet normal :)

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Az önce Beşiktaş'tan geldim.
1.Twitter'da paylaşılan fotoğrafların hemen hemen çoğu yalan.
2.Daha Beşiktaş'a inmeden biber gazının kokusu burunları yakmaya başlıyor.
3.Polis gerçekten orantısız güç kullanıyor.
4.Gerçekten eylemcilerin arasında sivil polisler var.
5.Hatta birisi biber gazı bombasını eylemcilerin ortasında iken attı.
6.Yaralı sayısı,fenalık geçirenler çok fazla medya bu konuda ne diyor bilmiyorum.
7.Provokatörler engellenebildiği kadar engelleniyor.Siyasi parti bayrakları Beşiktaş'ta yoktu görebildiğim kadar.
Deniz Müzesi'ni biraz geçebildik.İlerde sadece Çarşı bayrağı vardı.
Sanıldığı gibi Esnafın malına filan zarar verme yok.
8.Biz ayrılırken Barboros bulvarı ve Taksim'e çıkan tüm yollara polis barikatlar kuruyordu.
Zincirlikuyu'da bile biber gazının kokusunu alabiliyordunuz.
Yalnız polis gerçekten halkı kışkırtmaya çalışıyor.İster tarafın yüzünden sana öyle geliyor deyin.
Sonuçta oradaki herkes aynı ideolojide değil.Türbanlı,başörtülü arkadaşlarda gördüm.Yaşlı teyzeler,amcalar da.
Hamile bir bayan da gördüm.

Avcılar'da yaşıyorum.Gelirken Avcılar merkezde yoğun protesto var. Merkezde insan yoğunluğu da fazla.
Avcıların içlerine doğru ilerledikçe tencere,tava sesleri azalıyor.Fakat çoğu evde ışık yanmıyor bile.

Gördüklerim bu kadardı.
İnanıp inanmamak sizlere kalmış.

------------------
Bu arada Beşiktaş'ta Şebeke sorunu vardı.Beşiktaş'tan sağlıklı bilgiler almak zor.

Dostum yazdıklarının güveniyorum. Eskişehir'de katıldım, yeni geldim. Polis halkı kışkırtıyor dediğin gibi.

Bu güzelim halk uyanışını umarım, marjinal gruplar ve partiler sahiplenerek yazık etmezler.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Senin yaşın orda açık açık yazdığı halde ben sana 1 kere bile kardeşim diye hitap etmemişken ve yaşından dolayı forumdakilerinin %80'i abin ve %20'si yaşıtınken biraz daha dikkatli olmalısın :)

Devlet halk için vardır! Halk devlet için değil. O nedenle o polis memurları da halkın hizmetkarıdır, birilerinin paralı askerleri değil. Halkına böyle zulm eden bir polis T.C tarihinde hiç olmamıştı fakat son yıllarda neden gündemimiz sürekli polisin orantısız güç kullanımı ve yerli yersiz heryeri biber gazına boğmalarını konuşuyoruz diye düşünmeye davet ediyorum seni.

Devlet halk icin vardir ortaligi yakip yikan icin acaba devlet var midir? Halk nedir? Halk demokrasi demektir. Demokrasiye inanan halk ise bu bir kac gundur ortaligi yakip yikanlar kimlerdir. Halk midir, hak midir, demokrasiye inananlarin secim sandigini kullandiklarini goz onune getirirsek bunlar kimdir? Hak ile alamadiklarini haksizlikla almaya calisan ve aptal dediginiz yuzde ellinin yarisi bile olmayan, milletin vergisi ile yapilan kamusal alanlari yakip yikanlara ne denirse odur is te.

ironicus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne demiş Atatürk ''Polisler işlerini yaparken onlara karışmayın'' 1932
Resmimize polis amblemi koyup tepkimizi gösterelim

Aynı zamanda Ataürk
"Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır." demiş..

Ayrıca Bursa Nutkunda:

“Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, ‘Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır.’ demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, ‘Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir.’ diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, ‘Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.’ diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, ‘Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.’
İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!”

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bir kac gündür hem tv lerden,burdan haber sitelerinden takip ettigim ve anladigim kadariyla olay kisaca sudur kendimce..
Iktidarla muhalefetin catismasi burda agaci düsünen kimse yok varsada ilk gündür ondan sonrasi galyana gelen insanlarimiz diye düsünüyorum.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
beyler atılan tiwitleri okuyan derki türkiyede savaş çıktı bir tek mayın döşenmediği kaldı bu protestoları çıkartanlar bukadar büyümesinin sebebi türkiyeyi bölmek karıştırmak isteyenler bizim halkımız zaten macera arıyor nerde bir topluluk hemen ordalar gerçek mermi bile kullanılıyor deniyor gerçek mermi kullanılsa emin olun şuan halk ile polis birbirine silah çekmiş vaziyette olur

Ben Kenobi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,156
Yalan haber yapıyorlar.
Provokasyon var oyuna gelmeyin.
Olayın gezi parkı ile alakası kalmamıştır.

image.jpg

Koyulan resim
146779d1293149017-duck-hunter-warning-graphic-duck-hunter.jpg

Güya bu vatandaşı panzer ezmiş.
Orjinalde ise ördek avcısının başına gelen bir kaza ve 2010 yılına ait.
http://www.thehulltruth.com/gulf-coast/322165-duck-hunter-warning-graphic.html#b

Orjinali şu resmin
a0585f62_8dca_e211_a077_14feb5cc13c9jpg_h494.jpg

Binlerce insan google'da en ufak arama yapmadan beğenmiş, tweetlemiş.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bir kac gündür hem tv lerden,burdan haber sitelerinden takip ettigim ve anladigim kadariyla olay kisaca sudur kendimce..
Iktidarla muhalefetin catismasi burda agaci düsünen kimse yok varsada ilk gündür ondan sonrasi galyana gelen insanlarimiz diye düsünüyorum.
aynen öyle bugün tüm yurttaki eylemler ağaçlar için değil hükümete tepki içindi

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Seninde paylaştığın zihniyet ve yaşam tarzı dayatılırken, herhangi bir baskı ve zulum görmemen gayet normal :)
dayatma derken komik olmayın neyi dayatıyorlar :) ya da zihniyetim neymiş de ben bundan etkilenmiyormuşum. Açık açık söyleyeyim millete rahat batıyor. Dostunun bile bir şekilde kendisinden iyi durumda olduğunu görünce ve ilerlemeye devam etmesine kıskanan ve kötülüğünü düşünen bir milletten farklı bir şey istemek tuhaf olurdu elbet :)

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yalan haber yapıyorlar.

http://www.thehulltruth.com/gulf-coast/322165-duck-hunter-warning-graphic.html#b

-Mesaj uzamasın diye fotoğrafları sildim.-

Maalesef medya olaylara gereken ilgiyi göstermeyince internet üzerinden bu tür haberler fazlaca yayıldı. Eğer medya vazifesini yerine getirseydi insanlar bu tür şeylere itibar etmeyebilirdi.

Bir de Başbakanın istifa ettiğine dair virüslü bir link dolaştığı söyleniyor, dikkatli davranın.

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@tambjk "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!" cümlesini her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yalan haber yapıyorlar.

image.jpg

Koyulan resim
146779d1293149017-duck-hunter-warning-graphic-duck-hunter.jpg

Orjinali şu resmin
a0585f62_8dca_e211_a077_14feb5cc13c9jpg_h494.jpg

maratondaki köprü kalabalığını alıp bugünkü hali diye verenlerde var önemli olan sağduyulu davranıp sakin olmak galyana gelmek değil

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bugün Türkiyede genelinde oluşan algı emin olun İyi ve kötü. İyi iktidar kötü muhalefet. İyi insan kötü insan. İyi fikir kötü fikir. Barışçı iktidar bölücü muhalefet. vs.. vs..

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Tekrar söylüyorum,sadece toplanmak bile polisin biber gazı atmasıyla sonuçlanıyor.
6 saate yakın Beşiktaş'taydım.Sırf toplandık diye biber gazı yağmaya başlıyordu.

Eğer medya bugünkü gibi korkak ve yanlı davranmazsa Beşiktaş'ın halini görürsünüz.
Hiçbir esnaf malına zarar gelmedi,sadece gazdan kaçışırken cam reklam panosu zarar gördü.
Taşkınlık,polise taş filan kesinlikle yoktu.Yakın çevrede de polise atılacak taş yoktu.
Ama polisin müdahalesi haddinden fazla sertti.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
valla sıktı artık konu. [MENTION=327890]Empatik[/MENTION] sana emanet buralar :)

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] Sen burada gençliğe hitabe paylaşıyorsun ama olmuyor. hayır açacağım Kur-anı Kerim-i iki Ayet yazacağım ona da laf söylersiniz diye korkuyorum.. :( Hadis yazsam diliniz nerelere uzar kim bilir ? (Kişisel anlama olayın içindeki tğm oyunculara söylüuorum aslında)

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır. ' Hz Muhammed (s.a.v)

Herkese iyi geceler.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@tambjk Sen burada gençliğe hitabe paylaşıyorsun ama olmuyor. hayır açacağım Kur-anı Kerim-i iki Ayet yazacağım ona da laf söylersiniz diye korkuyorum.. :( Hadis yazsam diliniz nerelere uzar kim bilir ? (Kişisel anlama olayın içindeki tğm oyunculara söylüuorum aslında)

Aç profesörüm bizde faydalanalım

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Twitter 'da Türkiyedeki ünlülerin kışkırtması var. Çoğuda yahudi. Fırsat bu fırsat deyip herkes ağzı sulanmış Türkiyeyi izliyor. Sevinin. Bunu siz başardınız. Başardığınız tek şey ortalığı karıştırmak.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
o meşruiyeti kim veriyor? o dediklerin hak mı istiyordu? isyan ayrıdır adam gibi faliyet yapmak ayrı...

Bak şuan Eskişehir'de adam gibi eylem yapılıyor. Sonra polis geliyor gazı atıp geri çekiliyor.. Böyle bir ortamda sen olsan nasıl eylem yaparsın?

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
@tambjk "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!" cümlesini her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor

Bazıları da Atatürk'ün gençliğe hitabesini gördüklerinde tüyleri diken diken oluyor ama negatif bir etki yaratıyor olsa gerek ki okuyacak cesaret bulamıyorlar.

Ben Kenobi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,156
portakal gazı atıldığı iddiası gibi birçok provokatif söylem var.
portakal gazının ne olduğu hakkında en ufak bilgisi yok adamların.
https://www.google.com.tr/search?q=...QgLgI&biw=1238&bih=679&sei=52KqUa3GH4iNO7a8AQ

binlerce kişiye portakal gazı atmak mümkün mü ?
akla uyuyor mu ?
binlerce hatta onbinlerce kişinin çocukları sakat doğacak demektir bu.
bu sakatlıklar yüz yıllarca sürecek demektir bu.
hükümet böyle bir risk alır mı ?

bunlar yalan söylemlerdir, oyuna gelmeyin.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Twitter 'da Türkiyedeki ünlülerin kışkırtması var. Çoğuda yahudi. Fırsat bu fırsat deyip herkes ağzı sulanmış Türkiyeyi izliyor. Sevinin. Bunu siz başardınız. Başardığınız tek şey ortalığı karıştırmak.
Ya şaka gibi :D o kadar şey yaptı hukumet hala destekleyen var neyse tartışmak bile seviyeli bir olay...

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Provokasyonlara, kışkırtmalarla koyun gibi oraya buraya gidenler, niye gittiğini, davasını bilmeyenler. Hayatında bir fidan ağaç dikmemiş olanlar bugün eylem yapıyor. Yanında ki teröristlerle. Bu ülkede yediğiniz ekmek haram olsun. Bu dünya kimseye kalmaz. Merak etmeyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...