SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O meydanda polis arabasını taşlayıp takla attıranlara sesleniyorum amacınız nedir sizin ? Birinci gün desteklediğim bir durumdu. Sabah baskın oldu 2. günde destekledim. Ama 3. gün ilk başta ki doğacılar evlerine dönerken yeni gelenler tamamen Hükmetin düşmesi için toplanmışlar. söylenecek çok şey var da ah ah. Türk polisini sevmeyen türk değildir abi Tür polisine böyle davranan türk değildir. Kim ne derse desin..
polis onlara çok baskı uyguladı kardeşim. Sürü piskoloji diyoruz.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Polisin hiçbir şuçu yok.Emirleri uyguluyorlar,gerekeni yapıyorlar işte.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
taksimde 1 tane --- (gösterici diyelim..) varsa evinde oturan 1000 tane İNSAN var. kimse heycanlanmasın hiçbişey değişmicek. boş teneke iyi ses çıkarır hepsi bu. geldikleri gibi gidecekler.

..kamu malına zarar vererek mi doğayı kurtarıyonuz?
..taksim projesinin altında kimlerin imzası var bi araştırın gelin (belge bol bol paylaşılıyo)
..izmir fuar alanı nereye yapıldı sanıyosunuz? madem bu kadar doğa sevginiz vardı o zaman neden sessiz kaldınız?
..2 yıl önce chp belediyesi adalar'daki 400 yıllık çınarları keserken neredeydiniz?
..doğacı(!?)ların geçtiği yerler ne kadar doğacı olduklarını gösteriyo
..devletin polisine saldırarak doğayı koruyamazsın

ben bu listeyi sabaha kadar uzatırım. olayın özü belli; taksim doğa bahane, anarşi terör şahane. olay bundan ibaret (2 resmi yanyana koysam hangisinin doğa(!?) koruyanı hangisinin bölücü olduğunu ayırt edemezsiniz)
https://twitter.com/search?q=%23provokasyonaGELM%C4%B0YORUZ&src=tren

Hocam verdiklerini araştırdım.

1. kamu malı dediğin ne kaldıki satılmadık ?
2. Maddeni bulamadım eğer kaynak belirtebilirsen sevinirim.
3. izmir fuar alanı halka yapılan bir hizmetti (ağaç kesimlerini desteklemiyorum yanlış anlaşılmasın) , ama gezi parkı tamamen rantsal dönüşüm.
4. Chp nin kestiği ağaçlar olarak yanlış budamayı mı örnek gösteriyorsun ? ağaçların şimdi ki durumundan haberin var mı ?
http://www.mimdap.org/?p=43214

başka idaan varsa lütfen kaynak belirterek iletebilir misin?

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
polis gerekeni yapıyor. o kalabalığa bir polis girsin bak napıyorlar.

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@Ahbârî internetten buldugum videoyu nasıl resmını çekeyim ? hem sana birşey kanıtlamak zorunda değilim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

polis gerekeni yapıyor. o kalabalığa bir polis girsin bak napıyorlar.
EVET POLİS GEREKENİ BÖYLE YAPIYOR
603119_472479826168222_1382186727_n.jpg

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Hocam verdiklerini araştırdım.

1. kamu malı dediğin ne kaldıki satılmadık ?
2. Maddeni bulamadım eğer kaynak belirtebilirsen sevinirim.
3. izmir fuar alanı halka yapılan bir hizmetti (ağaç kesimlerini desteklemiyorum yanlış anlaşılmasın) , ama gezi parkı tamamen rantsal dönüşüm.
4. Chp nin kestiği ağaçlar olarak yanlış budamayı mı örnek gösteriyorsun ? ağaçların şimdi ki durumundan haberin var mı ?
http://www.mimdap.org/?p=43214

başka idaan varsa lütfen kaynak belirterek iletebilir misin?
onlar ağaç mı :D yazık etmişler. budama değil o hadım hadım...

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
burada bence herkesin çıkarması gereken dersler var. bu kadar kısa zamanda bu kadar fazla yaptırım ve oldu bittiye getirilen değişiklikler çok fazla stres oluşturdu. ancak bu toplumsal tepkiyi gösterenlere polisin uyguladığı yanlış politika, marjinal grupların da ekmeğine yağ sürdü. bir yanlış, diğer yanlışı getirdi. bana kalırsa sorumlular bunun faturasını ödemeli. benim gördüğüm; vali, belediye başkanı ve içişleri bakanı burada sorumludur.

Iyi guzel soylediklerin de, acik acik halki tahrik edenler, saldiracagiz diyenler suclu degil mi? Demokrasi nerede kaldi? Biz boyle mi yaptik baska iktidarlarda. Yapmadik. Cunku hakkin ve haklinin tek cozumu secim sandigidir.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
@Ahbârî internetten buldugum videoyu nasıl resmını çekeyim ? hem sana birşey kanıtlamak zorunda değilim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

EVET POLİS GEREKENİ BÖYLE YAPIYOR
603119_472479826168222_1382186727_n.jpg
o gördüğün kırmızı tazyikli su. kan öyle durmaz, sıvı kalmaz...
sana videodan resim bul demedim. ezildiğine dair resim ve video bul dedim. iddia sahibi iddiasını kanıtlamak durumundadır. kuraldır bu. ezildi dersen seçenek belli, demezsen o zaman ezildi de deme...

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
meydanlarda gerçekten doga yı dusunen kaç kişi var ? Çok az ... ters çevrilen polis arabaları yağmalanan iş yerleri mahvedilen sokaklar bunun faturası kime çıkacak...

tamam kışlamıdır nedır yapılmasın gezi parkı yok olmasın aynı fikirdeyim ama sizin yok ettiğiniz yerleri kim tanzim edecek sizin yakıp bitirdiklerinizi kim düzeltecek ....

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Polis saldırmadan önce gezi parkı eylemi

971678_375573255885901_780409572_n.jpg

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sonu kötü olacakda hadi hayırlısı. Bu arada twitterdeki yumurta resmi olan spamlara inanmayın. Yalan haberler salıyorlar.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sizin hiçbir fikriniz yok mudur yoksa daima karşınızdakini küçük düşürmeye çalışarak mı hayatınızı sürdürüyorsunuz? İlla ki güdülen birilerini arıyorsanız aynaya bakın da ben körü körüne neden Başbakan'a biat ediyorum, Başbakan benim itaatkarlığımdan nasıl bu kadar emin olup da bir lafıyla 1 milyon kişiyi toplayabileceğini iddia ediyor diye kendinizi sorgulayın.

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
keşke bu ay aralık ayı olsaydı da o sözde çevreciler yılbaşı için kesilen ağaçlar için eylem yapsaydı ama nerddeeeeeeeeeee

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Polis saldırmadan önce gezi parkı eylemi

971678_375573255885901_780409572_n.jpg

Bak kardeşim bunda %100 haklısın heh böyle konuşalım iyi. Adamlar çok güzel eylem yapıyorlardı bende şaşırdım hatta. Ancak polis görevini yaptı. Tabi ağır yaptı. Sonuçları ağır oldu. Ancak sonrasında hükümeti düşürmek için gelenler olayın seyrini değiştirdiler.

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
kurban bayramlarında hayvan sevgileri depreşir
yılın her günü steakhauslarda bir oturuşta bizim yılda yediğimizi yerler

yatırım ve çalışma zamanlarında ağaç sevgisi depreşir
villalar siteler yaparken koca koca ormanları keserler...

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
276
kurban bayramlarında hayvan sevgileri depreşir
yılın her günü steakhauslarda bir oturuşta bizim yılda yediğimizi yerler

yatırım ve çalışma zamanlarında ağaç sevgisi depreşir
villalar siteler yaparken koca koca ormanları keserler...
Arkadaş böyle genelleme yapmıyor musunuz, insanlığımdan nefret ediyorum. Türkiye o kare ekranda gördüğün insanlardan ibaret değil.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu ülkede bu provakötörler ile aynı havayı solumak zorunda kalmak çok can sıkıcı

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar. Eylemciler güzel eylem yaparken polisler geliyor direniyorlar sonra polisler basıyor portakal gazını. Bu portakal gazını iyi bişey zannetmeyin. Astım hastası var ,çoluk var çocuk var,anne var,hamile var,yaşlısı var,dedesi nenesi orda. Olmaz ama. Bence yanlış. Polisin bir suçu yok. Onlar emir kuluda hükümet çok suçlu. Eğlemcilerin bir suçu yok eylemcileri dolduruşa getiriyorlar. bir nevi provakasyon

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
taksimde eylemede hayır o parka yapılacak kışla bozmasına da hayır taksim de eskiden hayatının yarısını geçirmiş birisi olarak orada gidilebilecek tek alan olan parkı ellemesinler ( bana öyle geliyor ki eskiden taksim parkına camii diye bağıranlar baktılar ki bu camii nin pek getirisi yok şimdide kışla adı altında avm yapacaklar iyi para kazandırır) topuna hayır!!!!

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bak kardeşim bunda %100 haklısın heh böyle konuşalım iyi. Adamlar çok güzel eylem yapıyorlardı bende şaşırdım hatta. Ancak polis görevini yaptı. Tabi ağır yaptı. Sonuçları ağır oldu. Ancak sonrasında hükümeti düşürmek için gelenler olayın seyrini değiştirdiler.

Öncelikle ben senin kardeşin değil abin olacak yaştayım.

Bugun başbakanından tut o çok cici hükümetinin tüm bakanları ve organları, TV karşısına çıkıp polis hata etmiştir, orantısız güç kullanmıştır, hesabı sorup soruşturma açtıracağız, protestoculardan artık bırakmalarını rica ediyorum şeklinde açıklamalar yaparksen sen kraldan fazla kralcı olup hala polisin bu skandal müdahalesini savunma lütfen.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu arada TOMA'nın altında kalan kişinin fotografını isteyenler vardı buyrun

601159_545557908840665_1847835439_n.jpg

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle ben senin kardeşin değil abin olacak yaştayım.

Bugun başbakanından tut o çok cici hükümetinin tüm bakanları ve organları, TV karşısına çıkıp polis hata etmiştir, orantısız güç kullanmıştır, hesabı sorup soruşturma açtıracağız, protestoculardan artık bırakmalarını rica ediyorum şeklinde açıklamalar yaparksen sen kraldan fazla kralcı olup hala polisin bu skandal müdahalesini savunma lütfen.

Aç profilini yaşını yaz o zaman usta ne bileyim ben yaşını :D Kusura bakma ;)

Bu arada yazdıklarımda körü körüne polisi savunmuyorum. Bence çok istifa gelmeli çok. Hükümetten de karşıtlarından da

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
maalesef medya günlerdir görmezden geldi...ben de gelişmeleri twitter'dan takip ettim...medya gerçekleri göstermeyince twitter'da yalanlar uçuştu durdu...maalesef bir çok provokatör (ki bunlara ünlüler ve devlet görevlileri de dahil) twitter'da halkı kışkırttı durdu...iş, ağaç kesiminden çıkıp "hükümet istifaya" kadar vardı...

nasıl ki "ben emrettim yapılacak" tarzı bir yaklaşım yanlışsa ağaç kesimini protesto etme amacıyla toplananların işi buralara getirmesi ve polisin de bu şekilde davranması yanlıştı...

şunu biliyorum ki; herkes aklanacak ve iş bir kaç polisle birkaç göstericinin üzerine kalacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...