SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Empatik

Profesör
5 Şubat 2013
2,866
8
0
Bu arada TOMA'nın altında kalan kişinin fotografını isteyenler vardı buyrun

601159_545557908840665_1847835439_n.jpg

Altı mı orası abi gözünüz mü görmüyor anlamıyorum. Toma 4 nerede yazıyor bir baksan ? O şey önündeki engelleri sağa ve sola savurmak için var ve o adam sola savruluyor.

cngzkyz

Profesör
28 Temmuz 2012
2,855
276
263
Aç profilini yaşını yaz o zaman usta ne bileyim ben yaşını :D Kusura bakma ;)

Bu arada yazdıklarımda körü körüne polisi savunmuyorum. Bence çok istifa gelmeli çok. Hükümetten de karşıtlarından da

Empatik bir abin olarak seni seviyorum :D Çizgini bozma ;)

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
Altı mı orası abi gözünüz mü görmüyor anlamıyorum. Toma 4 nerede yazıyor bir baksan ? O şey önündeki engelleri sağa ve sola savurmak için var ve o adam sola savruluyor.

Evet altında kalma yanlış bi tabir oldu ama o araç o adama çarpıyor videoda hızını da gördük öldürmese bile ciddi bi biçimde yaralar

sunelan

Doçent
2 Nisan 2010
546
1
18
istanbulu hiç sevmedim. hatta kalabalıktan karışıklıktan nefret ettim bugüne kadar. bir kere iş görüşmesine gitmiştim başıma gelmeyen kalmamıştı.
Fakat şimdi şu halini görünce çok üzülüyorum. ne hale getirdiler şehri. :( sürekli olaylar,karmaşa.

Şimdi de bu sayın sanatçılarımız,ünlülerimizin kafalarına dank etti. baştan düşünemediler demek ki.

Demet Evgar ‏@dmtevgar Provakatörler taksimi altüst ediyo..2 gündür spontan oluşan direnişi mavetmelerine müsade etme..

Serkan Altuniğne ‏@serkanaltunigne

etrafa sivil halkın malına mülküne zarar vermeye çalışanları engelleyin ve asla böyle mevzulara girmeyin

Memet Ali Alabora ‏@memetalialabora

N'olur durdurun şu şiddeti.Polisin şiddetini durdurun.Arkadaşınızın şiddetini durdurun.Her türlü şiddeti durdurun.

Ahbârî

Dekan
6 Ekim 2009
6,274
346
263
tam da dediğim çıktı. @Webnokta buyur. mantık derler buna. o dediğin polis ezecek değil. salak da değil...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Evet altında kalma yanlış bi tabir oldu ama o araç o adama çarpıyor videoda hızını da gördük öldürmese bile ciddi bi biçimde yaralar
direk araç çarpmıyor. önünde eşyalar var. darbeyi emmiştir onlar.

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Aç profilini yaşını yaz o zaman usta ne bileyim ben yaşını :D Kusura bakma ;)

Bu arada yazdıklarımda körü körüne polisi savunmuyorum. Bence çok istifa gelmeli çok. Hükümetten de karşıtlarından da

Senin yaşın orda açık açık yazdığı halde ben sana 1 kere bile kardeşim diye hitap etmemişken ve yaşından dolayı forumdakilerinin %80'i abin ve %20'si yaşıtınken biraz daha dikkatli olmalısın :)

Devlet halk için vardır! Halk devlet için değil. O nedenle o polis memurları da halkın hizmetkarıdır, birilerinin paralı askerleri değil. Halkına böyle zulm eden bir polis T.C tarihinde hiç olmamıştı fakat son yıllarda neden gündemimiz sürekli polisin orantısız güç kullanımı ve yerli yersiz heryeri biber gazına boğmalarını konuşuyoruz diye düşünmeye davet ediyorum seni.

Empatik

Profesör
5 Şubat 2013
2,866
8
0
tam da dediğim çıktı. @Webnokta buyur. mantık derler buna. o dediğin polis ezecek değil. salak da değil...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

direk araç çarpmıyor. önünde eşyalar var. darbeyi emmiştir onlar.

Şimdi direk çarpmıyor eşyalar var filan ama önünde 2 3 adam var ne kadar karşıtta olsalar insanlar sonuçta daha kötüsüde olabilirdi direk üzerlerine sürmeleri yanlış olmuş.

MrJuckLees

Doçent
1 Temmuz 2012
699
0
16
Gezi'ye giden varsa dikkatli olsun. yakıp yıkmaya calışan eylemci harici örgüt üyeleri var! Dikkatinize

nano6824

Doçent
10 Eylül 2011
554
0
0
Ne demiş Atatürk ''Polisler işlerini yaparken onlara karışmayın'' 1932
Resmimize polis amblemi koyup tepkimizi gösterelim

neskalii

Profesör
25 Mayıs 2008
3,932
23
218
38
burada bence herkesin çıkarması gereken dersler var. bu kadar kısa zamanda bu kadar fazla yaptırım ve oldu bittiye getirilen değişiklikler çok fazla stres oluşturdu. ancak bu toplumsal tepkiyi gösterenlere polisin uyguladığı yanlış politika, marjinal grupların da ekmeğine yağ sürdü. bir yanlış, diğer yanlışı getirdi. bana kalırsa sorumlular bunun faturasını ödemeli. benim gördüğüm; vali, belediye başkanı ve içişleri bakanı burada sorumludur.

Benimde görüşüm aynen bu o kadar ben bilirim ne yaparsanız yapın umurumda değil edası sonunda bunlara sebep oldu..

ttnet in netle ilgili açıklamasına da yorum yapayım hiç inandırıcı gelmedi gerçi adı geçen ttnet güvenilirlik sırasında sonları bile çekmeye layık olmayan bi kuruluş..

Allah sonumuzu hayır etsin birilerinin çıkarı için yine ülkeyi harcıyolar..

PylsWeb

Profesör
28 Eylül 2007
1,359
16
218
O TOMA ne kadar hızlı çarptı o adama sen gördün mü onu he burdan gelip konuşuyorsun kasten adam yaralamaya girer.

ozersworld

Profesör
24 Şubat 2009
3,294
14
218
37
Bu muhalefet bu ülkede yaşamayı haketmiyor. Gezi parkı bahanesiyle ortalığı karıştıran bölücülerin yanında yer alıyorlar. Bumudur muhalefetlik. Derhal siyaseti bıraksın. İki kelimeyi bir araya getiremeyenler ülkeyi bölmeye çalışıyor. Lütfen sağduyulu olalım.

Empatik

Profesör
5 Şubat 2013
2,866
8
0
Senin yaşın orda açık açık yazdığı halde ben sana 1 kere bile kardeşim diye hitap etmemişken ve yaşından dolayı forumdakilerinin %80'i abin ve %20'si yaşıtınken biraz daha dikkatli olmalısın :)

Devlet halk için vardır! Halk devlet için değil. O nedenle o polis memurları da halkın hizmetkarıdır, birilerinin paralı askerleri değil. Halkına böyle zulm eden bir polis T.C tarihinde hiç olmamıştı fakat son yıllarda neden gündemimiz sürekli polisin orantısız güç kullanımı ve yerli yersiz heryeri biber gazına boğmalarını konuşuyoruz diye düşünmeye davet ediyorum seni.

İlk cümlen felsefeye giriyor Konfiçyus filan falan :D O iş derin şimdi Devlet düşüncesi olarak var olan 4 5 düşünce biliyorum. Neyse karıştırmayalım :) yoksa uzun bir yazı beni bekliyordu o_O :D

Daveti kabul ediyorum. Sanırım cevabı seçimlerin tarihinde saklı ?

Ahbârî

Dekan
6 Ekim 2009
6,274
346
263
Şimdi direk çarpmıyor eşyalar var filan ama önünde 2 3 adam var ne kadar karşıtta olsalar insanlar sonuçta daha kötüsüde olabilirdi direk üzerlerine sürmeleri yanlış olmuş.
orası yanlış ama o sırada ne kadar gördüğünden şüpheliyim. eğer kasıt olsa durmaz basar dağıtır gider.

Ozgurky

Profesör
26 Nisan 2009
2,698
14
218
Ooo size göre suçlu olması için koca araçla çarpması yetmedi baya baya üstüne çıkıp ezip geçmesi lazım yani desene. :)

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
2 Ekim 2012
1,498
1
0
Şuan Eskişehir'deki eylemden geliyorum. Birincisi şu tv'lerde gösterilen eylemleri unutun! Ortam çok güzeldi, tüm herkes ordaydı ve hoşgörülülerdi.

Polis 2 yerden sıkıştırmasına rağmen aralardan Espark'ın önünde buluştuk. Dedikleri gibi telefonlar çekmiyor, internet yoktu.

Bu bir halkın eylemi umarım marjinal gruplar ve partiler sahiplenip o kadar emeği heba etmezler. Size de önerim gidin gözlerinizle neler oluyor görün. Hiçbir şey pc ve tv deki gibi değil.

Burda amaç 2-3 ağaç meselesi değil. Halk burda ''senin her istediğini yapmak zorunda değilim.'' dedi. Etrafını kibir sarmış yönetime bir tepki.

Ve şu medyaya o kadar kızgınım ki tv izlemeyi düşünmüyorum! Ülkenin hali ortada. Star hala Survivor izletiyor millete. Uyutuyorlar herkesi.

Bi ara polisi haklı göstermek için çektiler o kadar.

freewill

Dekan
8 Temmuz 2008
7,637
61
228
ya polis sert davrandı orantısız güç kullandı diyenleri anlamıyorum :) adamlar hükumeti devirmekten bahsediyor napsın adamlar :) muz cumhuriyetimi burası başta kim olursa olsun böyle bir düşünce bile başlı başına safsatadan ibaret :) naptı bu adamlar da bu kadar isyan ediyor millet onu da anlamıyorum ya da bir tek ben mi etkilenmiyorum bu baskı ve zulümden çözemedim :D

BERVA

Doçent
24 Nisan 2011
712
8
18
Az önce Beşiktaş'tan geldim.
1.Twitter'da paylaşılan fotoğrafların hemen hemen çoğu yalan.
2.Daha Beşiktaş'a inmeden biber gazının kokusu burunları yakmaya başlıyor.
3.Polis gerçekten orantısız güç kullanıyor.
4.Gerçekten eylemcilerin arasında sivil polisler var.
5.Hatta birisi biber gazı bombasını eylemcilerin ortasında iken attı.
6.Yaralı sayısı,fenalık geçirenler çok fazla medya bu konuda ne diyor bilmiyorum.
7.Provokatörler engellenebildiği kadar engelleniyor.Siyasi parti bayrakları Beşiktaş'ta yoktu görebildiğim kadar.
Deniz Müzesi'ni biraz geçebildik.İlerde sadece Çarşı bayrağı vardı.
Sanıldığı gibi Esnafın malına filan zarar verme yok.
8.Biz ayrılırken Barboros bulvarı ve Taksim'e çıkan tüm yollara polis barikatlar kuruyordu.
Zincirlikuyu'da bile biber gazının kokusunu alabiliyordunuz.
Yalnız polis gerçekten halkı kışkırtmaya çalışıyor.İster tarafın yüzünden sana öyle geliyor deyin.
Sonuçta oradaki herkes aynı ideolojide değil.Türbanlı,başörtülü arkadaşlarda gördüm.Yaşlı teyzeler,amcalar da.
Hamile bir bayan da gördüm.

Avcılar'da yaşıyorum.Gelirken Avcılar merkezde yoğun protesto var. Merkezde insan yoğunluğu da fazla.
Avcıların içlerine doğru ilerledikçe tencere,tava sesleri azalıyor.Fakat çoğu evde ışık yanmıyor bile.

Gördüklerim bu kadardı.
İnanıp inanmamak sizlere kalmış.

------------------
Bu arada Beşiktaş'ta Şebeke sorunu vardı.Beşiktaş'tan sağlıklı bilgiler almak zor.
Aklıma gelmişken,
İnsanlar içeri giremesin diye Sinanpaşa Cami sinin kapıları içerden kapatıldı.

Ozgurky

Profesör
26 Nisan 2009
2,698
14
218
Emir verildiğinin doğru olduğunu sanmıyorum. Güneydoğu'da ne eylemler gördük, polise neler yapıldı da hiçbirinde vur emri çıkmadı buna mı çıkacak? Ha verildiyse diyecek laf yok!

tambjk

Profesör
10 Mayıs 2011
3,263
16
218
Bu muhalefet bu ülkede yaşamayı haketmiyor. Gezi parkı bahanesiyle ortalığı karıştıran bölücülerin yanında yer alıyorlar. Bumudur muhalefetlik. Derhal siyaseti bıraksın. İki kelimeyi bir araya getiremeyenler ülkeyi bölmeye çalışıyor. Lütfen sağduyulu olalım.

Helal olsun sana, 2 kelimeyi bir araya getirebilmişsin. Aday ol oyum sana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...